بینی نیمه فانتزی

هزینه عمل رینوپلاستی بینی

یکی از رایج ترین سوالاتی که برای مراجعه کنندگان رینوپلاستی پیش می‌آید این است که هزینه عمل رینوپلاستی بینی چقدر است؟ هزینه عمل زیبایی بینی به پزشکی که انتخاب می‌کنید و هدفی که برای انجام این عمل در نظر می گیرید، بستگی دارد. البته عوامل دیگری بر روی هزینه عمل رینوپلاستی تاثیر گذار است. اما مهم‌ترین آن همان دو مواردی که نام بردیم می باشد.

جراحی بینی یا همان رینوپلاستی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی می باشد که این روزها شاهد افزایش درصد بسیار بالای آن هستیم. در واقع بینی یکی از مهم ترین اجزای صورت به حساب می آید که تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی صورت دارد. معمولاً بینی های خوش فرم و متناسب با اجزای صورت زیبایی چهره را دو چندان می کند. به همین دلیل نتایج عمل برخی افراد بر روی زیبایی شان بسیار تاثیر گذار است. در عوض بدشکلی و بد فرمی بینی تاثیر بسیار منفی بر روی زیبایی صورت دارد و موجب می‌شود  زیبایی دیگر صورت به چشم نیاید.

اگر مدام به فکر انجام عمل زیبایی بینی هستید و در فضای مجازی در حال کسب اطلاعات در مورد این عمل زیبایی می باشید بهتر است اطلاعات دقیق به دست آورید و برای انجام این عمل زیبایی به بهترین متخصص زیبایی مراجعه کنید.

هدف رینوپلاستی چیست ؟

عمل جراحی زیبایی بینی در سال های اخیر طرفداران بسیاری پیدا کرده است؛ به گونه‌ای که با پیشرفت علم و تکنولوژی در این زمینه اهداف مختلفی برای انجام این جراحی زیبایی در نظر گرفته می شود. با توجه به اهمیت داشتن زیبایی و ساختار بینی بر روی چهره خیلی ها به خصوص کسانی که در دوره جوانی قرار دارند تصمیم به انجام این عمل جراحی می گیرند. اگر شما هم برای عمل جراحی بینی باید بدانید ساختار و نوع پوست بینی شما بر روی نتیجه عمل بسیار تاثیر گذار است. چرا که طی این جراحی پوست بینی دچار برش های بسیار کوچکی می شود و سپس استخوان و غضروف بینی برای اصلاح فرم و شکل تراش داده می شود. در این صورت اگر از ساختار مقاوم برخوردار نباشید، ممکن است حین عمل دچار مشکل شوید و یا مدلی که در نظر دارید با انجام جراحی غیر قابل اجرا باشد. بنابراین برای رسیدن به یک نتیجه ایده‌آل و داشتن رضایت بالا باید بدانید روش رینوپلاستی در چه شرایطی بهترین نتیجه را به همراه دارد و کدام فرم بینی برای شما مناسب تر است؟

هدف رینوپلاستی چیست ؟

آیا می دانستید زیبایی صورت یک علم جداگانه به شمار می‌آید؟

معمولا اکثر متخصصین که در زمینه زیبایی فعالیت می‌کنند، برای داشتن نتایج عالی و رضایت کامل  مراجعه کنندگان تصمیم به یادگیری علم زیبایی شناسی می گیرند. این علم بر پایه اصول و قوانین بنا شده است که متخصص با تکیه بر آن می‌تواند بهترین نوع و فرم بینی را طراحی کند؛ به گونه ای که بعد از عمل بینی با دیگر اجزای صورت هماهنگی کامل داشته باشد. در نظر گرفتن چنین استانداردی باعث دوچندان شدن زیبایی چهره می شود.

پس برای رسیدن به یک نتیجه ایده آل و متناسب با فرم صورت حتماً در انتخاب متخصص خود دقت کافی داشته باشید و دکتری انتخاب کنید که از علم زیباشناسی برخوردار باشد و متناسب با استانداردهای روز دنیا جراحی‌های زیبایی انجام دهد.

