بینی ترمیمی

بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

حالت شب

گاهی اوقات در اولین جراحی بینی فرد به نتیجه دلخواه خود نمی رسد برای مثال احتمال دارد مشکلات بینی کاملا از بین نرود یا احتمال افتادگی بینی و ناهمواری هایی به صورت خیلی کم به وجود آید یا سوراخ بینی متقارن نباشد
در همچین مواردی برای بازسازی شکل ظاهری بینی یا بهبود عملکرد بینی فرد باید دوباره تحت عمل جراحی ترمیمی بینی باشد. بینی ساختار پیچیده ای دارد پس برای اصلاح ایرادات بینی و جراحی آن باید آن را به جراحی با تجربه و کاربلد سپرد.
در انجام عمل ترمیمی بینی جراح با محدودیت های بیشتری نسبت به عمل اولیه مواجه می باشد. انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران درباره عمل مجدد بینی بسیار تاثیر گذار است.

 اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

در صورت انتخاب نکردن جراح با تجربه در جراحی ترمیمی بینی ریسک وجود مشکلات جدید در بینی وجود دارد و احتمال برطرف نشدن مشکلات بینی نیز به وجود می آید.
برای جراحی بینی جراحی را انتخاب کنید که بتواند مدیریت عمل را به عهده بگیرد در صورت انتخاب نکردن صحیح جراح بینی، احتمال نیاز به عمل ترمیمی بینی برای بار سوم و حتی چهارم وجود دارد.

 اهمیت انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

تفاوت جراحی بینی اولیه و ترمیمی

با اینکه جراحی بینی پیچیدگی هایی دارد اما بهترین فرصت برای از بین رفتن مشکلات بینی از نظر زیبایی و عملکردی می‌باشد.
نسبت به جراحی اولیه بینی جراحی ترمیمی بینی سخت تر می باشد امروزه به دلیل بالا بودن مهارت جراحان بینی احتمال عمل موفق ترمیمی بینی افزایش یافته
بیشتر جراحان متخصص در زمینه ی جراحی ترمیمی بینی مهارت فراوانی کسب کردند به طوری که امکان جراحی ترمیمی بینی بعد از سه بار را ممکن کرده اند. مشکلاتی که بعد از جراحی بینی ممکن است پیش بیاید، شامل:

 • افتادگی بینی
 • کج شدن
 • رفع تقارن
 • کاهش و افزایش پل بینی
 • کوچک شدن بیش از حد
 • باریک شدن بیش از حد
 • برای رفع این مشکلات می توان جراحی ترمیمی بینی انجام داد
 • تغییر فرم و شکل بینی در جراحی ترمیمی بینی مشکلی سخت می باشد که برای درمان آن باید جراح از تجربه زیاد در ترمیم بینی برخوردار باشد تا بتواند بینی را از نظر عملکردی و زیبایی بهبود بخشد.

نکات مهم درباره جراحی ترمیمی بینی

 • شخصی که تحت جراحی ترمیم بینی باشد می بایست از عمل جراحی انتظار معقولانه داشته باشد.
 • جراحی بینی پیچیده است.
 • شخص پس از جراحی ترمیم بینی باید مراقبت های ویژه داشته باشد
 • شخصی که مجبور به ترمیم بینی می شود باید متوجه باشد که امکان دارد بافت بینی آن آسیب دیده باشد.
 • در ترمیم بینی امکان اصلاح زیاد نمی باشد
 • زمان مناسب برای ترمیم بینی زمانی است که زخم داخل بینی بهبود یافته باشد
 • بافت بینی پس از عمل جراحی تغییراتی یافته به دلیل برش جراحی باعث وجود زخم هایی خواهد شد این زخم ها بعد از جراحی ترمیم شده و بهبود می یابند
 • تا وقتی که زخم های عمل وجود دارند نباید ترمیمی انجام شود. زیرا بافت بینی آسیب پذیر است و انجام عمل دوباره مشکلات فراوانی به همراه داشته باشد.
 • شخصی که مجبور به عمل ترمیمی بینی می شود نباید قبل از یکسال درخواست عمل مجدد داشته باشد.

