بینی

قیمت عمل بینی

به طور کلی اولین نکته که ذهن افرادی که قصد انجام عمل جراحی بینی را دارند به خود درگیر می کند قیمت عمل بینی زیبایی است و به طور حتم شما هم هزینه های بسیار بالا و پایین جراحی های بینی را به گوش خود شنیده‌اید سوال اصلی اینجاست که چه نکاتی بر قیمت عمل بینی تاثیر می گذارد ؟
در همه سال ها ممکن است شما با یک پزشک جراحی بینی آشنا شوید که عمل بینی شما را با کمترین هزینه انجام دهد و یا با بیشترین هزینه اما سوال اصلی اینجاست که کدام یک از این هزینه ها عاقلانه تر به نظر می رسد ؟ برای بسیاری از افراد ممکن است هزینه عمل جراحی بینی بسیار بالا و غیرقابل تحمل باشد . شما می توانید عمل جراحی بینی خود را با کمترین هزینه انجام دهید اما از آنجایی که بینی در ظاهر افراد بسیار تاثیر گذار است ، ما به شما توصیه می‌ کنیم تمام دقت خود را در انجام این عمل جراحی و انتخاب بهترین جراحی بینی خود داشته باشید .

عوامل موثر بر قیمت عمل بینی

به طور کلی عوامل بسیاری بر قیمت عمل بینی تاثیر گذار می باشد که در ادامه قصد داریم شما را با این عوامل آشنا کنیم با ما همراه باشید .

 • تجربه جراح : با توجه با تجربه بودن و مهارت بسیار بالای جراح و سابقه کاری پزشک جراح بینی هزینه ها برای افراد کاملاً متفاوت می باشد زیرا پزشک جراحی که چندین سال عمل جراحی بینی را برای افراد انجام داده است و با چالش‌ ها و مشکلات هنگام عمل به طور کلی آشنایی دارد و به همین دلیل هزینه بیشتری را از افراد خود دریافت می‌ کنند .
 • منطقه جغرافیایی: به طور کلی مانند دیگر خدمات قیمت عمل بینی هم با توجه به منطقه جغرافیایی کاملا متفاوت می باشد ،برای مثال هزینه عمل جراحی بینی در تهران با شهرستانهای کوچک اصلاً قابل مقایسه نمی باشد البته این نکته را باید بدانید که جراحان بینی خوب به دلیل امکانات شهر های بزرگ در این شهرها اسکان دارند .
 • نوع بینی فرد : یکی از مهم ترین عواملی که بر روی هزینه عمل جراحی بینی تاثیر گذار می باشد نوع فرم بینی افراد می باشد ، بینی هیچ فردی با فرد دیگر یکسان نمی باشد و مشکلات سطحی آن ها با یکدیگر کاملا متفاوت می باشد ، فرم بینی افرادی که داوطلب انجام عمل جراحی بینی می باشند به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم بندی می شوند . هر یک از این نوع از بینی ها مشکلات خودشان را دارند و برای هر یک به شکل های متفاوتی باید عمل جراحی بینی را انجام داد ، به طور کلی هر چقدر بینی فردی بزرگ تر باشد به مشخصات بینی های گوشتی نزدیک تر می شوند ، زمان کاری که لازم است بر روی آن انجام شود و همچنین حساسیت آن هم بیشتر می باشد و هزینه عمل بینی را برای بینی های از نوع گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی می باشد .

عوامل موثر بر قیمت عمل بینی

 مشکلات بینی افراد 

به طور کلی برخی از افراد هم هستند که در ناحیه بینی خود دچار عوارضی مانند انحراف بینی ، بیماری پولیپ و یا شکستگی می باشد ، در عمل جراحی بینی بر طرف نمودن این مشکلات در اولویت فرد جراح قرار می گیرد ، در صورتی که فرد با چنین مشکلاتی همراه باشد لازم است که در ابتدا این مشکلات به طور کامل برطرف شوند و بعد از آن به انجام عمل جراحی بینی اقدام شود ، حتی ممکن است که در برخی از موارد عمل جراحی بینی برای یک شخصی نا مناسب می باشد و تنها با انجام عمل جراحی اصلاحی اکتفا شود ، یکی از عواملی که بر روی هزینه عمل جراحی بینی تاثیر می گذارد داشتن و یا نداشتن مشکلات و نا هنجاری های بینی می باشد .

