بینی گوشتی

بهترین جراح بینی گوشتی در غرب تهران

جراحی زیبایی بینی با نام علمی رینوپلاستی به نوعی از جراحی بینی است که با اهداف گوناگونی از جمله بهبود شکل ظاهری بینی، بهبود کیفیت تنفس و عملکرد بینی انجام می شود. این جراحی محبوب ترین جراحی زیبایی در سرتاسر دنیا است و هر ساله تعداد زیادی از مردم تحت عمل زیبایی بینی قرار می گیرند. اگر می خواهید نتیجه ی مطلوبی از انجام این جراحی بگیرید باید بهترین جراح بینی گوشتی در غرب تهران را انتخاب کنید.

نکات مهم درباره جراحی زیبایی بینی

جراحی زیبایی بینی تحت بیهوشی عمومی انجام می شود. برش بسیار کوچکی در امتداد قاعده بینی ایجاد می شود که پس از بهبودی پوست قابل توجه نیست. این برش به برش های داخل بینی متصل است که هرگز دیده نمی شوند. این برش ها اجازه دسترسی به غضروف و استخوان های بینی را می دهند. در مرحله بعد، معابر بینی بهبود یافته و تغییر شکل بینی از طریق تنظیمات دقیق روی استخوان و غضروف انجام می شود.

بیماران معمولا درباره نحوه این جراحی و اینکه آیا در همه مواقع مجبور به شکستن استخوان بینی کنجکاو هستند. اکثر رینوپلاستی ها استخوان ها را دست نخورده باقی می گذارند. اگر بیماران در گذشته آسیب قابل توجهی در ناحیه بینی داشته باشند ، استخوان های بینی گاهی در حین عمل به وضعیت مطلوب تری تغییر داده می شوند. به دلایل زیبایی شناسی ، قوز بینی استخوانی ممکن است به صاف یا یک قوس ملایم ملایم نرم شود. بیماران بعد از به هوش آمدن در همان روز به خانه می روند.

نکات مهم درباره جراحی زیبایی بینی

دوره بهبودی پس از عمل چگونه خواهد بود؟

شما به یک هفته کامل استراحت از کار و فعالیت نیاز خواهید داشت. در این مدت، استراحت، کمپرس یخ و رژیم غذایی نرم و شستشوی بینی توصیه می شود. در حالی که داروهای ضد درد تجویز می شود، اکثر بیماران فقط برای چند روز به آنها نیاز دارند.

در طی بهبودی ، تنفس راحت از طریق بینی ,به دلیل وجود تامپون دشوار خواهد بود. تامپون در داخل بینی قرار می گیرد تا حفره های درون بینی در حالت درست قرار داشته باشند و از خون ریزی احتمالی پیشگیری شود. شاهد ورم در نوک بینی و صورت خواهیم بود. گاهی ممکن است کبودی زیر چشم ایجاد شود. در طول هفته بعد از عمل، برای محافظت از آن و کاهش تورم، یک قطعه کوچک به عنوان آتل بر روی بینی شما قرار خواهد گرفت.

چهار روز بعد تامپون و یک هفته پس از عمل جراحی آتل در مطب برداشته می شوند. سپس می توانید به کار خود برگردید و ورزشهای هوازی مانند پیاده روی یا دویدن را از سر بگیرید.باید شش هفته از ورزش های سخت دوری کنید. به طور کلی طی دو هفته پس از عمل، می تواند به فعالیتهای عادی و روزانه خود برگردید. اگرچه بیشتر تورم در ماه اول از بین می رود اما تورم معمولا طی یک سال از بین می رود.

