وبلاگ

آیا ورزش بعد از عمل بینی خطرناک است؟

در این نوشته از وب سایت جراحان برتر قصد داریم درباره ورزش بعد از عمل بینی صحبت کنیم پس با ما تا آخر این مقاله همراه باشید. عمل بینی یکی از مواردی که در خصوص زیبایی انجام می شود. معمولاً انجام عمل بینی برای زیبایی و یا مشکلاتی که برای بینی وجود دارد انجام می گیرد. انجام عمل بینی باید تحت نظر یک متخصص جراحی زیبایی انجام شود. بعد از اینکه که عمل بینی انجام شد معمولاً باید دوران نقاهت را سپری کنید تا بتوانید فعالیت هایتان را از سر بگیرید. معمولاً افرادی که عمل بینی انجام می دهند دوست دارد که سریعتر فعالیتشان انجام دهند در صورتی که اگر ورزشکار نیز باشند باید صبر کنند تا دوران نقاهت را بگذراند و این مورد باید بر مبنای نظر دکتر باشد. در این مقاله ما قصد داریم ورزش بعد از عمل بینی را بررسی کنیم و جزئیاتش را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید.

حلقه زدن بعد از عمل بینی 

انجام ورزش بعد از عمل بینی مثلا ورزش های پر جنب و جوش باید بر مبنای نظر پزشک انجام شود در صورتی که ورزش مورد نظر جمهور جوش زیادی دارد پزشک می گوید تا دوران نقاهت را باید سپری کنید بعد خواهید توانست که ورزش موردنظرتان را انجام دهید. حلقه زدن نیز یکی از ورزش هایی است که  افراد زیادی آن را انجام می دهند. در صورتی که عمل بینی انجام داده ایم باید با احتیاط عمل کنید و انجام حلقه نیز ممکن است در برخی مواقع جنب و جوش شما را زیاد کند ولی به سرعت متوسط است و در صورتی که فعالیت زیادی از شما میگیرد می توانید آن را انجام دهید ولی باید زیر نظر پزشک باشد.

بیشتر بخوانید : خروپف چیست؟

پیاده روی بعد از عمل بینی

در صورتی که شما جراحی بینی انجام داده اید باید تا ۴۸ و ۷۲ ساعت از انجام فعالیت های پرخطر و پر جنب و جوش خودداری کنید. بعد از انجام عمل بینی پزشک به شما برنامه ای می دهد به عنوان مثال می گوید که در هفته اول شما باید در روز سه بار و در هر بار به مدت پنج دقیقه پیاده روی انجام دهید. همچنین در هفته دوم نیز شما می توانید در روز سه بار و در هر بار به مدت ۱۰ دقیقه پیاده روی کنیم که البته باز نباید میزان سطح حرکت تان را زیاد کنید. در هفته سوم نیز پزشک به شما میگوید که باید در روز سه بار و در هر بار ۱۵ دقیقه پیاده روی کنید که انجام این دقایق نیز بر مبنای نظر خودتان است. در هفته چهارم نیز پزشک به شما میگوید که در روز ۴ بار و در هر بار نیز به مدت ۱۵ دقیقه پیاده روی کنید البته شما باید در این زمینه با پزشک جراح تان مشورت کنید که آیا می توانید فعالیت هایتان را بیشتر نمایید و یا خیر. در صورتی که نظر پزشک تغییر کند می توانید مطابق با نظر او کار های تان را به انجام برسانید.

پیاده روی بعد از عمل بینی

پیلاتس بعد از عمل بینی

پیلاتس نیز جزو ورزش های کششی می باشد. بعد از انجام عمل بینی شما می توانید ورزش هایی را انجام دهید که بسیار سبک هستند. در خصوص پیلاتس نیز می‌توانیم بگوییم که در صورت شما می توانید این ورزش را بعد از عمل بینی انجام دهید که به هیچ عنوان شدت هیجان شما را بالا نبرد به طوری که ضربان قلبتان بیشتر شود و یا نباید پیلاتس را طوری انجام دهید که سر شما رو به پایین قرار بگیرد ، به طوری که ممکن است به بینی تازه جراحی شده آسیب بزند و شما باید از انجام پیلاتس به صورت پیشرفته خودداری کنید.

 ایروبیک بعد از عمل بینی 

ایروبیک نیز یک ورزش هوازی می باشد. برای بعد از عمل بینی شما باید ورزش هایی را انتخاب کنید که مثل پیاده روی شدت بالایی ندارد. ایروبیک ورزشی است که جنب و جوش در آن زیاد است. شما باید دقت کنید که ایروبیک چون سطح فعالیت بالایی دارد می توانند به بینی تازه جراحی شده شما آسیب های وارد کند پس از انجام آن بعد از عمل بینی صرف نظر کنید. ایروبیک ورزش بعد از عمل بینی است که می تواند برای شما خطرناک باشد پس حتما حتما در انجام ورزش احتیاط کنید.

فوتبال بعد از عمل بینی 

بعد از انجام عمل بینی همانطور که در قسمت های قبل در این مقاله اشاره کردیم، باید از انجام ورزش های سنگین اجتناب کنید انجام فوتبال بعد از عمل بینی نیز یکی از همین ورزش ها می باشد. ورزش های مثل فوتبال والیبال و بسکتبال جز ورزش های سنگین می باشند، پس باید صبر کنید تا سه ماه از زمان جراحی بگذرد و بتوانید ورزش مورد نظر را انجام دهید. همچنین بعد از عمل جراحی باید با پزشک مشورت کنید تا  او به شما بگوید که به سراغ چه ورزش هایی بروید.

فوتبال بعد از عمل بینی 

درازنشست بعد از عمل بینی

معمولا در ورزش بعد از جراحی بینی نباید ورزش سنگین انجام دهید. ورزش دراز نشست هم چون باعث حرکت عضلات صورت می شود باید از انجام آن اجتناب کنید.

ورزش تی آر ایکس بعد از عمل بینی

معمولا بعد از عمل بینی شما میتوانید ورزش هایی با ساختار سبک را انجام دهید. اغلب ورزش های سنگین که در قسمت قبلی مقاله مطرح کردیم به هیچ عنوان برای شما مناسب نخواهد بود . پس شما می توانید از ورزش ها استفاده کنید که می تواند هیچ آسیبی برای شما نداشته باشد. معمولاً ورزش تی آر ایکس نیز یکی از همین ورزش ها می باشد، که به هیچ عنوان نمی توانید بعد از عمل بینی آن را انجام دهید چون میتواند به بینی شما آسیب بزند. همانطور که گفتیم انجام ورزش های سبک برای شما مناسب خواهند بود.

چه مدت بعد از عمل بینی میتوان ورزش بدنسازی کرد؟ 

در این مقاله ما به این موضوع پرداختیم که آیا می توان چه ورزش بعد از عمل بینی انجام داد یا خیر؟ معمولاً ورزش های سنگین این می توانند شدت جراحات عمل بینی را افزایش دهند. مهم ‌ترین نکته‌ای که باید در نظر بگیرید. این است که باید شما ورزش های سبک را انتخاب کنید. ورزش های سبک شامل پیاده روی و یا برخی ورزش هایی می باشد که به هیچ عنوان به بینی تازه جراحی شده شما کاری ندارند. انجام ورزش‌هایی مثل بدنسازی بعد از عمل بینی  میتواند جراحات زیادی را وارد کند. شما نیز باید صبر کنید تا سه ماه از زمان جراحی بینی شما گذشته باشد. بعد از اینکه سه ماه تمام شد می توانید بر مبنای نظر دکتر و مشورت با او ورزش بدنسازی را انجام دهید.

ورزش تی آر ایکس بعد از عمل بینی

چند وقت بعد از جراحی بینی میتوان ورزش کرد؟  

معمولاً زمانی که جراحی بینی صورت میگیرد، به مدت ۷۲ ساعت شما نمی توانید کارهای سنگین انجام دهید. در هفته اول جراحی بینی نیز شما فقط می توانید ورزش هایی مثل پیاده روی را انجام دهید بعد از گذشت دو هفته بعد سه هفته و یا یک ماه بر مبنای نظر دکتر می توانید از ورزش هایی با شدت کمی بالا استفاده کنید همچنین باید دقت کنید که بعد از گذشت سه ماه شما خواهید توانست تا از ورزش های نسبتاً سنگین را انجام دهید ولی باید این سه ماه به طور کامل گذشته باشد.

بیشتر بخوانید : بهترین جراح ترمیمی در تهران

کلام آخر 

در این مقاله ما در مورد ورزش بعد از عمل بینی بحث هایی را به انجام رسانده ایم. مهمترین نکته در خصوص ورزش بعد از عمل بینی این است که شما باید در ابتدا که دو الی سه روز از عمل بینی میگذرد فقط ورزش های سبک مثل پیاده‌روی را انجام دهید ولی باید بدانید که تا ۷۲ ساعت نمی توانید هیچ کار نسبتاً سنگینی انجام دهید. در این مقاله ذکر کردیم که در هفته اول تا چهارم شما باید یک مقدار پیاده روی را بر مبنای نظر دکتر انجام برسانید. بعد از گذشت سه ماه نیز خواهید توانست که ورزش های مورد نظرتان را انجام دهید پس اگر شما می خواهید عمل جراحی بینی انجام دهید، باید در ابتدا با دکتر مشورت کنید و شرایط خود را با او در میان بگذارید.

دکتر بنابر تجربه‌ای که دارد می تواند به شما کمک کند تا شرایطی را برای خودتان ایجاد کنید و بعد از عمل جراحی نیز بتوانید به فعالیت های تان ادامه دهید ولی برتر با شرایط ذکر شده تا ۳ ماه حق انجام ورزش های سنگین را نخواهید داشت و باید بر طبق این مورد عمل کنید. امیدواریم که از خواندن مقاله ورزش بعد از عمل بینی لذت برده و برایتان مفید بوده باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با این موضوع و جراحی بینی می توانید از طریق راه های ارتباطی موجود در وب سایت با متخصصین کلینیک ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)