بینی

قیمت رینوپلاستی بینی بدون جراحی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با قیمت رینوپلاستی بینی بدون جراحی آشنا کنیم. بینی در مرکز صورت قرار دارد و یکی از اعضای اصلی صورت است به همین دلیل بسیاری از افراد به دنبال زیبایی ظاهر آن هستند. امروزه جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است که اکثر افراد به آن علاقه دارند. انجام جراحی بینی نیاز به یک انتخاب عالی و مقرون به صرفه دارد و برای افرادی که می خواهند ظاهر زیبایی داشته باشند جراحی بینی یکی از بهترین راه حل ها است. برای آشنا شدن با قیمت رینوپلاستی بینی بدون جراحی با ما همراه باشید.

رینوپلاستی یا عمل بینی چیست ؟

رینوپلاستی یا عمل جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین عمل هایی است که امروزه انجام می شود. افرادی که قصد برطرف کردن معایب و نواقص بینی خود را دارند از این روش برای برطرف کردن آن استفاده می کنند. جراحی زیبایی بینی یکی از پر متقاضی ترین جراحی های زیبایی در ایران است . لغت رینوپلاستی تشکیل شده از دو کلمه رینو و پلاستی است که رینو به معنای بینی و پلاستیک به معنای جراحی برای زیبا کردن و اصلاح فرم بینی است.

در جراحی بینی یا رینوپلاستی تغییر شکل و ظاهر بینی برای زیباسازی و اصلاح فرم آن یا حفظ عملکرد های طبیعی بینی انجام می شود. رینوپلاستی به عملی گفته می شود که در آن جراح با استفاده از روش های جراحی پلاستیک اقدام به تغییر ظاهر و اصلاح و زیباسازی بینی می کند تا ظاهر بینی بهتر شود و نواقص آن برطرف شود. جراح این نکته را در نظر می گیرد که بعد از جراحی مشکلاتی مانند مشکل تنفسی برای فرد ایجاد نشود.

رینوپلاستی یا عمل بینی چیست ؟

رینوپلاستی چه مشکلاتی را می تواند برطرف کند ؟ 

رینوپلاستی می تواند مشکلاتی مانند بزرگی اندازه بینی، قوز بینی، زاویه کم بین بینی، لب و افتادگی نوک بینی، بینی پهن، بزرگی سوراخ های بینی، فاصله زیاد نوک بینی تا صورت، عدم قرینگی بینی، ظاهر نامناسب بعد از جراحی. هنگامی که در جراحی بینی رینوپلاستی بهترین نتیجه را گرفت که تنها با استفاده از روش های ظریف و محافظه کارانه و با حفظ فرم طبیعی بینی آن را اصلاح کرد. به همین علت بهتر است برای رضایت هر چه بیشتر از جراحی های فانتزی دوری کنید. در این جراحی کیفیت پوست بسیار مهم است که از طریق آزمایشات و عکس های رنگی و یکسان قبل از عمل انجام و با تکرار آن ها وضعیت پوست مشخص می شود.

آیا رینوپلاستی مشکل تنگی نفس به دنبال دارد ؟ 

در عمل جراحی بینی با استفاده از روش های قدیم بخش عمده ای از غضروف بینی برداشته و مانند استخوان های بالای بینی شکسته و خرد می شود تا بتوان فرم بینی را اصلاح کرد. اما با استفاده از روش های جدید کمترین میزان غضروف برداشته می شود. در روش قدیم که روش تخریبی بود بیشتر پره های بینی به داخل فرو می رفت و هنگام تنفس مشکلاتی مانند تنفس صدادار را به دنبال داشت که درمان این عوارض مشکل است. در روش رینوپلاستی هدف کمترین میزان تخریب است که این عوارض کمتر پیش می آید و بیمار به موضوع تنفس خود اهمیت می دهد این را باید در نظر بگیریم که نوک بینی نباید بسیار باریک باشد زیرا که فضای تنفس از بین می رود. با رعایت این موارد احتمال مشکل تنفسی بعد از عمل بینی کاهش می یابد.