انواع بینی

به طور کلی برای دسته بینی می توان بینی را به دو گروه گوشتی و استخوانی تقسیم بندی کرد که هر کدام ویژگی و فرم خاصی برای خود دارند:

 • بینی گوشتی: جراحی بینی گوشتی در گذشته به گونه دیگری صورت می گرفت و پزشک بافت چربی اضافه که در بینی وجود داشت را برمی داشت و در ادامه مقدار غضروف را کاهش می داد که هر دو امر با هم موجب بروز مشکل در بیمار می شد و در بینی بیمار فضا های خالی ایجاد می شد که سبب به وجود آمدن چین خوردگی و جمع شدن خون در بینی می شد و گوشت های اضافه ای در بینی به وجود می آمد و حالت ظاهری ناخوشایندی ایجاد می شد؛ اما اخیرا این گونه نیست و پزشک معالج غضروفی را در بینی قرار می دهد که این غضروف ها به شکل گیری بینی گوشتی کمک بزرگی می کند.
 • بینی استخوانی: در رابطه با جراحی بینی استخوانی پزشک باید پوست بینی را بردارد و قسمت استخوانی بینی را بتراشد تا به همان حالت دلخواه در بیاد؛ نتیجه ای که بیمار پس از انجام جراحی بینی استخوانی دریافت می کند بسیار مطلوب است و بسیار راضی و خرسند از عمل خود است و پس از گذشت مدت طولانی نیز تغییری در بینی خود حس نخواهد کرد و دلیل این امر محکم بودن و سفت بودن بینی استخوانی است؛ در حقیقت بینی استخوانی بهترین نوع بینی برای جراحی به جساب می آید؛ مدت زمان این جراحی کمی طولانی است و دلیل این امر زیاد بودن قوس و برآمدگی روی بینی است اما هر گونه که بیمار بخواهد پزشک می تواند بینی را فرم دهد.

انواع بینی

ویژگی های بینی استخوانی و گوشتی

در رابطه با انواع بینی ها باید گفت که هر کدام خصوصیات و ویژگی خاصی برای خود دارند که با خواندن این نکاتی که در ادامه ذکر می کنیم متوجه خواهید شد که بینی شما چه نوع بینی است :

 • بینی گوشتی در ناحیه تحتانی خود غضروفی دارد که بسیار ضعیف است و سبب شده که نوک بینی پهن شود؛ ویژگی دیگر بینی گوشتی پوست چرب روی بینی است و همچنین منافذ بزرگی روی آن قرار دارد؛ در این گروه از بینی می توان پره های بلند و ضخیمی را در بینی مشاهده کرد؛ آخرین ویژگی این بینی پوسته های روی بینی است که بسیار ضخیم اند.
 •  بینی های استخوانی همانند نامی که دارد دارای استخوان باریکی است و همچنین نوعی قوز یا همان برآمدگی روی آن وجود دارد که اگر بیش از حد باشد موجب انحراف در بینی فرد می شود؛ در رابطه با پوست بینی استخوانی باید گفت که بسیار نرم است و اکثرا انعطاف پذیری بالایی نیز دارد؛ غضروف های بینی استخوانی بسیار محکم و مقاوم است و بافت این بینی  نیز محکم و قوی است.

نقش جراح بینی در نتیجه عمل

این که بگوییم کل نتیجه بینی تحت تاثیر مهارت جراح بینی است درست نیست اما تقریبا 70 درصد نتیجه بینی  متاثر  از  تجربه و مهارت بالای جراح یا بهترین جراح بینی گوشتی در غرب تهران است. اگر می خواهید  از نتیجه عمل بینی خود رضایت کافی داشته باشید در انتخاب جراح دقت کنید. خیلی از افراد مبنای انتخاب خود را هزینه پایین جراح قرار می دهند که این کاملا اشتباه  است زیرا بینی یکی از اعضای مهم چهره شما است پس هرگونه نقص و ایرادی می تواند سبب برهم زدن زیبایی چهره شما شود.

یک جراح بینی خوب  باید جراحی بینی را  با توجه به حفظ عملکرد تنفسی فرد و تناسب با سایر  اجزای صورت انجام دهند، خیلی از افراد  خواسته های غیر متعارفی از  جراح دارند، به طور مثال  یک بینی  فانتزی و سربالا  به هیچ وجه با  چهره  مردانه مطابقت ندارد و نتیجه ای عکس از خود به جای می گذارد.