نکات مهم درباره جراحی ترمیمی بینی

با پیوند غضروف خود بیمار و بیرون آوردن تمامی بخیه ها و غضروف های قبلی ترمیم می شود. جراحی بینی یکی از سخت ترین جراحی های پلاستیک محسوب می شود. ولی وقتی که دوباره به جراحی نیاز می شود به سختی این جراحی اضافه می شود این موضوع در صورتی است که شخص از عمل اول خود راضی نباشد. فرقی ندارد جراحی اول چگونه بود زیبایی یا درمانی برای رفع مشکل نیاز به جراحی ترمیمی بینی است.
بیشتر کسانی که در تنفس مشکل پیدا می کنند مشکلشان از قبل حل نشده و از نتیجه بینی راضی نیستند که به این ترمیم نیازمندند. بعد از جراحی به هر دلیلی امکان شکل نگرفتن دلخواه نوک بینی وجود دارد. یا تیز می شود یا گرد.
فاصله ی زیاد سوراخ بینی از انتخاب نکردن صحیح جراح می باشد. بزرگ بودن بینی از نارضایتی های بیماران می باشد زیرا بیماران پس از جراحی می خواهند بینی کوچکی داشته باشند. مشکلات تنفس و خشکی بینی از عدم داشتن تخصص جراح می باشد.
به هر دلیلی امکان دارد شخص از عمل خود راضی نباشد. تعداد زیادی از افراد به انحراف تیغه بینی برمی خورند.
برای جراحی بینی ترمیمی از روش باز و بسته استفاده می شود . اینکه کدام روش برای شما مناسب است بسته به هدفتان دارد این جراحی یا بیهوشی انجام می شود.
در صورتی که بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران  را انتخاب کرده اید احتمال اینکه جراح بینی چند برش ایجاد کند وجود دارد در این موقعیت دسترسی جراح راحت تر می باشد.
جراحی بینی به روش بسته فواید بیشتر و خطر کمتر دارد جراحی باز به این شکل نیست.
برای رفع مشکل جراح ممکن است تصمیم به اضافه و حذف غضروف بگیرد.
جراح می تواند از غضروف گوش فرد بگیرد.
اگر بافت بینی از قبل آسیب دیده باشد حساسیت زیادی دارد خیلی بیشتر از جراحی اولی است .
زمان مناسب انجام عمل تقریبا یک سال بعد از عمل اولیه می باشد اما بیماران به دلیل نارضایتی احساس عمل کردن زودتر را دارند اما باید صبر کنند تا مدت زمان لازم برسد و ورم از بین برود تا امکان خطر عمل افزایش نیابد.
مهمترین موضوع درباره عمل ترمیمی بینی این است که به مدت کافی بعد از جراحی اول صبر کنید اگر بینی برای عمل دوم آماده نباشد فرقی نمی کند جراح خوب یا بد باشد.

جراحی ترمیمی بینی بعد از سه بار جراحی زیبایی ناموفق

بعضی مواقع به دنبال اولین جراحی بینی ، فرد به نتیجه مطلوب خود دست نمی یابد ؛ به طور مثال ممکن است مشکلات ظاهری بینی به طور کامل برطرف نشود یا این که امکان دارد ؛ دچار افتادگی نوک بینی شده یا بر روی بینی ناهمواری هایی البته به طور مختصر پدید آید یا این که سوراخ های بینی نامتقارن باشند و غیره.

در چنین مواردی جهت بازسازی فرم ظاهری بینی یا بهبود عملکرد بینی ، فرد می بایست مجددا تحت عمل جراحی ترمیمی بینی قرار گیرد.

برای رفع چه مشکلاتی می توان جراحی ترمیمی بینی انجام داد :

 • انسداد مجاری تنفسی
 • افتادگی نوک بینی
 • کج شدن بینی
 • دفرمیتی بینی
 • از بین رفتن تقارن بینی
 • کاهش یا افزایش پل بینی
 • بیش از حد کوچک شدن بینی
 • غیرقرینگی سوراخ های بینی
 • باریک شدن بیش از حد بینی