هزینه تجهیزات عمل جراحی بینی 

هزینه جراحی بینی مانند هر عمل جراحی دیگری در کشور ایران از شهری به شهر دیگر تفاوت دارد ، به دلیل هزینه مراکز عمل جراحی ، تجهیزات استفاده شده و میزان دقت پرسنل و تجربه آن ها می باشد ، عمل جراحی بینی یک عمل کاملا تخصصی می باشد و این عمل جراحی نیاز به تجربه و مهارت بسیار بالایی دارد ، پزشکان جراح با تجربه و متخصص معمولا در مراکز استان ها مخصوصا شهر تهران حضور دارند و این موضوع طبیعی می باشد که هزینه عمل جراحی بینی در تهران مخصوصا مناطق شمال تهران بیشتر می باشد .

عمل جراحی دوم فرد 

عمل جراحی بینی دوم و یا همان عمل بینی ترمیمی یکی از انواع عمل های بینی می باشد که برای ترمیم و یا اصلاح نقص های عمل جراحی اول صورت می گیرد ، به دلایل گوناگون ممکن است بعد از انجام عمل جراحی بینی نیاز به عمل جراحی ترمیمی وجود داشته باشد ، برای مثال ممکن است که  فرم بینی فرد به حالت قبلی خود برگردد و یا حتی مشکلات تنفسی جدیدی را به دلیل شدت تغییرات ایجاد شه برای فرد پیش آید ، حتی عدم رضایت فرد از فرم بینی خود بعد از انجام عمل جراحی بینی می تواند دلیل انجام عمل باز بینی و یا ترمیمی باشد ، عمل جراحی بینی ترمیمی حساسیت بسیار بالایی را برای افراد دارد ، زیرا بینی یک بار تحت انجام عمل جراحی بینی قرار گرفته است و در حالت آسیب پذیر خود قرار دارد پس میزان تغییراتی کخ پزشک جراحی بینی می تواند بر روی این بینی اعمال کند بسیار محدود می باشد ، هزینه عمل جراحی بینی ترمیمی معمولا برابر و یا بیشتر از هزینه عمل جراحی بینی اصلی است .

آیا عمل جراحی بینی ارزان ارزش دارد؟

همان طور که در بالای مقاله گفته‌ ایم عمل جراحی بینی با کمترین هزینه هم قابل انجام است اما این عمل جراحی توسط چه پزشکی جراحی بینی انجام می‌ شود ؟ عمل عمل جراحی بینی ارزان می‌ تواند مختلفی را داشته باشد . مطب هایی که به تازگی شروع به کار کرده اند .

برای کسب تجربه خود عمل جراحی بینی را با هزینه های بسیار کمتر در مطب ها و بیمارستان‌ های خود انجام می‌ دهند اما نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که قطعاً چنین افرادی تجربه مواجه شدن با چالش‌ های زمان عمل بینی آشنایی کامل را ندارند و بینی های مشابه بینی فرد را انجام ندادند همچنین انجام این عمل جراحی بینی توسط چنین افرادی می تواند ریسک بالایی را داشته باشد .یکی دیگر از عوامل بسیار مهم در عمل بینی ارزان انجام عمل های پی در پی جراحی در یک روز می باشد برخی از پزشکان جراحی زیبایی عمل های زیادی را در یک روز انجام می‌ دهند که این کار موجب کاهش نرخ این جراحان در قیمت عمل بینی می شود که قطعاً دقت و تمرکز در جراحی با این کار کاملا کاهش پیدا کند .

آیا عمل جراحی بینی ارزان ارزش دارد؟

هزینه عمل جراحی بینی استخوانی

به طور کلی با توجه به نوع بینی، داشتن یا نداشتن پولیپ بینی، پوست بینی و دیگر مشکلات تنفسی به طور کلی نمی توان بیان کرد که قیمت عمل بینی استخوانی چقدر می باشد؟ یک بینی که فقط برامدگی بسیار کمی را دارد نسبت به یک بینی استخوانی با غضروف های محکم و نوک بینی هزینه کمتری را دارد .

قیمت عمل جراحی بینی گوشتی

بینی هایی که از نوع گوشتی هستند و دارای پوست ضخیم می‌ باشند فرآیند عمل جراحی کمی پیچیده و حساس تر می باشد . اعمال تغییرات در بینی های گوشتی کمی مشکل تر از بینی های استخوانی می باشد زیرا خطوط تیز و زاویه ها در زیر یک پوشش ضخیم به خوبی نمایش داده نمی شود و به همین قیمت عمل جراحی بینی نسبت به عمل جراحی بینی استخوانی بیشتر می باشد .

