بینی استخوانی

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران چه کسی است؟

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی استخوانی در تهران آشنا کنیم. تهران، به عنوان یکی از مراکز پزشکی برتر در ایران، دارای جراحان بسیار ماهری است که در زمینه جراحی‌های زیبایی و به خصوص جراحی بینی استخوانی فعالیت می‌کنند. این شهر با برخورداری از تجهیزات پیشرفته و تجربه بالای متخصصان خود، به یکی از مقاصد محبوب برای انجام این نوع جراحی‌ها تبدیل شده است. جراحی بینی استخوانی نیازمند دقت و مهارت ویژه‌ای است تا نتیجه‌ای طبیعی و هماهنگ با چهره فرد به دست آید. با توجه به تعدد جراحان توانمند در تهران، انتخاب بهترین جراح ممکن است چالشی باشد. به همین دلیل، ما در این مطلب قصد داریم تا شما را با تعدادی از برجسته‌ترین و بهترین جراحان بینی استخوانی در تهران آشنا کنیم تا انتخابی مطمئن‌تر و آگاهانه‌تر داشته باشید.

 بهترین جراحان بینی استخوانی در تهران

دکتر آرزو خوانساری نیا (بهترین دکتر عمل بینی استخوانی در تهران)

رزومه و سوابق تحصیلی

✅متخصص گوش، حلق و جراح زیبایی بینی

✅رتبه 215 کشوری: فارغ‌التحصیل از دانشگاه علوم پزشکی تبریز
✅دوره عمومی: فارغ التحصیل در سال 1386 با رتبه برتر
✅تخصص: گوش، حلق و زیبایی بینی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز
✅حضور در کنگره‌ها و اجتماعات علمی معتبر
✅کسب افتخارات متعدد در زمینه جراحی زیبایی
✅سابقه درخشان و تجربه‌ی بسیار
استفاده از سبک جراحی پیشرفته “وی”

✅نتایج بی‌نظیر در جراحی‌های زیبایی

دکتر کامبیز پوریوسف (بهترین جراح بینی استخوانی در تهران)

رزومه و سوابق تحصیلی

✅پزشکی عمومی: دانشگاه علوم پزشکی تبریز – با کسب رتبه ۲ رقمی کنکور سراسری

✅دوره تخصص: جراحی ترمیمی و زیبائی – با رتبه برتر

✅دوره‌های تکمیلی: جراحی زیبایی بینی تحت نظر اساتید بزرگ دنیا در انگلستان

دستاوردهای علمی:

✅مقالات علمی: ثبت چندین مقاله برتر در سایت‌های معتبر در دوران تحصیل

✅تحسین اساتید: دانشجوی نخبه در دانشگاه علوم پزشکی تبریز

دکتر یاسر نصوری (بهترین متخصص جراحی بینی استخوانی در تهران)

رزومه و سوابق تحصیلی

✅جراح و فوق تخصص گوش، حلق و زیبایی بینی

✅جراح زیبایی بینی به سبک پیشرفته وی

✅فلوشیپ اتولوژی و نوراتولوژی از دانشگاه علوم پزشکی ایران

✅عضو سابق هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران

✅عضو انجمن جراحان زیبایی ایران

دکتر خسرو مقتدر (بهترین جراح عمل بینی استخوانی در تهران)

 رزومه و سوابق تحصیلی

✅پزشکی عمومی: پذیرفته شده با رتبه عالی در کنکور سراسری و تحصیل در دانشکده پزشکی دانشگاه شهیدبهشتی تهران

✅تخصص: دوره تخصص ENT (گوش، حلق، بینی و پلاستیک صورت) در دانشگاه علوم پزشکی تهران با رتبه برتر آزمون بورد تخصصی

دستاوردهای علمی:

✅مقالات: ثبت چندین مقاله در سایت‌ها و مجلات معتبر

✅روش‌های جراحی: ابداع چندین روش جراحی که توجه سایر جراحان را به خود جلب کرده است

✅برنامه سپهر دانش: مصاحبه‌ها و حضور مستمر در برنامه سپهر دانش

✅ شیوه جراحی: اولویت اول در جراحی‌ها زیبایی منحصر به فرد زیباجویان به عنوان اولویت دوم

