جراحی زیبایی بینیوبلاگ

بهترین جراح بینی

ما سعی داریم در این مقاله شما را با بهترین جراح بینی آشنا کنیم. این روزها عمل جراحی بینی به منظور زیباتر شدن بینی و تناسب آن با دیگر اجزای صورت انجام می شود. اگر شما هم تصمیم دارید این عمل زیبایی را انجام دهید در اولین مرحله باید به دنبال بهترین دکتر بینی باشید تا این عمل زیبایی بدون هیچ مشکلی، بهترین نتیجه را برای شما به همراه داشته باشد. به طور کلی بهترین جراح بینی کسی است که ایرادات بینی را همراه با حفظ عملکرد تنفسی و سلامتی بیمار برطرف می کند و با تکیه بر علوم زیباشناسی بهترین فرم بینی را برای صورت هر شخص ترسیم می‌کند تا بینی با دیگر اجزای صورت هماهنگی کامل داشته باشد.

حال که از تأثیر جراح بینی بر روی نتیجه جراحی مطلع شدید ابتدا بهتر است که یکی از بهترین جراحان بینی در شهر تهران را به شما معرفی کرده و سپس با ویژگی‌های مهم بهترین جراح بینی آشنا شوید تا بتوانید انتخاب درست و صحیح داشته باشید.

دکتر یاسر نصوری بهترین دکتر عمل بینی

دکتر نصوری به عنوان یکی از بهترین جراحان و متخصصین گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن در تران می باشد که تحصیلات خود را در دانشگاه علوم پزشکی ایران به پایان رسانده است، ایشان در آزمون بورد تخصصی سال ۱۳۹۷ موفق به کسب رتبه سوم شده است. این دستاورد نشان‌دهنده تعهد و تخصص بالای ایشان در حیطه تخصصی خود می‌باشد.

علاوه بر این، دکتر نصوری در زمینه‌های فراتر از تخصص اصلی خود نیز تحصیل کرده و موفق به اخذ مدرک فلوشیپ در اورولوژی و نورالوتوژی شده است. این مدارک تخصصی نشان دهنده گستره وسیع دانش و مهارت‌های ایشان در زمینه‌های مرتبط با جراحی و درمان است.

دکتر نصوری در طول دوران حرفه‌ای خود، به عنوان عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران نیز فعالیت داشته و در این مدت به تدریس و پژوهش در زمینه‌های تخصصی خود پرداخته است. این تجربیات آموزشی به ایشان امکان داده تا دانش و تجربیات خود را به نسل‌های آینده از دانشجویان منتقل کند.

ایشان همچنین در زمینه جراحی‌های زیبایی صورت بسیار مهارت دارد. از جمله جراحی هایی که انجام داده، می‌توان به رینوپلاستی (جراحی زیبایی بینی)، لیفت کامل صورت، لیفت گردن، لیفت ابرو و لیفت ناحیه تمپورال با استفاده از روش‌های آندوسکوپی اشاره کرد.

دکتر نصوری در حوزه جراحی‌های فوق تخصصی گوش و حلق و بینی نیز، تبحر خاصی دارد. ایشان در انجام عمل‌هایی مانند کاشت حلزون، استاپدوتومی، بازسازی زنجیره شنوایی، ماستوئیدکتومی، تمپانوپلاستی، و جراحی تومورهای ناحیه گوش و سینوس‌های بینی تخصص دارد. همچنین در درمان بیماری‌های غدد بزاقی، تیروئید و تومورهای سر و گردن نیز مهارت‌های قابل توجهی از خود نشان داده است.

بهترین جراح بینی- دکتر یاسر نصوری
بهترین جراح بینی- دکتر یاسر نصوری

ویژگی بهترین جراح بینی

هنگام انتخاب جراح بینی سعی کنید به ویژگی‌های گفته شده در زیر توجه کافی داشته باشید:

اهمیت سلامتی و رضایت بیمار: یک جراح خوب باید در اولین مرحله سلامتی و رضایت بیمار را اولویت کاری خود قرار دهد و دارای وجدان کاری باشد. در واقع جراح خوب موظف است زمانی که سلامتی بیمار با انجام جراحی در خطر می‌افتد از این کار صرف نظر کند و به دنبال منفعت مالی نباشد.

