بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی مدل طبیعی

شاید برای شما هم این سوال به وجود آمده باشد که عمل بینی گوشتی مدل طبیعی به چه صورت می باشد. بر  خلاف گذشته، متقاضیان رینوپلاستی این روزها تمایل بیشتری به بینی های طبیعی دارند تا فانتزی و عروسکی. همچنین این نوع رینوپلاستی برای افراد با بینی های گوشتی محبوبیت زیادی دارد.  البته باید دانست که جراح برای هر فرد با نوع بینی گوشتی متفاوت روش خاصی را برای جراحی انتخاب می کند. بنا بر این داشتن بینی طبیعی و خوش فرم بعد از عمل جراحی طبیعی بینی گوشتی ، در گرو یافتن یک جراح خوب و چیره دست می باشد. جراحان امروزه بر این عقیده اند که جراحی رینوپلاستی طبیعی برای بینی های گوشتی بسیار مناسب می باشد و نتیجه حاصل بهترین نتیجه ممکن خواهد بود. لذا ابتدا جراحی طبیعی بینی  و سپس عمل بینی گوشتی مدل طبیعی را بررسی خواهیم کرد.

عمل جراحی بینی طبیعی

عمل جراحی رینوپلاستی طبیعی یا نچرال رینوپلاستی اخیرا  محبوبیت زیادی در بین متقاضیان انواع رینوپلاستی پیدا کرده است. در این جراحی قوز یا افتادگی بینی های گوشتی یا استخوانی رفع می شود اما بینی تا حد مدل های فانتزی یا عروسکی کوچک نمی شود. در این عمل، ضمن این که بینی فرد حالت طبیعی به خود می گیرد، موارد دیگری مانند انحراف بینی یا مشکلات بویایی و تنفسی نیز ممکن است برطرف شود.

عمل بینی طبیعی در بانوان و آقایان

معمولا آقایان از جراحی طبیعی بینی استقبال بسیار زیادی می نمایند. به این دلیل که آن ها معمولا تمایل دارند حالت مردانه و طبیعی بینی آن ها بعد از عمل نیز ثابت بماند، بنا بر این بیشتر تمایل دارند که از طریق جراحی طبیعی ایرادات بینی خود را رفع کنند. از سوی دیگر بانوان نیز طرفدار مدل های عروسکی و فانتزی هستند اما در بین آنها کسانی نیز وجود دارند که تمایل به انجام جراحی طبیعی بینی دارند. زیرا این روزها سلیقه بانوان رو به تغییر و تحول رفته و خیل عظیمی از آن ها عمل طبیعی را به عمل فانتزی ترجیح می دهند. جراحی بینی طبیعی به افرادی که بینی گوشتی دارند بیشتر توصیه می شود زیرا  بینی گوشتی را نمی توان به فرم فانتزی شکل داد و پره های آن مانع از این تغییر می شوند اما می توان ان را به فرم طبیعی عمل کرد.

عمل جراحی بینی طبیعی

نحوه انجام عمل بینی طبیعی

بر خلاف جراحی های نیمه فانتزی و فانتزی(که بیشتر در جوانان رواج دارد) عمل جراحی بینی طبیعی برای رفع جزئی اشکالات بینی به کار گرفته میشود. یعنی این جراحی فقط ایرادات را بر طرف می کند. ایراداتی که عمل جراحی طبیعی سعی در رفع آن دارد شامل قوز بینی یا افتادگی بینی می باشد. اما مانند بینی های فانتزی قوس دار نشده و حالت طبیعی خود را حفظ می کند. حداکثر حالت طبیعی بودن بینی در عین رفع ایرادات آن باید با در نظر گرفتن چند مورد انجام شود:

استاندارد بینی طبیعی: طبیعی بودن بینی تماما به نظر متقاضی رینوپلاستی بستگی ندارد. ممکن است فردی که برای جراحی بینی خود به جراح مراجعه می کند تصور متفاوتی از بینی طبیعی نسبت به نظر جراح داشته باشد. باید عوامل محیطی و ژنتیکی فرد را در نظر گرفت و با توجه به آن فرم طبیعی بینی را طراحی نمود.

تناسب اجزای صورت با هم: هرچند که بینی فانتزی فرم قشنگ و جذابی دارد اما باید توجه داشت که این نوع فرم بینی ممکن است بخاطر کوچک بودن بیش از حد با سایر اجزای صورت تناسب نداشته باشد. جراحی بینی طبیعی برای انجام این مورد بسیار مناسب است. بینی در حالت طبیعی با لب بالایی فاصله و زاویه مشخصی دارد که این موضوع باید در جراحی طبیعی نیز مورد توجه قرار بگیرد.

عدم ایجاد مشکلات تنفسی: جراح باید در حین جراحی مراقب مجاری تنفسی بیمار باشد. زیرا که ممکن است در حین عمل مشکلات تنفسی برای بیمار به وجود بیاید. به همین دلیل قبل از جراحی تیغه میانی یا همان پرده سپتوم بینی معاینه شده و در صورت وجود مشکل، برطرف خواهد شد. همچنین باید جراح توجه داشته باشد که در حین جراحی زیبایی بینی، حفره های تنفسی مسدود نشده و سوراخ ها حداکثر تقارن را داشته باشند.

سایز سوراخ های بینی: بر خلاف جراحی عروسکی که اغلب مواقع باعث بسته شدن و جمع شدن پره های بینی می شود(همین باعث برخی اختلالات تنفسی می گردد)، در جراحی طبیعی پره های بینی تا حد امکان دست نخورده باقی می مانند و حتی برخی اختلالات تنفسی نیز درمان می شود.  مانند تمامی جراحی ها، این جراحی نیز باز بیهوشی انجام می شود. این عمل معمولا به صورت باز انجام شده و با کنار زدن پوست بینی و تراشیدن و شکل دادن غضروف بینی انجام می شود. زاویه بین لب بالا و بینی طبیعی 90 الی 95 درجه می باشد. در حالی که برای بینی های فانتزی این اندازه بیشتر از 100 درجه نیز می تواند باشد.

کاندیدای مناسب برای انجام جراحی بینی طبیعی

جراحی طبیعی بینی برای اغلب افراد به سهولت امکان پذیر است. البته نیاز مند داشتن شرایطی برای انجام عمل است. از جمله این شرایط تکمیل سن 18 سالگی و تکمیل شدن رشد صورت است. جراحی بینی طبیعی برای بینی های گوشتی مناسب تر است. ساختار بینی گوشتی و غضروف ضعیف آن با ماهیت جراحی طبیعی بینی بسیار سازگار تر و منطبق تر بوده و نتیجه بسیار عالی خواهد بود. در حالی که عمل بینی فانتزی برای بینی های گوشتی به ندرت توصیه می شود.

هزینه انجام جراحی بینی طبیعی

هزینه جراحی بینی به طور معمول بالاتر از سایر جراحی های پلاستیک می باشد. اما باز هم چند عامل مختلف در کم و زیاد شدن این هزینه نقش مهمی را ایفا می کنند. پیش از این نیز گفته شد که برای گرفتن بهترین نتیجه از جراحی بینی، بهتر است به دنبال معتبر ترین کلینیک و ماهر ترین پزشک جراح بگردید. اما کلینیکی که به روز ترین تجهیزات را برای انجام جراحی اختصاص می دهد  قطعا هزینه بالا تری برای عمل دریافت خواهد نمود و همچنین جراحی که بسیار ماهر و با سابقه است نیز نسبت به یک جراح مبتدی و تازه کار مبلغ بیشتری را برای جراحی در نظر خواهد گرفت. محل کلینیک از نظر جغرافیایی نیز ممکن است غیر مستقیم در میزان هزینه نقش داشته باشد. انواع مختلفی از بیهوشی برای انجام رینوپلاستی به کار گرفته می شود که بر حسب کیفیت با هم متفاوت بوده و طبیعتا هزینه آن ها نیز متفاوت است. بنا بر این افراد باید پیش از عمل در یک جلسه مشاوره خصوصی با توجه به شرایط خود نوع عمل را انتخاب نمایند.

هزینه انجام جراحی بینی طبیعی

در مجله جراحان برتر می توانید برترین جراحان بینی را پیدا کنید . ما در ادامه لیستی کامل از بهترین جراحان زیبایی بینی را برای شما عزیزان معرفی نموده ایم :

معرفی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی در تهران

برای مشاوره انتخاب بهترین جراح بینی همین الان با ما تماس بگیرید!

بینی گوشتی چیست؟

از دیدگاه متخصصان بینی ای که بافت چربی زیاد و پوست ضخیمی داشته باشد بینی گوشتی به شمار می رود. گوشتی یا استخوانی بودن بینی ارتباطی به سایز بینی ندارد. ممکن است یک بینی کوچک نیز گوشتی به شمار بیاید یا برعکس بینی بزرگی که در تصور عموم  گوشتی به نظر می رسد ممکن است بخاطر حجم زیاد غضروف و استخوان بینی اندازه بزرگی داشته باشد. برای همین موضوع برای تشخیص این که بینی گوشتی است یا استخوانی به عهده پزشکی است که فرد به وی مراجعه می کند. نتایج جراحی در بینی های گوشتی کاملا به ضخامت پوست بینی بستگی دارد و هرچقدر که پوست بینی ضخیم تر باشد جراح در اعمال تغییرات محدود تر خواهد بود.

