بینی ترمیمی

هزینه عمل بینی ترمیمی در سعادت آباد

آیا می خواهید بدانید هزینه عمل بینی ترمیمی در سعادت آباد چقدر است؟ ابتدا باید با عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه عمل آشنا شوید. به طور کلی، هزینه عمل ترمیمی نسبت به عمل اولیه بیشتر است. چراکه جراحی ثانیویه با پیچیدگی‌ها و مشکلات بیشتری همراه است و پزشک برای اجرای آن باید به قدرت و مهارت بیشتری داشته باشد. حال خبر دارید، جراحان بسیاری در منطقه سعادت آباد فعالیت دارند که انتخاب از میان آن ها برایتان کمی سخت به نظر می رسد. به طور کلی، هر چقدر تجربه مهارت جراح در این منطقه بیشتر باشد، مطمئنا هزینه عمل بینی ترمیمی در سعادت‌آباد افزایش پیدا می ‌کند.

پیشنهاد ما به شما! برای عمل ترمیمی بینی قبل از این که به فکر هزینه باشید، به دنبال یک جراح خوب و حرفه ای در این زمینه بگردید. مخصوصاً زمانی که برای بار دوم تصمیم گرفته اید، عمل جراحی بینی انجام دهید و با انجام اولیه به نتیجه نهایی نرسیدید یا با مشکلات ساختاری و عملکردی بینی مواجه شدید چنانچه نتیجه حاصل از ترمیم بینی به زیبایی بیشتر شما کمک کند و رضایت شما نسبت به جراحی که به طور کامل کسب شود به افزایش اعتماد به نفس شما و همچنین کیفیت زندگی تان تاثیر گذار است.

عوامل موثر بر هزینه عمل بینی ترمیمی در سعادت آباد

در موارد زیر به عامل های تأثیرگذار برای هزینه عمل بینی ترمیمی در سعادت آباد می پردازیم تا بتوانید مقدار هزینه مشخص شده را برآورد کنید:

میزان تجربه مهارت جراح: اصلی‌ترین عامل تعیین کننده هزینه عمل بینی ترمیمی در سعادت‌آباد تجربه و مهارت جراح است. هر چقدر جراح در زمینه ترمیمی فعالیت بیشتری انجام داده باشد مطمئناً هزینه عمل افزایش پیدا می‌کند. در عوض خطرات و ریسک های احتمالی حین جراحی کاهش پیدا می‌کند و شما با خیال راحت تری برای عمل ترمیمی اقدام می‌کنید. البته برخی جراحان هزینه غیرمنصفانه برای عمل ترمیمی مشخص می کنند. پس قبل از عمل حتما کیفیت کار جراح انتخابی را بسنجید و تحقیقات لازم را انجام دهید. مشاهده نمونه کاری جراح به انتخاب شما بسیار کمک می کند.

میزان تغییرات لازم برای رسیدن به نتیجه ایده آل: دیگر عامل تأثیرگذار بر روی هزینه عمل بینی ترمیمی در سعادت آباد میزان تغییرات لازم است. در صورتی که تغییرات لازم بیش از حد باشد، مطمئنا هزینه عمل زیبایی بینی افزایش پیدا می کند.

عوامل موثر بر هزینه عمل بینی ترمیمی در سعادت آباد

محل انجام جراحی مطب شخصی پزشک است یا در بیمارستان: معمولاً عمل جراحی بینی در مطب پزشک یا بیمارستان انجام می شود. در صورتی که عمل بینی در مطب با تجهیزات وسایل و دستیاران پزشک صورت گیرد، مطمئناً هزینه ‌عمل کاهش پیدا می‌کند. در عوض عمل جراحی در بیمارستان ها هزینه بیشتری در بر دارد. چرا که لازم است برای انجام جراحی در بیمارستان هزینه ای بابت بستری شدن بپردازید . همچنین اقدامات جراحی مانند بیهوشی در بیمارستان نیز هزینه جداگانه‌ای برای شما به همراه دارد.
رینوپلاستی نام دیگری است که برای جراحی بینی به کار می رود.

