بینی ترمیمی

هزینه جراحی بینی ترمیمی در غرب تهران

عمل جراحی ترمیمی بینی انتخاب افرادی است که از عمل جراحی بینی خود راضی نبوده اند ، هزینه جراحی بینی ترمیمی در غرب تهران ممکن است برای افراد بیشتر از هزینه عمل جراحی بینی اولیه باشد ، به طور کلی عمل زیبایی بینی نوعی از عمل جراحی زیبایی بینی می باشد که برای ترمیم و اصلاح  عیوب ظاهری بینی و زیبا سازی بینی انجام می شود به گونه ای که ضمن حفظ فیزیولوژی و عملکرد بینی ، ظاهر و شکل آن هم زیبا تر و مناسب تر می شود ، در ادامه قصد داریم شما را با هزینه جراحی بینی ترمیمی در غرب تهران آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

جراحی بینی ترمیمی

یکی از مهم ترین مسائلی که امروزه افراد با آن درگیر هستند بیمارانی می باشند که عمل جراحی بینی را انجام داده اند و به نوعی و به هر دلیل از جراحی بینی خود راضی نیستند و به همین دلیل تصمیم به انجام عمل جراحی بینی ترمیمی می کنند . آیا می دانید که در عمل جراحی بینی ترمیمی باید به چه نکاتی توجه داشته باشید ؟ معمولا پزشکان جراح عمل جراحی بینی ترمیمی بعد از گذشت حدود 6 ماه تا یک سال می توانند عمل جراحی بینی ترمیمی را انجام دهند و هر چه زود تر از این زمان جراحی ترمیمی بینی نباید برای افراد انجام شود .

به همین دلیل می باشد که توهمات و ضایعاتی که از عمل جراحی بینی اولیه به وجود آمده است کاملا از بین برود و بینی شکل نهایی خود را به دست بیاورد و زمانی که بینی فرد شکل نهایی خود را به دست آورد پزشک جراح بهتر می تواند که تصمیم بگیرد که مراحل درمانی را به چه روشی هایی برای فرد بیمار انجام دهد .

البته برخی اوقات بیماران مراجعه کننده که عمل جراحی بینی اولیه را انجام داده اند و از بینی خود ناراضی می باشند اما زمانی که بینی به طور دقیق بررسی می شود که بینی هیچ گونه مشکلی را ندارد و نیازی به عمل جراحی مجدد نمی باشد ، عمل جراحی بینی ترمیمی نیازی به دقت و مهارت بسیار بالا دارد ، همیشه باید به این نکته توجه داشته باشید که در انتخاب پزشک جراح بینی خود دقت کافی را داشته باشید چون جراح بینی نقش بسیار زیادی را در نتیجه عمل جراحی بینی می تواند بگذارد .

جراحی بینی ترمیمی

عمل جراحی بینی ترمیمی با هدف برطرف کردن ایراداتی که ناشی از عمل جراحی بینی می باشد و یا در جراحی اولیه بینی ترمیم نشده است انجام می شود ، عمل جراحی بینی ترمیمی به روش باز انجام می شود و چنانچه در عمل جراحی اولیه نیز جراحی بینی به روش باز انجام شده باشد جراح بینی می تواند برش های مورد نیاز خود را مجدد در محل برش های قبلی انجام نمایید .

هزینه جراحی بینی ترمیمی در غرب تهران

در هر جایی از بدن که یک بار جراحی در آن قسمت انجام شود ، بافت های اسکاری در آن جا شکل می گیرد و بافت هایی که دارای چسبندگی زیادی می باشند که عمل جراحی را انجام داده اند در آن محیطی که قبلا عمل جراحی انجام داده بسیار دشوارتر از جراحی می باشد که برای اولین بار می خواهد انجام شود .

برای باز کردن و جدا نمودن پوست از اسکلت بینی در بینی که تا به حال عمل جراحی انجام نشده باشد و جراحی در آن بینی صورت نگرفته است ، زمانی که پزشک جراح می خواهد برشی را در آن ایجاد کند با یک برش می تواند به راحتی و آسانی برش را به وجود بیاورد اما در بینی هایی که یک بار عمل جراحی انجام شده باشد این گونه نمی باشد و این کار بسیار سخت تر انجام می شود و باید این برش با دقت و مهارت کافی ایجاد شود .

