وبلاگ

سوالات متداول درباره جراحی بینی

جراحی بینی به عنوان یکی از رایج ترین جراحی های زیبایی شناخته می شود که شکل بینی را تغییر می دهد. از عمل بینی می توان برای کوچک کردن بینی، باریک کردن بینی، شکل دادن به قسمت های مختلف و… استفاده کرد. به علاوه ممکن است عمل بینی موجب بهبود در تنفس شخص یا برطرف شدن مشکلات دیگر شود. با این حال همیشه سوالات متداول و زیادی در زمینه جراحی بینی وجود دارند که دغدغه بیشتر بیماران می باشند. در این مقاله به مهمترین سوالات متداول درباره جراحی بینی پاسخ می دهیم.

برخی از سوالات متداول درباره جراحی بینی

آیا عمل کردن بینی گوشتی امکان پذیر است؟

در پاسخ به این سوال می توان گفت که عمل کردن بینی گوشتی در مقایسه با جراحی بینی های استخوانی، کمی دشوار است. زیرا گاهی اوقات انتظار بیمار از نتیجه عمل برآورده نمی شود. بنابراین با توجه به دشوار بودن این نوع عمل بهتر است ابتدا بیمار، پزشک متخصصی را انتخاب کند که در زمینه جراحی بینی های گوشتی و بزرگ مهارت بیشتری داشته باشد.

جراحی بینی استاندارد چگونه است؟

با توجه به پیچیده بودن ساختار بینی می توان گفت که روش خاص یا استانداردی برای جراحی بینی وجود ندارد بنابراین جراحی بینی برای هر فرد متفاوت خواهد بود. در این شرایط نیازهای بیمار به طور کلی برطرف می شود و شکل و ظاهر بینی تغییر می کند.

رینوپلاستی برای زیبایی است یا جنبه ترمیمی دارد؟

رینوپلاستی می تواند هم جنبه زیبایی و هم جنبه ترمیمی داشته باشد. با این وجود بیشتر جراحی های زیبایی شامل هر دو گزینه خواهند بود. با این حال در جراحی ترمیمی تلاش می شود تا انتظارات برآورده نشده بیمار به طور کامل برآورده شده و ایرادات باقی مانده عمل قبلی نیز برطرف شوند.

تفاوت جراحی بینی باز و بسته چیست؟

رینوپلاستی بسته به عنوان روشی شناخته می شود که تمام برش ها در داخل بینی انجام می شوند. رینوپلاستی باز نیز شامل یک برش کوچک در قسمت پایین بینی است که منجر به تغییر شکل و ساختار بینی خواهد شد.

جراحی بینی چقدر طول می کشد؟

آیا می توان عمل بینی را به صورت طبیعی انجام داد؟

بیشتر پزشکان تلاش می کنند که عمل زیبایی بینی را به صورت طبیعی انجام دهند. با این وجود برخی از بیماران به جای بینی طبیعی، از مدل های فانتزی یا نیمه فانتزی استقبال می کنند. با این تفاسیر با توجه به نظر نهایی بیمار، دکتر فرد را جراحی می کند.

آیا با انجام عمل زیبایی، تنفس بهتر می شود؟

برخی از افراد مشکل تنفسی ندارند و عمل بینی فقط جنبه زیبایی خواهد داشت. با این وجود در بیشتر عمل های زیبایی، برطرف شدن مشکلات تنفسی بیماران در اولویت قرار می گیرد. بنابراین باید بیمار پس از مراجعه به پزشک، تمام مشکلات تنفسی را شرح دهد. در نهایت هنگام انجام جراحی علاوه بر تغییر شکل بینی، مشکل تنفسی بیمار نیز برطرف خواهد شد.

بعد از جراحی باید در بیمارستان بمانم؟

بیشتر عمل های زیبایی به صورت سرپایی انجام می شوند بنابراین بیمار پس از انجام جراحی و مراقبت های لازم می تواند به خانه برگردد. با این وجود در صورت لزوم ممکن است بیمار تحت مراقبت قرار گیرد.

از چه نوع بیهوشی برای جراحی بینی استفاده می شود؟

به طور کلی جراحی بینی از طریق بیهوشی عمومی انجام می شود. بنابراین بیمار در طول انجام عمل در یک خواب عمیق فرو می رود. در نهایت با از بین رفتن اثرات داروی بیهوشی نیز، بیمار هوشیاری کامل خود را به دست خواهد آورد.

آیا می توان عمل بینی را به صورت طبیعی انجام داد؟

جراحی بینی چقدر طول می کشد؟

عمل بینی ممکن است چند ساعت طول بکشد. بنابراین با توجه به پیچیدگی جراحی انجام عمل طولانی خواهد بود. در این شرایط بهتر است پیش از انجام عمل با پزشک مشورت نمایید تا مدت زمان تقریبی انجام جراحی را برای شما مشخص نماید.

ریکاوری چگونه انجام می شود؟

بعد از انجام جراحی بینی و ترخیص از بیمارستان، پیشنهاد می شود که بیمار یک هفته از محل کار مرخصی گرفته و فعالیت های سنگین را انجام ندهد. برخی از بیماران پس از انجام عمل حالت تهوع خواهند داشت که امری طبیعی محسوب می شود. علاوه بر این احساس گرفتگی در ناحیه بینی یا تورم نیز از عوارض جراحی خواهد بود.

آیا بعد از جراحی کبودی خواهم داشت؟

با توجه به نوع جراحی بینی، کبودی عادی خواهد بود. با این وجود بیشتر بیمارانی که کبود می شوند، پوست نازک و روشن دارند. در این حالت با جابجا شدن استخوان بینی، کبودی ایجاد خواهد شد. با این حال پس از گذشت حدود دو هفته، کبودی به طور کامل از بین خواهد رفت.

اگر پس از جراحی بینی از نتیجه ناراضی باشم، می توانم مجددا عمل کنم؟

با توجه به آناتومی بیمار و توقعات او از جراحی بینی، نتیجه عمل می تواند متفاوت باشد بنابراین چنانچه پس از گذشت چند وقت هنوز هم از نتیجه راضی نبوده و نیاز به اصلاح مجدد داشته باشید، باید به یک پزشک خوب مراجعه نمایید تا جراحی ترمیمی را برای شما انجام دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)