رینوپلاستی بدون جراحی چیست ؟

رینوپلاستی بدون جراحی یا رینوپلاستی غیر تهاجمی به واژه پر سر و صدایی تبدیل شده است. افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند اما از جراحی یا عوارض بعد از عمل ترس دارند به دنبال روش های غیر تهاجمی هستند تا به فرم ایده آل خود برسند. روش های زیادی برای زیباسازی بینی وجود دارد که نیاز به جراحی ندارد که عبارتند از :

 • تزریق فیلر
 • تزریق بوتاکس
 • لیفت نخ با بینی
 • پلاسماجت بینی
 • بینی هایی که برای رینوپلاستی بدون جراحی مناسب هستند:
 • نوک بینی افتاده
 • غیر قرینگی فرو رفتگی در بینی
 • انحراف نوک بینی
 • پل بینی کوتاه یا فرو رفته
 • افراد دارای قوز روی بینی
 • بینی های جراحی نشده

برای آشنا شدن زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی به سایت مربوطه مراجعه کنید.

رینوپلاستی بینی بدون جراحی چگونه انجام می شود ؟

رینوپلاستی بدون جراحی مانند جراحی بینی می باشد که به صورت سرپایی انجام می شود و با تزریق فیلر و بوتاکس می باشد که امروزه دارای طرفداران زیادی در بین افراد شده است. عمل های زیبایی که به وسیله جراحی انجام می شود دارای هزینه های بالایی است. عمل بینی بدون جراحی به دلیل هزینه پایین و کاهش خطرات نسبت به عمل های با جراحی از طرفداران زیادی برخوردار است. به عمل های زیبایی بینی برای تغییر فرم بینی رینوپلاستی گفته می شود. رینوپلاستی بدون جراحی یک روش برای اصلاح فرم بینی محسوب می شود. این نوه عمل بینی برای افرادی که بینی افتاده، بینی قوز دار و بینی های دارای پره های پهن می باشد مناسب است. در رینوپلاستی بدون جراحی برای از بین بردن فرورفتگی روی بینی یا قوز بینی از تزریق فیلرهایی مثل ژل هیالورونیک استفاده می شود. عمل بینی بدون جراحی برای بینی هایی که مشکل سطحی دارند مناسب است که مانند این روش ها بوتاکس و تزریق فیلر و فرم دهی با دستگاه پلاسماجت می باشد.

رینوپلاستی چه مزایا و معایبی دارد ؟

اولین مزیت های رینوپلاستی بدون جراحی هزینه پایین آن در مقایسه با عمل های با استفاده از جراحی می باشد. در این روش فرایند آسان تری هم دارد و مانند زمان درمان در این روش کمتر است. تغییرات انجام شده در روی بینی در این روش دائمی نیست و بعد از مدتی بینی به حالت اول خود بر می گردد و در صورت عدم رضایت از بینی خود می توانید بعد از مدتی آن را تغییر دهید.

از معایب این روش این است که هر بینی را نمی توان با استفاده از این روش اصلاح کرد و مشکلاتی مثل تنگی نفس و پولیپ در این روش قابل درمان نیست. از معایب این روش ماندگاری غیر دائمی این عمل است که در بعضی از مواقع یک مزیت محسوب می شود.

چگونه یک روش مناسب برای رینوپلاستی بدون جراحی انتخاب کنیم ؟

اگر نمی دانید کدام روش برای بینی شما مناسب است باید قبل از تصمیم گیری به یک متخصص مراجعه کنید تا در این زمینه به شما کمک کند. اگر به یک مشاوره برای انتخاب روش مناسب هستید می توانید برای رزرو وقت با شماره های درج شده در سایت تماس بگیرید تا به شما کمک شود.

