بینی

بهترین جراح بینی طبیعی در سعادت آباد

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین جراح بینی طبیعی در سعادت آباد آشنا کنیم. امروزه جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است که بسیاری از افراد مخصوصاً جوان ترها دست به انجام این جراحی می زنند. بینی عضو مهم در صورت است که باعث زیبایی و جذابیت در افراد می شود. آشنا شدن با بهترین جراح بینی طبیعی در سعادت آباد با ما همراه باشید.

عمل بینی یا جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی عمل بینی یکی از پرطرفدارترین و محبوب ترین جراحی های زیبایی برای بسیاری از افراد است. فارغ از جنسیت انسان ها زیبا هستند و زیبایی را دوست دارند و تمایل به زیباتر شدن را دارند. پیشرفت علم پزشکی و تکنولوژی در این زمینه کمک زیادی کرده است. یکی از اعضای که در زمینه زیبایی صورت به آن توجه می‌شود بینی و فرم آن است اگر توجه کنید می بینید که عمل زیبایی بینی نسبت به سایر جراحی های زیبایی بسیار پرطرفدار است.

عمل بینی یا جراحی بینی چیست ؟

چرا بسیاری از افراد جراحی بینی انجام می دهند؟

بینی یکی از اعضای اصلی صورت است که در زیبایی و جذابیت تاثیرگذار است و این به این دلیل است که بینی در مرکز صورت و مرکز توجه قرار دارد. این زیبایی می‌تواند از نظر هر شخصی متفاوت باشد. بینی‌های انحراف دار گوشتی و بزرگ از ایراداتی است که بسیار مطرح می‌شود. بهترین راه برای رهایی یافتن از این مشکلات انجام جراحی بینی و عمل بینی است. عمل بینی رینوپلاستی یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار در دنیا است که برای زیباسازی بینی و رفع ایرادات آن صورت می گیرد. تعداد زیادی از افراد که جراحی بینی انجام می‌دهند به دلیل زیبا تر شدن آن این کار را انجام می‌دهند.
عمل بینی می تواند انحراف پولیپ، شکستگی، کج بودن و سپتوم بینی را درمان کند. تعداد افرادی که روزانه به عمل بینی نیاز پیدا می‌کنند رو به افزایش است.

ویژگی بینی استخوانی یا گوشتی :

افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند برای نتیجه بهتر باید کمی صبور باشند زیرا که دوران بهبودی و دیدن بینی جدید نیاز به زمان بیشتری دارد. بینی های استخوانی در مقایسه با بینی های گوشی نتیجه بهتر و زودتر ایران نشان می دهد. بینی هایی که پوست نازک و غضروف سفت و محکم تری دارند استخوانی هستند. بینی های استخوانی برای برطرف کردن قوز روی بینی و برآمدگی های آن به سمت عمل های زیبایی می روند.
بینی گوشتی دارای پوستی ضخیم هستند غضروف ضعیف و نرم تر نوک پهن و بزرگی دارند و غدد چربی روی بینی وجود دارد عمل بینی گوشتی باعث برطرف شدن افتادگی نوک بینی می شود و پهن بودن نوک بینی را از بین می‌برد عمل بینی برای بینی های استخوانی راحت‌تر انجام می‌شود و نتیجه آن بهتر است. بینی استخوانی به دلیل داشتن غضروف محکم تراشیدن و فرم دادن آن آسانتر است.

سن مناسب برای جراحی بینی چه سنی است ؟

هنگامی که به سن بلوغ می رسیم تغییرات در ظاهر و صورت راد دیده می شود که این تغییرات باعث می‌شود احساس کنیم نازیبا هستیم و به دنبال عمل های زیبایی می رویم . یکی از مواردی که به سرعت تصمیم به تغییر آن می‌گیریم بینی از تغییرات ناگهانی سن بلوغ باعث می شود عمل بینی در بین نوجوانان بیشتر رواج داشته باشد اما برای عمل بینی باید صبر کنیم که صفحات رشد بینی بسته شود که در دختران سن 15 سالگی و در پسران 17 سالگی صفحات رشد بینی بسته می شود. بهترین زمان برای عمل بینی در دختران 16 سالگی و در پسران 17 سالگی می باشد اگر می خواهید از عمل بینی بهترین نتیجه را بگیرید باید بعد از بسته شدن صفحات رشد بینی اقدام کنید.

