بینی نیمه فانتزی

بینی نیمه فانتزی

نوعی دیگر از عمل های جراحی بینی عمل بینی نیمه فانتزی می باشد ، این عمل جراحی با توجه به سلیقه و معیار های زیبایی در افراد این عمل جراحی انجام می شود که در خانم ها عمل جراحی بینی نیمه فانتزی و یا مدل عروسکی طرفداران بسیار زیادی را دارد ، افراد با توجه به علاقه و ساختار صورت بینی خود می توانند به شکلی مورد جراحی قرار بگیرند که مشخص باشد که بینی آن ها جراحی شده است و یا این که بینی آن ها به شکلی مورد جراحی قرار گیرد که در نگاه اول افراد نتوانند تشخیص دهند که بینی فرد تحت عمل جراحی بینی قرار گرفته است .

پزشک جراحی بینی در زمان انجام عمل جراحی بینی به فاصله بینی و لب دقت لازم را می کند ، در بینی های از نوع طبیعی میزان فاصله بین بینی و لب فرد بیمار باید 90 تا 95 درجه باشد و اگر پزشک جراح بخواهد عمل جراحی بینی نیمه فانتزی را برای فرد انجام دهد باید این اندازه را به 100 تا 105 درجه خود برساند که این اندازه برای بینی خانم ها به نسبت آقایان کاملا مناسب تر می باشد . بینی افراد بعد از انجام عمل جراحی زیبایی بینی به صورت فانتزی کوچک می شود و پشت بینی فرد قوس دار و نوک آن نیز سر بالاتر می شود .

نکات مهم عمل بینی نیمه فانتزی

برای داشتن یک عمل جراحی بینی نیمه فانتزی موفق و مورد رضایت باید عمل جراحی خود را توسط بهترین پزشک جراحی بینی نیمه فانتزی وبا آنالیز و بررسی نوع و ساختار بینی انجام شود ، داشتن یک بینی با بافت و غضروف محکم و داشتن یک پوست نازک از پیش نیاز های این مدل از بینی می باشد ، پس عمل جراحی نیمه فانتزی برای افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند گزینه بسیار مناسب تری می باشد به دلیل این که ظرافت های عمل جراحی در بینی هایی که دارای پوست های نازک می باشند به خوبی قابل مشاهده می باشد .

افرادی که دارای بینی های گوشتی می باشند دارای پوست ضخیم و غضروف های ضعیف هستند که افراد مناسبی برای عمل جراحی نیمه فانتزی نمی باشند و بهترین و مناسب ترین مدل عمل جراحی برای این افراد مدل بینی طبیعی می باشد .

نکات مهم عمل بینی نیمه فانتزی

افراد مناسب برای عمل جراحی نیمه فانتزی 

به طور کلی عمل جراحی بینی یک روش کاملا فردی می باشد و فرد باید این عمل جراحی با را اهداف و انگیزش خود انجام دهد نه این که قصد داشته باشد که این عمل بینی را برای خواسته های شخصی خود انجام دهد و یا سعی داشته باشد متناسب با هر نوع تصویر ایده آلی باشد .

افرادی می توانند کاندیدای مناسبی برای عمل جراحی بینی باشند که رشد صورت آن ها کامل شده باشد و از نظر جسمانی در سلامت کامل باشند و یک چشم انداز مثبت و هدف واقع بینانه نسبت به نتیجه این عمل جراحی در ذهن خود داشته باشند .

اهمیت انتخاب پزشک جراحی بینی

به طور کلی به این دلیل که بینی فرد در مرکز صورت افراد واقع شده است و زیبایی چهره کمی قابل توجه می باشد نتیجه این عمل جراحی بسیار مهم و پر اهمیت می باشد ، به همین دلیل برای انجام عمل بینی خود قبل از هر چیزی به تبحر و توانمندی پزشک جراج توجه داشته باشید و

برخی از افراد هم هستند که فقط به دنبال این هستند که پزشک جراحی را پیدا کنند که بینی آن ها را با کمترین هزینه عمل کنند ولی از مهارت و تجربه پزشک جراح چشم پوشی می کنند و در آخر نه تنها به یک نتیجه ایده آل نمی رسنند بلکه با عوارض بسیاری هم رو به رو می شوند . پس برای انجام عمل جراحی بینی باید در انتخاب پزشک جراح خود نهایت دقت را داشته باشید و به پزشکی مراجعه کنید که در حوزه عمل جراحی بینی تجربه بسیاری را داشته باشد و نتیجه درخشانی را در کنار کارنامه کاری خود داشته باشد .