در مجله جراحان برتر می توانید برترین جراحان بینی را پیدا کنید . ما در ادامه لیستی کامل از بهترین جراحان زیبایی بینی را برای شما عزیزان معرفی نموده ایم :

معرفی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی در تهران

برای مشاوره انتخاب بهترین جراح بینی همین الان با ما تماس بگیرید!

بهترین جراح بینی گوشتی در غرب تهران بعد از مشاوره و شنیدن  صحبت های بیمار، فرم ایده آل برای  چهره افراد  را به گونه ای انتخاب می کند  که با خواسته  بیمار مطابقت داشته باشد .در ادامه راهکار های  شناخت جراح بینی  را بیان می کنیم ، شما می توانید  با  کمک این راهکار ها  بهترین جراح بینی را  انتخاب کنید.

نکات مورد  توجه قبل از عمل بینی

در صورت مصرف داروی خاص حتما باید پزشک خود را مطلع کنید، قبل از جراحی بینی حداقل تا دو هفته قبل داروهایی که رقیق کننده خون هستند نباید مصرف شود .در صورت  ابتلا به سرماخوردگی و یا ویروس خاصی بهتر است جراحی خود را به تعویق بیندازید. جراحی بینی شامل مراحل مختلف زیر است :

 • اصلاح انحراف تیغه بینی و سایر ناهنجاری های بینی
 • اصلاح قوز بینی
 • باریک کردن و  اصلاح  افتادگی نوک بینی ، برای باریک کردن بینی  لازم  است تا  برخی از استخوان های بینی بریده شوند .
 • انجام پیوند استخوانی و غضروفی برای تقویت و  اصلاح دفورمیتی های بینی
 • و در آخر دوختن پوست و  گچ گیری بینی

مراقبت های قبل از جراحی بینی 

 • نیاز است تا قبل از انجام جراحی بینی از پزشک بخواهید تا داروهای مصرفی شما را بررسی و نکات لازم در جهت مصرف آن ها را ارائه دهد .
 • این مشاوره می تواند به شما کمک کند تا عمل جراحی بدون دردسر انجام شود و بعد از جراحی دچار عوارض احتمالی نشوید .
 • پزشک معمولا در این جلسه از شما می خواهد تا قبل از جراحی مصرف سیگار و سایر دخانیات را کنار بگذارید .
 • این کار نه تنها به نفع سلامتتان است بلکه می تواند تا حد بسیاری از مشکلات خونریزی در زمان عمل بکاهد .
 • مصرف سیگار می تواند برای شما مشکلات انعقادی به همراه داشته باشد ، کنترل خونریزی در زمان جراحی بینی یک عمل بسیار سخت است که باید توسط جراح متبحر انجام شود ، شما می توانید از این عارضه پیش از عمل جراحی جلوگیری نمایید.
 • لازم است تا داروهایی که مصرف می کنید به پزشک ارائه دهید ، شاید از این موضوع بی اطلاع باشید اما مصرف داروهای انعقادی پیش از عمل جراحی ممنوع می باشد . ممنوعیت این داروها به دلیل مشکلات رقیق شدن خود و وقوع خونریزی حین عمل جراحی است .
 • آنتی هیستامین و خانواده ی آن ، قرص ASA و قرص های ویتامین D می تواند خطر خونریزی حین عمل را زیاد کند .
 • توجه داشته باشید که باید مصرف سیر و مواد غذایی حاوی امگا را از غذایتان حذف کنید . البته این عدم مصرف موقتی است و بعد از عمل می توانید به راحتی دوباره داروها و مواد غذایی را مصرف نمایید .
 • در صورت امکان مصرف دخانیات را برای همیشه قطع نمایید .
 • در صورت داشتن آزمایشات خاص لازم است تا  تست های پزشکی و اسکن و عکس های رادیو گرافی که به تازگی دریافت کرده اید را تحویل پزشک دهید .
 • با توجه به اهمیت این موضوع لازم است تا قبل از جراحی حتما از مشاورات لازم برخوردار شوید.