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه رینوپلاستی بینی :

در ادامه به مواردی که بر روی هزینه رینوپلاستی بینی تاثیر گذار است می پردازیم:

روش انجام جراحی زیبایی بینی

به طور کلی جراحی بینی بر دو پایه کلی انجام می شود؛ عمل جراحی بینی به روش بسته و عمل جراحی بینی به روش باز. در روش بسته تنها چند شکاف کوچک درون سوراخ بینی ایجاد و پوست از استخوان و غضروف کنار زده می‌شود. جراح به صورت محدود به بخش های ساختاری بینی دسترسی پیدا می کند. برای انجام این روش متخصص باید دقت و مهارت بیشتری داشته باشد و به صورت جزئی تغییرات مفیدی بر روی بینی اعمال کند. معمولاً کسانی که بینی شان تنها به تغییرات کوچک نیاز دارد از این روش برای جراحی زیبایی بینی استفاده می‌کنند. اما در عمل بینی به روش باز هم درون بینی و هم بیرون بینی شکاف ایجا می شود و پوست به طور کامل از روی ساختار بینی برداشته می شود تا جراح دسترسی کامل به ساختار بینی داشته باشد. طی انجام این جراحی استخوان و ساختار بینی تراشیده و غضروف اضافی بینی برداشته می شود.

امکانات و تجهیزات کلینیک یا بیمارستان:

معمولاً تجهیزاتی که بیمارستان یا کلینیک مورد نظر برای انجام جراحی زیبایی بینی دارد؛ بر روی هزینه تاثیرگذار است. هر چقدر بیمارستان یا کلینیک تخصصی تر و دارای تجهیزات به روز تر و مدرن تر باشد؛ هزینه رینوپلاستی بینی افزایش پیدا می کند. اما مزیت بیمارستان ها و کلینیک های حرفه ای با تجهیزات کامل این است که نیازهای جراحی زیبایی به صورت کامل تامین می‌شود.

دستمزد جراحی یکی از عامل های مهم تاثیرگذار بر روی هزینه رینوپلاستی است:

مهمترین عاملی که هزینه رینوپلاستی بینی را تعیین می‌کند، دستمزد جراح است. در واقع هر چقدر جراح تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد و در بهترین دانشگاه های دنیا دوره های تخصصی گذرانده باشد؛ هزینه جراحی زیبایی بینی بیشتر خواهد شد. چراکه چنین جراحانی با علم روز دنیا آشنایی کامل دارند و بهتر می توانند شما را به نتیجه ایده‌آل برسانند. همچنین هرچقدر جراح رینوپلاستی سال های زیادی در زمینه جراحی فعالیت انجام داده باشد؛ درصد موفقیت جراحی های زیبایی افزایش پیدا می کند.

روش انجام جراحی زیبایی بینی

بیمار همچنین بابت انجام بیهوشی هم هزینه باید پرداخت کنند:

رینوپلاستی تحت بیهوشی عمومی انجام می‌شود. بنابراین انجام این عمل نیاز به هزینه دارد و بیمار باید برای این کار مبلغی بپردازد. در واقع در کنار پرداخت دستمزد جراح باید هزینه بیهوشی به بیمارستان یا کلینیک پرداخت شود. البته هزینه بیهوشی با هزینه دستمزد به صورت یکجا پرداخت می شود.

 

منطقه جغرافیایی که جراح فعالیت دارد:

معمولاً هزینه جراحی بینی در مناطق بالا شهر نسبت به مناطق معمولی و حتی شهرستان ها کاملاً متفاوت است. چرا که هزینه جراحی های زیبایی  متناسب با موقعیت مکانی در نظر گرفته می‌شود. البته این نکته را هم بدانید معمولاً اکثر جراحان‌بینی با تجربه و حرفه ای در مناطق بالاشهر اسکان دارند. چرا که امکانات شهرهای بزرگ و مناطق پیشرفته بسیار بیشتر از دیگر مناطق است.