مسلط به علم زیباشناسی: بهترین جراح بینی کسی است که از علوم زیباشناسی برخوردار باشد و با تکیه بر آن بتواند بهترین فرم بینی متناسب با اعضای صورت را ترسیم کند. همچنین متخصص باید بتواند تصویر نهایی فرم بینی را حدس بزند و با یک دیدگاه کلی نتیجه عمل را برای فرد توضیح دهد.

آگاه نمودن بیماران نسبت به شرایط جراحی: یکی دیگر از ویژگی‌های مهم جراح بینی مطلع نمودن بیمار نسبت به زوایای جراحی می باشد. او باید تمام اقدامات قبل و بعد از جراحی را برای بیمار توضیح دهد و هر گونه عوارض و خطری که بیمار را تهدید می‌کند به اطلاع او برساند. همچنین جراح باید با انجام آزمایشات لازم و ضروری به بررسی سوابق بیماری فرد بپردازد. در صورتی که بیماری خاصی دارد و باعث اختلال در جراحی بینی می‌شود، او را از انجام جراحی صرف نظر کند.

برطرف نمودن تمام نگرانی های بیماران: بهترین جراح بینی کسی است که به تمام دغدغه ها و سوالات بیماران به صورت دقیق و با حوصله پاسخ دهد و هیچ عجله ای برای انجام جراحی نداشته باشد. او باید خونسردانه به نگرانی‌های بیمار توجه کافی داشته باشد و آنها را با ایجاد اعتماد به نفس برای انجام جراحی آماده کند.

کسب مدرک از بهترین دانشگاه های دنیا: مسلما جراحانی که در بهترین دانشگاه های دنیا مدرک خود را کسب نمودند، نسبت به دیگر جراحان آمادگی بیشتری برای انجام جراحی زیبایی دارند. چرا که آنها علم روز دنیا را فرا گرفته‌اند و با تکنیک های جدید آشنایی کامل دارند. همچنین جراح باید برای یادگیری نکات جدید و تکنیک های روی کار آمده حداکثر ترین تلاش خود را داشته باشد و هر ساله در دوره های آموزشی جهانی شرکت کند.

داشتن رضایت تمام بیماران: یک جراح بینی خوب باید رزومه کاری مناسبی داشته باشد و تمام بیماران او از نتیجه عمل رضایت کامل را کسب کرده باشند. داشتن چنین ویژگی این اطمینان به شما داده می شود که جراح هدف شما هم را هم مانند دیگر بیماران قبلی محقق می‌سازد.

یک پیشنهاد عالی برای انتخاب بهترین جراح بینی :

برای انتخاب بهترین جراح بینی ابتدا می توانید یک لیست کامل از بهترین جراحان از منطقه مورد نظر پیدا کنید. این کار را طی چند دقیقه با جستجو کردن فضای اینترنت به راحتی می توانید انجام دهید .سپس در مورد هر کدام از جراح ها باید اطلاعات دقیق به دست آورید. اطلاعات دقیق باید شامل تخصص، مهارت کافی، میزان رضایت بیماران، مدل بینی مورد نظر و … باشد. سپس در میان دکترهای انتخاب شده دکتری که از نظر خودتان و بر اساس معیارهای خودتان، گزینه بهتری است را انتخاب کنید.

بعد از این که دکتر خوب و مورد دلخواهتان را انتخاب کردید می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحات شخصی دکتر مراجعه کنید و یا با زیباجویان قبلی صحبتی داشته باشید تا از میزان رضایت آنها به صورت مستقیم با خبر شوید. هنگام مراجعه کردن به صفحات اینترنتی جراح به نمونه کاری او دقت کافی داشته باشید و در صورتی که نمونه کارهای دکتر از نظر شما ایده آل بود، می توانید جراح را به عنوان جراح بینی خوب انتخاب کنید. همچنین در آخر می‌توانید برای یک بار به صورت حضوری به مطب دکتر مراجعه کنید و فعالیت او را از نزدیک مشاهده نمایید.

