بینی گوشتی

 جراحی بینی گوشتی

همانطور که می دانید جراحی بینی گوشتی جزء پرطرفدارترین عمل های زیبایی به حساب می آید. به همین خاطر، افرادی که دارای بینی های گوشتی و پهن هستند دوست دارند این عمل زیبایی را امتحان کنند. بینی های گوشتی با خصوصیاتی که دارند نسبت به بینی های استخوانی با درصد موفقیت کمتری برای انجام زیبایی همراه هستند. چراکه بینی های گوشتی دارای پوست بسیار ضخیم و غضروفی ضعیفی هستند و متخصص جراحی بینی نمی تواند تغییرات بسیار زیادی بر روی ساختار بینی های گوشتی اعمال کنند. اما نگران نباشید این روزها با پیشرفته تکنولوژی و روی کار آمدن تکنیک های جدید جراحی عمل بینی گوشتی هم با موفقیت بسیار بالایی قابل انجام است. اگر شما هم بینی گوشتی دارید و تصمیم گرفتید عمل زیبایی بینی انجام دهید لطفاً با ما همراه باشید تا با یک برنامه ریزی دقیق جهت جراحی بینی گوشتی اقدام کنید.

 

بینی گوشتی چیست ؟

معمولا بینی های گوشتی دارای نوک پهن ای هستند، اما این ویژگی تنها برای تشخیص مدل بینی کافی نیست. بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم غضروف چربی فراوان می باشد و نوک بینی نسبت به عمل بینی های استخوانی پهن تر است. البته پهن بودن بینی های گوشتی تنها مختص نوک بینی نیست بلکه این ویژگی را هم می توان در قسمت بالاتر نوک بینی مشاهده کرد.

روشی که برای تشخیص بینی گوشتی وجود دارد این است که با فشار دادن دست بر روی نوک بینی، بینی به راحتی به سمت پایین می‌آید و ضعیف بودن غضروف کاملاً مشخص می شود. در واقع غضروف ضعیف بینی های گوشتی ساختار مناسبی برای نگه داشتن پوست نیست. به همین خاطر اکثر بینی های گوشتی افتادگی نوک بینی هم دارند. دیگر خصوصیاتی که در بینی های گوشتی کامل مشاهده می شود این است که هنگام نگاه کردن از پایین به بینی، نوک بینی به جای این که حالت مثلثی داشته باشند به حالت نیم دایره یا ذوزنقه است.

البته وجود چنین شرایطی دلیل بر خطرناک بودن یا غیرممکن بودن جراحی بینی گوشتی نیست. بلکه یک سری اصول و قواعد وجود دارد که جراح باید هنگام عمل جراحی بینی بر روی بینی های گوشتی رعایت کند تا نتیجه عمل ایده آل تر باشد و بعد از مدتی فرد با مشکلات مختلف تنفسی و همچنین عدم تقارن بینی روبرو نشود.

 یک نکته مهم! خطاب به کسانی که دارای بینی های گوشتی هستند. چنین افرادی باید انتظارات واقع بینانه نسبت به جراحی بینی داشته باشند. چرا که غضروف بینی هایشان ضعیف است و تحمل تغییرات بیش از اندازه را ندارد. بنابراین به جای این که هدف تان کوچک کردن بینی باشد؛ به فرمی متناسب با دیگر اجزای صورت خود فکر کنید.

بینی گوشتی چیست ؟

آیا می‌توان مدل بینی گوشتی و استخوانی را از روی ظاهر تشخیص داد؟

اکثر بینی های گوشتی از روی ظاهر قابل تشخیص هستند. اما تشخیص نهایی و درست باید توسط متخصص انجام شود. در واقع او با بررسی‌های انجام شده و لمس بینی و نگاه کردن به آن از تمام جهاد تشخیص قطعی را اعلام می کند. معمولا اکثر بینی های گوشتی دارای پوست بسیار چربی هستند و منافذ باز و جوش های زیرپوستی زیادی بر روی پوستشان وجود دارد. حجم زیادی که بینی های گوشتی از خود نشان می دهد به دلیل وجود لایه های چربی بسیار زیاد و ضخیم بودن پوست است. این در حالی است که بینی های استخوانی دارای پوست بسیار نازکی هستند و از ساختار غضروفی و استخوانی محکمی برخوردار می باشند. به طوری که اگر از پایین به بینی های استخوانی نگاه کنیم، ظاهر نوک ‌بینی مانند مثلث مشاهده می‌شود.

با این حال برای تشخیص نوع و مدل بینی‌تان و انجام جراحی باید ساختار بینی توسط متخصص مشخص شود.

 

روش هایی برای جبران ضعف بینی گوشتی

با پیشرفت علم و تکنولوژی تکنیک‌های به روی کار آمده  می توان به راحتی ضعف آناتومی بینی های گوشتی را جبران کرد تا متخصص بتواند یک سری تغییرات را بر روی بینی های گوشتی اعمال کند و فرد به نتیجه ایده‌آل برسد. از آنجا که بینی های گوشتی را بیش از اندازه نمی‌توان کوچک و ظرافت کاری های زیادی بر روی ظاهر بینی اعمال کرد، غضروف بینی با استفاده از این تکنیک ها تقویت می‌شود. در چنین شرایطی اعمال تغییرات بیشتر بر روی بینی های گوشتی امکان پذیر می‌شود.

قبلا مشکل رایجی که در بین عمل های گوشتی بسیار مشاهده می شد؛ ایجاد بدفرمی و بدشکلی بینی بعد از مدت کوتاهی از جراحی بود‌. این مشکل به دلیل داشتن بیش از اندازه غضروف اتفاق می‌افتاد که فضای بازی برای ایجاد چربی ها تشکیل می شد. اما حالا جراحان اجازه برداشتن بیش از حد غضروف های ضعیف را ندارد و اعمال تغییرات را بر اساس اصول و قواعد استاندارد پیش می برند.

شیوه های جدیدی هم روی کار آمده است که با کمک آن ها می توان ضخامت پوست بینی را کاهش داد. اما به دلیل این که بافت پوست بسیار حساس است، انجام این کار به دقت و مهارت بسیار بالایی نیاز دارد. بنابراین تا حدالامکان توصیه می‌شود برای این کار اقدام نکنید و تنها جراحی بینی را به برداشتن چربی زیر پوست در ناحیه نوک بینی محدود نمایید. البته تقویت پایه نوک بینی به زیبایی و فرم بهتر پس از جراحی و دوام نتیجه بسیار کمک می‌کند. چرا که جراح برای تقویت غضروف از غضروف گوش یا ناحیه بینی کمک می‌گیرد. اما بیشتر مواقع برای انجام این کار از غضروف دیگر نواحی بینی استفاده می‌شود.

به طور کلی، اگر استخوان بینی پهن باشد متخصص با انجام برش های دقیق استخوان را تا حدودی باریک می کند. البته این نکته را هم بدانید در صورتی که غضروف ضعیف باشد نازک شدن بیش از اندازه موجب سنگین شدن پوست و افتادگی نوک بینی خواهد شد.

 

 

انتخاب بهترین پزشک برای جراحی بینی گوشتی

 اگر دوست دارید جراحی بینی گوشتی شما با روش‌های جدید و کارآمد انجام شود و نتایج حاصل از جراحی بلندمدت باشد و بعد از مدتی با مشکلات و ناهنجاری های پس از عمل بینی مواجه نشوید بهتر است در انتخاب پزشک خود نهایت دقت را داشته باشید و تنها به پزشکان با تجربه و حرفه ای در زمینه جراحی بینی های گوشتی مراجعه کنید.

عمل بینی گوشتی هم اکنون توسط جراحان حرفه‌ای و باتجربه نتایج بسیار موثری به همراه دارد. به همین خاطر این روزها شاهد استقبال بسیار زیادی از افراد نسبت به جراحی بینی گوشتی هستیم.