ویژگی های بینی استخوانی و گوشتی 

هزینه جراحی بینی غرب تهران

هزینه عمل بینی به موارد بسیار مختلفی بستگی دارد، اینکه شما عمل بینی را با هدف زیبایی و یا درمانی انجام می دهید این هزینه متغیر است . بیمه شامل عمل بینی با  هدف  درمانی می شود اما اینکه فرد تنها به دلیل نارضایتی از فرم بینی تصمیم به عمل بینی می گیرد، بیمه هیچ هزینه ای در قبال آن پرداخت نمی کند . اما در حالت کلی نمی توان برای جراحی بینی هزینه مشخصی را بیان کرد، این هزینه بر مبنای اینکه عمل بینی در کلینیک یا  بیمارستان انجام می شود، هزینه دستمزد جراح بینی ، هزینه  تجهیزات مورد استفاده و…. متغیر است .

مدت زمان لازم برای جراحی بینی

یک جراح بینی خوب طی اقداماتی که در حین جراحی انجام می دهد سعی دارد تا نتیجه بینی فرد به بهترین شکل ممکن بیانجامد. حفظ تناسب اجزای صورت و بینی یکی از موارد بسیار مهم در زمان جراحی بینی است.البته در کنار تمامی موارد لازم مدت زمان جراحی نیز حائز اهمیت است.

اما چه مواردی زمان جراحی بینی را تغییر می دهد ؟

به طور میانگین یک جراح به مدت زمان یک ساعت و نیم برای جراحی بینی نیاز دارد. البته زمان جراحی در استفاده از تکنیک های جراحی تاثیر می گذارد و چنانچه بینی دچار شکستگی و یا آسیب دیدگی های شدید باشد نیاز به تغییرات پیچیده تری دارد. بنابراین اقدامات جراح حین عمل بینی زمان لازم برای عمل را دچار تغییر می کند . معمولا قسمت هایی مانند برداشتن بافت های اضافه نیاز به زمان زیاد ندارد اما دقت لازم را می طلبد.

اما زمان هاى دیگری از عمل که نیاز به ترمیم و بازسازی قسمت های برداشته شده و نیز تنظیم کردن زاویه بینی با لب و شکل دادن به نوک بینی را دارند در این قسمت نیاز است تا تغییرات و اصلاحات به صورت اصولی انجام شود و بسیاری از مشکلات ایجاد شده در بینی فرد که باعث اختلالات تنفسی هم شده اند بر طرف شود . به این خاطر سرعت بالای عمل جراحی بینی نشانه مهارت بالاى جراح نیست و عملا این جراحی نیاز به دقت بالایی برای رفع مشکلات بینی دارد .

معیارهای یک جراح بینی خوب

 • با وجدان بوده و سلامت فرد برای او در اولویت می باشد.
 • از قدرت تصور بالایی برخوردار بوده و قادر است بهترین فرم بینی را متناسب با سایر اجزای صورت برای فرد در نظر بگیرد.
 • علاوه بر اصول ریاضی از اصول زیبایی شناسی نیز آگاهی دارد.
 • خوش برخورد است، خوش برخورد بودن جراح بینی باعث ایجاد احساس راحتی بین جراح بینی و بیمار شده و از استرس بیمار تا حد بسیار زیادی می کاهد.
 • صبور بوده و تمامی مراحل عمل بینی را برای بیمار توضیح داده و آزمایشات لازم را برای او تجویز می کند.
 • سوابق قابل قبول و میزان تحصیلات مرتبط در زمینه جراحی بینی دارد.
 • اگر بیمار از نظر روحی و فیزیکی شرایط مناسب عمل زیبایی بینی را نداشته باشد، عمل بینی را برای او انجام نمی دهد.
 • در صورتی که بیمار توقعات غیرمنطقی از عمل بینی داشته باشد، با او صحبت کرده و سعی در متقاعد کردن او می نماید و چنانچه بیمار متقاعد نشود از انجام عمل جراحی بینی او خودداری می کند.
 • وقت لازم را جهت مشاوره با فرد اختصاص داده و در مورد انتظارات او و بیماری ها و داروهای حاد مصرفی توسط بیمار، سوال می نماید.

نحوه انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در غرب تهران

 • چنانچه قصد انجام جرا%
دریافت مشاوره (کلیک کنید)