ماندگاری رینوپلاستی بدون جراحی : 

ماندگاری رینوپلاستی بدون جراحی به مدت 6 تا 12 ماه ماندگاری دارد. در نتیجه باید از یک زمان‌بندی مناسب جهت حفظ نتیجه اولیه درمان استفاده شود. این روش نتایج به نسبت بلند مدتی را به دنبال دارد اما غیر دائمی می باشد.

رینوپلاستی بدون جراحی چیست ؟

لیفت بینی مناسب چه افرادی است ؟

افرادی که افتادگی سر بینی، فرورفتگی پشت بینی یا پره های پهن بینی دارند. و افرادی که قبلا جراحی رینوپلاستی انجام دادند و به دلیل مختلف از ظاهر بینی خود راضی نیستند می توانند از این روش استفاده کنند. این روش بدون بیهوشی و بدون برش می باشد و با بی حسی موضعی و در مدت کمتر از 15 دقیقه انجام می شود. در این روش نقص های ظاهری بینی برطرف می شود اما ساختمان درونی بینی دست نخورده باقی می ماند. نخ های استفاده شده در این روش سازگار با بدن و قابل جذب می باشد و کار استریل انجام شود هیچ عوارضی ندارد. ماندگاری این روش تا دو سال است و بعد از جذب نخ ها بینی به شکل اولیه بر می گردد.

انواع روش های رینوپلاستی :

جراحی بینی با توجه به شکل بینی و هدف نهایی جراحی بینی می تواند با روش های مختلف انجام می شود. آناتومی بینی هر بیمار بررسی می شود و درباره اینکه بیمار خواستار ایجاد چه تغییراتی است صحبت می شود. مثلا بعضی بیماران تنها خواستار اصلاح قوز بینی هستند و یا بعضی بیماران خواستار تغییر نوک بینی هستند و نیاز به تغییر پل بینی نیست. برای هر کدام از بیماران از روش های مناسبی استفاده می شود.در ادامه با روش های رینوپلاستی آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش باز : رینوپلاستی با روش باز از بهترین روش های جراحی بینی است. در این روش جراحی برش کوچکی در زیر نوک بینی و بین سوراخ های بینی ایجاد می شود. جراح می تواند دسترسی کاملی به ساختار داخلی بینی داشته باش. بینی به شکل دلخواه تراشیده می شود و به علت دسترسی کامل که به بینی وجود دارد می توان تغییر شکل وسیعی روی بینی ایجاد کند. نتیجه اسکار روی بینی در زیر خط های طبیعی بینی پنهان می شود.

جراحی بینی به روش بسته : برای رینوپلاستی به روش بسته برش هایی در داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود. این روش جراحی برای بیمارانی که نیاز به تغییرات مختصر در ساختار بینی دارند صورت می گیرد. مزایا جراحی بینی به روش بسته نسبت به روش باز این است که اسکارهای واضحی بعد از جراحی به جا نمی ماند. برای انجام تغییرات وسیع بر روی بینی از این روش جراحی نمی توان استفاده کرد.

مراقبت های قبل از جراحی رینوپلاستی :

قل از جراحی بینی باید مراقبت هایی را انجام دهید تا دوران نقاهت بهتری داشته باشید.در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی رینوپلاستی آشنا می شوید :

 •  دو هفته قبل از عمل نباید از آسپرین استفاده کنید.
 •  دخانیات و نیکوتین موجب تنگ شدن رگهای خونی می شود و همچنین موجب اختلال گردش خون شده، بنابراین حداقل ۲ هفته قبل از عمل بینی از استفاده آن اجتناب کنید.
 • ۸ ساعت قبل از عمل ، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 •  روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.
 •  شب قبل از عمل دوش بگیرید. علاوه بر تمیز شدن بدن از هر گونه آرایش و لوسیون و کرم می تواند به ریلکس شدنتان نیز کمک کند.
 •  اگر لاک ناخن دارید آن را پاک کنید.
 • حتما راه های رسیدن به محل کلینیک و یا بیمارستانی که قرار است بروید را بررسی کنید تا در روز عمل استرس نداشته باشید.
 • در روز عمل هیچگونه زیورآلاتی نباید همراه شما باشد.
 •  از خوردن و آشامیدن در روز عمل جدا خودداری کنید.
 •  آزمایش و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.