در بینی هایی که یک بار عمل جراحی بر روی آن ها انجام شده است شاید پزشک جراح نتواند برشی را ایجاد کند و اگر برشی هم ایجاد شود ممکن است که به اندازه ای نباشد که در جراحی اولیه بینی می توان در آن ایجاد کرد و اگر جراح بینی برای ایجاد برش بیش از جد فشار وارد کند امکان دارد که پارگی پوست در افراد به وجود بیاید و غضروف فرد پاره شود ، به همین دلیل عمل جراحی بینی ترمیمی عملی می باشد که نیاز به حوصله بسیار فراوان دارد و صبر زیادی را می خواهد .

دقتی که در عمل جراحی بینی ترمیمی باید پزشک جراح به آن اختصاص دهد بیشتر از دقتی می باشد که باید در عمل جراحی بینی اولیه به کار گرفته شود ، عمل جراحی بینی ترمیمی نیازمند زمان بیشتری می باشد و برای جراحی باید زمان زیادی را به آن اختصاص دهند ، همچنین بینی که یک بار جراحی شده دارای مشکلاتی می باشد که ممکن است نیاز باشد غضروف از پوست کاملا برداشته شود و یا از دنده و یا نهایتا در برخی از مواقع نیاز است از پروتز نیز استفاده شود .

هر یک از این روش های گفته شده به تنهایی زمان عمل جراحی بینی ترمیمی را در افراد بیشتر می کند و پزشک جراح باید زمان بیشتری را به جراح اختصاص دهد و بر همین اساس وقت بیشتری برای جراح صرف می شود و هم تکنیک های جدیدی را باید به کار گیرد ، به همین دلیل هزینه جراحی بینی ترمیمی در غرب تهران بیشتر از جراحی اولیه بینی می باشد به دلیل این که کار این عمل جراحی سخت تر و دشوار تر می باشد و تکنیک های بیشتری را باید به کار گیرند .

تعیین هزینه جراحی بینی ترمیمی در غرب تهران مرتبط با مبلغی می باشد که جراح بینی دریافت می کند که البته بخشی از هزینه های مرتبط با هزینه های بیمارستان می باشد ، عواملی مانند نوع بینی بیمار ، میزان پیچیدگی جراحی بینی و مشکلی که باید برطرف شود از عواملی می باشند که پزشک جراح با توجه به آن ها مبلغ دریافتی خود را برای افراد تعیین می کنند ، در عمل جراحی بینی ترمیمی نیاز است که فرد بیمار معاینه شود و بعد از معاینه و مشخص شده میزان پیچیدگی ، هزینه جراحی بینی ترمیمی در غرب تهران به طور دقیق به افراد گفته شود .

هزینه جراحی بینی ترمیمی در غرب تهران

زمانی که فرد نیاز به عمل جراحی بینی ترمیمی دارد که از نتیجه عمل جراحی بینی اولیه خود ناراضی باشد ، پس در عمل جراحی بینی ترمیمی بینی حداقل یک بار مورد جراحی قرار گرفته است و تغییرات محدودی را می توان بر روی بینی انجام داد ، جلسات معاینه برای افراد بیماری که می توانند از جراح بینی در ارتباط با میزان تغییراتی که می تواند بر روی ساختار بینی اعمال کند سوال کنند .

در صورتی که یک پزشک جراح بینی ماهر را انتخاب کرده باشید دیگر نباید نگرانی در رابطه با نتیجه عمل جراحی بینی برای خود داشته باشید ، به همین دلیل در انتخاب پزشک جراح بینی ترمیمی دقت بیشتری را داشته باشید تا جراح بینی متخصص و ماهری را انتخاب کنید .

برای انجام جراحی بینی ثانویه چه شرایطی لازم است ؟

باید گفت که بهترین زمان برای انجام عمل جراحی بینی ترمیمی یک سال بعد از انجام عمل جراحی بینی اول می باشد ، چرا که طی این یک سال بافت های بینی تا حد زیادی ترمیم می شوند مخصوصا زمانی که فرد از نوع گوشتی باشد ، ورم بینی به میزان قابل توجهی کمتر می شود و ایراداتی که لازم است تا برطرف شود به خوبی دیده می شود .

