وبلاگ

درد بعد از جراحی بینی

یکی از مهمترین مسائلی که بعد از انجام جراحی بینی مطرح می شود، احساس درد می باشد. بنابراین ممکن است بیمار پس از انجام جراحی درد داشته باشد. با این وجود بیشتر بیماران، درد پس از جراحی را به راحتی تحمل می کنند. زیرا در این شرایط پزشک داروهای ضد درد را برای مصرف در خانه تجویز می کند. اما باید توجه کرد که فقط در چند روز اول، باید از این داروها استفاده نمود. بر این اساس پزشک دستور العمل مصرف داروها را در اختیار بیمار قرار داده و زمان مصرف دارو را شرح خواهد داد. در این مطلب درد پس از جراحی را بررسی می کنیم. سپس روش های کاهش درد بعد از جراحی بینی را شرح می دهیم.

وجود درد بعد از جراحی بینی طبیعی است؟

به طور کلی وجود درد بعد از جراحی بینی امری طبیعی است و شدت یا ضعف آن به آستانه تحمل فرد بستگی خواهد داشت. پس از انجام رینوپلاستی، وجود درد شدید بسیار بعید است. زیرا انجام این عمل مستلزم قطع کردن عضو نخواهد بود بنابراین با تغییر ساختارهای سطحی، استخوان های بینی و غضروف ها، بیمار درد زیادی را تحمل نخواهد کرد.

مدیریت درد بعد از جراحی بینی

مدیریت درد بعد از جراحی بینی

مدیریت درد بعد از جراحی بینی می تواند، برای بیشتر افراد ساده باشد. با این حساب برای درد متوسط یا شدید، داروی مسکن با نسخه ارائه می شود. ابتدا پزشک، سابقه بیمار و احتمال انجام جراحی های دیگر را بررسی می کند. سپس بر اساس نیاز فرد داروی مسکن را تجویز می نماید. به همین دلیل جراح شما باید بداند که آستانه تحمل درد شما چقدر است. علاوه بر این اگر داروی خاصی موثر و بدون عوارض باشد، باید از همان دارو برای شما استفاده کند.

از چه داروهایی برای درد بعد از جراحی بینی استفاده می شود؟

درد خفیف پس از جراحی بینی، معمولاً با تایلانول یا استامینوفن قوی درمان می شود. به طور معمول ادویل، ایبوپروفن یا سایر داروهای مشابه توصیه نمی شوند. زیرا این دسته از داروها تسکین دهنده درد محسوب نمی شوند و فقط التهاب را کاهش می دهند. علاوه بر این همزمان با مصرف دارو، استفاده از آرام بخش نیز کمک می کند تا بیمار استرس کمتری داشته باشد. این در حالی است که آرام بخش نیز اثر دارو را تقویت می کند.

چگونه درد بعد از جراحی به حداقل می رسد؟

برخی از بیماران از داروهایی استفاده می کنند که ممکن است با داروی مسکن پس از جراحی، تداخل داشته باشند. بنابراین پزشک باید پیش از تجویز دارو، از داروها و قرص هایی که استفاده می کنید مطلع شود. در غیر اینصورت ممکن است داروی مورد استفاده موجب بروز عوارض و مشکلات متعددی برای شما شود.

علاوه بر این با توجه به حساسیت تجویز دارو پس از انجام جراحی، می توان از پزشک درخواست کرد که داروی تجویز شده را با یک داروی جدید جایگزین نماید. در این شرایط استفاده از داروی جدید علاوه بر رفع مشکل می تواند، درد پس از جراحی را نیز کاهش دهد.

درد بعد از جراحی بینی

بعد از تجربه درد جراحی باید با پزشک تماس بگیرم؟

درد بعد از جراحی بینی می تواند بیمار را کلافه کند. در این صورت درد شدید یکی از مهمترین مسائلی است که باید در اسرع وقت با پزشک خود در میان بگذارید. وجود درد در این ناحیه می تواند فشار خون را افزایش دهد بنابراین با تحمل کردن فشار خون بالا امکان خونریزی، افزایش تورم و کبودی وجود خواهد داشت.

در صورت مشاهده کردن این علائم حتما باید با پزشک تماس گرفته و با او مشورت کنید. ممکن است در روزهای اول تورم و حساسیت را در اطراف بینی یا چشم ها تجربه کنید. علاوه بر این ممکن است مقداری بی حسی در این ناحیه داشته باشید که به مرور زمان برطرف خواهد شد. کبودی در اطراف چشم ها نیز موضوعی عادی است که پس از گذشت دو الی سه هفته بعد از عمل، از بین خواهد رفت.

سخن آخر

با وجود این که جراحی بینی ظاهر شما را تغییر داده و ایرادات بینی را به طور دقیق اصلاح می کند، عوارض و سختی های زیادی را نیز به دنبال خواهد داشت که می تواند برای بیمار دشوار باشد بنابراین پیش از انجام عمل جراحی، باید تمام جوانب را سنجیده و با پزشک خود در این زمینه مشورت نمایید.

تحمل درد بعد از جراحی بینی می تواند سخت یا آسان باشد. بنابراین با توجه به میزان تحمل شخص، مراقبت های پس از جراحی نیز می تواند تغییر نماید. با این وجود بیشتر مردم درد و ناراحتی ناشی از جراحی بینی را قابل تحمل می دانند چرا که با مصرف دارو تحمل درد برای بیمار آسانتر خواهد شد. با این وجود در صورت بروز مشکل یا عوارض خاص، حتما باید موضوع را با جراح در میان گذاشت.

امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و همچنین عمل زیبایی از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت با کلینیک ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)