عمل بینی در ظاهر افراد چه تاثیری دارد ؟

عمل بینی در زیبایی ظاهر تاثیر می گذارد و برای رفع بیماری های مربوط به بینی مناسب است. در ادامه با تاثیر عمل بینی در ظاهر آشنا می شویم :

 • عمل بینی می تواند باعث تغییر سایز بینی شود.
 • با عمل بینی می توانید قوز بینی خود را از بین ببرید.
 • عمل بینی باعث تغییر در سایز سوراخ های بینی شود.
 • جراحی بینی باعث تغییر ظاهر بینی های گوشتی و استخوانی شود.
 • جراحی بینی می تواند باعث برطرف شدن انحراف و پولیپ بینی می شود.

مدل های عمل بینی

مدل های عمل بینی به سه دسته تقسیم می شود که در ادامه به آن می پردازیم :

عمل بینی طبیعی : عمل بینی طبیعی برای از بین بردن عیب های ظاهری در عین حفظ کردن ظاهر طبیعی بینی انجام می شود. این نوع عمل در بین آقایان بیشتر رواج دارد. علاوه بر حفظ عملکرد تنفسی بینی و ظاهر طبیعی آن مورد عمل قرار می گیرد.

عمل بینی فانتزی یا عروسکی : جراحی بینی که با هدف کوچک کردن سایز بینی انجام می‌شود عمل بینی فانتزی گفته می‌شود که در این نوع عمل باید پزشک زیبایی تخصص و تجربه داشته باشد. کوچک شدن سایز بینی می تواند مشکلات تنفسی به وجود بیاورند و این تغییر سایز و بالا رفتن نوک بینی باعث تغییر زاویه بین بینی و لب می شود. اگر این تغییر زاویه زیاد باشد بینی حالت خوکی می‌شود و علاوه بر مشکلات تنفسی زیبا هم نیست.

عمل بینی نیمه فانتزی : عمل بینی نیمه فانتزی ویژگی و خصوصیات هر دو نوع عمل را دارد. نتیجه کار شما یک بینی طبیعی است اما داشتن مقداری قوس روی بینی نشان دهنده عمل زیبایی بینی می باشد. امروز این نوع عمل بینی در بین خانم ها بیشتر مورد توجه قرار گرفته است.

مدل های عمل بینی

اقدامات قبل از انجام جراحی بینی :

برخی از قرص های مسکن باعث افزایش خونریزی می شود. قرص هایی مانند آسپرین و پروفن این تاثیر را دارند. پیشنهاد می شود استفاده از این قرص ها را از دو هفته قبل از عمل بینی متوقف کنید.
توصیه می شود از دو هفته قبل از جراحی بینی مصرف دخانیات مثل سیگار و قلیان را کم و در صورت امکان قطع کنید.
در روزهای نزدیک به عمل بینی مراقب سلامتی خود باشید که سرماخوردگی پیش نیاید. اگر به سرماخوردگی دچار شدید عمل بینی را باید عقب بیندازید.
هشت ساعت قبل از عمل بینی باید ناشتا باشید. بنابراین از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید. اگر ناشتا نباشید، مواد بیهوشی اثر حالت تهوع را به همراه خواهد داشت.

بهترین جراح بینی طبیعی در سعادت آباد :

قبل از انجام جراحی بینی سعی کنید از اطرافیان و دوستانتان و افرادی که قبل از جراحی بینی انجام دادم پرس و جو کنید و بهترین کلینیک جراحی را انتخاب کنید و با آگاهی کامل دست به انجام این کار بزنید. عمل بینی به صورت فانتزی نیاز به تخصص دارد. شما می توانید با دیدن نمونه کار به تجربه پی در پی ببرید بعد از انتخاب جراح با مطب ایشان تماس بگیرید و وقت مشاوره تعیین کنید و انتظارات خود را از نتیجه عمل بینی به پزشک اطلاع دهید. پزشکی با توجه به ویژگی بینی می تواند نتیجه نهایی عمل بینی را به شما نشان دهد در انتخاب بهترین جراح بینی طبیعی در سعادت آباد دقت کنید زیرا که بحث زیبایی صورت در کنارت نفس درست توسط بینی مطرح است. تنفس با کمک بینی بعد از عمل که به درستی انجام نشده بسیار سخت است.