قیمت عمل جراحی زیبایی بینی با لیزر

بطور کلی لیزر در زمینه های گوناگون پزشکی استفاده های زیادی را دارد اما در جراحی بینی استفاده از لیزر هیچ معنایی ندارد ، استفاده از لیزر بینی در برداشتن قوز بینی و انحراف بینی و افتادگی نوک بینی هیچ جایگاهی نمی تواند داشته باشد و حتی نمی‌ توان هزینه ای نیز برای انجام این عمل جراحی بینی در نظر گرفت .

هزینه عمل جراحی بینی ترمیمی

برخی از افراد بعد از انجام اولین عمل جراحی بینی خود از مشکلات تنفسی و یا ظاهر بینی خود به طور کامل راضی نیستند و تصمیم به انجام عمل جراحی ترمیم بینی و یا جراحی مجدد بینی می گیرند فرد کاندید عمل جراحی بینی باید در سلامت کامل روانی خود باشند زیرا برخی از این افراد به دلیل وسواس های فکری تصمیم به عمل جراحی بینی می گیرند ، روند این عمل جراحی از جراحی اولیه سخت تر می باشد و به همین دلیل هزینه بالاتری را برای افراد خواهد داشت .

پرداخت هزینه عمل جراحی بینی توسط بیمه

به طور کلی شرکت های بیمه خیلی کم پیش می آید که هزینه عمل جراحی بینی را پرداخت کنند ، انجام عمل جراحی بینی فقط به دلیل زیبایی به هیچ وجه تحت پوشش بیمه های طرف قرار داد نمی باشد. پس اگر شما قصد انجام عمل جراحی بینی را دارید برای زیبا تر دیده شدن ک بالا بردن هارمونی خود باید صفر تا صد هزینه خود را پرداخت کنید .
برخی از شرکت های بیمه بخسب از هزینه های عمل جراحی بینی به دلیل شکستگی و یا انحراف بینی و مشکلات تنفسی را پرداخت می کنند اما اثبات این عوامل بسیار سخت و گاهی غیر ممکن می باشد .

هزینه عمل جراحی بینی گوشتی

این نوع از عمل جراحی بینی به دلیل وجود غضروف های ضعیف تر و نازک و ضخامت پوست که در بسیاری از افراد با چربی های بالاتر دیده می شود کمی تامل برانگیز می باشد ، در بینی های از نوع گوشتی چون با تقویت غضروف ها شکل داده می شود باید توسط یک متخصص با تجربه انجام گیرد که برگشت به حالت اول به هیچ وجه اتفاق نیافتد و قبل تز هر گونه اقدام باید مشاوره انجام شود که البته می تواند کمی گران تر هم برای داوطلب این عمل جراحی در بیاید .

آیا بیمه قسمتی از هزینه عمل جراحی بینی را پرداخت می کند ؟

اگر شما هم جزو افرادی هستید که قصد انجام عمل بینی ، اصلاح نحوه عملکرد آن و رفع نقص هایی مانند انحراف تیغه های بینی و مشکلاتی بینی را دارید بیمه مورد نظر قسمتی از هزینه های عمل بینی و یا حتی همه آن ها را ممکن است که پوشش دهد ، حتما قبل از انجام عمل جراحی بینی با شرکت بیمه خود هماهنگی های لازم را انجام دهید به دلیل اینکه برخی از شرکت ها نیاز به تایید قبل از انجام عمل جراحی بینی دارند ، عمل جراحی بینی که تنها با هدف زیبایی صورت انجام می شود معمولا توسط شرکت های بیمه پوشش داده نمی شود .

هزینه عمل جراحی بینی گوشتی

به هر حال ثابت نمودن این شرایط به موسسه های بیمه می تواند کمی دشوار تر باشد و بیشتر لازم است این وضعیت مورد تایید کارشناسان بیمه قرار دارد ، در بسیاری از موارد شرکت های بیمه هزینه صاف نمودن تیغه های بینی را تحت پوشش خود قرار می دهد که این عمل جراحی در اصطلاح به آن سپتوپلاستی نیز گفته می شود .

هزینه قبل و بعد عمل جراحی بینی

قبل از عمل بینی

 • هزینه مشاور عمل جراحی بینی که برخی از پزشکان جراح برای مشاوره خود ویزیت دریافت می کنند
 • آزمایش خون
 • عکس آتلیه که برخی از پزشکان در مطب و یا بیمارستان از متقاضی خود عکس می گیرند و دیگر نیازی به این هزینه ها نیست .
 •  سی تی اسکن در صورت انحراف بینی و مشکلات دیگر بینی

بعد از عمل جراحی بینی

بعد از عمل جراحی بینی دیگر هزینه ای وجود ندارد مگر این که پزشک جراح هزینه جداگانه ای را برای ویزیت و یا عوض کردن چسب بینی شما از خود شما دریافت کند .