در ضمن، علت این که چرا پوست بینی ضخیم است و نوع ضخیم بودن آن در نتیجه جراحی بسیار موثر است. بینی های گوشتی خود به سه دسته تقسیم می شوند. دسته اول آن هایی که غدد چربی و منافذ پوستی فراوان در آن ها وجود دارد و دسته دوم آن بینی هایی که بافت زیر پوستی آن ضخیم و حجیم است. دسته آخر نیز چربی زیر جلدی فراوان دارند. این نوع بینی ها در انجام تغییرات با چالش ها و محدودیت هایی مواجه هستند و نمی توان به سادگی هر نوع تغییری را بدون هیچ پیش زمینه ای روی این نوع بینی ها ایجاد کرد. جراحان معمولا جراحی طبیعی را برای این نوع بینی ها توصیه می کنند. که هم زیبایی را ایجاد کرده و هم عوارض احتمالی مانند افتادگی که از عوارض عمل فانتزی بینی گوشتی است.

بینی گوشتی چیست؟ 

روش جراحی بینی گوشتی

پوست بینی اصلی ترین جز بینی است که برای تشخیص گوشتی بودن یا نبودن بینی استفاده می شود. برای جراحی بینی گاهی باید این پوست کنار زده شود و گاهی هم نیازی به این کار نیست. که به آن ها جراحی به روش باز و بسته گفته می شود. از جراحی بینی به روش بسته و یا روش باز برای ایجاد دسترسی به ساختمان بینی استفاده می شود، که میزان این دسترسی در دو روش با هم متفاوت است.  برای جراحی بینی گوشتی معمولا جراحان روش باز را ترجیح می دهند، چون به طور کامل به ساختمان بینی دسترسی دارند. بافت غضروف بینی گوشتی کوچک و ضعیف بوده و در جراحی بینی های گوشتی آن را تقویت می کنند تا نتیجه ای مشابه جراحی بینی های استخوانی حاصل گردد. برای تقویت این غضروف که در ناحیه سپتوم یا همان تیغه میانی بینی است از بافت غضروف لگن یا دنده ها یا گوش کمک گرفته می شود.

از آن جایی که یکی از علل نا موفق بودن جراحی بینی گوشتی ضخامت زیاد پوست آن است عده ای به این فکر می افتند که از طریق کاهش ضخامت پوست مشکل را رفع نمایند. برای رفع این مشکل نیز باید به دنبال روش ها و چگونگی انجام این کار بود. نازک کردن ضخامت پوست در عمل بسیار سخت و تا حدودی غیر ممکن می باشد.  پوست یک اندام متشکل از چندین لایه با بافت های مختلف می باشد که دستکاری هر کدام از این لایه ها می تواند به طور فاجعه باری به پوست آسیب بزند، زیرا این گونه آسیب ها تقریبا غیر قابل جبران می باشند.

تنها لایه ای که می توان با حذف آن از ضخامت پوست بینی کم کرد، چربی زیر جلدی است. البته باید جراح احتیاط لازم را در این مورد داشته باشد و با دقت بدون آسیب زدن به سایر بافت های پوستی آن را جدا نماید. این نازک شدن به گونه ای نیست که تغییر قابل توجهی در ظاهر بینی ایجاد کند و تنها به میزان کمی خواهد بود.
این نوع تخلیه چربی از زیر پوست تا حدی به رفع مشکلات کمک می نماید اما نتیجه نهایی مانند نتیجه عمل بینی استخوانی نخواهد بود. البته این روش در موارد خیلی انگشت شماری قابل انجام است و معمولا از همان روش تقویت غضروف بینی برای رفع مشکل بینی های گوشتی استفاده می شود تا بعد از عمل هم بینی دچار افتادگی نشود.

بازگشت بینی های گوشتی بعد از جراحی بینی گوشتی

این که بینی گوشتی پس از جراحی بازگشت دارد یا خیر سوال بسیاری از متقاضیان این نوع رینوپلاستی می باشد.  بینی های گوشتی به دلیل داشتن پوست ضخیم تر نسبت به بینی های استخوانی مدت زمان بیشتری برای نازک شدن پوست نیاز دارند. به همین دلیل باید جراح دقت نماید که فضای استخوان و غضروف نوک بینی را بیش از حد خالی نکند وگرنه ممکن است در هنگام ترمییم باعث ایجاد اسکار در روی بینی شده و زیبایی صورت را تحت تاثیر قرار دهد. البته اگر بیمار به یک جراح ماهر و معتبر مراجعه کند نگرانی ای از این بابت نخواهد داشت.

مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی گوشتی

قبل و بعد از عمل بینی گوشتی مدل طبیعی فرد باید اقداماتی را انجام دهد تا ازر عمل جراحی خود به بهترین شکل ممکن نتیجه بگیرد. از اقدامات اولیه در هنگام عمل جراحی شرکت در یک جلسه مشاوره و صحبت کردن با جراح برای تعیین فرم نهایی بینی می باشد. در این جلسه باید همه چیز به طور واقع بینانه بررسی شده و از اعمال تغییرات بیش از حد خودداری شود. همچنین چنان چه فرد دخانیات و مشروبات الکلی مصرف می کند باید از مدت دوهفته قبل از عمل مصرف آن ها را متوقف نماید. مصرف دارو هایی که در انعقاد خون اختلال ایجاد میکنند نیز باید متوقف شود. البته برخی دمنوش ها و دارو های گیاهی نیز از این موضوع مستثنی نیستند. داشتن بیماری زمینه ای و مصرف دارویی خاص از مواردی است که حتما باید به جراح اطلاع داده شود. همچنین آزمایش ها و رادیوگرافی های درخواست شده توسط جراح(در صورت وجود) باید در روز جراحی همراه بیمار باشد.

اقدامات بعد از عمل نیز معمولا به طور کلی باید توسط فرد انجام شود و جراح خیلی در آن دخالت ندارد. از جمله مهم ترین اقدامات تغییر رژیم غذایی میباشد. عدم مصرف نمک و مشرو بات الکلی باید حتما مورد توجه قرار بگیرد. از آنجایی که در طول مدت نقاهت نباید هیچ گونه فشاری به بینی و فک بالایی وارد شود بهتر است که از غذا های نرم و میکس شده استفاده شود  که نیازی به جویدن نباشد.  اعمال کمپرس یخ به مدت 24 الی 72 ساعت روی موضع کبودی و ورم بینی برای کاهش هر گونه التهاب و ورم  بسیار مفید است.  مصرف آب میوه هایی مانند آناناس و سبزیجاتی مانند کرفس در تسریع بهبودی خیلی کمک کننده است و اگر فردی با طعم آب کرفس مشکل داشته باشد می تواند از ترکیب آب هویج و کرفس استفاده کند.

عوارض بعد از عمل جراحی

رینوپلاستی بینی معمولا عوارض چندانی ندارد اما از آنجایی که وجود پوست ضخیم باعث تورم و التهاب بیشتری می شود، ممکن است بیمار بعد از عمل تا مدتی احساس التهاب و تورم و خون ریزی شدید را در بینی خود داشته باشد که در روز های اول نقاهت طبیعی می باشد اما اگر بیشتر از آن طول بکشد نشانه ای از وجود مشکل است و باید جراح را در جریان آن قرار داد. لازم به ذکر است که پوستی که ضخامت آن به دلیل بافت چربی یا غدد چربی باشد تورم و خون ریزی بیش از حد نخواهد داشت.

عوارض بعد ازعمل جراحی

عمل بینی گوشتی مدل طبیعی

اگر بخواهیم تمام آن چه که گفته شد را جمع بندی کنیم: بهترین نوع رینوپلاستی برای بینی های گوشتی، عمل بینی گوشتی مدل طبیعی می باشد. این موضوع به دلایل محکمی قابل توجیه است. یکی از دلیل های آن ضعف غضروف بینی گوشتی است. در جراحی های عروسکی باید غضروف به میزان زیادی تراشیده شود تا بینی فرم فانتزی به خود بگیرد. که اگر این عمل در بینی گوشتی انجام شود، در ابتدا بینی فرم دلخواه را خواهد داشت اما بعد از مدتی دچار افتادگی خواهد شد. زیرا غضروف بینی کمی ضعیف می باشد و بعد از تراشیده شدن نیز دیگر نخواهد توانست وزن بینی را تحمل کند. یک دلیل دیگر هم این است که تناسب اجزای چهره با یکدیگر مسئله بسیار مهمی می باشد. اگر یک بینی گوشتی تا حد فانتزی و عروسکی شدن تراشیده شود ممکن است دیگر با بقیه اعضای صورت تناسب نداشته باشد در نتیجه این عمل نه تنها باعث زیبایی نخواهد شد بلکه از زیبایی فرد نیز خواهد کاست. البته با استفاده از تقویت غضروف هم می توان بینی  گوشتی را به فرم عروسکی عمل کرد اما باید مراقب بود که بیش از حد کوچک نشود.

کلام آخر

عمل بینی گوشتی مدل طبیعی یکی از بهترین نوع اعمال زیبایی می تواند باشد. اخیرا نیز محققان و جراحان شاهد تغییر سلایق زیبایی جویان از بینی های فانتزی و عروسکی به سمت بینی طبیعی بوده اند. اما این به این معنی نیست که عمل بینی طبیعی برای بینی های استخوانی موفقیت آمیز نخواهد بود. بلکه تنها به این معنی است که برای بینی گوشتی عمل جراحی طبیعی می تواند بهترین نتیجه را داشته باشد. از شما سپاس گذاریم که تا پایان این مقاله همراه ما بودید. در صورت تمایل می توانید نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)