جراحی بینی با نام دیگر رینوپلاستی نیز شناخته می شود . درصورتی که برای عمل ترمیمی بینی نزد یک پزشک با تجربه و متبحر بروید، مطمئنا مشکلات ساختاری و ظاهری بینی که از عمل بینی به جای مانده است، کاملاً برطرف می شود و هیچ نگرانی بابت نتیجه جراحی نخواهید داشت. حتی گاهی اوقات جراحی ترمیمی بینی می تواند بار سوم و چهارم هم تکرار شود که تعداد دفعات مورد نیاز به نظر پزشک بستگی دارد. علت انجام جراحی ترمیمی بینی در موارد زیر آمده است.

در صورتی که با مشکلات گفته شده مواجه نشدید هرگز برای انجام ترمیم عمل ترمیمی بینی اقدام نکنید:
در اکثر مواقع ساختار بینی متناسب با دیگر اجزای صورت تغییر پیدا نکرده است که این مشکل به خاطر عدم بهبودی کامل یا به کارگیری تکنیک های نادرست جراحی رخ می دهد.

در برخی موارد دیگر هم در جراحی قبلی به خوبی مشکلات ساختار بینی را رفع نشده و یا مشکل عملکردی بینی هنوز برقرار است.
به طور کلی، جراحی ترمیمی بینی به مراتب نسبت به جراحی اولیه با پیچیده بیشتری همراه است. به همین خاطر توصیه می‌شود کسانی که برای اولین بار جراحی بینی انجام می دهند، نسبت به تغییرات لازم در زیبایی و ساختاری بینی تصمیم بهتری می گیرند و با آگاهی کامل قدم برمی دارند. البته امروزه با روی کار آمدن تکنیک های پیشرفته و به روز کارجراحان در جراحی ترمیمی بسیار راحت تر شده. اما هزینه آن نسبت به چند ساله گذشته بسیار افزایش داشته است.

انواع روش های جراحی ترمیمی بینی

هدف از انجام جراحی ترمیمی بهبود وضعیت بینی و عملکردی آن است. متخصص با بررسی وضعیت بینی روند جراحی را مشخص می کنند و در صورتی که بیمار به پیوند غضروف نیاز داشته باشد، غضروف از ناحیه مشخص شده برداشته و به ناحیه بینی اضافه می‌کند. معمولاً غضروف مورد نیاز از گوش یا دنده گرفته شده و به غضروف بینی پیوند زده می شود. مراحل دیگر جراحی ترمیمی بینی مانند عمل اولیه است که به صورت روش باز یا بسته انجام می شود.

جراحی ترمیمی بینی به روش باز: 
هنگامی که جراح برای انجام جراحی ترمیمی بینی، روش باز را انتخاب می کند، ابتدا بیمار تحت بیهوشی موضعی قرار گرفته و سپس با ایجاد برش در ناحیه تیغه بینی پوست به صورت کامل از روی ساختار بینی کنار زده می شود. بعد از ایجاد تغییرات لازم دوباره پوست بر روی ساختار بینی قرار گرفته و بخیه های داخلی بر روی پوست انجام می شود تا به صورت کامل پوست ترمیم شده و در مناسب ترین موقعیت قرار گیرد.

مزایا و معایب عمل ترمیمی بینی به روش باز:
از آنجایی که پیچیدگی عمل ترمیمی بینی نسبت به عمل اولیه بیشتر است، از دید وسیع تری در اختیار جراح قرار می‌دهد و جراح راحت‌تر می‌تواند تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال کند. حال در موارد زیر به مزایای عمل ترمیمی بینی به روش باز می پردازیم:
احتمال خطا کمتر است. چرا که میدان دید وسیع تری در اختیار جراح قرار می گیرد.
امکان ایجاد تغییرات بیشتر وجود دارد. چراکه جراح دسترسی آسان تری به ساختار بینی پیدا می کند.