هنگام روبرو شدن با بهترین جراح بینی مطمئنا بهتر می توانید انتخاب قطعی خود را بگیرید. همچنین هنگام طی کردن مراحل قبل از جراحی حتماً به نکات گفته شده در ادامه توجه کافی داشته باشید:

  • جراح باید در زمینه جراحی تخصص و مهارت کافی را داشته باشد.
  • او باید بعد از بررسی و معاینات بینی از لحاظ نوع بینی، استخوان و غضروف بودن بینی و همچنین ضخامت پوست جراحی را آغاز نماید.
  • متخصص باید از سلامتی و فرآیند تنفسی شما مطلع شود و در روند جراحی هیچ گونه آسیبی به تنفس شما وارد نشود.
  • اندازه بینی باید به گونه‌ای ترسیم شود که با دیگر اجزای صورت همخوانی داشته باشد.

جراحی بینی به چند مدل انجام می شود ؟

عمل زیبایی بینی چیست ؟

از آنجا که عمل زیبایی بینی تاثیر بسیار زیادی بر روی چهره می گذارد، جزء پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی به حساب می‌آید. همانطور که می‌دانید بینی در مرکزترین قسمت از صورت قرار دارد. پس اشکالات ساختاری آن به صورت واضح به دیگر اجزا صورت تاثیر می‌گذارد. به همین خاطر انجام جراحی زیبایی بینی و ایجاد تناسب بینی با دیگر اجزا صورت تاثیر شگفت انگیزی بر زیبایی صورت می گذارد و باعث می‌شود چهره به جذابیت بیشتر دسترسی پیدا کند.

این روزها با افزایش درصد موفقیت عمل زیبایی بینی، روز به روز شاهد انجام بیشتر این عمل زیبایی هستیم. در واقع عمل زیبایی بینی جز پر طرفدار ترین عمل‌های زیبایی به حساب می‌آید که هر فردی ممکن است دوست داشته باشد، این عمل را تجربه کند و مشتاق مشاهده چهره بعد از عمل خود باشد.

بینی از هر جهت به یکی از اعضای صورت مربوط می شود و ایجاد تغییر نادرست باعث می‌شود دیگر اجزای صورت تحت تاثیر قرار بگیرد. در واقع رابطه بینی با پیشانی، چشم، لب و چانه به گونه‌ای است که هر نوع نقص و تغییر نادرست بر روی بینی دیگر اجزا صورت را تحت تاثیر قرار می دهد.

چه مشکلاتی با جراحی زیبایی بینی برطرف می شود؟

عمل زیبایی بینی یا همان رینوپلاستی به منظور رفع نواقص ظاهری، عملکرد بینی و همچنین بهبود مشکلات تنفسی صورت می گیرد. نواقص بینی برخی افراد به خاطر ژنتیک است. یعنی از همان ابتدای تولد در ناحیه بینی دچار نواقص ظاهری شده‌اند. اما برخی دیگر به خاطر آسیب‌دیدگی ناحیه بینی با شکستگی مواجه می شوند که برای رفع آن باید عمل جراحی انجام دهند.

در هر صورت هر دو مشکل با انجام جراحی زیبایی برطرف می شود و جراح رفع قوز بینی، بالابردن متناسب نوک بینی و همچنین بهبود عملکرد تنفس بهترین نتیجه را برای جراحی بینی به ارمغان می آورد. البته نکته دیگری که بر روی زیبایی بینی تأثیرگذار است، هماهنگی دو طرف و سوراخ های بینی است.

اکثر افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی می گیرند دوست دارند چهره زیباتری داشته باشند.

همانطور که از تاثیرگذاری بینی بر روی زیبایی چهره صحبت کردیم؛ بیشتر افراد تمایل دارند با انجام جراحی چهره زیباتر و جذابتر و حتی جوان‌تر داشته باشند. اما در روند جراحی بینی یک سری مشکلات و خطرها وجود دارد که ممکن است این دسته افراد را دچار تردید کند. معمولاً جراحی بینی دوره طولانی مدتی برای بهبودی به همراه دارد که فرد باید حدود چند هفته دوره نقاهت بگذراند و درد بسیاری را تحمل کند. البته هر چقدر جراح ماهر و حرفه ای تر باشد، روند جراحی بینی مطمئناً با راحتی بیشتری به پایان می‌رسد و این اطمینان ایجاد می‌شود که پس از جراحی، بینی به فرم مناسب تبدیل می شود.