مراقبت های بعد از جراحی رینوپلاستی :

24 ساعت اول بعد از عمل یکمی از سخت ترین زمان ها برای ریکاوری افراد است. در این زمان هنوز اثر داروهای بیهوشی از بین نرفته است. در این زمان امکان دارد سردرد، خونریزی، کبودی را تجربه کنید. در این زمان باید استراحت کند و از مسکن های تجویز شده پزشک استفاده کند. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی رینوپلاستی می پردازیم :

 •  بهترین زمان برای حمام کردن بعد از عمل بینی را حتما از پزشک خود سوال کنید.
 • حداقل تا ۲۴ ساعت بعد از عمل از کمپرس سرد در اطراف بینی و زیر چشم برای کاهش کبودی و تورم استفاده کنید .
 •  تا ۲۴ ساعت از مایعات و غذاهای میکس شده و نرم استفاده کنید. از خوردن غذاها و میوه هایی که نیاز به جویدن داشته باشد مانند هویج و سیب و … بپرهیزید.
 • بعد از جراحی بینی مسافرت با هواپیما در روزهای اول توصیه نمی شود.
 • با دهان باز عطسه و یا سرفه کنید تا به بینی فشاری وارد نشود.
 •  از فین کردن و فشار به بینی بپرهیزید چون ممکن است سبب خونریزی شود.
 • از خندیدن و حرف زدن زیاد در هفته های اول خودداری نمایید.
 •  از خوردن نمک خودداری کنید.
 •  از خوراکی هایی که برای کاهش تورم صورت مفید است غافل نشوید. آب آناناس، آلوئه ورا و کرفس می تواند به کاهش تورم صورت کمک کند. برای بهتر شدن طعم آب کرفس می توانید آن را آب هویج مخلوط کنید.
 •  هنگام استراحت و خواب چند بالش زیر سر خود بگذارید.
 •  از مسواک نرم استفاده کنید.
 •  تا دو ماه نباید از عینک طبی یا آفتابی استفاده شود. می توانید لنز را جایگزین کنید.
 •  تا چند هفته اول از پایین انداختن سر و بلند کردن اجسام سنگین، همچنین فعالیت های شدید ورزشی خودداری کنید.
 •  کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی بر اسکلت زمانبر خواهد بود بنابراین تورم در دو طرف بینی شما قطعا متفاوت خواهد بود ، حتی اگر دو طرف آن یکسان عمل شده باشد. بنابراین نگران این موضوع نباشید.
 •  چسب زدن برای کاهش تورم و چسبیدن پوست بینی به اسکلت است پس در نحوه چسب زدن بینی دقت شود.
 •  در روزها و ماه های اول بعد از عمل بینی فرم بینی شما کاملا مشخص نمی باشد بنابراین اجازه قضاوت به افراد دیگر را ندهید.

آیا رینوپلاستی درد دارد ؟

بیشتر افراد تا چند روز از داروهای مسکن تجویزی استفاده می کنند و داروی مسکن خود را داروی بدون نسخه تغییر می دهند. امکان دارد تغییراتی را در تنفس تجربه کنید و نیاز باشد تا به صورت نشسته بخوابید که برای کاهش تورم توصیه می شود. این کار سخت تر از سر کردن با درد بینی است. بیشتر بیماران می گویند دردناک ترین بخش عمل برداشتن پانسمان داخل بینی یا پرکننده هایی است که برای کنترل خونریزی استفاده شده است. هر پزشکی از پانسمان داخل بینی استفاده نکرده  آن را توصیه نمی کند. از جراح خود روش ترجیحی جراحی او را سوال کنید.