دقت و ظرافت جراحی در روش باز بیشتر است.
خیلی ها تصور می کنند که احتمال باقی ماندن جای بخیه در روش جراحی باز وجود دارد. اما اگر جراح با دقت و ظرافت تمام مراحل جراحی را پیش ببرد، هیچ جای بخیه باقی نخواهد ماند. البته از آنجا که این تغییرات بسیار گسترده تر است، دوره بهبودی بعد از جراحی ترمیمی بینی به روش باز طولانی خواهد بود و مدت زمان بیشتری نیاز است تغییرات ایجاد شده و برش های اعمال شده بر روی ساختار بینی ترمیم شود.

عمل ترمیمی بینی با روش بسته 

جراحی ترمیمی بینی به روش بسته بدون هیچ برشی از روی ساختار بیرونی بینی انجام می شود. بنابراین نیاز به بخیه از قسمت بیرونی بینی وجود نخواهد داشت. تغییرات به گونه اعمال می شود که پزشک تنها با ایجاد برش هایی درون ساختار بینی به رفع ایرادات می پردازد. برخلاف روش باز پوست از روی ساختار بینی کنار زده نمی‌شود و جراح با تصورات خود تغییرات لازم را اعمال می کند.

برای اطلاع از هزینه جراحی بینی گوشتی به سایت مورد نظر مراجعه فرمایید .

معایب جراحی ترمیمی بینی به روش بسته

جراحی بینی به روش بسته دارایی مشکلات گفته شده در زیر می باشد:

 • میدان دید حراج را بسیار محدود تر است. بنابراین جراح به صورت کامل به ساختار بینی دسترسی ندارد.
 • به دلیل عدم دسترسی کامل به ساختار بینی امکان تغییرات گسترده در این روش جراحی وجود ندارد.
 • امکان خطای پزشک در این روش بسیار بیشتر از روش جراحی باز است. چرا که میدان دید پزشک محدود است.

معایب جراحی ترمیمی بینی به روش بسته

البته این روش نسبت به جراحی باز دارای مزایایی هم می باشد که در موارد زیر به آن می پردازیم:

 • عمل بینی ترمیمی به روش بسته نسبت به باز با توجه به کمترین همراه است و بافت بینی با آسیب کمتری مواجه می شود
 • به دلیل تغییرات بسیار کم  استفاده از روش بسته بیمار دوره نقاهت کمتری را طی می‌کند .
 • احتمال ایجاد جای بخیه بر روی ساختار بیرونی بینی وجود ندارد.
 •  از آنجا که پیچیدگی عمل ترمیمی بینی به روش بسته بیشتر از روش باز است، جراح خوب زمانی می‌تواند به نتیجه ایده‌آل برسد که در این روش به تجربه بسیار بالایی دست یافته و با تکنیک‌های جراحی به روش بسته آشنا است. در غیر این صورت درصد خطا جراحی به روش بسته افزایش پیدا می‌کند.

عمل ترمیمی بینی چند ساعت طول می کشد؟

عمل ترمیمی بینی تحت بیهوشی موضعی انجام می شود که مدت زمان آن نسبت به عمل اولیه طولانی تر است. چرا که جراحی ترمیمی با پیچیدگی بیشتری همراه است و حدود ۳ الی ۴ ساعت ممکن است طول بکشد. در حالی که عمل اولیه حدود ۲ ساعت به اتمام می‌رسد.

از تاثیر انتخاب جراح بینی در نتیجه عمل بینی ترمیمی غافل نشوید.
همان طور که متوجه شدید، ترمیم بینی عمل شده بسیار سخت و دشوار است. اگر تصمیم دارید، نزد جراح دیگری برای عمل ترمیمی مراجعه کنید، لطفاً در انتخاب جراح نهایت دقت را داشته باشید. چرا که هر پزشکی از شیوه و تکنیک خاص خودش برای جراحی استفاده می کند و مراجعه به جراح دیگر برای ترمیم با دشواری های بسیاری مواجه خواهید شد. در واقع اهمیت انتخاب جراح برای عمل ترمیم بسیار بیشتر از جراح عمل اولیه است. در صورتی که عمل ترمیم نزد متخصص حرفه ای صورت نگیرد، نتیجه موفقیت‌آمیزی به دست نمی آید و ممکن است سلامتی شما به خطر بیفتد و یا مجبور شوید هزینه دوباره بابت عمل بار سوم پرداخت کنید.