دکتر اکبر اعتمادی ( برترین جراح بینی استخوانی در تهران)

رزومه و سوابق تحصیلی

✅سابقه ده سال جراحي موفق در حوزه عمل های زیبایی

دارای بیشترین آمار رضایت مندی

جراحی بینی به سبک وی

دارای 5000 عمل موفق

بینی استخوانی چیست؟

در این افراد با استفاده از روش های جراحی مناسب می توان بینی زیبا و متناسبی بدست آورد. نازکی پوست بینی اما باعث می شود بعد از جراحی بینی بینی نازک تر و خوش فرم تر به نظر برسد. برای ایجاد بینی صاف و بدون زبری نیاز به توجه ویژه جراح دارد زیرا حتی ناهمواری کوچک و ظریف ممکن است فراتر از این پوست نازک دیده شود. با انجام روش صحیح جراحی و همچنین داشتن حوصله و دقت کافی، می توان بینی زیبایی را همراه با سایر اجزای همراه با عملکرد طبیعی جراحی زیبایی بینی انتظار داشت. بهترین جراح بینی استخوانی در تهران یعنی آقای یاسر نصوری از کلینیک جراحان برتر عمل بینی استخوانی را با بهترین قیمت و به صورت حرفخه ای ترین شکل ممکن انجام می دهد.

هدف جراحی بینی استخوانی چیست؟

جراحی زیبایی بینی برای از بین بردن ظهور نقایص بینی مانند قوز بینی ، حفره های بزرگ بینی و … انجام می شود. جراحی زیبایی بینی برای بهبود عملکرد طبیعی بینی و از بین بردن مشکلاتی مانند پولیپ بینی و انحراف بینی.

ساختار بینی استخوانی چگونه است؟

 • معمولاً دارای استخوان های قوی و غضروف های قوی است.
 • معمولاً قوز یا انحراف دارد.
 • لزوماً پوست نازکی با تیغه های باریک دارد.

به طور کلی ، بینی از 3 لایه اصلی تشکیل شده است. لایه اول یک لایه نازک از عضله است که به کمر متصل می شود.
لایه دوم اسکلت غضروفی بینی بود.
لایه سوم لایه پوششی مخاط و پوست است که در قسمت داخلی بینی قرار دارد.

بسته به نوع بافت و غضروف بینی ، بینی ها را می توان به دو دسته تقسیم کرد: بینی های گوشتی و بینی های استخوانی. و تفاوت آنها در بافت و غضروف بینی است ، جایی که بینی های استخوانی غضروف قوی دارند و بینی های گوشتی غضروف و استخوان ضعیفی دارند. رشد بیش از حد غضروف بینی به دلیل عواملی مانند وراثت و ضربه به استخوان بینی اتفاق می افتد. بینی استخوانی در پل بینی حالت منحنی و برآمدگی دارد.

ویژگی های بینی استخوانی:

 • از نظر ظاهری قوز دارد.
 • پوستی نازک و انعطاف پذیری بالایی دارد.
 • دارای بافت و غضروف قوی است.

مشکلات عمده در جراحی زیبایی بینی

برداشتن قوز یا برآمدگی روی بینی باعث زیبایی فرم بینی می شود و ظاهر بهتری به فرد می بخشد. بینی استخوانی به دلیل برآمدگی استخوانی در بینی ، بر ظاهر کلی صورت فرد تأثیر می گذارد و می تواند از زیبایی و جذابیت فرد بکاهد. عوامل ژنتیکی و همچنین آسیب ها و شکستگی ها می توانند بر ناهمگنی بینی تأثیر بگذارند. گاهی اوقات کوهان بسیار اندک است که با روش های ساده تر قابل اصلاح است اما در بیشتر افراد ایرانی تبار ، قوز بینی بزرگ است و به روشهای پیچیده تری نیاز دارد. صاف کردن قوز یک عمل ساده نیست و بهترین جراح بینی استخوانی باید موارد زیر را انجام دهد:

هنگام برداشتن قوز بینی، بینی به صورت گسترده تر به نظر می رسد و این از نظر فاکتور زیبایی قابل قبول نیست. برای بدست آوردن تصویری واضح تر، می توان توصیف کرد که وقتی از قله کوه بالا می رویم ، شیب وسیع تری خواهیم داشت. در نتیجه ، راه حل های مختلفی برای حل این مشکل وجود دارد و یک جراح ماهر، بسته به ساختار بینی فرد از روش های مختلفی برای از بین بردن این نقص استفاده می کند.

گاهی با برداشتن قوز بینی ، بینی فرد پهن و سپس بسیار باریک می شود. گاهی اوقات با برداشتن قوز همزمان با عرض با انحراف ظاهری یک طرفه یا دو طرفه روبرو می شویم. برخی از دلایل اتساع استخوان پایه بینی است و در بیشتر این استخوان های پهن ، یک طرف یک میلی متر بیشتر از طرف دیگر است و همه این مشکلات به یک جراح ماهر و توانمند نیاز دارد تا با توجه به همه این مشکلات راه حل های مناسب را برای هر شخص اعمال کند. یک راه حل برای همه نمی تواند تجویز شود. این جمله را می توان با انتخاب یک جراح خوب و توانمند حل کرد.یکی از مشکلات اصلی این نوع بینی ضخامت بسیار نازک پوست آنها است که کمترین قد ، قد و کمیت را نشان می دهد. جراح باید بر اساس تجربه کاری بسیار تیزبین و حتی پیش بینی کننده باشد تا احتمال نقص در قسمت های مختلف بینی برطرف شود.

اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی

متقاضیان جراحی زیبایی بینی برای داشتن جراحی زیبایی بینی ایمن و رضایت بخش باید از توصیه های بهترین جراح بینی استخوانی در تهران درباره اقدامات مهم قبل از جراحی بینی که توسط جراح در جلسه مشاوره قبل از جراحی بینی بیان می شود، پیروی کنند.

 • مصرف مسکن مانند ایبوپروفن به مدت دو هفته قبل از جراحی بینی ممنوع است.
 • به مدت دو هفته از استعمال دخانیات و الکل خودداری کنید.
 • اگر بیماری خاصی دارید یا داروهای خاصی مصرف می کنید ، به جراح بینی خود بگویید.
 • شب قبل از جراحی زیبایی بینی دوش بگیرید.
 • برای خالی نگه داشتن معده در حین جراحی بینی، شب یک شام سبک بخورید و حدود 6 تا 8 ساعت قبل از جراحی بینی ناشتا باشید.
 • قبل از جراحی، آزمایش خون تجویز شده توسط بهترین جراح بینی و انجام سوابق پزشکی لازم از جمله نتایج آزمایش در روز جراحی بینی را انجام دهید.
 • در روز جراح بینی یک ساعت زودتر از موعد مقرر و در کنار یک یا دو نفر در کلینیک حضور داشته باشید.
 • زنان بدون آرایش صورت و لاک ناخن باید به جراحی زیبایی بینی مراجعه کنند.
 • مردان باید ریش و سبیل خود را قبل از جراحی بینی اصلاح کنند.

مراقبت بعد از جراحی زیبایی بینی استخوان

 • از داروهای تجویز شده توسط جراح بینی به طور منظم استفاده کنید.
 • بعد از جراحی زیبایی بینی از رفتن به مکان های شلوغ که احتمال ضربه به بینی وجود دارد خودداری کنید.
 • بینی خود را به طور مرتب با پاک کننده یا آب بشویید.
 • هنگام استراحت و دراز کشیدن دو بالش زیر سر خود قرار دهید.

سن مناسب برای جراحی بینی

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

کسانی هستند که نمی دانند بهترین جراح بینی استخوانی در تهران کیست؟ شاید شما واقعاً نمی دانید که چگونه می توان بهترین جراح بینی را در تهران پیدا کرد تا بتواند بهترین جراحی زیبایی بینی را انجام دهد ، شما نگرانی های زیادی دارید از جمله استرس زیاد در یافتن یک جراح زیبایی بینی در تهران. برای یافتن جراحی که از تجربه و تخصص بسیار بالایی برخوردار باشد و بتواند جراحی زیبایی بینی را به صورت کاملاً حرفه ای و تخصصی در تهران برای شما انجام دهد ، باید تحقیقات زیادی انجام دهید.

متأسفانه علی رغم تعداد زیاد پزشکان در زمینه جراحی از جمله جراحی زیبایی بینی در تهران و ایران بسیاری از این پزشکان تازه کار تجربه بسیار کمی دارند و با رشوه تبلیغات و هزینه کم برای جوانان جراحی انجام می دهند. بعد از جراحی زیبایی بینی، از جمله جراحی بینی استخوانی روی بینی آنها انجام می شود و علاوه بر آسیب جدی روانی ، هزینه های مالی بسیار بالایی را برای ترمیم به بیماران تحمیل می کنند.

اگر می خواهید بهترین جراح بینی استخوانی در تهران پیدا کنید تا بتوانید بهترین جراحی زیبایی بینی را انجام دهید، توصیه می کنیم نمونه کارها یکی از بهترین متخصصان جراحی زیبایی بینی در تهران را که سالها تجربه حرفه ای در این زمینه را بررسی کنید. برای مشاوره انتخاب بهترین جراح بینی همین الان با ما تماس بگیرید!

برای انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در تهران باید تمامی ویژگی های جراح را در نظر گرفته و بعد اقدام به انجام این عمل کنید. برای شناخت جراح بینی مورد نظر لازم است در اینترنت کار هایش را ببینید و یا به صورت حضوری به کلینیک پزشک مراجعه کنید و از کسانی که عمل را پیش جراح منتخبی شما انجام داده اند، سوال کنید. تاکنون جراحان زیادی جراحی زیبایی بینی در ایران و استان تهران انجام داده اند ، اما در این بین بسیاری از مراجعین که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند از این موضوع و دلایل مختلف از جمله اعتماد به تبلیغات پزشک راضی نیستند. تازه کار و تازه تخصصی و همچنین هزینه های بسیار پایین می تواند دلایل این نارضایتی باشد.

مشاوره قبل از انجام جراحی زیبایی بینی

قبل از جراحی بینی، ابتدا بهترین جراح بینی استخوانی موضوع را با یک مشاوره کاملاً تخصصی و تخصصی حداقل به مدت یک ساعت برای شما باز می کند و به روشی کاملاً واضح و ساده ، ساده و آسان ، توضیحات بسیار خوبی در زمینه انواع مختلفی از جراحی زیبایی بینی. استخوان ها پس از انتقال اطلاعات به شما و در صورت موافقت و رضایت، عمل جراحی انجام می شود. جراحی تخصصی و حرفه ای بینی استخوان در روز تعیین شده با موفقیت بر روی بینی شما انجام می شود.

امروزه بسیاری از افراد با مشکلات بینی از این مسئله رنج می برند و اعتماد به نفس خود را از دست می دهند و از حضور در مهمانی ها و مجالس بسیار بزرگ به دلیل وجود بینی در بدنشان که دارای بینی استخوانی است یا بینی که دارای مشکلی است، خودداری می کنند. آن ها اعتماد به نفس خود را از دست بدهند. تاکنون جراحان زیادی جراحی زیبایی بینی در ایران و استان تهران انجام داده اند اما در این بین بسیاری از مراجعین که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند از این موضوع و دلایل مختلف از جمله اعتماد به تبلیغات پزشک راضی نیستند. تازه کار و تازه تخصصی و همچنین هزینه های بسیار پایین می تواند دلایل این نارضایتی باشد.

انواع بینی برای جراحی زیبایی

همانطور که گفتیم، دو مدل بینی برای عمل وجود دارد یا به عبارت دیگر انواع بینی به دو دسته بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم می شوند. هر دو مدل بینی دارای سه لایه هستند و تفاوت اصلی بین بینی در بافت و غضروف است. بهترین جراح بینی استخوانی در تهران یعنی آقای یاسر نصوری جراحی انواع بینی را بدون هیچ نگرانی انجام می دهد.

ویژگی های بینی استخوانی چیست؟

عیب بیشتر بینی های استخوانی وجود قوز است. (بینی عقابی شکل) و از آنجا که یک سانتی متر زیر بینی نیازی به جراحی ندارد، جراحی بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی با هزینه کمتر رضایت بخشی ندارد. افرادی که بینی گوشتی دارند یک سانتی متر زیر بینی آنها نیاز به جراحی دارد و اصرار دارند که بینی آنها استخوانی است و برخی از جراحان در قسمت پایین بینی کار نمی کنند بدون این که بیمار را به عنوان بینی استخوانی آگاه کنند یک سانتی متر پایین ، قسمت نرمه جراحی زیبایی بینی روی نوزاد انجام می شود و به دلیل تورم در هفته های اول بعد از عمل ، بیمار متوجه نمی شود ، پس از مدتی تورم بینی کاهش می یابد ، به بیمار دستور می دهد که بینی خود را برگرداند.

کاندیدای مناسب برای جراحی بینی چه کسی است؟

 • ازنظر فیزیکی سالم باشد، هیچ بیماری فعال در حال حاضر یا شرح‌ حالی از یک بیماری جدی در گذشته نداشته باشد
 • بهترین کاندیدای مناسب برای جراحی بینی فردی است که از لحاظ جسمی سالم و ازنظر روان‌شناختی و احساسی پایدار بوده و در انتظارات و آرزوهایش، واقع‌بین باشد.
 • کیفیت پوست بینی مناسب داشته باشد.(نه زیاد نازک و نه زیاد کلفت)
 •  اگر شما در حال حاضر سیگاری بوده یا همین اخیراً آن را ترک کرده‌اید فرد مناسبی برای انجام این عمل نیستید چرا که سیگار به‌ طور واضح احتمال بروز عوارض پس از عمل را بالاتر می‌برد.

جراحی بینی استخوانی چطور انجام می شود؟ چطور می توان بهترین جراح بینی استخوانی در تهران را پیدا کرد؟ در ادامه به این سوالات پاسخ میدهیم. انسان ذاتا موجودی کمال گرا و زیباپسند است. امروزه با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، عمل جراحی بینی بسیار رواج پیدا کرده. افراد مختلف برای بهبود ظاهر یا از بین بردن ایرادات بینی خود از عمل های جراحی بینی استفاده می کنند.

عمل جراحی زیبایی بینی، از رایج ترین عمل هایی است که به منظور زیبایی بیشتر انجام میشود. همانطور که میدانید، عمل جراحی زیبایی بینی، تغییر کوچکی در روی بینی فرد ایجاد میکند. با این حال بسیار ظاهر چهره ی فرد را بهبود می بخشد و اعتماد بنفس زیادی ایجاد میکند. پس در صورتی که تصمیم به جراحی بینی خود دارید، این کار را به بهترین جراح بینی استخوانی در تهران بسپارید.

عمل جراحی بینی استخوانی، از انواع عمل های جراحی بینی است که طی آن، اندازه برآمدگی استخوان یا قوزی که روی بینی وجود دارد را تغییر داده وکوچک تر می کنند. این عمل جراحی، باعث بهبود ظاهر بینی شده و زیبایی و تناسب بیشتری ایجاد می کند. میتوان گفت بهترین جراحی های بینی، روی بینی های استخوانی انجام میشود. چون پوست بینی های استخوانی در مقایسه با بینی های گوشتی نازک تر است. همچنین غضروف های بینی استخوانی در مقایسه با بینی گوشتی کمتر است. استخوانی بینی را به صورت های مختلف می توان جراحی کرد. یک جراح متخصص و با تجربه، با توجه به سایر اجزای چهره ی فرد، بهترین مدل عمل بینی استخوانی را طراحی می کند. حالت چشم ها، گوش ها، چانه و لب ها و همچنین جنسیت فرد متقاضی عمل بینی، تاثیر زیادی در انتخاب بهترین مدل عمل بینی استخوانی خواهد داشت. 

فیلم جراحی بینی استخوانی

بهترین مدل جراحی بینی استخوانی

بهترین مدل جراحی بینی استخوانی بستگی به اهداف زیباجو از انجام عمل بینی و ویژگی‌های چهره فرد تعیین می‌شود. مشاوره با بهترین جراح بینی استخوانی در تهران که تجربه زیادی در جراحی‌های زیبایی بینی استخوانی دارد، می‌تواند به شما کمک کند تا مدلی را انتخاب کنید که به بهترین نحو با ویژگی‌های فردی شما هماهنگ باشد.

عکس جراحی بینی استخوانی

جراحی زیبایی بینی یا رینوپلاستی در واقع تغییر ایجاد کردن در استخوان و غضروف بینی توسط جراح است که به منظور رسیدن به ظاهری بهتر انجام میگیرد. افرادی که تصمیم به عمل جراحی زیبایی بینی میگیرند، عموما با ظاهر خود مشکل دارند. همان طور که می دانید جراحی بینی، عمل حساسی است که بر روی ظاهر فرد تاثیر میگذارد. پس اولین اقدام برای یک جراحی بینی موفق، انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در تهران با توجه به تجربه ودانش اوست. چون درواقع نتیجه ی کار پزشک، سالها بر روی صورت فرد باقی می ماند. بهتر این است که فرد متقاضی جراحی بینی، برای پیدا کردن بهترین جراح بینی استخوانی در تهران ابتدا با چند پزشک حاذق مشورت کند.

همچنین شهرت پزشک میتواند تاثیر مهمی در انتخاب جراح مناسب داشته باشد. اکثر جراحان زیبایی از تجربیات قبلی خود، عکس و فیلم تهیه کرده اند. میتوانید از آنها بخواهید مجموعه آن را که معمولا به شکل آلبوم تهیه شده، در اختیار شما قرار دهند تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید. عمل جراحی بینی، با بیهوش کردن بیمار آغاز میشود. سپس پزشک جراح یک سری برشهای کوچک در داخل بینی به وجود می آورد. بعد به آرامی پوست بینی را بالا میکشد. پس از آن، جراح شروع به صاف کردن بافت بینی می کند.

تکنیک های عمل بینی

بهترین جراح بینی استخوانی در تهران، معمولا عمل بینی را با یکی از این دو تکنیک انجام می دهند :

عمل بینی با تکنیک بسته: در بین این دو تکنیک جراحی بینی، تکنیک بسته معمولا دارای اولویت است. در این روش، تمامی برش ها و زخم های ناشی از جراحی در داخل بینی انجام میشود. با اینحال پزشک همچنان دسترسی به قسمت های مختلف بینی خواهد داشت و به مشکل برنخواهد خورد. ویژگی مثبت روش تکنیک بسته این است که جای زخم ها و برشهای جراحی روی بینی باقی نمیماند و دیده نمیشود. بلکه جای زخم ها و برش ها در داخل بینی است. همچنین در این روش، ورم پس از بهبودی و نقاهت کمتر خواهد بود.

عمل بینی با تکنیک باز: این روش، به پزشک جراح این امکان را میدهد که دسترسی کافی به غضروف ها و استخوان های بینی را داشته باشد. در تکنیک باز، پس از بهبود، جای برش به شکل یک زخم خیلی کوچک و جزئی باقی میماند. انتخاب روش باز یا بسته با توجه به عواملی مانند هدف عمل جراحی بینی و شکل بینی صورت میگیرد درصورتیکه بیمار مایل به ایجاد تغییرات وسیعی باشد، تکنیک باز گزینه ی بهتری است. چون در این تکنیک، پزشک به قسمت های مختلف بینی دسترسی بیشتری خواهد داشت.

بهترین سن برای عمل بینی

بهترین سن طبق گفته ی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران، 18 تا 35 سال می باشد. این نکته حائز اهمیت است که بدانید آقای یاسر نصوری علاوه بر بینی استخوانی، بهترین جراح بینی فانتزی در تهران، گوشتی، ترمیمی، نیمه فانتزی و عروسکی نیز می باشد.

بهترین جراح و مراقبت‌های بعد از عمل

نکته مهمی که بعد از انتخاب باید به آن توجه کرد، انجام مراقبت‎‌های بعد از جراحی است. استفاده از کمپرس سرد، 2 تا 3 روز بعد از عمل جراحی از اهمیت بسیاری برخوردار است. بر اساس تحقیقات محققان، استفاده از کمپرس سرد بعد از عمل جراحی بینی می‌تواند تا 70 درصد تورم و درد ناشی از عمل را کاهش دهد. یک پزشک جراح حرفه‌ای باید بیمار خود را از مزایای استفاده از کمپرس سرد آگاه کند. استفاده از کمپرس تمیز و ضد عفونی شده بسیار مهم است. شما می‌توانید برای جلوگیری از سرما زدگی پوست بینی خود، از کِرِم استفاده کنید.

اهمیت رعایت رژیم غذایی بعد از جراحی بینی

به این نکته توجه کنید که مصرف غذاهای داغ و سنگین بعد از انجام جراحی بینی استخوانی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. بهترین جراح بینی استخوانی در تهران باید اطلاعات مفصلی در مورد رژیم غذایی بعد از جراحی به بیمار ارائه دهد. پیروی از یک رژیم غذایی مناسب تاثیر مستقیمی بر بهبودی سریع بیمار دارد همچنین توصیه می‌شود بعد از جراحی بینی استخوانی، تا چند ماه از انجام فعالیت‌های سنگین ورزشی خودداری شود. در صورت بروز علائم غیر معمول بعد از جراحی، حتما به مطب پزشک معالج خود مراجعه کنید.

بهترین روش برای انتخاب بهترین جراح، بررسی سوابق کاری پزشک و همچنین رزومه کاری او است. در واقع یک پزشک جراح حرفه‌ای باید به خوبی به نظر بیمار خود توجه کند و به خواسته‌های او اهمیت دهد. حتما قبل از انتخاب جراح مناسب، سابقه کاری او را به درستی مورد بررسی قرار دهید. دقت کنید که حساسیت جراحی بینی استخوانی بسیار بالا است. به همین دلیل استفاده از نظرات افرادی که قبلا توسط پزشک جراحی شده‌اند، می‌تواند کمک کننده باشد.

کلام آخر

در واقع انجام عمل بینی استخوانی بسیار آسان تر و کم هزینه تر از عمل بینی گوشتی است. برای انتخاب بهترین جراح بینی استخوانی در تهران باید تحقیقات زیادی انجام بدهید. با عجله پزشکی انتخاب نکنید که بعد از انجام عمل به نتیجه ی مطلوب دست پیدا نکنید و از انتخاب پزشک پشیمان شوید. تشکر از شما دوستان و همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

چطور می توان بینی استخوانی را از بینی گوشتی تشخیص داد؟

میتوان گفت بینی هایی که پوست نازکی دارند، استخوانی و بینی هایی که پوست ضخیمی دارند گوشتی هستند.

امکان دارد پس از جراحی بینی استخوانی فرم بینی به حالت قبل برگردد؟

درمورد بینی های استخوانی، امکان بازگشت بینی به حالت قبل، بسیار کم پیش می آید. با این حال بهتر از مراقبت های لازم را پس از عمل جراحی جدی گرفت.

پس از جراحی بینی استخوانی میتوان ورزش کرد؟

پس از جراحی نباید کاملا بی تحرک باشید. باید کمی پیاده روی کنید اما نباید ورزش سنگین انجام دهید.

برای کاهش تورم پس از جراحی بینی استخوانی، چه راهکاری وجود دارد؟

میتوان از کمپرس یخ استفاده کرد. بالاتر قرار دادن سر از سطح بدن هم به کاهش تورمات پس از عمل کمک می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)