بینی

بعد از جراحی بینی چه مدت نیاز به استراحت است؟

جراحی زیبایی بینی اصلاح ساختار خارجی بینی برای اصلاح نقایص زیبایی یا عملکردی مادرزادی یا اکتسابی بینی است. اما پس از جراحی زیبایی بینی ، برای دستیابی به بهبودی کامل باید یک سری نکات را رعایت کنید. هنگامی که افراد تصمیم به انجام این عمل می گیرند، یکی از سوالاتی که برایشان پیش می آید این است که بعد از جراحی بینی چه مدت نیاز به استراحت است؟ در ادامه این مقاله به این سوال پاسخ خواهیم داد. با ما همراه باشید.

بعد از جراحی بینی چه مدت نیاز به استراحت است؟

بعد از عمل چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

 • استراحت بعد از عمل: روز اول استراحت کامل داشته باشید و از رژیم غذایی مایع سرد استفاده کنید.
 • کمپرس یخ: از کمپرس سرد در 48 ساعت اول (قبل از برداشتن تامپون) هر دو ساعت به مدت 20 دقیقه روی کبودی و از کمپرس گرم برای 48 ساعت دوم (پس از برداشتن تامپون) استفاده کنید تا کبودی و تورم را به همان روش کاهش دهید.
 • داروهای تجویز شده توسط پزشک را مرتباً مصرف کنید و از مصرف داروهای اضافی خودداری کنید.
 • سر خود را بالا نگه دارید: در حالت نیمه نشسته استراحت کنید و از دو بالش زیر سر استفاده کنید و از نگه داشتن سر به مدت طولانی خودداری کنید.
 • فعالیت بدنی سنگین انجام ندهید: به مدت یک هفته کمی استراحت کنید ، از انجام فعالیت های بدنی سنگین ، ورزش ، بلند کردن اجسام سنگین و موارد دیگر خودداری کنید.
 • آدامس نجوید: همچنین از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن شدید دارند خودداری کنید ، به خصوص در هفته اول ، مایعات و غذاهای نرم توصیه می شود. آدامس را در ماه اول فراموش کنید. از غذاهای سفت و سخت که به جویدن زیاد نیاز دارند خودداری کنید و از غذاهای نرم و مخلوط استفاده کنید.
 • مسواک زدن: دندان های خود را به آرامی با مسواک مخصوص کودک مسواک بزنید.
 • از عینک استفاده نکنید: حداقل 2 ماه از استفاده از عینک خودداری کنید. اگر عینک دارید ، از روش اتصال عینک با چسب به پیشانی استفاده کنید. استفاده از لنزهای طبی پس از کاهش تورم بلامانع است.
 • فین نکنید: از آنجا که در 3 هفته اول پس از جراحی ، مخاط بینی بسیار حساس و آسیب پذیر است ، در این مدت باید از پره زدن خودداری کنید و ترجیحاً از طریق دهان نفس بکشید. هنگام عطسه ، دهان باید باز باشد تا هوای فشار بالا از دهان خارج شود و به مخاط بینی آسیب نرساند.
 • دوش نگیرید: پس از جراحی ، باند مخصوصی به مدت 7-10 روز (به عنوان آتل یا گچ) روی بینی قرار می گیرد. در این مدت ، پانسمان باید خشک بماند ، بنابراین باید حمام کنید تا رطوبت به پانسمان بینی نرسد. قبل از برداشتن گچ ، در صورت نیاز به استحمام ، از وان استفاده کنید یا آب را با ظرف بر روی بدن بریزید. از دوش گرفتن جداگانه و مدت زمان کوتاه حمام خودداری کنید و از گرما و بخار زیاد خودداری کنید زیرا باعث تورم بینی و خیس شدن پانسمان می شود.
 • از حرکات اضافی صورت خودداری کنید: حداقل به مدت دو هفته از خندیدن ، گریه و حرکات اضافی صورت خودداری کنید و هنگام عطسه از دهان خود استفاده کنید. تا دو هفته از مکالمه طولانی ، مکالمه تلفنی و فعالیتهای اجتماعی زیاد خودداری کنید.
 • لخته خون داخل بینی را برطرف نکنید: خونریزی جزئی به شکل خون تا دو روز پس از عمل طبیعی است. شما نباید لخته های ایجاد شده در داخل بینی را بردارید. در طی هفته اول و پس از برداشتن تامپون بینی ، جراح در صورت لزوم با تجهیزات مخصوص لخته ها را برطرف می کند.
 • از دستکاری لب بالا و بینی خودداری کنید تا بینی حرکت نکند.
 • تی شرت نپوشید: از پوشیدن لباسی که دکمه ندارد و عبور از آن دشوار است حداقل به مدت یک هفته خودداری کنید.
 • از گرما پرهیز کنید: حداقل به مدت دو ماه از تابش شدید نور خورشید ، گرما و گرما خودداری کنید ، زیرا باعث تورم بافت ها می شود.
 • الکل ، سیگار یا قلیان مصرف نکنید: الکل ، استعمال دخانیات و سایر اختلالات تنباکو در روند بهبود زخم اختلال ایجاد می کند. بنابراین لازم است از 6 هفته قبل از جراحی تا حداقل 3 هفته بعد از استعمال سیگار خودداری کنید. مصرف الکل خطر خونریزی بعد از عمل را افزایش می دهد. سکته قلبی
 • فراموش نکنید که بینی خود را بشویید: پس از مصرف تامپون ، طبق دستورالعمل ، بینی خود را روزی 3 بار با سرم سدیم کلرید بشویید.تا 6 ماه از برخورد جداگانه با بینی خودداری کنید. استفاده از پمادهای ترمیمی فقط توسط پزشک تجویز می شود.
 • اگر مشکلی دارید با جراح خود تماس بگیرید: یکی از مهم ترین نگرانی های ذهنی برای کسانی که تصمیم به تغییر شکل بینی خود دارند ، وضعیتی است که بعد از جراحی انتظار دارند. برای گذراندن دوره نقاهت بعد از جراحی بینی با سرعت و سهولت بیشتری در فعالیت های روزمره چه کاری باید انجام شود و از چه مواردی باید خودداری شود. همچنین ممکن است بلافاصله پس از جراحی مشتاق دیدن نتایج جراحی زیبایی بینی باشید ، اما باید توجه داشته باشید که روند بهبودی به طول می انجامد. در این مدت مراحلی وجود دارد که می توانید برای سریع شدن روند بهبودی انجام دهید و مطمئن باشید همه چیز به خوبی پیش می رود.