اقدامات بعد از جراحی بینی

 • بعد از جراحی بینی باید به صورت درازکش استراحت کنید. به طوری که سر بالاتر از شانه قرار بگیرد.
 • جراح برای حفظ شکل بینی و محافظت از آن برای شما گچ بینی استفاده می کند. این گچ بعد از یک هفته برداشته می شود.
 • برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید. این کار نیاز به نفس بیشتر دارد که به بینی شما فشار بیشتری وارد می کند.
 • در زمانی که در بینی شما پد قرار دارد و پانسمان دارید، با دهان نفس بکشید.
 • از غذاهای مایع و پوره شده استفاده کنید. چرا که جویدن و گاز زدن برای شما سخت خواهد بود.
 • از میوه و سبزیجات بیشتری استفاده کنید. فیبر موجود در آن باعث ایجاد یبوست نمی شود.
 • سعی کنید به آرامی مسواک بزنید و به لب بالا فشار وارد نکنید.
 • تا یک ماه بعد از عمل بینی از عینک استفاده نکنید. استفاده از عینک به بینی شما فشار وارد می کند. ممکن است روی شکل بینی ان تاثیرگذار باشد.
 • زمانی که بینی شما پانسمان دارد ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.
 • تا دو هفته بعد از عمل بینی سر خود را بالا نگه دارید. شب ها هنگام خوابیدن زیر سر خود از چند بالش استفاده کنید. این کار از خونریزی جلوگیری می کند. به کاهش ورم نیز کمک می کند.
 • سعی کنید برای بروز احساسات کمتر فشار وارد کنید، به آرامی بخندید.
 • از آناناس بیشتر استفاده کنید. این میوه به بهبود زودتر جای بخیه و زخم کمک می کند و برای کاهش درد و ورم بسیار موثر می باشد.
 • روش صحیح چسب زدن به بینی را از جراح خود بپرسید. صحیح چسب نزدن بینی موجب بد حالت گرفتن و کج شدن آن می شود.
 • بعد از ترخیص، از بیمارستان مراقبت هایی که در منزل انجام می دهید می تواند دوره نقاهت را برای شما راحت تر و کوتاه تر کند.
 • حتما روی تخت دراز بکشید و سرتان را بالاتر از شانه قرار دهید. این کار باعث کاهش خونریزی می شود.
 • از گاز زدن و جویدن غذا خودداری کنید. این کار به بینی شما فشار وارد می کند و باعث خونریزی می شود.
 • از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش خودداری کنید. اما بعد از طی شدن سه تا چهار هفته می توانید فعالیت خود را مجددا آغاز نمایید.
 • زمانی که بینی شما دارای پانسمان است برای حمام کردن ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.

انحراف تیغه بینی چیست ؟

عمل بینی می تواند به هدف اصلاح نواقص بینی با هدف زیباتر کردن بینی انجام شود. هر شخصی که از فرم بینی خود راضی نباشد می‌تواند داوطلب جراحی بینی باشد. یکی از مشکلاتی که می‌تواند باعث شود فرد به جراحی بینی دست بزند انحراف تیغه بینی است. تیغه بینی بخشی از بینی است که دو بخش داخلی بینی را از یکدیگر جدا می‌کند و بخش غضروفی آن دچار انحراف می‌شود. انحراف تیغه بینی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد. تصادف،  ضربه خوردگی و دلایل مادرزادی می‌تواند دلیل وجود انحراف بینی باشد.
انحراف تیغه بینی می‌تواند بسیار شدید باشد و قسمت استخوانی بینی را در بر بگیرد یا اینکه خفیف باشد و در بخش غضروفی و در نوک بینی دیده شود. انحراف تیغه بینی قابل مشاهده نیست اما باعث ایجاد مشکلاتی می‌شود. دشواری تنفس و خروپف شبانه از معضلاتی است که انحراف تیغه بینی ایجاد می کند.

اقدامات بعد از جراحی بینی 

پولیپ بینی چیست ؟

پولیپ بینی به توده‌های نرم گفته می‌شود که در مسیرهای سینوس بینی قرار دارد و در صورت بزرگ شدن بیش از اندازه و التهاب می‌تواند باعث عفونت و اختلال در بویایی تنفسی افراد شود. پولیپ بینی باعث ایجاد مشکل نمی‌شود بلکه بزرگ شدن آن باعث می‌شود در بویایی فرد اختلال به وجود بیاید و عفونت ایجاد کند. انسداد بینی و آبریزش بینی از علائم پولیپ بینی است. این اختلالات مانند انحراف تیغه بینی با یک جراحی ساده قابل درمان است.