در چه مواردی جراحی بینی ترمیمی انجام می گردد ؟

در صورتی که عمل جراحی بینی قبلی ، قوز بینی به طور کامل برای افراد برطرف نشده باشد و بتوان بر روی پل بینی تغییراتی را ایجاد کرد ، اگر که دو حفره بینی تا قرینگی داشته باشید که قابل رفع باشد و این نا قرینگی موجب شده باشد تا زیبایی چهره فرد کمتر شود ، در برخی از موارد لازم است تا برای بهبود وضعیت بینی از گرافت و غضروف استفاده شود ، این گرافت ها از غضروف خود بینی ، لاله گوش و یا در برخی موارد از دنده فرد گرفته می شود .

اقدامات قبل از جراحی بینی ترمیمی

 • با توجه به این موضوع که پیچیدگی ساختار بینی با انجام عمل جراحی بینی اولیه بیشتر می شود و به همین دلیل انجام آن سخت تر می باشد ،  لذا یک پزشک جراح بینی خوب و با تجربه را انتخاب کنید که بتواند جراحی بینی ترمیمی را به بهترین شکل ممکن برای شما انجام دهد به طوری که به جراحی ترمیمی دوباره ای احتیاج پیدا نکنید .
 • انتظاراتی که از عمل جراح بینی خود دارید را به طور شفاف و دقیق با پزشک جراح بینی خود مطرح کنید تا نتیجه به دست آمده از جراحی بینی ترمیمی رضایت شما را به خود جلب کند .
 • آزمایشاتی مانند تست بارداری که جراح بینی برای تان تجویز کرده است را حتما انجام دهید، پزشک این آزمایشات را به منظور اطمینان حاصل کردن از آمادگی شما برای عمل بینی ترمیمی تجویز می کند .
 • چنانچه قبلاً به بیماری های مزمنی مانند لوپوس ابتلا داشته یا در حال حاضر به آن ها مبتلا هستید، از داروهای خاص استفاده کرده یا به دارو و مواد غذایی خاصی حساسیت دارید حتماً آن ها را با پزشک خود مطرح کنید.
 • مصرف داروهایی مثل آسپرین به دلیل تاثیری که در کاهش میزان غلطت خون دارند باعث افزایش احتمال خونریزی در حین جراحی بینی می شوند لذا لازم است تا مصرف آن ها را به مدت 2 هفته پیش از جراحی قطع نمایید.
 • عدم استعمال دخانیات، کشیدن قلیان و مصرف نوشیدنی هایی که در ترکیب آن ها الکل وجود دارد به مدت 14 روز قبل از عمل بینی ترمیمی الزامی است.
 • لازم است این نکته را بدانید تا در حین جراحی بینی معده خالی باشد به همین منظور به مدت چند ساعت قبل از جراحی بینی ترمیمی چیزی نخورید و در شب قبل نیز شامی بسیار سبک میل کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی ترمیمی

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی

 • به طور کلی بعد از گذشت دو یا سه روز از عمل جراحی بینی ، صورت بیمار متورم و کبود خواهد شد. به وجود آمدن این دو عارضه کاملا طبیعی می باشد و برای کنترل و مهار آن ها نیز تا دو روز می توانید از کمپرس های یخ استفاده کنید.
 • بعد از جراحی بینی برای کنترل درد خود می توانید از دارو های مسکنی که پزشک برای شما تجویز کرده است استفاده نمایید . مصرف دارو ها را به هیچ وجه قطع نکنید و تا پایان دوره بهبودی به طور مرتب و به موقع مصرف کنید.
 • تا دو هفته بعد از عمل جراحی بینی سیگار و یا قلیون کشیدن کاملا ممنوع می باشد. دخانیات باعث اختلال در گردش خون و اکسیژن رسانی به آن ها می شوند.
 • همچنین از نوشیدنی های حاوی الکل نیز اصلا استفاده نکنید . الکل باعث گشاد شدن رگ ها شده و احتمال خون ریزی را افراد افزایش می دهد.
 • داشتن یک رژیم غذایی خوب و مناسب در سریع شدن روند درمان بیمار بسیار موثر است. بنابراین در روز های اول بعد از عمل بینی بیشتر از غذا های نرم و مایعات استفاده کنید . همچنین مصرف آب کرفس و آناناس در بهبود زخم و جای بخیه ها بسیار موثرند. در صورتی که دارای معده حساسی نیستید ، میل کردن شیرموز در این مدت بسیار مناسب و مغذی است.
 • برای به حداقل رساندن تورم صورت بهتر است زمان دراز کشیدن سر خود را بالا تر از پاهای خود قرار دهید. برای این کار می توانید از چند بالش نیز کمک بگیرید.
 • از انجام فعالیت های سنگین ورزشی و حتی خانگی خودداری کنید. مخصوصا فعالیت هایی که موجب افزایش فشار خون و ضربان قلب می شوند. چرا که با افزایش فشار خون تورم و کبودی نیز افزایش می یابد.
 • تا دو ماه بعد از عمل شنا کردن و رفتن به استخر ممنوع می باشد.