بی هوشی در عمل جراحی بینی

بسیاری از افراد هم هستند که این تصور را دارند که بی حسی های موضعی بهتر از بی هوشی های عمومی می باشد اما نتیجه یک سری از تحقیقات به افراد نشان داده است که این تصور کاملا اشتباه می باشد و با توجه به این موضوع که عمل جراحی بینی جزو عمل های کم تهاجم تر نسبت به دیگر جراحی ها می باشد با استفاده دور کافی بی هوشی افراد می توانند یک بی هوشی مطلوب را در طی عمل جراحی بینی خود داشته باشند ، در بی هوشی های کامل افراد هیچ احساس دردی را در زمان عمل جراحی به هیچ وجه حس نمی کنند و با بی حرکت بودن فرد بیمار جراح بیشترین تسلط را بر روی افراد مورد عمل جراحی دارد .

یکی از بزرگ ترین نگرانی های افراد بیمار برای بیهوشی های عمومی داشتن حالت نا خوشایند بعد از بیهوشی مانند حالت تهوع و استفراغ می باشد . با ترکیب نمودن دارو های بی هوشی با دارو های تهوع و سر گیجه می توان این نگرانی را به حداقل خود رساند ،اما در بی حسی های موضعی تهوع و یا استفراغ در طول عمل جراحی می تواند سطح فشار خون افراد را بالا برده و باعث کبودی، تورم و خونریزی بیشتر نیز شود. افرادی که مورد برای عمل جراحی ترمیمی بینی خود از بی هوشی های عمومی استفاده می کنند و در عمل جراحی اول خود از بی حسی های موضعی استفاده کرده اند بی هوشی خود را راحت تر و با عوارض بسیار کمتر توصیف می کنند .
از لحاظ تکنیکی هم بی هوشی عمومی به دلیل خونریزی کمتری که دارد و عدم حرکت فرد بیمار بهترین گزینه برای افراد می‌ باشد .
به همین دلیل پزشکان جراحی بینی عموما بیشتر این روش جراحی را انتخاب می کنند .

چه افرادی به جراحی بینی نیاز دارند ؟

به طور کلی تقریبا 27 درصد از افراد به عمل جراحی بینی نیاز دارند که البته این موضوع کاملا به خود فرد بستگی دارد ، مواردی مانند بزرگی و یا قوس ، انحراف بینی ، کجی بینی و یا زائده ای در بینی داشته باشد .

هزینه عمل جراحی بینی شامل چه هزینه‌ هایی می‌ باشد؟

این موضوع کاملا روشن است که هزینه عمل جراحی بینی به دور از هزینه جراحی بینی دارای هزینه های جانبی دیگر هم می باشند که افراد را به عنوان یک داوطلب انجام این عمل جراحی بینی ملزم به پرداخت آن ها نیز می باشد ، به طور کلی هزینه هایی که برای عمل جراحی بینی پرداخت می کنید که شامل موارد زیر می باشد :

 • هزینه مشاوره اولیه
 • هزینه متخصص بیهوشی
 • هزینه‌های بیمارستان
 • هزینه آزمایشات

چه افرادی به جراحی بینی نیاز دارند ؟

نکات مهم قبل از انجام عمل جراحی بینی 

 • با مصرف آسپرین و دارو های شبیه به آن ها مانند پروفن حداقل باید دو هفته قبل از عمل بینی آن ها را مصرف نکرده باشید زیرا تمایل به خونریزی را در افراد مورد جراحی بینی افزایش می دهد .
 • در صورتی که به ویروس سرماخوردگی مبتلا شده اید حتما لازم است که عمل جراحی بینی را به مدت چند هفته عقب بیاندازید .
 • هدف از هر عمل جراحی بهبود بخشیدن به وضع ظاهری افرادی می باشد نه رسیدن به زیبایی کامل و مطلق .
 • دو هفته قبل از انجام عمل جراحی بینی به هیچ وجه نباید سیگار بکشید .
 • 8 ساعت قبل از عمل خود نباید چیزی میل کنید .
 • در صورت مصرف دارو های گیاهی باید با پزشک خود مشورت کنید .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله قیمت عمل بینی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)