بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی طبیعی

ما سعی داریم در این مقاله شما را با عمل بینی گوشتی طبیعی آشنا کنیم. مدل طبیعی برخلاف سال های قبل که مدل ‌فانتزی علاقه‌مندان زیادی پیدا کرده بود؛ اکنون به عنوان یکی از پرمخاطب ترین مدل های بینی انتخاب می شود. اما آیا می دانید عمل بینی طبیعی به چه مدل عملی می گویند؟؟ طی جراحی بینی به مدل طبیعی تنها ایرادات بینی رفع می شود و جراح هیچ تلاشی برای اعمال تغییرات منحصر به فرد بر روی بینی نخواهد کرد. معمولاً کسانی که دوست دارند جراحی بینی شان از نظر دیگر افراد مشخص نباشد؛ این مدل را انتخاب می‌کنند. اما اگر کسی دارای بینی گوشتی باشد، مدل طبیعی برای او قابل اجراست یا نه؟؟ خوشبختانه امروزه بیشتر جراحان ترجیح می‌دهند بینی های گوشتی را به مدل طبیعی جراحی نمایند. بنابراین یک فرصت ویژه برای بینی های گوشتی است که به مدل طبیعی عمل شوند و مطابق سلیقه روز نتیجه بگیرند.

در صورتی که مدل بینی شما گوشتی است و دوست دارید مدل طبیعی عمل کنید؛ در این مقاله همراه ما باشید و با نکات جراحی زیبایی آشنا شوید.

جراحی بینی طبیعی

خیلی ها سوال می پرسند، منظور از جراحی بینی طبیعی چیست؟ این جراحی برپایه دلایل زیبایی و درمانی انجام می‌شود و افرادی که دچار مشکل در سیستم تنفس خود هستند به سراغ جراحی می روند تا مشکل خود را حل کنند. اما برخی دیگر در کنار مشکلات تنفسی مشکلات ظاهری بینی هم دارند که ساختار نامناسب بینی‌ باعث شده است از نظر ظاهری چهره شان غیرمتعادل به نظر برسد.

همانطور که از اسم این مدل جراحی زیبایی مشخص است، تنها برای ایجاد تغییرات گسترده و رفع مشکلات قابل مشاهده انجام می شود و بر خلاف دیگر روش‌های جراحی بینی مانند عروسکی یا فانتزی تغییرات قابل مشهودی مانند قوس شدید یا نوک سر بالا اصلاً اعمال نمی شود.

جراحی بینی طبیعی

 رفع عیب های عمل بینی گوشتی طبیعی :

طی عمل جراحی بینی گوشتی تنها ایرادات بینی رفع می‌شود و هیچ تغییری بر روی ساختار اصلی بینی ایجاد نخواهد شد. در سال‌های اولیه جراحی بینی به صورت تغییرات گسترده انجام می شد. به طوری که برخی تغییرات زیادی از حد بود و نه تنها از نظر ظاهری شکل بینی نامناسب به نظر می رسید؛ بلکه خیلی اوقات سیستم تنفسی هم دچار مشکل می شد.

البته انجام جراحی بینی طبیعی هم کار آسان و راحتی نیست و نیاز به متخصص حرفه‌ای با مهارت کافی در این زمینه دارد و تنها متخصصانی در زمینه عمل بینی طبیعی فعالیت دارند که از دانش به روز جراحی برخوردار باشند. بنابراین اگر می خواهید جراحی بینی طبیعی انجام دهید باید در انتخاب متخصص خود دقت کافی داشته باشید و به سراغ جراحانی بروید که در این زمینه نمونه کاری های زیادی داده باشند.

با این حال هنوز هم افراد زیادی هستند که بدون توجه به عملکرد تنفسی تصمیم می‌گیرند بینی خود را بیش از اندازه کوچک کنند و به دنبال طبیعی بودن مدل بینی نیستند.