اقدامات قبل از عمل جراحی بینی

به طور کلی هر عمل جراحی یک سری اقدامات قبل و بعد دارد که رعایت کردن آن ها را شما را به تسریع روند بهبودی کمک بسیاری می کند در ادامه شما را با اقدامات قبل از عمل بینی نیمه فانتزی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • به طور کلی افرادی که قصد انجام عمل بینی را دارند و تصمیم قطعی خود را برای انجام این عمل می گیرند در مراحل اول باید در انتخاب پزشک جراحی بینی خود دقت لازم را داشته باشند تا بعد از عمل جراحی با عوارض های احتمالی عمل جراحی رو به رو نشوند .
 • بعد از انتخاب پزشک جراحی بینی خود دیگر اقداماتی که باید به آن توجه لازم را داشته باشید حضور در جلسات مشاوره قبل از عمل جراحی بینی می باشد .
 • در جلسات مشاوره فرد بیمار باید تمام اهداف و انتظارات خود را از عمل جراحی بینی برای پزشک خود به طور کامل بازگو کند.
 • اگر شما مبتلا به بیماری های زمینه ای ، حساسیت های دارویی هستید و به از دارو های مخصوص استفاده می کنید با پزشک جراح بینی خود این موضوع را در میان بگذارید .
 • قبل از انجام عمل جراحی بینی پزشک جراحی بینی باید آمایش های مخصوصی را برای افراد تجویز کند که حتما باید آن ها را انجام دهی و نتیجه عمل خود را در روز عمل جراحی در اختیار پزشک جراح همراه خود داشته باشید .
 • سیگار ، قلیان و دیگر مواد های دخانی و یا الکل را از دو هفته قبل از عمل جراحی کاملا ممنوع می باشد ، زیرا این چنین مواد موجب تنگ شدن رگ ها می شود و فرآیند خون رسانی را در افراد مختل می کند ، در آخر ممکن است که فرد را در زمان عمل با مشکلات بسیاری مواجه کند .
 • سیگار و یا موارد شبیه به این ها در روند ترمیم زخم افراد هم مشکلات بسیاری را ایجاد می کند ، همچنین با توجه به موارد ذکر شده به ترک مصرف آن قبل از عمل جراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است .

اقدامات قبل از عمل جراحی بینی

دیگر اقدامات قبل از عمل بینی 

  • با مصرف دارو های مسکن و دارویی که دارای آسپرین می باشند به دلیل رقیق نمودن خون باعث تشدید خون ریزی در زمان و بعد از عمل می شود ، ما به شما این توصیه را می کنیم که از 2 هفته قبل از انجام عمل جراحی بینی مصرف این گونه از دارو ها را قطع کنید .
  • افراد بهتر است که برای پیشگیری از بروز عوارض های احتمالی بعد از عمل جراحی بینی قبل از اقدام به عمل نسبت به نوشیدن مایعات به میزان زیاد و همچنین موارد خوراکی مقوی اقدام کنید .
  • 24 ساعت قبل از انجام عمل جراحی بینی لازم است که حمام کنید که البته باید مراقب باشید تا دچار سرما خوردگی نشوید .
  • به این دلیل که باید ناشتا باشید و معده در زمان عمل خالی باشد به شما توصیه می کنیم که یک شب قبل از عمل جراحی یک شام میل کنید و تقریبا از 8 ساعت قبل از شروع جراحی چیزی نخورید و ننوشید .
  • علت بر تاکید خالی نمودن معده در طول عمل جراحی بینی این بسیار مهم است که در حین عمل جراحی محتوای معده شما به حلق و مجاری تنفسی شما وارد می شود و موجب بروز خطرات جدی برای افراد می شود و حتی جان فرد را ممکن است به خطر بیاندازد .
  • خانم ها باید در روز عمل جراحی خود بدون هیچ گونه و آرایشی در محل جراحی بینی حاضر باشند و آقایان هم با حداقل ریش و سبیل به مراکز جراحی بینی مراجعه نمایند .
  • به همراه داشتن زیور آلات و تجهیزات فلزی برای افراد بیمار در روز عمل جراحی کاملا ممنوع می باشد .
  • حاضر بودن فرد بیمار از نیم ساعت قبل از عمل جراحی بینی و جود یک همراه در مراکز عمل جراحی کاملا ضروری و مهم می باشد .