بعد از عمل چه نکاتی را باید رعایت کنید؟

 

برنامه دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی بینی

متوسط ​​زمان بهبودی جراحی بینی گوشتی یک سال است. به نظر می رسد این مدت زمان طولانی باشد ، اما وقتی به جدول زمانی تقسیم شود ، بسیار قابل درک و کنترل می شود. نقاط عطف بهبودی ممکن است در هر بیمار متفاوت باشد ، اما به طور کلی ، موارد مشابه به شرح زیر اتفاق می افتد:

 • در اولین هفته: آتل از بینی برداشته می شود و می توانید بدون علائم قابل توجه جراحی صورت از آن خارج شوید ، به شرطی که هیچ کبودی در اطراف چشم وجود نداشته باشد. در صورت کبودی ، مرحله اول بهبودی حدود 2 هفته طول می کشد. پس از این دوره ، می توانید با خیال راحت زندگی روزمره خود را از سر بگیرید
 • در هفته دوم: بیشتر ورم صورت فروکش کرده و تقریباً باید تمام کبودی ها برداشته شود.
 • در هفته سوم و چهارم: می توانید با خیال راحت به فعالیت هایی که بر سیستم قلبی عروقی شما تأثیر می گذارد ، مانند دویدن و ورزش های سبک برگردید.
 • در هفته ششم: بعد از این مدت ، استخوان ها تثبیت شده و شما می توانید تمرینات سخت تری را از سر بگیرید ، عینک بزنید و بینی خود را با باله پاک کنید.
 • سه تا شش ماه بعد از عمل: بیهوشی و احساسات غیرطبیعی در بینی برطرف می شود.
 • یک سال بعد از عمل بینی: روند بازیابی کامل است. تورم فروکش کرد و بینی استخوانی جدیدی شکل گرفت.

روش هایی برای بهبود یافتن سریع بعد از جراحی زیبایی بینی

پس از خواندن این مقالات برنامه ریزی شده در مورد روند بهبودی جراحی زیبایی بینی ، ممکن است از خود بپرسید: آیا راهی برای تسریع در این روند بهبودی وجود دارد؟ در واقع کارهای زیادی وجود دارد که می توانید برای سرعت بخشیدن به جراحی پلاستیک انجام دهید. 13 نکته زیر شما را در این روند درخواست راهنمایی می کند.

 •  به توصیه های جراح بینی خود عمل کنید: اول از همه ، دستورالعمل های پزشک خود را دنبال کنید. شما می توانید 100 مقاله آنلاین در مورد چگونگی بهبود جراحی زیبایی بینی بخوانید ، اما هیچ چیز اطلاعاتی را که از جراح پلاستیک خود می گیرید جلب نمی کند. شما دستورالعمل های خاصی را از جراح بینی خود دریافت خواهید کرد. چه داروهایی و چه مدت زمان مصرف آنها. برای جلوگیری از عفونت و در آخر هنگامی که برای معاینه پیگیری مجدداً به پزشک مراجعه می کنید ، از محل جراحی مراقبت کنید.
 • به بدن خود گوش دهید: جراح زیبایی بینی ممکن است به نحوه انجام عمل جراحی زیبایی بینی در خارج از بدن شما نگاه کند ، اما احساس شما فقط شما است. بنابراین بدن خود را گوش دهید – اگر بعد از جراحی زیبایی بینی چیزی غیرمعمول و غیرمعمول احساس کردید که پزشک به صورت علائم طبیعی به شما گفته است ، بلافاصله با پزشک خود صحبت کنید.