عمل بینی گوشتی چه فرقی با دیگر عمل های زیبایی بینی دارد؟

بینی های گوشتی به مدل بینی هایی گفته می شود که دارای غضروف ضعیف و پوست ضخیمی هستند. معمولا عمل بینی های گوشتی کمی سخت تر از عمل بینی های استخوانی است. چرا که اعمال تغییرات بر روی بینی های گوشتی به دلیل ضعیف بودن کمی با مشکل روبرو است. بنابراین تغییرات زیاد باعث می‌شود قسمت پوست و پره‌های بینی تحت تاثیر قرار گیرند و بینی به سمت پایین متمایل شود.

معمولاً جراحان برای پیش‌گیری از چنین مشکلی بعد از جراحی زیبایی قسمتی از غضروف بینی یا گوش را به قسمت پایینی پیوند می‌زنند تا با تقویت غضروف بهتر بتوانند بر روی بافت و فرم پوست تغییر ایجاد کنند و بعد از جراحی فرد با تغییر شکل بینی مواجه نشود.

به خاطر همین، معمولاً جراحی بینی گوشتی نسبت به دیگر مدل بینی‌ها هزینه بیشتری به همراه دارد و متخصص باید دقت و مهارت بیشتری در این زمینه داشته باشد.

نکات کلیدی عمل بینی گوشتی طبیعی

برای این که عمل بینی گوشتی به بهترین صورت انجام شود باید متخصص به خوبی به نکات گفته شده در زیر دقت کافی داشته باشد:

کوچک نکردن زیاد از حد سوراخ های بینی: یکی از نکات مهمی که جراحان بینی در عمل جراحی بینی گوشتی به صورت طبیعی باید رعایت کنند عدم تغییرات زیاد از حد پره های بینی است. عمل طبیعی برخلاف مدل های فانتزی و عروسکی نیاز به کوچک کردن بیش از اندازه سوراخ های بینی ندارد. این کار موجب غیر طبیعی شدن ظاهر بینی می‌شود. حتی ممکن است در عملکرد تنفس بینی اختلال ایجاد کند.

تقارن در دو طرف بینی و طبیعی بودن ظاهر بینی: گاهی اوقات جراحی به دلیل ایجاد تغییرات زیاد از حد نمی تواند تقارن را بین دو طرف بینی برقرار کند. چرا که پره های بینی با تغییرات زیاد روبه‌رو است و برقراری تقارن به دلیل کم بودن غضروف امکان پذیر نمی باشد. بنابراین حتماً به پزشک خود توصیه کنید که بر روی پره های بینی تغییرات زیاد از حد اعمال کند و به خوبی بتواند تقارن را بین دو طرف بینی ایجاد نماید.

نکات کلیدی عمل بینی گوشتی طبیعی

تناسب سایز بینی با دیگر اجزای صورت: سایز و اندازه بینی باید با دیگر اجزای صورت هماهنگی داشته باشد و در صورتی که قصد دارید جراحی زیبایی طبیعی انجام دهید از جراح بخواهید تقارن و هماهنگی بینی با دیگر اجزای صورت را برقرار کند و سایز بینی را طوری تغییر دهد که بعد از عمل غیر طبیعی به نظر نرسد. در واقع فاصله بینی با لب نباید زیاد از حد تغییر کند و فاصله بینی و پیشانی زیاد از حد نباشد. همچنین قوسی که بر روی پل بینی ایجاد می‌شود نباید غیرطبیعی به نظر برسد.

صاف بودن قوز پشت بینی: یکی از مشکلاتی که در بین بینی های گوشتی وجود دارد برامدگی پشت بینی است. این برآمدگی بر روی ظاهر بینی بسیار تاثیر گذار است و زیبایی صورت را بسیار تحت تأثیر قرار می‌دهد. اما زمانی که تصمیم می گیرید بینی خود را به مدل طبیعی جراحی کنید؛ پل بینی نباید به شکل سرسره ای یا قوس دار طراحی شود. باید جراح بینی قوس را کاملا از بین ببرد و پشت بینی را کاملا صاف ترسیم کند.

