بینی

بهترین جراح بینی در ایران

ما در این مقاله می خواهیم راجع به بهترین جراح بینی در ایران با شما صحبت کنیم. افرادی که می خواهد جراحی زیبایی بینی انجام دهند معمولا به دنبال بهترین جراح بینی در ایران هستند. انتخاب بهترین جراح از اهمیت بالایی برخوردار است. باید قبل از عمل بینی به این نکته توجه کنید که راجع به مهارت و عملکرد پزشکی که می خواهید انتخاب کنید آگاهی کامل و کافی را داشته باشید.

جراحی را انتخاب کنید که دارای مدرک و تخصص کافی در این زمینه باشد و این عمل را به طور مکرر انجام می دهد و تجربه کافی را در انجام عمل بینی دارد. نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که جراح باید نظرش را راجع به خواسته شما صادقانه اعلام کند و بگوید آیا چیزی که مد نظر شما است امکان پذیر است یا خیر. ما می خواهیم نحوه انتخاب بهترین جراح بینی در ایران را به شما بگوییم و اینکه جراح خوب باید دارای چه ویژگی هایی باشد. پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

بهترین جراح بینی در ایران
بهترین جراح بینی در ایران

بهترین جراح بینی در ایران

دکتر یاسر نصوری، دانش‌آموخته گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی ایران با رتبه سوم آزمون بورد تخصصی کشوری سال 1397، و دارای فلوشیپ اورولوژی و نورالوتوژی، یکی از بهترین جراحان بینی در ایران است. او با تجربه عضویت در هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران و مهارت در انجام جراحی‌های زیبایی بینی، لیفت صورت، لیفت گردن، لیفت ابرو به روش آندوسکوپی، و جراحی‌های فوق تخصصی گوش و سینوس‌ها، خدمات پیشرفته و متنوعی را به زیباجویان خود از سراسر کشور ارائه می‌دهد.

انتخاب  جراح بینی

اغلب افراد برای انتخاب بهترین دکتر عمل بینی در ایران، در میان دوستان و آشنایان خود پرس و جو می کنند. امروزه عمل بینی در میان مردم رواج پیدا کرده است و در میان دوستان و خانواده می توان کسانی را پیدا کرد که بینی خود را جراحی کرده باشند. یکی دیگر از روش های انتخاب جراح بینی، جست و جو در اینترنت و اینستاگرام است. ممکن است جراحان وب سایت شخصی یا صفحات اینستاگرام داشته باشند و در آن نمونه کارهای خود را قرار دهند و شما با دیدن عکس های افرادی که نزد آن ها عمل شده اند، می توانند با نحوه کار دکتر آشنا شوند و بهتر در انتخاب دکتر تصمیم بگیرند.

بعد از انتخاب بهترین جراح بینی می توانید از آن ها وقت بگیرید و به صورت حضوری به مطبشان مراجعه کنید و با جراح مشاوره داشته باشید. بهتر است در مطب با مراجعه کنندگان و بیماران وارد گفت و گو شوید و از آن ها در رابطه با میزان رضایتشان از جراحی اطلاعات کسب کنید.

انتخاب جراح بینی

بهترین جراح بینی باید دارای چه ویژگی هایی باشد ؟

برای پاسخ به این سوال باید گفت که شاید نظر افراد مختلف در ارتباط با بهترین جراح بینی در ایران متفاوت باشد و هرکس با توجه به سلیقه و ملاک های شخصی خود جراح را انتخاب کند. برای انتخاب دکتر ابتدا باید بدانید که چه ملاک و معیارهایی مد نظرتان است، اما به طور کلی یک جراح خوب دارای ویژگی های زیر می باشد:

 • نمونه کارهای موفق در عمل بینی داشته باشد.
 • تحصیلات ممتاز در زمینه جراحی بینی داشته باشد.
 • اطلاعات خود را به روز رسانی کند و از جدیدترین روش ها و تکنیک ها برای جراحی استفاده کند.
 • از تکنولوژی اسکن سه بعدی و قالب های کنترلی استفاده کند.
 • سلامت راه تنفسی را در اولویت کار خود قرار دهد.
 • با زیبایی شناسی آشنا باشد و بینی را در تناسب با سایر اجزای صورت درآورد.

جراحی بینی با توجه به اهدافی که دارد به سه دسته تقسیم می شود :

 • جراحی زیبایی بینی
 • جراحی درمانی بینی
 • جراحی ثانویه بینی

هدف از انجام جراحی زیبایی بینی، اصلاح فرم و ساختار بینی است. مانند کج بودن، عدم تقارن پره های بینی، کوچک کردن بینی و شکستگی بینی و…

هدف از جراحی درمانی بینی رفع مشکلات بینی و بهبود عملکرد آن می باشد که باعث بیماری هایی مثل سردرد شده است مانند میگرن، پولیپ بینی ، سینوزیت و انحراف بینی.

هدف از انجام جراحی بینی ترمیمی انجام بهبود مشکلاتی است که به دلیل جراحی نادرست و اشتباه قبلی بینی به وجود آمده اند. مانند مشکلات تنفسی، افتادگی نوک بینی و نارضایتی از فرم بینی که با انتخاب بهترین جراح بینی در ایران بر اساس فاکتورهای درست، بخش زیادی از این مشکلات منتفی است.

در انجام جراحی ترمیمی بینی جراح باید از تجربه و مهارت بالایی داشته باشد. به همین دلیل هر جراح بینی ای، جراحی ترمیمی را انجام نمی دهد.

انتخاب جراح بینی

انواع تکنیک ها برای انجام جراحی بینی

جراحی بینی به طور کلی به دو روش باز و بسته انجام می گیرد. بسیاری از جراحان ترجیح می دهند این عمل را به روش باز انجام دهند. زیرا در جراحی به روش باز امکان مشاهده و دسترسی مستقیم به بافت و ساختار بینی برای انجام تغییرات، برای پزشک فراهم می کند. اما در جراحی به روش بسته جراح دسترسی کمتری به اجزا و بافت بینی را دارد و عملکرد او محدودتر است.

البته تصمیم گیری برای انتخاب یکی از این روش ها، بر اساس فاکتورهایی است که بهترین جراح بینی در ایران تشخیص می دهد و زیباجو نیز باید به تصمیمات پزشک خود احترام گذاشته و اعتماد داشته باشد.

جراحی بینی به روش بسته

در روش بسته جراح بدون ایجاد برش در کلوملا، با استفاده از ابزارهایی پوست بینی را به مقدار کمی بالا نگه می دارد و سپس تغییرات لازم را ایجاد می کند.

مزایای جراحی بینی به روش بسته

 • کم بودن تورم در ناحیه نوک بینی بعد از عمل
 • کاهش مدت زمان عمل
 • عدم ایجاد برش و بخیه در کلوملا

جراحی بینی به روش باز

در جراحی بینی به روش باز، جراح برشی در قسمت زیر بینی(کلوملا) ایجاد می کند. بعد از اینکه جراح این برش را ایجاد پره های بینی را بالا می برد و به این ترتیب به نوک بینی و پشت آن دسترسی پیدا می کند و به راحتی تغییرات لازم را انجام می دهد.

مزایای جراحی بینی به روش باز

 • جراح راحت می تواند پروتز یا غضروف لازم را در بینی استفاده کند.
 • جراح دسترسی کامل و بهتری به ساختمان بینی دارد.
 • به دلیل دید بهتر و وسیع تر جراح، احتمال عدم قرینگی کاهش می یابد.
 • فضای کار بیشتری برای جراح فراهم است.
 • در بینی هایی که دچار انحراف هستند این روش نتیجه بهتری خواهد داشت.

انواع تکنیک ها برای انجام جراحی بینی

جراحی بینی به روش بسته بهتر است یا باز :

در دهه اخیر، معمولا اکثر بهترین جراحان بین در ایران تمایل دارند که جراحی بینی به روش باز را انجام دهند زیرا در این روش جراح دید مستقیم و وسیع تری بر روی بینی دارد و امکان تغییرات پیچیده تر از نظر تکنیکی برای جراح راحت تر است. در روش بسته زمان عمل کوتاه تر است، تورم در نوک بینی نیز کم تر است ولی میزان تغییرات در نوک بینی کم تر امکان پذیر است و جراحی نتیجه ی ایده آلی نخواهد داشت.

جراحی بینی چه زمانی رضایت بخش است ؟

زمانی می توان گفت که جراحی بینی خوب و موفق است که بیمار از نتیجه عمل راضی باشد. از دید بیمار جراحی خوب و موفق دارای ویژگی های زیر می باشد:

 • سایز بینی به سایز صورت بیاید.
 • سوراخ های بینی متقارن باشد.
 • برای عمل بینی گوشتی، گوشت اضافی بینی برداشته شود و به حالت اول باز نگردد.
 • بیمار بعد از جراحی بینی خونریزی نداشته باشد.
 • میزان ورم و کبودی بینی بعد از جراحی کم باشد.
 • مراحل ریکاوری به خوبی انجام شود.
 • جای زخم و بخیه باقی نماند.
 • در رنگ پوست بینی تغییری ایجاد نشود.
 • در مجموع از انجام عمل جراحی خود راضی باشد و احساس پشیمانی نکند.

چرا متخصص گوش و حلق و بینی برای جراحی زیبایی بینی بهتر است؟

بهترین جراح بینی در ایران، با گذراندن تحصیلات و دریافت تخصص در حوزه گوش و حلق و بینی می تواند در آزمون برد تخصصی گوش و حلق و بینی شرکت کند و دوره فلوشیپ را برای تمرکز بر دوره فوق تخصصی مانند جراحی پلاستیک صورت و ترمیمی انتخاب کند.

این تخصص برای آماده کردن متخصص گوش و حلق و بینی در انجام جراحی های زیبایی و عملکردی صورت، گوش و گردن به دو یا چند سال آموزش گسترده نیاز دارد.

سوابق و تجربیاتی که متخصصان گوش و حلق و بینی در طول سال ها بدست آورده اند آن ها را به بهترین متخصصان پزشکی در زمینه انجام جراحی زیبایی بینی و سایر جراحی های زیبایی و ترمیمی صورت تبدیل می کند.

متخصصان گوش و حلق و بینی درک کاملی از ساختار صورت دارند و می توانند جراحی های مناسبی متناسب با چهره انجام دهند.

چرا متخصص گوش و حلق و بینی برای جراحی زیبایی بینی بهتر است؟

اقدامات قبل از عمل جراحی :

 • از استعمال دخانیات و سیگار به مدت یک ماه قبل از عمل جراحی خودداری کنید.
 • از مصرف برخی از داروها مانند آسپرین، ایبوپروفن، داروهای رقیق کننده خون و ویتامینE به مدت دو هفته قبل از عمل پرهیز کنید. زیرا باعث افزایش خونریزی بعد از جراحی می شود.
 • در صورت داشتن هرگونه علائم سرماخوردگی حتما به پزشک خود اطلاع بدهید.
 • 6 تا 8 قبل از عمل از خوردن مواد غذایی خودداری کنید.
 • اگر سابقه تهوع و بیماری حرکتی دارید پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • ممکن است بعضی از خانم ها تغییراتی در سیکل قاعدگی خود احساس کنند اما نامنظم شدن سیکل تنها برای یک دوره کوتاه اتفاق خواهد افتاد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • به مدت 48 تا 72 ساعت بعد از جراحی برای کاهش تورم و کبودی می توانید از کمپرس یخ بر روی گونه ها و نواحی اطراف چشم استفاده کنید. به این نکته توجه داشته باشید که کمپرس یخ را به طور مستقیم بر روی بینی خود نگذارید.
 • در هنگام خوابیدن و استراحت از دو بالشت برای زیر سر خود استفاده کنید به طوری که سرتان بالاتر از بدنتان قرار بگیرد.
 • به مدت 4 روز بعد از جراحی از غذاهای نرم و آبکی استفاده کنید و از مصرف مواد غذایی سفت مانند هویج و سیب و … بپرهیزید.
 • در صورت احساس درد می توانید از مسکن هایی مانند استامینوفن استفاده کنید البته در صورتی که پزشک برای شما تجویز مرده باشد.
 • به مدت دو هفته بعد از جراحی از صحبت کردن طولانی بپرهیزید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

به یاد داشته باشید:

بینی شما بافتی زنده و در حال ترمیم است. بینی شما از سنگ ساخته نشده است پس انتظار نداشته باشید به طور کامل و یک دست قرینه و صاف باشد.

شما امکان دارد مقدار غیر قرینگی، نامنظمی و بی حسی را تجربه کنید که با گذشت زمان بهبود خواهد یافت.

خنده، حس بویایی و تنفس و حتی صدای شما ممکن است مقداری تغییر کند و یا بینی شما می تواند سفت تر از قبل به نظر برسد، تمام این ها طبیعی است و در طی زمان و در حین ترمیم بهبود خواهد یافت.

مقداری علائم افسردگی و یا اضطراب قبل و به خصوص بعد از عمل بینی طبیعی است. دانستن آن می تواند در تحمل بهتر آن به شما کمک کند.

به خود اجازه ندهید تحت تاثیر اظهار نظرهای منفی دیگران قرار بگیرید

دیگران در مورد بینی شما بدون توجه به نوع بینی قبلی، نوع عمل، فاصله زمانی جراحی، وجود یا عدم وجود تورم اظهار نظر خواهند کرد. باید توجه داشت که این اظهار نظرها علی رغم حسن نیت بودن نمی توانند درست باشند. بنابراین با آرامش کامل منتظر گذشت زمان و شکل گیری نهایی بینی خود در طول 12 الی 18 ماه باشید و به یاد داشته باشید که قابلیت تغییر در هر بینی و روند کاهش تورم در هر فرد با فرد دیگر متفاوت است.

 جراح خوب بینی را چطور بشناسیم؟

یکی از مناسب ترین راه ها برای شناخت بهترین جراح بینی در ایران دیدن افرادی است که جراحی زیبایی بینی شان توسط جراحی که شما انتخاب کردید انجام شده است.

تا چه زمانی بعد از عمل باید از چسب استفاده کنیم؟

در این رابطه بهتر است با جراح خود مشورت کنید زیرا روند بهبودی در افراد مختلف متفاوت است. اما بلافاصله بعد از جراحی بینی و در ماه اول استفاده از چسب ضروری است.

چند روز بعد از عمل بینی می توان سیگار کشید؟

نیکوتین موجود در سیگار باعث تورم بینی می شود. به همین دلیل اکثر پزشکان مصرف سیگار و انواع دخانیات را تا دو ماه بعد از عمل ممنوع می دانند.

علت کبودی بعد از انجام جراحی بینی چیست؟

علت این کبودی نشت خون از مویرگ ها به بافت های زیر پوست بینی می باشد که پاسخ بدن به جراحی بینی است. احتمال خون مردگی در چشم بعد از عمل نیز وجود دارد. برای به حداقل رساندن کبودی به افراد توصیه می شود که از مصرف آسپرین و بروفن که باعث اختلال در انعقاد خون می شود به مدت دو هفته قبل از جراحی بپرهیزید.

هزینه عمل در سال 1403

هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی مانند تخصص و مهارت جراح و نوع بینی شما بستگی دارد. برای آگاهی بیشتر از قیمت ها می توانید با شماره های داخل سایت تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید.

البته بصورت تقریبی هزینه جراحی بینی در ایران در بازه قیمتی 35 تا 80 و بیشتر متغیر است و این تفاوت ها براساس فاکتورهایی از قبیل مهارت و تجربه پزشک، شهرت جراح، موقعیت جغرافیایی، نوع جراحی و پیچیدگی آن و غیره… می باشد

کلام آخر

از شما همراهان گرامی ممنونم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید و ما همراهی کردید. امیدوارم که مطالب و توضیحات داده شده برای شما مفید واقع شده باشد و بتوانید با توجه به نکات ذکر شده بهترین جراح بینی در ایران را انتخاب کنید. در صورت داشتن انتقاد و پیشنهاد می توانید آن را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)