وبلاگ

خطر جراحی بینی | عمل برای چه کسانی خطرناک است؟

آیا چیزی در رابطه با خطر جراحی بینی می دانید؟ جراحی بینی یکی از مهم ترین روش های جراحی است که بسیاری از افراد آن را در سراسر جهان برای اهداف مختلف انجام می دهند همچنین باید بدانید که  هر فردی بنابر شرایطی که دارد می تواند جراحی بینی را انجام دهد و این مورد باید توسط پزشک جراح تشخیص داده شود و باید به این مورد به طور کامل توجه شود. در این مقاله ما قصد داریم خطر جراحی بینی را بررسی کنیم که برای چه کسانی خطرناک است و نکات مربوط به آن را نیز مورد بررسی قرار دهیم پس تا انتها همراه ما باشید تا در این زمینه نکاتی را مطرح سازیم.

بررسی نکات مربوط به خطر جراحی بینی و عوارض مربوط به آن

معمولا جراحی بینی چون بیشتر جنبه زیبایی دارد، بیشتر افراد به دنبال این هستند که از عوارض مربوط به آن بعد از عمل جلوگیری کنند. به همین ترتیب باید افرادی که کاندیدای درست جراحی بینی هستند جراحی بینی را به انجام برسانند. در این خصوص باید در ابتدا عوارض احتمالی جراحی بینی را در زیر به شما ارائه دهیم: در ابتدا می توانیم به مشکلات تنفسی و عوارض بیهوشی و عفونت و یا خونریزی اشاره داشته باشیم. همچنین ممکن است که هماتوم نیز ایجاد شود. برخی افراد نیز ممکن است احساس درد داشته باشند. احتمال آسیب به عصب های بخش بویایی نیز وجود دارد.

جراحی بینی برای چه کسانی می تواند خطر ساز باشد؟

به طور کلی اگر فرد بیماری خاصی دارد نباید به سراغ انجام جراحی بینی برود. در خصوص خطر جراحی بینی و بیماری های مربوطه می توانیم به بیماری های قلبی و عروقی اشاره داشته باشیم. افرادی که دارای مشکلات تنفسی شدید مثل آسم هستند نباید به سراغ جراحی بینی بروند و اگر محبور به انجام آن هستند باید زیر نظر یک پزشک این کار را به انجام برسانند چون اهمیت فراوانی نیز دارد. زنان حامله و شیرده به هیچ عنوان نباید تحت عمل جراحی بینی قرار گیرند.

این مورد می تواند باعث آسیب به هورمون های زنان شود و تغییراتی را در خلق و خوی بچه های آن ها ایجاد می کند. قبل از عمل جراحی بینی افراد باید تحت مشاوره پزشک جراح قرار گیرند. پزشک در این حالت سعی می کند شرایط سلامتی افراد را بررسی کند همچنین پزشک به طور کلی قادر است تا به شما کمک کند تا بتوانید به روشی بهتر به نتیجه ای که بعد از جراحی می خواهید برسید.

آیا احتمال مرگ براثر جراحی بینی وجود دارد؟

این مورد بستگی به تیم پزشکی و خود جراح و حتی خود بیماردارد. باید بدانید که عمل جراحی بینی باید تحت بیهوشی کامل انجام شود. در صورتی که تداخلی در بیهوشی فرد بوجود بیاید فرد ممکن است دچار ایست قلبی شود و جانش را از دست بدهد. حال از آن طرف می توانیم به سراغ روش جراحی بینی برویم.

احتمال مرگ براثر جراحی بینی

جراحی بینی باید به طوری انجام شود که فرد هیچ گونه احساس بدی در طول عمل نداشته باشد. در صورتی که باز تداخلی در عمل جراحی بوجود آید فرد جانش را از دست خواهد داد. به همین دلیل شما نیز باید برای انجام جراحی بینی به سراغ یک فوق تخصص بروید تا خیال تان از بابت مشکلاتی که ممکن است بوجود آید راحت باشد. در ادامه نوشته خطر جراحی بینی قصد داریم تا یک سری نکات را بررسی کنیم.

قبل از جراحی بینی چه نکاتی را باید رعایت کنیم؟

در صورتی که دخانیات مصرف می کنید باید تا چند روز این کار را انجام ندهید. در صورتی که دارویی مصرف می کنید باید با پزشک تان در این خصوص در ارتباط باشید تا شرایط شما را به درستی بررسی کند و از بروز مشکلاتی که ممکن است در آینده رخ دهد جلوگیری نماید. بعد باید مطمئن باشیم که جراح ما از تخصص بالایی نیز برخوردار می باشد و باید به این امر نیز توجه داشته باشیم. عوارض جراحی بینی به صورت کوتاه مدت نیز هستند که می توانیم به درد و تورم و کبودی اشاره داشته باشیم که می توانند تا چند ماه الی یک سال خودشان را نشان دهند و باید پزشک برای از بین رفتن عوارض داروهایی را برای شما تجویز کند.

کلام آخر

در این مقاله ما به بررسی خطر جراحی بینی و اینکه این امر برای چه کسانی خطرناک می باشد، پرداختیم همچنین باید بدانید افرادی که مشکلات قلبی و تنفسی دارند به هیچ عنوان نباید به سراغ انجام جراحی بینی بروند. البته اگر فرد دارویی مصرف می کند و یا تحت شرایط پزشکی خاصی می باشد نیز باید با پزشک مشورت کند تا نکاتی را در هنگام عمل جراحی بینی در نظر بگیرد. به طور کلی جراحی بینی عوارضی می تواند داشته باشد که پزشک با تجویز دارو از عوارض مربوطه به طور کامل جلوگیری خواهد نمود. امیدواریم که از خواندن این نوشته لذت برده و برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)