سایر مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی

 • تا دو ماه استفاده از عینک های آفتابی و طبی ممنوع می باشد. به همین دلیل از لنز طبی استفاده کنید.
 • از لباس راحتی و گشاد حتما استفاده کنید.
 • به این موضوع توجه داشته باشید که گچ و اسپلینت بینی شما خیس و یا مرطوب نشود.
 • از فین شدید ، خندیدن و حرف زدن بیش از حد خودداری نمایید.
 • طی یک هفته اول که به روی بینی گچ یا اسپلینت قرار دارد، از رفتن به حمام جدا خودداری نمایید. چنانچه رفتن به حمام ضرورت داشت از شستن سر خود حتما امتناع کنید یا به کمک فرد دیگری مو های خود را به صورت آرایشگاهی بشویید.
 • از رفتن به محل های گرم مانند سونا و جکوزی و همچنین قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب خودداری نمایید.
 • بهتر است تا مدتی به محل های پر تردد و شلوغ همچون مترو نروید ، چرا که در این مکان ها امکان برخورد ضربه به بینی وجود دارد.
 • برای شستن دندان های خود از مسواک نرم استفاده کنید.
 • از سرنگ و پنبه برای تمیز کردن محل بخیه های خود استفاده کنید .

سن مناسب برای جراحی زیبایی بینی

برای عمل جراحی بینی محدودیت سنی وجود دارد و به افراد توصیه می شود که قبل از سن تعیین شده این عمل جراحی انجام نشود چرا که می تواند مشکلاتی را برای افراد به همراه داشته باشد ، سن عمل جراحی زیبایی بینی در دختران 15 سال و در پسران از سن 17 سالگی به شرط رشد کامل جسمی و فکری و داشتن انگیزه کافی فرد امکان پذیر می باشد .

انواع مدل جراحی زیبایی بینی

عمل بینی طبیعی

بیشتر آقایان و همچنین بسیاری از خانم ها این مدل از بینی ها را می پسندند ، منظور از بینی های طبیعی این است که اشکالات ظاهری مانند قوز بینی ، افتادگی نوک بینی ، انحراف ظاهری ، پهنای نوک بینی به نحوه وضع شوند که بینی افراد در عین حال که زیبا تر و شکیل تر می شود ظاهری به اصطلاح “عملی” و “مصنوعی” پیدا نکند.

انواع مدل جراحی زیبایی بینی

عمل بینی نیمه فانتزی

تقریبا نیمی از خانم هایی که متقاضی عمل جراحی بینی می باشند خواهان بینی های نیمه فانتزی می باشند ، منظور افراد از بینی های نیمه فانتزی مدلی می باشد که ضمن حفظ تناسب سایز و شکل بینی با سایر اجزای صورت نوک بینی کمی از حالت طبیعی سر بالاتر و قوس پشت بینی نیز کمی بیشتر می باشد .

در این مدل پهنای بینی از رو به رو و سایز سوراخ ها نیز کمی از حالت طبیعی باریک تر خواهد بود ، در این مدل نیز بینی ظاهر غیر طبیعی و عملی را ندارد که نوک بینی بیش از حد بالا نرفته و ظاهر بینی به اصطلاح خوکی پیدا نمی شود و همچنین قوس پشت بینی به حالت سرسره ای تبدیل نمی شود .

مدل های غیر طبیعی بینی

برخی از متقاضیان عمل جراحی بینی خواهان مدل های غیر طبیعی بینی می باشند ، از مشخصات این مدل ها بالا رفتن نوک بینی ، قوس بیش از اندازه در پشت بینی فرورفتگی زیاد ناحیه پره های بینی و کوچک شدن زیاد سایز بینی می باشد ، نتیجه این عمل ها این است که بعد از عمل جراحی بینی در نگاه اول ظاهر غیر طبیعی و به اصطلاح عملی بینی مشهود و نمایان می باشد .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله هزینه جراحی بینی ترمیمی در غرب تهران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)