هرگز اقدام به انجام عمل بینی ارزان نکنید :

این روزها کلینیک‌ها و جراحان بسیاری وجود دارند که با تبلیغات پررنگ، برخی افراد را ترغیب می‌کنند عمل زیبایی بینی را با قیمت مناسب تر انجام دهند. اما عمل جراحی بینی عملی نیست که بتوان با هزینه‌های بسیار کم آن را انجام داد. چرا که جراحی زیبایی نیاز به مهارت و دقت بسیار بالایی دارد. بنابراین هرگز قول چنین تبلیغاتی را نخورید. عملی که بر روی تنفس تان تاثیر گذار است و بعد از انجام آن زیبایی صورت کاملا تحت تاثیر قرار می گیرد، باید طی برنامه ریزی دقیق و کاهش عوارض انجام شود تا شما نتیجه ایده آلی مشاهده کنید و از انجام آن زیبایی پشیمان نشوید.

افراد زیادی بوده اند که با انجام جراحی زیبایی قیمت پایین با مشکلات بسیار زیادی مواجه شده اند که برای رفع آن مجبور هستند دوباره جراحی زیبایی انجام دهند.

بنابراین با دقت و تمرکز بسیار بالا جراح خود را انتخاب کنید.

هدف از جراحی بینی چیست؟

همانطور که می‌دانید افراد مختلفی رینوپلاستی انجام دادند. اما هرکدام از آنها اهداف متفاوتی برای انجام این جراحی در نظر گرفتند. برخی افراد دچار مشکلات تنفسی بودند که با انجام جراحی زیبایی مشکلات تنفسی خود را هم حل کردند. اما برخی دیگر به دلیل عدم تناسب بینی با دیگر اجزای صورت و تحت تاثیر قرار گرفتن زیبایی چهره تصمیم می‌گیرند عمل جراحی بینی انجام دهند تا اعتماد به نفس بیشتری کسب کنند. اما عده کمی هم وجود دارد با این که بینی شان عیب و نقص قابل مشاهده ای ندارد باز هم دوست دارند این عمل را انجام دهند و به زیبایی صورتشان بیافزایند.

حال هدف شما از انجام جراحی بینی چیست؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که بعد از عمل، بینی تان چه فرمی داشته باشد و باید چه تغییراتی روبرو شود. بنابراین در اولین مرحله باید هدف خود را از انجام جراحی بینی در نظر بگیرید.

هدف از جراحی بینی چیست؟

 

چه مشکلاتی با رینوپلاستی قابل حل است؟

 

همانطور که می‌دانید جراحی زیبایی برای رفع نواقص ظاهری و همچنین بهبود عملکرد تنفسی بینی انجام می‌شود. حال این نواقص ممکن است به صورت ژنتیکی ایجاد شده باشد یا به خاطر عوامل بیرونی و آسیب دیدگی ساختار بینی اتفاق افتاده باشد. معمولاً عمل جراحی بینی مشکلاتی مانند قوز بینی، افتادگی بینی، عدم تقارن سوراخ ها و مشکلات تنفسی مانند پلیپ را به راحتی برطرف می کند. معمولا مدل های مختلفی برای رینوپلاستی بینی در نظر گرفته می شود که هر کدام برای اجرا شرایط خاص خودش را دارد.

 چرا اکثر افراد دوست دارند با جراحی بینی چهره زیباتر داشته باشند ؟

عمل جراحی بینی بر روی اعضای مختلفی قابل انجام است. اما بیشتر افراد دوست دارند با انجام جراحی بینی گوشتی چهره زیباتری داشته باشند. یعنی مدل و فرم بینی چندان اهمیتی برایشان ندارد. تنها هدفشان این است که با تغییرات اعمال شده بر روی بینی زیبایی چهره شان دوچندان شود.

اما باید بدانید، ایجاد تغییرات لازم در مراحل جراحی بینی به عوامل مختلفی مانند جنس پوست، میزان انعطاف پذیری پوست، گوشتی استخوانی بودن بینی، مشکلات ساختاری مانند انحراف و عدم تقارن سوراخ ها و انتظارات شخص از انجام جراحی بینی بستگی دارد. هر چقدر مشکلات ساختاری و زیبایی بینی بیشتر باشد عمل جراحی سخت تر خواهد شد و جراح‌ متخصص برای اجرای یک نتیجه ایده آل به مهارت و توانمندی بیشتری نیاز دارد.

متخصص در ابتدا به معاینه و بررسی کامل بینی می پردازد و طی یک جلسه مشاوره با بیمار صحبت می کند تا درصد موفقیت عمل زیبایی بینی مشخص شود. معمولاً متخصص با انجام یکسری آزمایش‌ها و اندازه‌گیری‌ها تشخیص می‌دهد که بهترین فرم برای جراحی بینی چه مدلی می باشد.

آیا می دانید جراحی بینی طبیعی نسبت به مدل های دیگر طرفدار بیشتری دارد؟

منظور از جراحی بینی طبیعی چیست؟ همانطور که بیان کردیم جراحی بینی بر مبنای مسائل زیباشناختی و نظر شخص انجام می‌شود. غیر از مدل طبیعی دو مدل دیگر یعنی عروسکی و فانتزی هم برای جراحی بینی در نظر گرفته می‌شود. اما این روزها جراحی بینی طبیعی درصد بیشتری نسبت به دو مدل دیگر دارد. در واقع هدف از انجام عمل طبیعی رفع ایرادات و مشکلات ظاهری است و هیچ فرم خاصی بر روی بینی اعمال نمی‌شود. اما مدل های عروسکی و فانتزی غیر از رفع مشکلات بینی روی پل بینی قوس معمولی تا شدید ایجاد و نوک بینی معمولا به سر بالا طراحی می شود. از آنجا که بر روی مدل طبیعی بینی تغییرات قابل مشاهده اعمال نمی‌شود، اکثر افراد ترجیح می‌دهند عمل طبیعی انجام دهند تا برای همیشه فرم و مدل بینی شان از نظر دیگران قابل قبول و ایده آل باشد. چرا که مدل‌های عروسکی و فانتزی دیگر قابل قبول نخواهد بود. همچنین انجام و مدل عروسکی و فانتزی ممکن است مشکلاتی بر روی تنفس بینی ایجاد کند. چرا که در روند جراحی ساختار و غضروف بیش از اندازه دستکاری می شود و این تغییرات ممکن است به سیستم تنفسی فرد آسیب برساند.

آیا می دانید جراحی بینی طبیعی نسبت به مدل های دیگر طرفدار بیشتری دارد؟

اگر قصد دارید مدل فانتزی عروسکی انجام دهید نسبت به مشکلات آن توجه کافی داشته باشید تا بعدها مشکلات تنفسی برایتان پیش نیاید. توصیه می‌شود به جای مدل عروسکی یا فانتزی مدل نیمه فانتزی انجام دهید. مدل نیمه فانتزی معمولاً قوس کمتری روی پل بینی ایجاد می‌شود و تغییرات چندان قابل مشاهده نخواهد بود. اما نسبت به عمل بینی طبیعی ظرافت کاری کمی به همراه دارد. برای انجام مدل های فانتزی و عروسکی حتما به متخصصی مراجعه کنید که هدف شما را بر اساس استاندارد های جراحی به نتیجه برساند.

تغییرات براساس مدل بینی :

همانطور که بیان کردیم هر فردی دارای ساختار مخصوص به خود در ناحیه بینی است. بنابراین جراحی بینی باید متناسب با ساختار بینی انجام شود. به طور کلی ساختار بینی به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می‌شود. معمولاً نتیجه عمل بینی های استخوانی بهتر است؛ در حالی که بینی های گوشتی به دلیل داشتن غضروف بسیار ضعیف و پوست ضخیم اعمال تغییرات بر روی آنها کمی با مشکل همراه است. بنابراین به کسانی که دارای بینی های گوشتی هستند و پوستشان چرب است توصیه می‌شود از انجام جراحی به مدل بینی عروسکی صرف‌نظر کند. معمولاً مدل طبیعی برای بینی های گوشتی گزینه بهتری است. اما اگر بینی گوشتی بیش از اندازه کوچک و تغییرات زیاد از حدی بر روی غضروف اعمال شود،  مطمئنا بینی با مشکل روبرو می شود.

کلام آخر

قبل از شروع جراحی بینی جراح باید نسبت به فرآیند جراحی مزایا و معایب آن با بیمار صحبت کند و اطلاعات دقیق در مورد سلامتی کامل بیمار به دست آورد. در واقع عمل رینوپلاستی بینی باید با برنامه‌ریزی منظم پیش رود.ممنون از اینکه تا ادامه مقاله هزینه رینوپلاستی بینی همراه ما بودید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)