چرا جراحی بینی نقش اساسی در زیبایی چهره دارد ؟

علاوه بر بینی بخش‌های دیگری در صورت وجود دارند که جراحی بینی بهترین راه برای رسیدن به ظاهری زیبا و جذاب است. بینی در مرکز صورت قرار دارد و بیشتر از سایر اجزا در معرض دید است. تصور کنید بینی  فردی دارای مشکلاتی مانند پولیپ، قوز، انحراف،  بزرگی بیش از حد باشد. طبق بررسی‌های صورت گرفته توسط دانشمندان بینی دارای هرگونه مشکل باشد باعث می شود زیبایی اجزای دیگر صورت کمتر دیده شوند به همین دلیل بینی نقش اساسی در ایجاد تناسب صورت دارد و افراد و جراحی بینی زیبایی خاصی به چهره خود می بخشد.

انواع روش های انجام جراحی بینی

بینی به دو روش جراحی می شود که عبارتند از :

عمل بینی به روش بسته : در روش جراحی بسته چند شکاف کوچک داخل سوراخ های بینی ایجاد می شود تا بتواند پوست را از روی استخوان غضروف کنار بزند و اقدامات لازم را انجام دهند. در این روش دید پزشک محدود است و دسترسی محدود تری به قسمت‌های مختلف دارد لازم است. جراحی بینی به روش بسته توسط جراح متخصص و با تجربه انجام شود تا نتیجه دلخواه را به وجود بیاورد. این روش بیشتر برای کارهای ریز انجام می شود. شاید برای شما سوال باشد که جراحی بینی به روش بسته چه مزایایی دارد ؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مزایای جراحی بینی به روش بسته عبارتند از:

پس از جراحی جای هیچگونه زخمی را شما نخواهید دید زیرا زخم ها داخل سوراخ های بینی قرار دارند و در ظاهر چیزی مشخص نیست. روند بهبودی بینی هایی که به روش بسته جراحی می شوند نسبت به بینی هایی که به روش باز جراحی شدند بسیار سریع تر است. زمان جراحی بینی بسته نسبت به روش باز بسیار کوتاه تر است. تورم های پس از جراحی بسیار کمتر خواهد بود که باعث می شود فرد، درد کمتری را تحمل کند. گردش خون در این روش بهتر جریان می یابد. برای بینی هایی که اصلاحات جزئی نیاز دارند روش بهتری است.

جراحی بینی به روش باز : در این روش های درمان بیرون از سوراخ های بینی زده می‌شود تا پوست به صورت کامل از روی استخوان کنار گذاشته شود. در این روش دست جراح برای انجام تغییرات باشد که می تواند با دید بهتری برای استخوان تغییرات لازم را انجام دهد از آنجا که برخلاف روش بسته شکاف در داخل و خارج از سوراخ های بینی ایجاد می‌شود و پشت به صورت کامل از روی استخوان کنار می‌رود. بعد از جراحی زخم ها قابل مشاهده است. در این روش مدت زمان بهبودی طولانی‌تر است و فرد باید درد و تورم بیشتر و تحمل کند تا روند بهبودی به صورت کامل پشت سر گذاشته شود. از مزایای جراحی بینی باز است که در این روش غضروف به صورت کامل قابل مشاهده است که کار را آسان می کند. تغییرات بیشتری در این روش می‌توان ایجاد کرد. بینی هایی که باید تا حد زیادی کوچک شوند در این روش از جراحی بینی جراح با دقت بیشتر کار خود را انجام می‌دهد.

هزینه جراحی بینی :

هزینه جراحی بینی در کلینیک ها متفاوت است. کلینیکی که دارای پرسنل متخصص و با تجربه باشد نمونه کارهای کامل و بدون نقص در اختیار مردم بگذارند و از نظر خدمات‌دهی نسبت به دیگر مجموعه‌ها بهتر باشد هزینه جراحی بیشتری خواهد گرفت. امکان ندارد مجموعه‌ای تازه تاسیس که پزشکان درجه یک ندارند با پیشنهاد هزینه کمتر سعی در گرفتن مشتریان بیشتری داشته باشند. نکته مهم اینجا است که این جراحی با مهم ترین بخش بدن شما یعنی چهره سر و کار دارد و نادیده گرفتن ملاک‌های مهم تر به خاطر پایین بودن قیمت ریسک بزرگی است که به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

انواع روش های انجام جراحی بینی

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی از افراد با تجربه کمک بخواهید و با آگاهی کامل دست به انجام جراحی بزنید. سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید تا به نتیجه دلخواه جراحی خود برسید. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله بهترین جراح بینی طبیعی در سعادت آباد همراه ما بودید. همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)