بینی

علت افتادگی بینی بعد از جراحی

ما در این مقاله می خواهیم راجع به علت افتادگی بینی بعد از جراحی با شما صحبت کنیم و عواملی که باعث افتادگی بینی می شود را برای شما توضیح دهیم. امروزه جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی می باشد. این عمل علاوه بر زیبایی مشکلات و عوارض خاص خود را نیز دارد که یکی از عوارض آن، افتادگی بینی می باشد. در بررسی علت افتادگی بینی بعد از جراحی می توان گفت که نوع عمل جراحی بینی و مراقبت های بعد از جراحی بسیار موثر است. بیمار باید بعد از جراحی از چسب استفاده کند و سر خود را تا جایی که می تواند بالا نگه دارد تا مانع از افتادگی بینی شود همچنین پزشک باید روشی را برای جراحی انتخاب کند که بعد از جراحی و در دراز مدت باعث افتادگی بینی نشود. در ادامه مطلب بیشتر با این موضوع و راه کار های موثر که مانع از افتادگی بینی می شود آشنا می شوید، پس تا پایان این مقاله همراه ما باشید.

علت افتادگی بینی بعد از جراحی

علت افتادگی بینی بعد از جراحی

افتادگی بینی ممکن است به چند دلیل رخ دهد. در برخی موارد این اتفاق قابل پیش بینی است و می توان از آن پیش گیری کرد.

اولین علت افتادگی بینی این است که جراح نتوانسته عمل جراحی را به خوبی انجام دهد و محل نوک بینی را نسبت به بقیه قسمت های بینی از جمله پل بینی اشتباه انتخاب کرده است. همچنین به دلیل جاذبه ی زمین باعث می شود که نوک بینی به سمت پایین کشیده شود. جراح باید به این نکات قبل از جراحی بینی توجه کند تا جراحی بینی موفقیت آمیز باشد.

دومین علت افتادگی بینی این است که غضروفی که در نوک بینی است قدرت و استحکام کافی برای محافظت از نوک بینی در جای خود را ندارد. جراح اگر نتواند تشخیص بدهد که غضروف برای نگه داشتن نوک بینی ضعیف است و بعد از برداشتن قسمتی از غضروف بینی برای باریک شدن نیمی از بینی آن را در نظر نگیرد، نوک بینی دچار افتادگی می شود و در چهره ی شخص تاثیر می گذارد. در جلسات مشاوره و قبل از انجام جراحی بینی باید این عوامل بررسی شوند و جراح باید در این جلسات قدرت غضروف بینی را برسی کند و پیش بینی کند که چند درصد از قدرت بعد از برداشتن قسمتی از غضروف بینی باقی می ماند.

سومین علت افتادگی بینی این است که بافت بینی از قسمت بالای نوک بینی بالاتر آمده و باعث شده که نوک بینی افتاده به نظر برسد. علت این امر ناتوانی جراح در محاسبه انقباض در دوران بهبودی است که باید در نظر گرفته شود. با کاهش تورم و بسته شدن شکاف بافت ها، غضروف در قسمت میانی بینی ممکن است بالا رود.

غضروف به طور طبیعی به صورت افقی بالا می رود و طبیعتا قسمت میانی را به سمت جلو می کشد و اگر به اندازه کافی توسط جراح تراشیده نشود ظاهر بینی به شکل محدب در می آید و باعث می شود که فکر کنید نوک بینی شما دچار افتادگی شده است.

علت افتادگی بینی بعد از جراحی

 

دلایل افتادگی بینی

  • افتادگی بینی
  • زیاد بودن غضروف در نوک بینی
  • کمبود کلسیم بدن و استخوان پوکی استخوان آرواره ( استخوانی که از نوک بینی و دندان محافظت می کند) می تواند باعث افتادگی نوک بینی شود.
  • بلند بودن بینی و یا عدم پشتیبانی غضروف در نوک بینی
  • کشیده شدن عضلات بینی به سمت نوک بینی
  • کاهش انعطاف پذیری ربات ها و بافت های پیوندی که ناشی از سالخوردگی و کهولت سن می باشد.
  • روش هایی غیر از عمل جراحی مانند تزریق ژل نیز باعث افتادگی بینی می شود.

افتادگی بینی چه مشکلاتی را می تواند ایجاد کند

افتادگی بینی می تواند از علل طبیعی یا افزایش سن باشد و باعث می شود که ظاهر فرد نامطلوب و سالخورده به نظر برسد. در برخی موارد ممکن است به علت نبودن تکیه گاه در نوک بینی باشد که در این صورت باعث می شود نوک بینی به تدریج شل شود و دچار افتادگی شود.

افتادگی بینی تاثیر زیادی در ظاهر فرد دارد و ممکن است موجب نارضایتی فرد از چهره شود و همچنین ممکن مشکلات تنفسی برای فرد ایجاد کند. بنابر این بهتر است برای اصلاح بینی خود به یک جراح و متخصص با تجربه مراجعه کنید.

رفع افتادگی نوک بینی

در افرادی که دارای افتادگی نوک بینی مادرزادی هستند سه پایه در نوک بینی آن ها بلند تر از پایه مرکزی است. امروزه برای برطرف کردن نقص های بینی مانند افتادگی بینی یا بزرگ بودن بینی تنها از بافت های بینی نمی کاهند بلکه از روش هایی که باعث افزایش بافتها می شود استفاده می کنند تا افتادگی بینی رفع شود.

در این روش اگر قسمتی از بافت بینی برداشته شود از آن برای قسمت های دیگر استفاده می شود. برای مثال قطعه ای از غضروف بینی که در اسکلت اصلی بینی است برداشته می شود و از آن به عنوان ستون حامی و پایه در نوک بینی استفاده می شود و افتادگی بینی را برطرف می کند.

رفع افتادگی بینی، فرد را جوان تر نشان می دهد، به همین علت است که بینی سرپایین بر سن افراد می افزاید. رفع افتادگی بینی، مشکلات تنفسی فرد را نیز برطرف می کند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)