مراقبت های بعد از عمل جراحی

در ادامه شما را با مراقبت های بعد از عمل جراحی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • به طور کلی تورم بعد از عمل جراحی کاملا طبیعی می باشد که در روز های اول عمل جراحی به اوج خود می رسد ، برای کمتر شدن ورم می توانید از کمپرس های سرد به مدت 24 ساعت در فواصل زمانی مرتب استفاده کنید .
 • چگونگی خوابیدن بعد از عمل جراحی بینی برای کمتر شدن تورم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و فرد باید با دو بالش سر را بالاتر از حد معمول خود قرار دهید و به صورت طاق باز استراحت کنید و از خوابیدن به پهلو خود در دوران درمان خودداری کنید .
 • بعد از انجام عمل جراحی بینی حتما مایعات و آبمیوه های طبیعی را مصرف کنید و در هفته های اول از خوردن غذایی هایی که نیاز به جویدن دارند و سفت می باشند خودداری نمایید .
 • دارو هایی که بعد از عمل جراحی بینی برای افراد تجویز می شود باید به صورت مرتب و طبق دستور پزشک مصرف شوند .
 • به مدت دو هفته بعد از عمل جراحی بینی به هیچ وجه عطسه را با دهان باز انجام دهید .
 • از مصرف دخانیات و نوشیدن مشروبات دارای الکل به مدت 14 روز حتما خودداری فرمایید .
 • به مدت سه هفته بعد از عمل جراحی بینی از فین کردن خودداری کنید .
 • بعد از گذشت 48 ساعت از عمل بینی به کمک یک همراه می توانید حمام نمایید و با رعایت نمودن اصولی که اسپلینت بینی به هیچ وجه خیس نشود .
 • انجام یک سری فعالیت های سنگین و جا به جایی اجسام سنگین به مدت چند ماه حتما خودداری فرمایید .
 • از رفتن به جا های بسیار شلوغ و پر رفت و آمد که خطر ضربه خوردن به بینی شما وجود دارد تا چند وقت بعد از عمل جراحی جدا خودداری فرمایید .

رعایت موارد گفته شده در مقاله بالا افراد را در بهتر سپری کردن دوره درمان عمل جراحی و داشتن نتیجه مطلوب از این عمل جراحی کمک خواهد کرد .

تفاوت جراحی بیتی طبیعی و فانتزی

یکی از مهم ترین تفاوت های عمل جراحی بینی طبیعی و با عمل جراحی نیمه فانتزی زاویه و نوک بینی و لب ها می باشد ، در عمل جراحی بینی فانتزی زاویه نوک بینی رو به بالا بیشتر از عمل جراحی بینی طبیعی می باشد ، نتیجه عمل جراحی بینی طبیعی بینی از نیم رخ حالت سرسره ای را به هیچ ندارد و قوسی در آن دیده نمی شود اما در مدل فانتزی این موضوع پیدا است .

همچنین میزان سر بالا بودن بینی فرد هم در مدل عمل جراحی بینی بیش تر می باشد ، سایز بینی های مدل فانتزی معمولا بیشتر کوچک تر از بینی های طبیعی می باشد و شکل عروسکی را به خود می گیرد ، در مدل عمل بینی طبیعی افرادی که بعد از عمل جراحی شما را می بینند ممکن است حتی متوجه این موضوع نشود که شما قبلا عمل جراحی داشته اید .

هزینه عمل جراحی بینی

به طور کلی عمل جراحی بینی با توجه به نوع بینی که استخوانی باشد و یا گوشتی ، مهارت و تجربه پزشک جراحی بینی کاملا متفاوت می باشد ، پس هزینه عمل بینی به روش بسته به فاکتور های گوناگونی مانند پیچیدگی و میزان تغییرات در عمل جراحی بینی می باشد ، پس هزینه عمل جراحی بینی در افراد یکسان نمی باشد . همچنین سلیقه فردی که قصد عمل جراحی بینی را دارد در هزینه عمل بینی بسیار تاثیر گذار می باشد ، این که جراحی بینی چه مدل بینی را برای بینی شما انتخاب می کند در هزینه عمل بینی نیز تاثیر دارد .