نکات مهم درباره جراحی ترمیمی بینی

نکات مهم درباره جراحی ترمیمی بینی

افرادی که تحت عمل جراحی ترمیمی بینی قرار می گیرند ، باید از این عمل جراحی انتظاراتی معقولانه و واقع بینانه داشته باشند.
جراحی بینی نوعی جراحی دشوار و پیچیده است ، لذا طبیعتا انجام جراحی ترمیمی بینی بر دشواری این جراحی می افزاید ؛ در نتیجه افراد پس از جراحی مجدد بینی باید در رعایت مراقبت های پس از عمل دقت بیشتری داشته باشند.
افرادی که ملزم به جراحی ترمیمی بینی می شوند ، باید به این امر واقف باشند که ممکن است بافت بینی آن ها طی جراحی یا جراحی های قبلی ؛ آسیب دیده باشد ، از این رو در جراحی ترمیمی بینی ، ممکن است انجام اصلاحات وسیع بر روی بینی شان امکان پذیر نگردد.
زمان مناسب برای جراحی ترمیمی بینی ، زمانی است که زخم های داخل بینی به طور کامل بهبود و التیام یافته باشد.
چه مدت پس از جراحی بینی اولیه می توان اقدام به انجام جراحی ترمیمی بینی نمود ؟

به طور کلی بافت بینی پس از جراحی رینوپلاستی ، دست خوش تغییراتی قرار گرفته و به دلیل برش های ناشی از جراحی با زخم هایی مواجه خواهد بود ؛ این زخم ها پس از عمل ، به تدریج شروع به ترمیم نموده و تقریبا یکسال بعد از جراحی به طور کامل بهبود می یابند.

لازم است تا زمانی که زخم های ناشی از عمل ، در حالت فعال قرار دارند نباید اقدام به انجام جراحی ترمیمی شود ؛ چرا که بافت های بینی در این بازه زمانی به شدت آسیب پذیر بوده و انجام عمل مجدد بینی می تواند مخاطرات فراوانی برای فرد به همراه داشته باشد.

از این رو افرادی که به هر علتی ناچار به انجام جراحی ترمیمی بینی می گردند ، باید به این موضوع آگاهی داشته و هرگز اصرار به انجام جراحی ترمیم بینی پیش از یکسال ننموده و به منظور انجام این عمل جراحی حداقل یکسال صبر کنند.

جراحی ترمیمی بینی بعد از سه بار جراحی زیبایی ناموفق و نتیجه جراحی ترمیمی چهارم بیماری که سابق بر این سه بار تحت جراحی زیبایی بینی قرار گرفته بوده و پس از جراحی اول در ناحیه نوک بینی اسکار و فیستول چرکی پیدا کرده بوده اند. با پیوند غضروف دنده خود بیمار و خارج کردن کلیه بخیه ها و غضروف های قبلی ترمیم گردید.

دلیل انجام جراحی بینی ترمیمی چیست؟

قبل از اینکه به معرفی مواردی بپردازیم که برای انتخاب بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران  باید مد نظر داشته باشید، بهتر است دلیل انجام این جراحی را بیان کنیم.

همان‌طور که گفته شد، جراحی بینی یا عمل بینی به‌ خودی‌ خود به عنوان یکی از سخت‌ترین جراحی‌های پلاستیک و زیبایی در نظر گرفته می‌شود؛ اما زمانی که نیاز مجدد به انجام این جراحی باشد، به پیچیدگی این جراحی اضافه‌تر نیز می‌شود. این جراحی معمولاً زمانی نیاز می‌شود که فرد از نتیجه جراحی اولی که داشته است، راضی نیست. فرقی نمی‌کند که جراحی اول از نوع درمانی بوده و یا زیبایی، برای رفع مشکل نیاز است که بار دیگر این جراحی، البته با دقت و ظرافت بیشتر انجام شود.

معمولاً افرادی که در سیستم تنفسی خود مشکل پیدا می‌کنند و یا مشکلشان از قبل حل نشده و یا از نتیجه ظاهری بینی خود راضی نیستند، به انجام این عمل نیاز پیدا می‌کنند. به صورت خلاصه می توان دلایلی برای انجام مجدد جراحی بینی نام برد که در ادامه به آن ها می پردازیم.