معمولا اکثر پزشکان با تجربه و حرفه ای ابتدا وضعیت بینی را مورد بررسی قرار می دهند و بیمار را نسبت به نتایج حاصل از آن آگاه می کنند. سپس پیشنهاد می‌کند نسبت به نتیجه عمل انتظارات واقع بینانه داشته باشید و حتی گزینه های مناسب تر پیش روی شما قرار می دهد. بنابراین زمانی که شما از انتخاب خود مطمئن باشید مطمئناً به نتیجه مناسب تر و ایده آل تری خواهید رسید و هیچ نگرانی بابت نتیجه عمل نخواهید داشت. چرا که پزشک تمام مسیر جراحی بینی را برای شما روشن و شفاف سازی می کند و طبق بررسی‌های انجام شده بهترین نتیجه را برای شما به ارمغان می آورد.

 

جراحی بینی به چند مدل انجام می شود ؟

 برگشت پذیر بودن بینی :

در گذشته بینی گوشتی بر اساس اعمال تغییرات بسیار زیاد بر روی غضروف و استخوان بینی، شخص بعد از مدتی با تغییرات ظاهری بینی و ایجاد نواقص بر روی آن روبرو می شد. اما حالا با روی کار آمدن تکنیک های جدید و استانداردهای مناسب با سلامتی بیمار نتیجه جراحی ماندگاری بسیار طولانی مدتی دارد. در واقع نتیجه عمل جراحی بینی گوشتی تا پایان عمر ماندگار است. البته اگر نسبت به این نکات مراقبتی توجه کافی داشته باشید و از وارد کردن هرگونه ضربه و فشار به ناحیه بینی خودداری کنید.

انتخاب بهترین پزشک برای جراحی بینی گوشتی 

چرا درصد ترمیم بینی های گوشتی بیشتر است؟

همانطور که گفتیم، حساسیت جراحی بینی های گوشتی نسبت به استخوان بیشتر است. به همین خاطر بیشتر افرادی که برای ترمیم بینی مراجعه می‌کنند قبلاً بینی های گوشتی داشته‌اند. اما در انتخاب پزشک خود دچار اشتباه شده اند. همان طور که از چگونگی انجام جراحی بینی های گوشتی مطلع شدید، برای انجام این جراحی باید به پزشکان متخصص و حرفه ای مراجعه کنید. پزشکانی که تعداد بسیاری عمل بینی گوشتی انجام داده باشند درصد موفقیت جراحی بینی های گوشتی شان بسیار بالاست.

حال چه زمانی به انجام جراحی ترمیمی بینی نیاز می‌شود؟ معمولاً افرادی که از نتیجه جراحی قبلی رضایت کامل را کسب نمی‌کردند برای برطرف کردن نواقص جزئی دوباره برای جراحی بینی تصمیم می گیرند. معمولاً دلایلی که باعث می‌شود فرد برای ترمیم بینی تصمیم بگیرد، شامل افتادگی و برگشت پذیری فرم بینی، نامتقارن بودن بینی و عدم رفع ایرادات جزئی از جراحی قبلی می باشد. همچنین یکی از دلایل مهمی که انجام ترمیم بینی الزامی می‌باشد؛ رخ دادن مشکلات تنفسی است. تشخص مجبور می‌شود برای بهبود عملکرد تنفسی دوباره جراحی انجام دهد.

 

 

جراحی بینی به روش باز و بسته

معمولا جراحی بینی گوشتی به روش باز انجام می‌شود تا متخصص دسترسی بهتری به ساختار بینی داشته باشد و اعمال تغییرات راحت تر صورت گیرد. به طور کلی جراحی به روش باز به گونه‌ای است که جراح با ایجاد برش های داخل و خارج بینی، پوست را از روی ساختار بینی جدا می‌کند تا دسترسی کامل به ساختار بینی داشته باشد.

اما روش دیگری برای جراحی بینی وجود دارد که تنها جراح برش های کوچکی داخل بینی ایجاد می کنند. در واقع طی جراحی بینی به روش بسته هیچ گونه شکاف و برشی بر روی پوست بینی ایجاد نمی شود. در این روش دسترسی متخصص به ساختار بینی کمی محدودتر است و برای ایجاد تغییرات نیاز به دقت و مهارت بسیار بالایی خواهد بود.