در مجله جراحان برتر میتوانید برترین جراحان بینی را پیدا کنید . ما در ادامه لیستی کامل از بهترین جراحان زیبایی بینی را برای شما عزیزان معرفی نموده  ایم :

معرفی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی در تهران

برای مشاوره انتخاب بهترین جراح بینی همین الان با ما تماس بگیرید!

دوران ریکاوری چقدر زمان می برد ؟

ریکاوری بعد از جراحی بینی نیاز به زمان و صبوری دارد. بعد از جراحی انتظار تورم و کبودی را داشته باشید که این کبودی می تواند شامل سیاه شدن زیر چشم باشد. بیشتر بیماران می گویند در این دوره از کیپ شدگی بینی رنج می برند و مجبور هستند از دهان نفس بکشند. این درد می تواند یکی از عوامل باشد اما انتظار نداشته باشید که در این دوره به راحتی بخوابید یا ظاهر مطلوبی داشته باشید. یک هفته بعد از جراحی بسته به پیشرفت بهبودی شما آتل یا گاز پانسمان قرار گرفته در بینی شما باز شده یا خارج خواهد شد. بعد از این مرحله می توانید از راه بینی نفس بکشید و خواب بهتری داشته باشید و بینی خود را نظافت کنید. بعد از 10 تا 14 روز تورم و کبودی از بین می رود تا بتوانید به سر کار و یا مدرسه برگردید و فعالیت های دیگر خود را شروع کنید. بیشتر پزشکان توصیه می کنند یک ماه برای از سر گرفتن فعالیت ها و ورزش های زیاد صبر کنید. از استفاده از عینک یا عینک های آفتابی بپرهیزید تا وقتی پل بینی التیام یابد.

رینوپلاستی با سپتوپلاستی چه تفاوتی دارد ؟

رینوپلاستی عمل جراحی برای تغییر شکل بنی است. هر دو تنفس و شکل بینی مرتبط هستند بعضی اوقات رینوپلاستی انجام می شود نه فقط برای تغییر ظاهر بینی بلکه برای بهتر نفس کشیدن انجام می شود. سپتوپلاستی یک جراحی برای بهتر نفس کشیدن با صاف کردن دیواره داخلی بینی را به دو قسمت تقسیم می کند سپتوم بینی است. وقتی سپتوم کج باشد نفس کشیدن را دشوار می کند. سپتوپلاستی با رینوپلاستی ترکیب می شود.

عمل بینی با رینوپلاستی چه تفاوتی دارد ؟

رینوپلاستی یک روش زیبایی بینی است که پرطرفدار است و هیچ ربطی به سن و سال افراد یا جنسیت آن ها ندارد. این بخش از صورت در زیبایی افراد تاثیر فوق العاده ای دارد که باعث زیبای و جذابیت افراد می شود. هر چقدر این عضو از صورت زیباتر و خوش فرم تر باشد باعث زیبایی افراد می شود و در کنار اینکه باعث زیبایی افراد می شود خودش به چشم نمی آید اما هر چقدر این عضو از صورت بزرگ و بد شکل باشد باعث زشتی افراد و اولین عضوی از صورت خواهد بود که به چشم می آید.

قیمت رینوپلاستی بینی بدون جراحی : 

قیمت رینوپلاستی بینی بدون جراحی متفاوت است و هزینه این روش رینوپلاستی با توجه به بینی شما، روش انتخابی، دستمزد پزشک تعیین می شود. برای اطلاع از قیمت رینوپلاستی بینی بدون جراحی باید به پزشک مراجعه کنید و درباره قیمت های جراحی او سوال کنید.

مراقبت های بعد از جراحی رینوپلاستی : 

کلام آخر

قبل از جراحی رینوپلاستی درباره قیمت رینوپلاستی بینی بدون جراحی تحقیق کنید و با آگاهی کامل دست به انجام جراحی رینوپلاستی بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله قیمت رینوپلاستی بینی بدون جراحی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دریافت مشاوره (کلیک کنید)