 • نوک غیر طبیعی بینی: بعد از انجام جراحی بینی ممکن است به دلایل مختلف نوک بینی شکل دلخواه را پیدا نکند برای مثال یا خیلی تیز شود و یا گرد بماند.
  فاصله زیاد سوراخ های بینی: این مشکل به دلیل عدم رعایت تناسب در جراحی بینی رخ می دهد . اما فراموش نکنید انتخاب یک متخصص جراحی بینی خوب می تواند از چنین پیش آمدی جلوگیری کند .
 • بزرگ بودن بینی: بسیاری از افراد تمایل دارند که هرگونه که شده بعد از جراحی بینی بینی بسیار کوچکی داشته باشند و اگر بعد از جراحی چنین اتفاقی نیفتد از جراحی بینی خود رضایت ندارند.
 • مشکلات تنفسی و خشکی بینی: چنین مشکلاتی به دلیل عدم داشتن تخصص کافی جراح بینی است که همانطور که گفته شد اگر از پزشک متخصص برای جراحی زیبایی بینی استفاده شود چنین مشکلاتی پیش نمی آید.
 • ناراضی بودن شما از عمل اولیه بینی‌ تان: به هر دلیلی امکان ندارد که شما به عنوان مراجعه کننده از فرم و شکل بینی خود رضایت نداشته باشید .
 • انحراف تیغه بینی به دلیل ضربات فیزیکی (بینی کج): بسیاری از افراد به چنین مشکلی بعد از عمل زیبایی بینی برمی خورند . بسیاری از ورزشکاران یا کسانی که در تصادف یا حادثه فرم بینی شان کج شده است .

دلیل انجام جراحی بینی ترمیمی چیست؟ چه افرادی مناسب برای عمل بینی ترمیمی هستند؟

افراد مناسب برای عمل بینی ترمیمی  فرد سالمی است که از نتیجه عمل بینی پلاستیک قبلی خشنود نیست. زمان مناسب انجام این عمل تقریباً یک سال بعد از عمل قبلی است. اگرچه ممکن است بیماران به دلیل ناخرسندی شدید احساس کنند که مجبور اند زودتر عمل بینی ترمیمی را انجام دهند، اما باید صبر کرد تا مدت زمان لازم سپری شود و ورم بعد از عمل کاملاً فرو بنشیند تا احتمال بروز خطای جراحی کاهش یابد. در صورت تمایل، می‌توانید یک جلسه ویزیت و مشاوره رایگان داشته باشید.

چه مدت بعد از انجام جراحی بینی اولیه می‌توان جراحی مجدد انجام داد؟

یکی از مهم‌ترین نکاتی که قبل از عمل بینی ترمیمی باید به خاطر داشته باشید، این است که به اندازه کافی بعد از جراحی اولیه صبر کنید. بنابراین، اگر بینی شما آمادگی لازم برای انجام جراحی ثانویه را نداشته باشد، فرقی نمی‌کند که بهترین جراح بینی ترمیمی را انتخاب کرده باشید یا نه!

براساس آنچه که بسیاری از پزشکان توافق دارند، بهتر است یک سال بعد از جراحی اولیه صبر کنید و سپس برای انجام جراحی ثانویه اقدام نمایید؛ چرا که معمولاً بعد از یک سال است که نتیجه نهایی مشخص شده و تورم بینی‌تان به طور کامل از بین رفته و زخم‌های ایجادشده هنگام جراحی قبلی، بهبودی کامل پیدا کنند. بنابراین، اگر می‌خواهید مشکل قبلی را توسط یک متخصص عمل بینی ترمیمی رفع کنید، باید صبور باشید.

دوره ریکاوری بعد از انجام جراحی بینی ترمیمی

به طور کلی، هیچ دو بیماری، دوره ریکاوری مشابه به هم ندارند. بنابراین، به طور مشخص نمی‌توان بیان کرد که دوره ریکاوری بعد از انجام جراحی بینی ترمیمی چقدر خواهد بود. البته، در صورتی که این عمل توسط بهترین جراح بینی ترمیمی انجام شود، دوره ریکاوری و نتیجه کوتاه‌تر و بهتر خواهد بود.

اما به طور کلی، بیمارانی که پوست نازکی دارند، می‌توانند ۶ الی ۱۲ ماه بعد از انجام جراحی، شاهد نتیجه باشند. اما افرادی که پوست ضخیمی دارند، احتمالاً تا ۲ سال بعد از انجام جراحی شاهد نتیجه نهایی نخواهند بود.

افرادی که جراحی بینی ترمیمی توسط بهترین جراح بینی ترمیمی انجام داده اند باید این موضوع رادر ذهن داشته باشند که مانند تمامی جراحی ها ، این نوع عمل زیبایی بینی ترمیمی نیز باید دوران نقاهت خود را داشته باشد . کبودی دور چشم ها بعد از انجام جراحی بینی ثانویه امری کاملا غیر قابل اجتناب است .

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. امیدواریم که در مورد بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران اطلاعات کافی را به دست آورده باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *