بینی ترمیمی

بهترین جراح بینی ترمیمی در سعادت آباد

مطمئنا از نتیجه جراحی اولیه خود راضی نبوده اید که تصمیم گرفتید برای جراحی ترمیمی اقدام کنید. اما انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی در سعادت آباد بسیار سخت تر از انتخاب جراح اولیه است. چرا که عمل بینی دوم با سختی و دشواری بیشتری همراه است و هر جراحی نمی تواند در زمینه ترمیمی به بهترین صورت ممکن فعالیت داشته باشد. اگر تصمیم گرفته اید در منطقه سعادت آباد جراحی بینی ترمیمی انجام دهید و به دنبال بهترین جراح ترمیمی بینی در سعادت‌آباد هستید، پیشنهاد می کنیم در ادامه همراه ما باشید. هدف از ارائه مطلب امروز ما معرفی بهترین جراح ترمیم بینی در سعادت آباد است.

برای انتخاب بهترین جراح ترمیم بینی در سعادت آباد باید نکات بسیاری در نظر گرفته شود. اطلاع از ویژگی های مهم بهترین جراح ترمیمی بینی مطمئنا به شما در انتخاب دقیق تر کمک می کند.

ویژگی های بهترین جراح ترمیمی بینی در سعادت آباد

در ادامه به مهمترین ویژگی های بهترین جراح بینی ترمیمی در سعادت آباد پردازید و میزان اهمیت هر یک از آنها را مورد بررسی قرار می دهیم:

تجربه و مهارت کافی جراح در زمینه جراحی بینی ترمیمی:  از آنجا که حساسیت های جراحی بینی ترمیمی بسیار بیشتر از جراحی اولیه است، انتخاب جراح با کمی حساسیت انجام می شود. یک جراح زمانی می تواند به عنوان بهترین جراح ترمیمی بینی در سعادت آباد انتخاب شود که در زمینه ترمیمی مهارت و تجربه کافی کسب نموده و  چندین سال در این زمینه فعالیت داشته باشد. چنین جراح بینی‌ای مطمئناً با پیچیدگی‌ها و دشواری های عمل ترمیمی آشنا است و به خوبی می تواند بهترین نتیجه را به ارمغان بیاورد.

کسب مدرک تخصصی از بهترین دانشگاه های داخلی و خارجی: حتما به داشتن مدرک تخصصی جراح دقت داشته باشید. معمولاً جراحانی که در زمینه عمل بینی فعالیت می کنند، دارای مدرک تخصصی گوش، حلق و بینی و جراحی زیبایی بینی هستند. البته پزشکانی که مدرک تخصصی گوش و حلق و بینی دارند، بهتر مورد اطمینان بیماران قرار می گیرند. چرا که این دسته از پزشکان به ساختار بینی واقف هستند و عمل بینی را بهتر از جراحان زیبایی با حفظ عملکرد بینی انجام می دهند. در واقع در اولین مرحله عملکرد بینی برایشان اهمیت دارد.

ویژگی های بهترین جراح ترمیمی بینی در سعادت آباد

داشتن اخلاق و حرفه‌ای با بیماران: یک متخصص باید در کنار ارائه خدمات حرفه ای از اخلاق خوب برخوردار باشد تا بتواند با بیماران رابطه خوبی برقرار کند و خواسته های آنها را با دقت بررسی نماید. در غیر این صورت ممکن است اکثر بیماران از انجام جراحی ترمیمی پشیمان شوند. مطمئنا شما هم هنگام مواجه شدن با برخورد نامناسب دکتر ترجیح می دهید، نزد دکتر دیگری مراجعه نمایید.
جراح همچنین باید صبورانه به خواسته بیماران گوش دهد و در صورت عدم برآورده شدن خواسته آنها دلیل منطقی ارائه دهد و تلاش کند راه حل بهتری پیش روی‌شان قرار دهد .

ارائه خدمات در محیطی کاملاً آرام و دوستانه: مکانی که جراح بینی ترمیمی در آن فعالیت دارد، بر روی نتیجه جراحی تاثیرگذار است. یک جراح باید در محیط کاملا آرام و دوستانه فعالیت انجام دهد و تمام نکات مراقبتی  و بهداشتی را رعایت کند. در غیر این صورت ممکن است سلامت بیمار به خطر بیفتد.

بهره مندی از کادر حرفه ای و تجهیزات به روز: زمانی یک جراح به عنوان بهترین جراح بینی ترمیمی در سعادت آباد انتخاب می شود که از تجهیزات و کادر حرفه‌ای برخوردار باشد. در غیر این صورت ممکن است روند جراحی با اختلال مواجه شود و وجود کادر بی تجربه مشکلات بسیاری بر سر راه جراح  به وجود می آورد.

از دوستانتان برای انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی کمک بگیرید.
استفاده از نظر دیگران بخصوص دوستانتان کمک می کند انتخاب بهتری را تجربه کنید. معمولا دوستان از حساسیت های شما خبردار هستند و به خوبی هدف شما را از انجام جراحی دوم درک می کنند. پس هنگامی که بهترین جراح بینی ترمیمی در سعادت آباد را انتخاب کردید، حتما از دوستان صمیمی تان بخواهید که نظرشان را با شما در میان بگذارند.

 

 

چه مواقعی نیاز است عمل ترمیمی بینی انجام شود؟

افراد زیادی هستند که با وجود انجام عمل اولیه رضایت کامل را کسب نکردند و تصمیم می‌گیرند، عمل ثانویه را انجام دهند. دلایل مختلف باعث این تصمیم می شود. گروه اول افرادی هستند که به دلیل حادثه و یا دچار نقص در بافت بینی مجبور به ترمیم و بازسازی بینی می‌شوند. اما گروه دوم کسانی قرار دارند از عمل اولیه نتیجه کامل را کسب نکردند و به دلیل بی تجربگی جراح با مشکل ساختاری و عملکردی بینی مواجه شده اند و مجبور هستند عمل ترمیمی انجام دهند تا مشکل پیش آمده رفع شود.
از آنجا که بافت بینی در عمل اولیه با آسیب مواجه شده است، روند جراحی ترمیمی بسیار سخت و حساس تر است و جراح برای اعمال تغییرات با پیچیدگی های بسیاری مواجه می شود. به همین خاطر، جراحان کمتری می توانند عمل ترمیمی موفقیت آمیز داشته و اکثر جراحان ترجیح می‌دهند در این زمینه فعالیتی انجام ندهند.

 مهم ترین مشکلاتی که موجب می شود فرد از نتیجه جراحی اولیه رضایت کامل را کسب نکنند، شامل موارد زیر می باشد:

ظاهر نامناسب بینی و تغییرات بیش از اندازه:
امروزه مدل بینی طبیعی طرفداران بسیاری پیدا کرده است و همین خاطر کسانی که عمل اولیه انجام داده و تغییرات بسیاری بر روی بینی ایجاد کرده اند، از ظاهر بینی خود احساس ناخوشایندی پیدا کرده و دوست دارند برای عمل دوم مدل طبیعی را انتخاب کنند. متاسفانه برخی از پزشکان به دلیل عدم آگاهی از علم زیباشناسی دست به جراحی بینی به مدل هایی می زنند که فرد بعد از چند سال متوجه می شود فرم بینی بسیار نامناسب است و با دیگر اجزای صورت اصلا همخوانی ندارد. پس یکی از مهم ترین دلایلی که افراد تصمیم به عمل دوم می گیرند، ظاهر غیرطبیعی بینی است.

 افتادگی نوک بینی: 
گاهی اوقات به دلیل عدم تقویت غضروف در جراحی اولیه، بینی بعد از مدت دچار افتادگی می شود و ظاهر نامناسبی در صورت فرد پیدا می کند. این مشکل به دلیل عدم آگاهی پزشک اتفاق می‌افتد که برای ایجاد تغییرات لازم به ساختار بینی توجه کافی نداشته است.

 عدم رفع قوز بینی بعد از عمل اولیه:
گاهی اوقات فرد بعد از عمل اولیه متوجه می‌شود قوز روی بینی کاملاً رفع نشده است و ظاهر بینی هنوز مشکلات خود را دارد.

اختلال در عملکرد تنفسی بینی:
عدم آگاهی و تجربه پزشک در جراحی اولیه ممکن است در عملکرد تنفسی بیمار مشکل ایجاد کند. در این مواقع بیمار با مشکلات تنفسی و عدم خوب نفس کشیدن یا عدم متوجه شدن بوی محیط مواجه می‌شود. تمام این علائم به خاطر بسته شدن راه تنفسی رخ می دهد که فرد مجبور می شود برای رفع مشکل تنفسی عمل ترمیمی انجام دهد.

چه مواقعی نیاز است عمل ترمیمی بینی انجام شود؟

عدم تقارن ساختار بینی: 
تقارن ساختار بینی یکی از نکات زیبایی ظاهر بینی در انجام جراحی است که برخی افراد بعد از جراحی اولیه متوجه می شوند ساختار بینی تقارن لازم را ندارد یا سوراخ های بینی با یکدیگر متفاوت است. گاهی اوقات این تقارن بسیار زیاد است که فرد مجبور می‌شود برای انجام ترمیم اقدام کند.

باریک شدن بیش از اندازه تیغه بینی:
این مشکل بیشتر در بین جراحی بینی های استخوانی رخ می دهد  که موجب می شود ظاهر و ساختار بینی نامتناسب جلوه دهد. در برخی مواقع فرد با مشکل تنفسی هم روبه‌رو خواهد شد. برای رفع مشکل باریک بودن تیغه بینی باید جراح از روش تقویت غضروف استفاده کند.

عمل ترمیمی بینی چگونه انجام می‌شود؟

اکثر اوقات جراحی ترمیمی نیاز به پیوند غضروف دارد تا ساختار بینی تقویت شود و تغییرات لازم را به خوبی تحمل کند. برای اضافه کردن غضروف در تیغه بینی از دیگر نواحی بدن  استفاده می شود. اکثر اوقات غضروف را از ناحیه گوش یا قفسه سینه برداشته و به ناحیه بینی پیوند زده می شود. همچنین در مواقعی که تقارن بین دو طرف بینی ایجاد نشده باشد، در عمل ترمیمی مشکل برطرف شده و  هماهنگی بین دو طرف بینی ایجاد خواهد شد.

 

 

جراحی بینی ترمیمی مانند جراحی اولیه به دو روش باز و بسته انجام شود.
در روش باز جراح با ایجاد برش هایی در دو طرف و پره بینی پوست را به صورت کامل از روی ساختار کنار زده و به ساختار بینی دسترسی پیدا می کند. اعمال تغییرات در این روش بسیار راحت تر است و جراح بهتر می تواند تغییرات گسترده‌ای بر روی ساختار بینی اعمال کند.
اما در روش بسته فقط برش در داخل بینی ایجاد می شود و بر روی بینی هیچ برشی اتفاق نمی‌افتد. همچنین پوست از روی بینی کنار زده نمی شود و جراح دسترسی کاملی به ساختار بینی ندارد. طبق دانش و تصور خود تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال می کند. البته انجام جراحی به روش بسته دوره نقاهت کمتری دارد و فرد سریع‌تر با ظاهر و ساختار بینی روبرو می‌شود.
انتخاب روش جراحی بینی ترمیمی به ساختار ایرادات بینی و مهارت جراح بستگی دارد. جراح ابتدا ساختار بینی را بررسی  و از میان دو روش گفته شده روش مناسب را برای انجام جراحی انتخاب می نماید.

 

 

مشکلاتی که بر سر راه عمل ترمیمی بینی وجود دارد.
از آنجا که پوست بینی برای یک بار از بافت زیرین جدا شده است، امکان تشکیل اسکار و جای زخم بعد از جراحی بسیار افزایش پیدا می‌کند. همچنین آسیبی که به بافت نرم بینی وارد می شود می تواند پوست را ضعیف تر کند و فرد با مشکلات پوستی مواجه شود. به همین خاطر کسانی که دارای پوست نازک تری هستند در خطر آسیب دیدگی بیشتری نسبت به دیگر افراد قرار دارند.
به طور کلی؛ جراحی بینی ترمیمی از عهده هر جراحی بر نمی آید. محدودیت‌هایی که برسر راه جراحی بینی ترمیمی وجود دارد، هر جراحی به خوبی نمی تواند آنها را در نظر گرفته و تغییرات لازم را اعمال کند. بنابراین تا حدالامکان سعی کنید به بهترین جراح بینی ترمیمی در سعادت آباد مراجعه کنید و تا زمانی که از مهارت و تجربه جراح مطمئن نشدید هرگز برای انجام جراحی دوم اقدام نکنید.
جراحی ترمیمی به دقت و برنامه ریزی دقیقی نیاز دارد و بیمار باید با صبورانه برای انجام این عمل تصمیم بگیرد و پزشک باید تمام شرایط و ساختار بینی را با دقت بررسی کند تا بهترین نتیجه دست یابد. اگر به خوبی برای انجام جراحی دوم برنامه ریزی کرده باشید، مطمئنا به عمل سوم نیاز پیدا نخواهید کرد.

عوارض عمل ترمیمی بینی

جراحی بینی ترمیمی مانند عمل اولیه احتمال بروز عوارض مختلفی همراه است. برخی عوارض اتفاق افتادن آنها بسیار طبیعی است. مانند ورم، کبودی، درد، بی حسی و اثرات بیهوشی. این دسته از عوارض بعد از مدت کاملا برطرف می شود و جایش نگرانی نخواهد بود. اما عوارض دیگر اتفاق افتادن آنها بسیار مهم و حیاتی است و ممکن است فرد را با مشکلات جدی همراه کند. مانند از دست دادن حس بویایی، تورم طولانی مدت، ایجاد جای زخم و بخیه، از دست دادن قسمتی از پوست، مشکلات ساختاری و زیبایی. رخ دادن تمام عوارض عمل بینی ترمیمی به مهارت و تجربه جراح بستگی دارد. البته رعایت نکات مراقبتی هم در رفع اثرات عمل بینی ترمیمی بسیار تاثیرگذار است.

هزینه جراحی بینی ترمیمی چقدر است؟

همانطور که خبر دارید، عمل بینی ترمیمی نسبت به عمل اولیه با پیچیدگی‌های بسیاری همراه است و جراحی که در این زمینه فعالیت دارد، مطمئنا با دشواری‌های این عمل هم آشنا است و از شرایط سخت عمل به خوبی خبر دارد. به همین خاطر، هزینه عمل ترمیمی بسیار بیشتر از عمل اولیه بینی است و هر چقدر قدرت و مهارت جراح در این زمینه بیشتر باشد، هزینه عمل ترمیمی افزایش پیدا می کند. برخی هزینه ها برای هر دکتری ثابت است. مانند هزینه اتاق عمل، هزینه‌های بی‌حسی و بیهوشی، هزینه‌های ترخیص از بیمارستان و تهیه دارو و لوازم مورد نیاز.

هزینه جراحی بینی ترمیمی چقدر است؟

دوران بهبودی بعد از عمل جراحی ترمیمی چگونه است؟
دوران بهبودی بعد از جراحی بینی ترمیمی به شرایط و تغییرات ایجاد شده بستگی دارد. هر چقدر ساختار بینی شما با تغییرات گسترده تری همراه باشد، مطمئنا دوره نقاهت طولانی مدتی را طی خواهید کرد و البته درد حاصل از جراحی را می توان با مصرف مسکن های تجویز شده تا حدودی کنترل کرد و انجام مراقبت های توصیه شده توسط پزشک به کاهش تورم و کبودی بسیار کمک می کند.
در چند روز اولیه از ناحیه بینی خونریزی خواهید داشت که با قرار دادن کمپرس سرد می توانید تا حدودی آن را کنترل کنید و به کاهش ورم و کبودی بپردازید. سعی کنید در دوره بهبودی سر خود را بالا نگه دارید و هنگام استراحت و خوابیدن از دو بالش استفاده کنید و حدالامکان از خوابیدن به پهلو خودداری نمایید تا دوره بهبودی را سریع تر طی کنید.
معمولا بعد از سه روز برای باز کردن بخیه یا گچ به مطب پزشک مراجعه می کنید. بلافاصله بعد از برداشتن مطمئناً با کمی ورم و کبودی بینی مواجه می‌شوید که این تورم بعد از دو هفته کم کم کاهش پیدا می کند.

 

مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی

 مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی شامل موارد زیر است. توصیه می شود در رعایت کردن آنها کوشا باشید:

 • ممکن است بعد از جراحی حالت سرگیجه و تهوع داشته باشید که این  عارضه بسیار طبیعی است و بعد از مدتی رفع می شود.
 • احساس درد در ناحیه گلو و سرماخوردگی به خاطر لوله بیهوشی است. نوشیدن مایعات گرم به رفع این مشکل بسیار کمک می‌کند.
 • در صورت عدم استفاده از تامپون داخل بینی ممکن است حدود ۴۸ درصد با ترشح خونابه مواجه شوید. برای پیشگیری از آلودگی حتماً بینی خود را به صورت مکرر شستشو دهید.
 • ممکن است سه روز بعد از عمل میزان کبودی و تورم به شدت افزایش یابد که بعد از گذراندن این دوره در تورم و کبودی کم کم کاهش پیدا می کند.
 • از خم شدن و صحبت زیاد از حد خودداری کنید. در دوره بهبودی سعی کنید زیاد از حد نخندید تا فشاری به ناحیه بینی وارد نشود.
 • هنگام عطسه دهان خود را باز نگه دارید تا بینی تحت فشار زیاد قرار نگیرد.
 • در دوره بهبودی مصرف غذاهای نرم و میکس شده بهترین انتخاب است و از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن دارد خودداری کنید.
 • برای مسواک زدن از مسواک نرم استفاده کنید تا فشار به ناحیه بینی وارد نشود.
 • داروهای تجویز شده را در سر موقع مصرف کنید تا دوره بهبودی راحت‌تر طی نمایید.
 • هرگز پانسمان قرار گرفته روی بینی خود را خیس نکنید. این کار در روند ترمیم بینی اختلال ایجاد می کند. حدود دو هفته از مصرف سیگار و قلیان و مشروبات الکلی خودداری کنید. در غیر این صورت ممکن است با خونریزی یا عدم ترمیم زخم های ایجاد شده مواجه شوید.
 • زمان مناسب برای استحمام را از دکتر خود سوال کنید تا مشکلی برای روند بهبودی پیش نیاید.
  حدود چند ماه نباید از عینک آفتابی و طبی استفاده کنید.

مراقبت های بعد از جراحی ترمیمی بینی

پیشنهاد ویژه! با جراحان برتر آشنا شوید.
برای انتخاب جراح بینی ترمیمی در سعادت آباد می توانید از مجموعه جراحان برتر کمک بگیرید. مجموعه جراحان برتر با هدف معرفی بهترین جراح بینی پایه گذاری شده است و تمام تلاش خود را برای معرفی بهترین مراکز و جراحان ‌بینی به کار می گیرد. در واقع تنها جراحانی توسط جراحان برتر مورد تایید است که در زمینه جراحی بینی تجربه و مهارت کافی را داشته باشند و از بروز ترین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا استفاده کنند.
با مراجعه به این مجموعه می توانید اطلاعات بسیار دقیقی در مورد جراحان مختلف و هزینه جراحی بینی ترمیمی کسب کنید و با آگاهی کامل تری برای انجام جراحی بینی آماده شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)