برنامه دوره نقاهت بعد از جراحی زیبایی بینی

بعد از جراحی زیبایی بینی چه مراقبت هایی لازم است؟

بعد از جراحی روی بینی گوشتی یا استخوانی ، چندین روش حیاتی وجود دارد که باید آن ها را دنبال کنید ، زیرا این نکات می تواند در کاهش عوارض بعد از عمل و همچنین یووئیت در اسرع وقت بسیار مفید باشد ، بنابراین در اینجا لیستی از مهمترین موارد ذکر شده است. انجام دادن این مراقبت ها توصیه های بهترین جراحان بینی بعد از جراحی بینی است که قصد داریم شما را با این روش ها آشنا کنیم:

 • برنامه دارویی: برنامه دارویی خود را با دقت دنبال کنید ، این عبارت بسیار ساده است و در عین حال ، مهم است که داروها و توصیه های تجویز شده توسط پزشک را در زمان تعیین شده و به مقدار مناسب و مشخص نشان دهید.
  بسیاری از داروهای تجویز شده با برخی از غذاها تداخل دارند ، بنابراین بهتر است در مورد رژیم خود با پزشک خود صحبت کنید ، به عنوان مثال ، الکل بر پاراستامول تأثیر می گذارد و برای کلیه ها مضر است.
 • سیگار کشیدن: حداقل 2 تا 3 هفته قبل و بعد از جراحی بینی نباید سیگار بکشید زیرا نیکوتین موجود در سیگار روند بهبودی را کند می کند و باعث برخی عوارض جانبی بعد از جراحی زیبایی بینی می شود.
 • آب زیادی بنوشید ، به طور کلی نوشیدن مقدار زیادی آب پس از هر عمل جراحی توصیه می شود.
 • در هفته اول بعد از جراحی زیبایی بینی بهتر است از شستشوی بینی خودداری کنید. اگر آتل خیس شود ، ممکن است منجر به عفونت یا مشکلات پوستی شود.
 • خوددرمانی بعد از جراحی بینی امری بسیار مهم است که در مقادیر مناسب و در زمان های مقرر مصرف می شود و به دلیل وجود ، کبودی و حتی خونریزی ، از مصرف داروها و داروهای خانگی و خودسرانه خودداری کنید و حتما سریعاً به پزشک خود مراجعه کنید . جریان.
 • رژیم سبک ، توصیه می شود بعد از جراحی زیبایی بینی از غذاهای سبک استفاده کنید که باید زیاد جویده شوند تا به بینی فشار وارد نشود و خوردن غذاهای سبک باعث عملکرد بهتر دستگاه گوارش می شود و مواد بیهوشی زودتر از بدن خارج می شوند.
 • پیاده روی: بعد از 2 تا 3 روز پس از عمل ، در صورت تأیید پزشک ، می توانید به آرامی راه بروید.
 • شستشوی بینی: حداقل 5 بار در روز ، باید برای شستشوی بینی از سرم های شستشو استفاده کنید.
 • چسبندگی بینی: روش اساسی چسب بینی بعد از عمل بسیار مهم است ، پزشک این کار را زود انجام می دهد اما چون چسب باید مدت زیادی روی بینی باشد و در فواصل منظم عوض شود ، بیمار باید اصولی باشد. یاد بگیرید این کار را خودتان انجام دهید. در انتهای مقاله مراحل چسب زدن بینی توضیح داده شده است.

هر آنچه در مورد بیهوشی در جراحی زیبایی بینی باید بدانید

 • پماد: توصیه می شود حداقل 3 بار در روز از پمادهای تجویز شده برای بهبود سریعتر در نقاط بخیه زده شده استفاده کنید.
 • عطسه: عطسه می تواند فشار زیادی به بینی و بخیه وارد کند ، بنابراین خوب است که با دهان باز و آرام آرام عطسه کنید تا به بینی فشار وارد نشود.
  برای جراحی زیبایی بینی یک محدودیت سنی وجود دارد و اغلب به بیمارانی که مایل به جراحی زیبایی بینی هستند توصیه می شود که فرم بینی نسبتاً رشد یافته و غضروف یا استخوان های بینی رشد کرده باشند ، در صورتی که علت جراحی بینی درمانی باشد یا به دلیل شکستگی باشد. در صورت تأیید بینی ، جراحی انجام می شود.
 • تامپون: اگر تامپون داشته باشید به شما اطلاع داده می شود که چه زمانی آن را پاک کنید.
 • رانندگی: توصیه می شود تا 2 هفته بعد از جراحی زیبایی بینی از رانندگی خودداری کنید.

هر آنچه در مورد بیهوشی در جراحی زیبایی بینی باید بدانید

عوارض سیگار کشیدن برای جراحی بینی
حداقل 2 تا 3 هفته قبل و بعد از جراحی بینی نباید سیگار بکشید زیرا نیکوتین موجود در سیگار روند بهبودی را کند می کند و باعث برخی عوارض جانبی بعد از جراحی زیبایی بینی می شود.
آب زیادی بنوشید ، به طور کلی نوشیدن مقدار زیادی آب پس از هر عمل جراحی توصیه می شود.

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. امیدواریم که به جواب سوال بعد از جراحی بینی چه مدت نیاز به استراحت است؟ رسیده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)