بهترین دکتر برای عمل بینی گوشتی طبیعی چه کسی است ؟

از آنجا جراحی طبیعی نیاز به اعمال تغییرات بیش از اندازه ندارد، خیلی ها فکر می کنند نسبت به مدل فانتزی و عروسکی راحت تر است. اما اینطور نیست. اگر جراح برای انجام عمل بینی گوشتی طبیعی به اندازه کافی مهارت و تجربه نداشته باشد، جراحی با محدودیت های بسیاری روبرو می شود و اعمال تغییرات بر روی بینی های گوشتی توسط چنین جراحی امکان پذیر نخواهد بود. با این که جراح بینی برای مدل طبیعی ساختار اصلی و پره‌های بینی را دست نمی زند؛ اما باید بتواند با تمام محدودیت‌هایی که در جراحی بینی گوشتی روبروست ظاهری کاملا طبیعی برای بینی گوشتی ترسیم کند.

البته برای داشتن انتخاب درست می توانید به نمونه عمل های جراحی شده دقت کنید. با دیدن آنها به این نتیجه رسید که آیا جراح مهارت و تجربه کافی برای انجام جراحی طبیعی دارد یا نه و آیا در زمینه عمل بینی های گوشتی فعالیت‌های مفیدی داشته است یا نه.

همچنین این نکته را به یاد داشته باشید که قبل از گرفتن تصمیم قطعی حتما یک جلسه مشاوره پزشکی با دکتر مورد نظر خود داشته باشید تا تمام خواسته‌های خود را از انجام جراحی بینی گوشتی طبیعی برای او بیان کنید.

بهترین دکتر برای عمل بینی گوشتی طبیعی چه کسی است ؟

سپس پزشک مطرح می کند که اعمال تغییرات مورد نظر شما امکان پذیر است یا نه؟ اگر به نتیجه قطعی ای با پزشک خود نرسیدید؛ از انجام جراحی صرف نظر کنید.

 

فواید عمل بینی گوشتی طبیعی

مزایای که این نوع جراحی نسبت به مدل های فانتزی یا عروسکی به همراه دارد؛ شامل موارد زیر می باشد:

 • حفظ ظاهر طبیعی بینی
 • عدم ایجاد فرورفتگی ها بر روی بینی
 • رفع برآمدگی یا قوس روی بینی
 • عدم بروز مشکلات تنفسی
 • کوتاه بودن مدت زمان جراحی
 • گذراندن سریع دوره نقاهت و بهبودی
 • کم بودن عوارض حاصل از جراحی بینی

آمادگی برای جراحی بینی گوشتی طبیعی :

در اولین مرحله باید در انتخاب جراح خود دقت کافی به خرج دهید و حتماً در جلسه مشاوره پیش از عمل شرکت کنید و تمام سوالات و ابهامات خود را در جلسه مشاوره برطرف نمایید. همچنین از متخصص بخواهید مدل بینی شما را مطابق با سایر اجزای صورت طراحی کند تا بعد از عمل با ظاهری زیبا و مطابق با استاندارد های زیبایی رو به رو شوید. انجام یک جراحی متناسب با اجزای صورت باعث می‌شود دیگر اجزای صورت شما هم براساس نکات زیباشناسی تغییر شکل دهد. البته داشتن توقعات واقع بینانه و هدف منطقی باعث می شود جراح مطابق با علم زیباشناسی تغییرات لازم و مفید را بر روی ساختار بینی شما اعمال کند. در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید یا دچار بیماری خاصی هستید؛ حتما در جلسه مشاوره به اطلاع پزشک برسانید. مصرف داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین را قطع کنید و حداقل دو هفته قبل از جراحی از کشیدن سیگار خودداری نمایید.

 برای عمل بینی گوشتی باید چه توقعاتی داشت ؟

 

سعی کنید برای تصمیم نهایی توقعات واقع‌بینانه و انتظارات قابل انجام داشته باشید. آگاهی از ساختار بینی و میزان تغییرات قابل انجام بهترین و منطقی ترین تصمیم را برای شما به ارمغان می آورد. بنابراین پزشکی که بتواند شما را از تمام تهدیدهای جراحی به طور کامل آگاه کند و ساختار بینی تان را به طور واضح برای شما ترسیم نماید؛ برای انتخاب بهترین هدف از جراحی بینی هم می تواند به شما کمک کند. همچنین خودتان هم تلاش کنید نسبت به محدودیت های جراحی زیبایی و ساختار بینی گوشتی اطلاعات مفید و دقیقی به دست آورید و براساس تغییرات امکان‌پذیر و تناسب با دیگر اجزای صورت بهترین تصمیم را بگیرید در حقیقت هدفی که شما همراه با پزشک از انجام عمل بینی گوشتی می گیرید می‌تواند منجر به زیبایی دلخواه و افزایش اعتماد به نفس شما شود.

جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود؟

جراح بینی ابتدا در جلسه مشاوره ساختار و فرم بینی گوشتی را مورد بررسی قرار می دهد و میزان ضعیف بودن غضروف و همچنین ضخامت پوست را مشخص می کند. سپس بر اساس نتایج به دست آمده تصمیم می‌گیرد چه تغییراتی اعمال کند و چه تغییراتی قابل اجرا نخواهد بود. به طور کلی، جراح باید شکل نهایی بینی را متناسب با اعضای صورت ترسیم کند و بعد از جراحی اندازه بینی نسبت به دیگر اجزای صورت کوچک یا بزرگ به نظر نرسد. معمولاً ضخامت بینی های گوشتی به دو دلیل است؛ ضخامت بافت پوست و یا چربی بیش از اندازه که هر دو مو مورد برای اجرای تغییرات جراح را با مشکلات مختلفی روبرو می کند و حساسیت جراحی بینی های گوشتی را افزایش می دهد.

ورم بعد از عمل بینی گوشتی طبیعی :

یکی از مشکلات رایجی که بلافاصله بعد از عمل بینی گوشتی اتفاق می افتد، ورم بیش از اندازه است. به دلیل آسیب دیدگی زیاد بافت های بینی و اجتماع مایع درون بینی ناحیه زیر چشم و بینی با تورم بیش از اندازه روبه‌رو می‌شود. وجود تورم اصلا نگران کننده نیست و با گذشت زمان کاملاً از بین می‌رود. البته از بین رفتن ورم بینی های گوشتی کمی طولانی تر است. بنابراین برای مشاهده نتیجه جراحی باید کمی صبور باشید و خیلی زود قضاوت نکنید. البته برخی اقدامات کمک می‌کند که تورم خیلی زودتر بهبود یابد. این اقدامات شامل موارد زیر می باشد:

 • در دوره بهبودی هنگام استحمام از آب داغ استفاده نکنید. استفاده از آب داغ ورم بینی را تشدید می کند.
 • سعی کنید مصرف نمک را کاهش دهید و حتی به صفر برسانید.
 • کاهش نمک برنامه غذایی به کاهش التهاب و ورم بسیار کمک می کند.
 • تا حد الامکان سر خود را بالا نگه دارید و هنگام خوابیدن از دو بالش استفاده کنید. این کار به روند بهبودی و افزایش گردش خون در صورت بسیار کمک می کند و ورم بینی و زیر چشم را کاهش می دهد.
 • بهتر است فعالیت های خود را محدود کنید و از انجام فعالیت های سنگین و ورزش خودداری نمایید.

کلام آخر

قبل از انجام عمل بینی گوشتی طبیعی به نکات عمل بینی توجه کنید و سعی کنید بهترین دکتر و کلینیک را برای عمل انتخاب کنید. ممنون از اینکه تا ادامه این مطالب همراه ما بودید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)