چگونه بهترین جراح ترمیمی را پیدا کنید؟

برای ای نکه بهترین جراح ترمیمی را انتخاب کنید برای شما پیشنهاد ویژه آماده کردیم. طی کردن مراحل گفته شده در ادامه موجب می شود انتخاب دقیق تری داشته باشید و با خیال راحت تری نزد پزشک مراجعه کنید:

 در اولین مرحله لیستی از جراحان منطقه سعادت آباد تهیه کنید: ابتدا با جستجو در فضای اینترنت و شبکه‌های اجتماعی پزشکانی که در منطقه سعادت‌آباد فعالیت دارند را پیدا و در یک لیست اسامی آنها را یادداشت کنید.

 کسب اطلاعات دقیق تر در مورد جراحان سعادت آباد: در مورد هر یک از جراحان اطلاعات دقیقی به دست آورید. اطلاعاتی مانند  سابقه کاری، تخصص و مهارت، میزان فعالیت در جراحی ترمیمی بینی، رضایت بیماران و مدل جراحی بینی و …

چگونه بهترین جراح ترمیمی را پیدا کنید؟

 بعد از کسب اطلاعات دقیق تر، پزشک مورد نظر خود را انتخاب کنید:  بعد از این که در مورد هر کدام از جراحان اطلاعات دقیق را بدست آوردید، نوبت انتخاب از میان اسامی می‌رسد. از میان دکترهای پیدا کرده از نظر خودتان بهترین دکتر را انتخاب کنید. در صورتی که انتخاب از میان دکترها برایتان کمی سخت به نظر می رسد، می توانید با مراجعه به وبسایت و صفحات رسمی جراحان و مشاهده نمونه کاری آنها و همچنین نظرات و پیشنهادات بیماران اطلاعات دقیق تری کسب کنید و بهتر بتوانید انتخاب نهایی خود را انجام دهید. همچنین با مراجعه حضوری و برقراری ارتباط با بیماران حضور در مطب  نظر آنها و میزان رضایت شان را در مورد عمل جراحی بپرسید.

جراح خوب برای انجام جراحی ترمیمی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟
برای این که بتوانید از میان جراحان حاضر در منطقه سعادت‌آباد بهترین انتخاب را داشته باشید، باید با ویژگی‌های مهم بهترین‌جراح آشنا شویم تا بتوانید به راحتی یک جراح خوب و حرفه‌ای را تشخیص دهید. ویژگی های یک جراح خوب برای عمل ترمیمی شامل موارد زیر است:

 • داشتن تخصص و مهارت کافی در حوزه جراحی بینی
 • آشنایی کامل با تکنیک های جدید جراحی بینی
 • تسلط کامل به پیچیدگی های جراحی ترمیمی بینی
 • داشتن اخلاق خوب و حرفه ای با بیماران
 • درک بیمار و آشنا با مشکلات آنها
 • درک استرس های بیمار برای انجام عمل دوم
 • انجام نمونه کارهای موفق در جراحی ترمیمی بینی
 • بررسی شرایط بیمار به صورت کامل و کسب اطمینان کافی از سلامتی کامل بیمار
 • روبرو کردن بیمار با واقعیت ها و ارائه مشاوره دقیق و صادقانه به او
 •  مراقبت های لازم قبل از جراحی ترمیمی بینی

 جراحی ترمیمی بینی مانند عمل اولیه نیاز به انجام مراقبت های لازم قبل از عمل دارد که در موارد زیر برای شما به صورت کامل توضیح دادیم : 

 • حدود دو هفته قبل از عمل ترمیمی از مصرف الکل و دخانیات خودداری کنید.
 • مصرف داروهای رقیق کننده قبل از عمل ترمیمی ممنوع است.
 • داروهایی مانند آسپیرین و برخی مسکن ها در حین جراحی اختلال ایجاد می کند.
 • شب قبل از جراحی حتما دوش بگیرید. چرا که ممکن است بعد از عمل ترمیمی اجازه استحمام نداشته باشید.
 • حدود  ۸ ساعت قبل از عمل ترمیمی خوردن و آشامیدن را متوقف کنید و شب قبل حتماً شام سبک میل کنید.
 • اگر از بیماری خاصی رنج می برید یا مجبور هستید داروی خاصی مصرف کنید، حتما به اطلاع پزشک برسانید.