همانطور که گفتیم اولین مرحله جراحی زیبایی بینی انتخاب بهترین جراح بینی است. اما علاوه بر متخصص، عوامل دیگری بر روی نتیجه جراحی تاثیر گذار است که شامل جنس پوست، گوشتی یا استخوانی بودن، هدف فرد از انجام جراحی، تناسب بینی با دیگر اجزا و میزان ناهماهنگی های بینی می باشد.

تمام این موارد توسط بهترین ‌جراح ‌بینی معاینه و مورد بررسی قرار می‌گیرد و طی جلسه مشاوره با فرد صحبت می‌شود. از بیمار در مورد نوع عمل بینی و میزان تغییر مورد نیاز پرسیده می‌شود و درصورتی که اهداف او قابل اجرا باشد، جراحی بینی آغاز خواهد شد.

به طور کلی، بهترین هدف از انجام جراحی بینی اصلاح اندازه و فرم بینی با توجه به دیگر از صورت است. هر چقدر این هدف مورد توجه بیشتری قرار بگیرد، مطمئنا فرد به نتیجه بهتری خواهد رسید و جراحی بینی را با موفقیت و کمترین درد و سختی پیش می‌برد.

روش های جراحی بینی

جراحی بینی تنها به دو روش باز و بسته انجام می‌شود. عمل زیبایی بینی با توجه به ظاهر و مشکلات فرد ممکن است به روش بسته یا باز انجام شود. در روش بسته جراحی جراح تنها چند شکاف کوچک درون سوراخ های بینی ایجاد می کند تا به صورت درونی استخوان و غضروف ها را کنار بزند. در این روش جراحی دسترسی و دید کافی به ساختار بینی ندارد و جراحی بینی با محدودیت انجام می شود. بنابراین برای رسیدن به نتیجه ایده آل از این روش نیاز است جراح دقت و مهارت بیشتری داشته باشد. البته این روش برای کسانی انتخاب می شود که بینیشان تنها به رفع چند ایراد جزئی نیاز داشته باشد.

مزایای جراحی بینی به روش بسته شامل کوتاه بودن دوره نقاهت، تورم کم و به اتمام رسیدن سریع روند جراحی می باشد. اما در روش دوم عمل جراحی تحت بیهوشی انجام می‌شود و پزشک هم روی بینی و هم درون بینی شکاف‌ ایجاد می‌کند تا پوست از روی ساختار بینی کاملا کنار زده شود. در چنین شرایطی جراح به طور کامل به ساختار بینی دسترسی دارد و به راحتی می‌تواند بر روی استخوان و غضروف بینی تغییر ایجاد کند و برای بینی هر فرم دلخواهی درآورد.

مزایایی که جراحی بینی به روش باز دارد، شامل ایجاد تغییرات قابل مشاهده بر روی بینی و مشاهده ساختار بینی به صورت مستقیم می باشد.

عمل زیبایی بینی استخوانی:

معمولا بینی های استخوانی دارای غضروف و استخوان مقاوم و پوست نازکی است و بر روی بینی قوز قابل مشاهده‌ای وجود دارد. اهدافی که معمولاً برای جراحی بینی استخوانی در نظر گرفته می‌شود، رفع ایرادات ظاهری بینی نظیر قوز بینی، حفره‌های بینی و بهبود عملکرد طبیعی بینی و رفع مشکلات ساختاری مانند پولیپ بینی و انحراف بینی می باشد. معمولاً بینی های استخوانی به خاطر داشتن غضروف بسیار محکم نتیجه قابل مشاهده و بسیار زیبایی به همراه دارند. به همین خاطر اکثر افرادی که دارای چنین بینی هایی هستند رضایتشان از عمل بیشتر است.

عمل زیبایی بینی گوشتی:

بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم و غضروف بسیار ضعیفی می باشند. معمولاً پوست بینی های گوشتی بسیار چرب و منافذ باز بسیار زیادی بر روی آن قرار دارد. پره بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی ضخیم تر است و زمانی که با دست بینی های گوشتی را لمس کنید، کاملا متوجه ضعیف بودن غضروف خواهید شد. جراحی بینی گوشتی هم تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی صورت افراد دارد که بینی گوشتی طی عمل جراحی به سایز مناسب تبدیل می‌شود و هماهنگی بین دیگر اجزای صورت پیدا خواهد کرد.