هزینه عمل جراحی بینی

چند نکته بسیار مهم

به طور کلی قبل از انجام هر کاری بیمار باید انگیزه خود را از عمل جراحی بینی مشخص کند ، یعنی هدف فرد کاملا منطقی باشد ، به این دلیل که برخی از افراد به دلیل نداشتن اعتماد به نفس کافی و یا مشکلات روحی اقدام به انجام این عمل جراحی می کنند که این دسته از افراد باید قبل از انجام هر کاری با یک مشاوره خوب گفت و گو کنند ، باید به این نکته مهم توجه داشته باشید که نتیجه عمل جراحی بینی تا آخر عمر همراه او خواهد بود پس افرادی که قصد انجام عمل جراحی بینی و یا فانتزی را دارند بهتر است که به موارد گفته شده در این مقاله توجه لازم را داشته باشید و در مورد مدل دلخواه خود حسابی فکر کنند .

نکته دیگر این است که بینی که طبیعی عمل جراحی شده است قابلیت عمل به صورت نیمه فانتزی را دارد ولی بر عکس این موضوع کمی سخت تر می باشد و در برخی از موارد این موضوع نشدنی است ، یعنی اگر شما تصمیم به انجام عمل جراحی به صورت نیمه فانتزی و یا فانتزی را دارید بعد از عمل اگر به هر دلایلی از فرم بینی خوشتان نباید عمل جراحی بینی ترمیمی برای شما قطعا سخت تر خواهد بود .

به این نکته توجه داشته باشید که هزینه عمل جراحی بینی توسط بیمه پرداخت نمی شود ، ولی شما می توانید قبل از عمل جراحی خود در این مورد با دفتر بیمه خود صحبت های لازم را داشته باشید و اطلاعات لازم را کسب کنید .

ویژگی بینی نیمه فانتزی

به طور کلی افرادی که قصد ندارند که بینی آن ها مدل عروسکی و یا طبیعی را داشته باشد بینی نیمه فانتزی را انتخاب می کنند .

ویژگی های بینی های نیمه فانتزی شامل موارد زیر می باشد :

 • داشتن یک قوس خیلی کم بر روی بینی آن ها
 • سایز متناسب
 • نوک بینی آن ها کمی به سمت بالاتر می باشد .

نکته بسیار مهم در عمل جراحی بینی نیمه فانتزی این موضوع می باشد که پزشک جراح باید علاوه بر کوچک نمودن سایز بینی افراد تناسب را با دیگر اجزای صورت در نظر بگیرد تا هماهنگی صورت به طور کامل از بین نرود ، برای مثال به افرادی که دارای صورت بزرگ می باشند توصیه نمی شود که بینی خود را خیلی کوچک کنند زیرا مطمئنا بعد از عمل جراحی از نتیجه این عمل ناراضی می باشند .

ویژگی بینی نیمه فانتزی

مزایای عمل جراحی نیمه فانتزی 

 • در عمل جراحی بینی نیمه فانتزی ظرافت و زیبایی بیشتری نسبت به بینی های طبیعی وجود دارد .
 • این نوع از فرم های بینی ظاهر مصنوعی را ندارد .
 • این نوع از بینی ها نوک بینی در عمل جراحی نیمه فانتزی زیاد سر بالا نمی باشد و نسبت به بینی های عروسکی حالت طبیعی تری را دارند .
 • در عمل جراحی بینی قوس بر روی بینی کم تر می باشد و حالت زیبایی را به بینی افراد نشان می دهد .

مشکلات تنفسی عمل جراحی نیمه فانتزی

یکی از بیشترین سوال هایی که در مورد عمل جراحی فانتزی از پزشکان جراح پرسیده می شود این سوال می باشد که آیا ممکن است بعد از عمل جراحی دچار مشکلات تنفسی می شویم یا خیر ؟ در پاسخ به سوال این افراد باید بگوییم که اگر پزشک جراح در کار خود ماهر باشند و از تجربه های لازم برخوردار باشد مشکلی برای شما با وجود نمی آید ، به همین دلیل که انتخاب بهترین پزشک جراح بینی بسیار مهم می باشد تا عوارض عمل جراحی را برای افراد به حداقل برساند .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)