پیچیدگی عمل ترمیمی در چه حد است؟

ایجاد تغییرات بر روی بینی‌ای که یک بار جراحی شده بسیار سخت و حساس است و لازم است جراح با کمترین تغییرات و آسیب دیدگی به ساختار بینی مشکلات بینی را رفع کرده و از تشکیل اسکار و باقی ماندن جای بخیه بر روی بینی جلوگیری کند. همچنین در کنار اهمیت دادن به زیبایی ظاهری بینی باید به عملکرد بینی در حین جراحی توجه شود.

معمولاً کسانی که تصمیم می گیرند عمل ثانویه انجام دهند، نسبت به عمل اولیه با حساسیت بیشتری همراه هستند و نگرانی بیشتری نسبت به فرم بینی بعد از عمل خواهند داشت. ممکن است حتی با کاهش اعتماد به نفس و ترس عدم دسترسی به نتیجه ایده آل مواجه شوند. پزشک در چنین مواقعی لازم است مشاوره های بسیار حرفه ای در اختیار بیمار قرار دهد و نگرانی های حاصل از جراحی ترمیمی بیماران را درک کند. هرچقدر روحیه بیمار برای جراحی ترمیمی بهتر باشد، مطمئنا نتیجه بهتری بدست می آید که برای رسیدن به روحیه بهتر و کسب اطمینان لازم باید نزد یک جراح ترمیمی خوب بروید.

پیچیدگی عمل ترمیمی در چه حد است؟

دوره نقاهت بعد از جراحی ترمیمی

معمولا دوره نقاهت جراحی ترمیمی بینی بسیار بیشتر از  عمل اولیه است. پس باید روحیه و توان خود را برای گذراندن این دوره کسب کنید. معمولا دوره نقاهت ترمیم بینی های استخوانی حدود ۶ الی ۱۲ ماه است که بینی های گوشتی برای ترمیم به دو سال زمان نیاز دارند.
 آیا جراحی ترمیمی درد دارد؟
یکی از سوالات رایج در بین مراجعه کنندگان درد حاصل از جراحی ثانویه است. هر عمل زیبایی با دشواری‌ها و پیچیدگی‌های خاص خودش همراه است. جراحی بینی جزء پیچیده‌ترین اقدامات زیبایی شناخته شده است. مخصوصاً زمانی که فرد برای بار دوم اقدام به انجام این جراحی می گیرد. اما اگر نزد یکی از بهترین جراحان ترمیم بینی مراجعه کنید و جراح از تکنیک های به روز و پیشرفته  استفاده کند، مطمئنا درد حاصل از جراحی ترمیمی کاهش پیدا می‌کند و بعد از عمل احساس بهتری خواهید داشت و دوره بهبودی را سریع تر طی می کنید.

پیشنهاد ویژه! با جراحان برتر آشنا شوید.
برای انتخاب جراح بینی ترمیمی در سعادت آباد می توانید از مجموعه جراحان برتر کمک بگیرید. مجموعه جراحان برتر با هدف معرفی بهترین جراحان بینی پایه گذاری شده است و تمام تلاش خود را برای معرفی بهترین مراکز و جراحان‌بینی به کار می گیرد. در واقع تنها جراحانی توسط جراحان برتر مورد تایید است که در زمینه جراحی بینی تجربه و مهارت کافی را داشته باشند و از بروز ترین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا استفاده کنند.

با مراجعه به این مجموعه می توانید اطلاعات بسیار دقیقی در مورد جراحان مختلف و هزینه جراحی بینی ترمیمی کسب کنید و با آگاهی کامل تری برای انجام جراحی بینی آماده شوید.از این که ما را تا آخر مقاله هزینه عمل بینی ترمیمی در سعادت آباد همراهی کردید از شما سپاس گزاریم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)