اما به خاطر ضعیف بودن غضروف بسیار بینی های گوشتی عمل جراحی آنها نسبت به بینی های استخوانی کمی با مشکلات همراه است و پزشک باید دقت و مهارت بیشتری داشته و در زمینه جراحی بینی های گوشتی تجربه کافی را کسب کرده باشد.

روش های جراحی بینی 

سن مناسب برای جراحی زیبایی :

جراحی زیبایی باید زمانی انجام شود که اجزای صورت به خصوص ناحیه بینی به رشد کامل دست یافته باشد. در صورتی که در سنین نوجوانی قرار دارید و بسیار مشتاق هستید که جراحی بینی را برای رفع نواقصی مانند عیوب مادرزادی، انسداد یا انحراف بینی انجام دهید توصیه می‌شود تا پایان دوره بلوغ صبر کنید.

به طور کلی، زمان مناسب برای جراحی بینی خانم ها بعد از ۱۴ سالگی و برای پسران بعد از ۱۶ سالگی است. اما بهترین نتیجه زمانی شکل می‌گیرد که برای جراحی بعد از ۱۸ سالگی اقدام کنید. در این سن تمام اجزای صورت و بینی به رشد کامل رسیده‌ و شکل نهایی خود را به دست آورده است.

بهترین جراح بینی اینستاگرام 

 

بهترین جراح بینی، ویژگی‌های مشخصی دارد که از طریق آن‌ها می‌توان تخصص و مهارت او را تشخیص داد. یکی از این بستر های تشخیص پروفایل اینستاگرام است:

  1. نمایش نمونه کارها: بهترین جراح بینی معمولاً نمونه‌ کار های قبل و بعد از جراحی‌های انجام شده خود را در پیج اختصاصیشان به نمایش می‌گذارند. این نمونه‌ها به شما کمک می‌کنند تا از نتایج واقعی جراحی‌های انجام شده توسط آن جراح اطلاعات کسب کنید.

  2. اطلاعات آموزشی و تخصصی: استوری هایی که به طور منظم مطالب آموزشی، نکات مراقبتی پس از جراحی و اطلاعات دقیق درباره فرآیندهای جراحی منتشر می‌کنند، نشان‌دهنده تعهد آن جراح به آگاهی‌رسانی و آموزش فالوورهای خود است.

  3.  تعامل با فالوورها: داشتن تعامل با فالوورها، و دادن پاسخ به کامنت ها و پاسخ به همه نظرات کاربران ، نشان‌دهنده اهمیت دادن به تجربه و رضایت بیماران است.

  4. مدارک و تاییدیه‌های حرفه‌ای: بهترین جراحان بینی معمولاً مدارک تحصیلی، دوره‌های تخصصی و عضویت‌های حرفه‌ای خود را به صورت شفاف در پروفایل‌های خود قرار می دهند. این مدارک نشان‌دهنده صلاحیت و تایید صنفی آن‌ها است.

  5. نظرات و بازخوردهای بیماران: نظرات و تجربیات بیماران قبلی که به صورت مستقیم زیر پست های قرار داده می شود ، منبع با ارزشی برای ارزیابی کیفیت کار جراح می باشد.

کلام آخر

از آنجا که جراحی بینی به دلیل ظرافت کاری های بسیار زیاد جزء سخت‌ترین عمل‌ها تلقی می‌شود، باید نزد بهترین متخصص در این زمینه مراجعه کنید و از انجام جراحی زیبایی بینی با قیمت های پایین خودداری نمایید.دکتر یاسر نصوری یکی از بهترین جراحان بینی در تهران هستند که با تجارب بسیار بالا و مهارت مثال زدنی خود توانسته است نامی پرآوازه را در عرصه جراحی های بینی به دست آورد.

شما میتوانید از طریق تماس با مشاوران ایشان از خدمات بهترین جراح بینی در تهران بهره مند گردید. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)