نتایج جراحی زیبایی بینی :

عوامل مختلف برای نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار است که مهمترین آن ساختار و نوع بینی می باشد. در واقع هر چقدر کیفیت پوست بهتر باشد و بینی از ساختار مستحکم تری ساخته شده باشد، جراحی بینی نتیجه بسیار موثری به همراه دارد. البته مهارت و تجربه پزشک در نتیجه عمل بسیار تاثیرگذار است.

انجام مراقبت ها و نکات مهم قبل و بعد از جراحی توسط فرد تا حدودی بر روی نتیجه جراحی تاثیر می گذارد. بنابراین تمام این موارد دست به دست هم می‌دهند تا نتیجه ایده آل و مناسب را برای شما شکل بگیرد.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

بعد از این که عمل بینی گوشتی به اتمام رسید نسبت به رعایت نکات گفته شده در موارد زیر حداکثر تلاش خود را انجام دهید:

  • سعی کنید در دوره بهبودی از هرگونه فشار و ضربه به ناحیه بینی خودداری کنید و به خوبی از نواحی آسیب دیده مراقبت نمایید.
  • استفاده از کمپرس سرد در چند روز اولیه به کاهش تورم و کبودی بسیار کمک می‌کند. این کار را هر چند ساعت یک بار به مدت ۱۰ دقیقه انجام دهید.
  • در دوره بهبودی از قرار گرفتن در معرض نور خورشید خودداری کنید
  • خوردن غذاهایی که موجب حساسیت و خارش پوست می‌شود ممنوع می باشد. همچنین از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن دارد خودداری کنید.
  • مصرف مایعات و غذاهای میکس شده بهترین گزینه است.
  • برای رفتن به حمام از دکتر خود سوال کنید. اما در صورتی که هنوز پانسمان را بر نداشته اید سعی کنید پانسمان روی بینی خیس نشود.
  • حدود چند هفته بعد از جراحی از انجام فعالیت‌های سنگین و برداشتن وسایل خودداری کنید.
  • بهتر است در دوره بهبودی مصرف نمک را به حداقل برسانید. این کار به کاهش تورم بسیار کمک می‌کند.
  • تا زمانی که فرم بینی هنوز مشخص نشده است از استفاده از عینک طبی و آفتابی خودداری کنید.
  • خوردن آب میوه هایی مانند انبه، آناناس، آب کرفس به کاهش کبودی بسیار کمک می‌کند.اما از خوردن آب میوه های اسیدی مانند پرتقال پرهیز کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

مشاوره پیش از جراحی بینی گوشتی :

مشاوره قبل از جراحی بینی گوشتی یکی از مراحل مهم این عمل زیبایی محسوب می‌شود. چرا که طی این جلسه انواع مشکلات بینی مورد بررسی قرار می‌گیرد و متخصص راه حل های مختلف درمانی و مراقبت های قبل و بعد از جراحی را به شما توضیح می دهد. در صورتی که توقع شما برای انجام جراحی بینی گوشتی بیش از حد باشد با برنامه ریزی جلسات مشاوره بیشتر نظر شما را جلب می کند تا انتخاب درست تری داشته باشید.

همچنین شما هم موظف است طی جلسه مشاوره تمام نکات جراحی بینی را در ذهن خود بسپارید و هر گونه سوالی که دارید از دکتر بپرسید. اگر هم از بیماری خاصی رنج می برید یا مجبور به مصرف داروی خاصی هستید حتما در جلسه مشاوره به اطلاع پزشک برسانید.

چرا که متخصص موظف است اطلاعات دقیق کامل نسبت به وضعیت سلامتی شما به دست آورد و متناسب با آن بتواند بهترین تصمیم را بگیرد.

 

کلام آخر

همانطور که می‌دانید جراحی زیبایی بینی کاملا سلیقه‌ای می‌باشد که این روزها درصد انجام آن در حال افزایش است. اما مهم ترین نکته برای انجام این روش زیباسازی کمک گرفتن از یک متخصص آگاه و با تجربه در این زمینه است تا متناسب با نیازهای شما بهترین ظاهر را برای بینی ترسیم کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)