بینی گوشتیبینی نیمه فانتزی

جراحی بینی گوشتی نیمه فانتزی

عمل جراحی بینی گوشتی نیمه فانتزی ترکیبی از جراحی بینی طبیعی و جراحی بینی فانتزی می باشد ، پزشک جراح در این مدل از جراحی زیبایی بینی تناسب اندازه و شکل بینی را با دیگر مولفه های صورت کاملا حفظ می شود ، در عمل جراحی بینی گوشتی نیمه فانتزی نوک بینی نسبت به بینی طبیعی کمی رو به بالا می باشد بنابراین بینی بیمار خیلی غیر طبیعی به نظر نمی رسد . این را هم باید بدانید که بینی های نیمه فانتزی کوچک تر از بینی های طبیعی می باشد .

بینی های فانتزی به طور کلی کوچک تر از حد معمول خود می باشد ، به همین دلیل کاملا مصنوعی به نظر می رسد چرا که پشت بینی بیش از حد خود خمیده می باشد و یا نوک بینی یش از حد به سمت بالا می باشد و این مسئله بینی را از شکل طبیعی خود کاملا خارج می کند .

جراحی بینی نیمه فانتزی گوشتی

برای دستیابی به جراحی بینی نیمه فانتزی موفق و رضایت بخش باید عمل جراحی بینی خود را توسط بهترین جراح بینی نیمه فانتزی و با آنالیز و بررسی نوع و ساختار بینی صورت گیرد ، برخورداری از یک بینی با بافت و غضروف محکم و داشتن یک پوست نازک از ملزومات جراحی بینی نیمه فانتزی می باشد ، پس جراحی بینی نیمه فانتزی برای افرادی که دارای بینی های استخوانی می باشند گزینه بسیار مهمی می باشد .

چرا که ظرافت های عمل جراحی بینی در بینی هایی که دارای پوست های نازک می باشند به خوبی قابل رویت می باشند ، افراد با بینی های گوشتی همراه با پوست ضخیم و غضروف های ضعیف کاندید مناسبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی می باشد و بهترین و مناسب ترین مدل های جراحی برای این دسته از افراد جراحی بینی طبیعی می باشد .

 کاندید مناسب جراحی زیبایی بینی

عمل جراحی بینی یک روش کاملا فردی می باشد و شما باید این عمل جراحی را با اهداف و انگیزش خود انجام دهید نه این که بخواهید با انجام این عمل جراحی خواسته های شخص دیگری را برآورده کند و یا سعی کنید متناسب با هر نوع تصویر ایده آلی باشید .

افراد می توانند کاندیدای منسابی برای عمل جراحی بینی زیبایی باشند در صورتی که : رشد صورت شما کامل شده باشد ، از نظر جسمی سالم باشید و چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه ای نسبت به نتایج این جراحی در ذهن داشته باشید.

 کاندید مناسب جراحی زیبایی بینی

چه کسانی نمی توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

 • افرادی که مبتلا به دیابت ، آرتروز ، اختلالات خونی ، آلرژی شدید ، کلسترول بالا ، بیماری ریوی و قلبی ، فشار خون بالا و باردار هستند ، دارو های رقیق کننده خون مصرف می کنند و اجازه ندارند برای 2 تا 3 روز مصرف دارو را متوقف کنند ؛ گزینه مناسبی برای جراحی بینی نمی باشند.
 • همچنین افراد سیگاری و افرادی که از محصولات دخانی استفاده می کنند، کاندید مناسبی برای جراحی زیبایی بینی نیستند.

هزینه جراحی بینی نیمه فانتزی

به طور کلی پرداخت هزینه رینوپلاستی جدا از مدل بینی ( طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی ) ، از آن جایی که جزو اعمال عمل جراحی بینی می باشد بر عهده خود فرد زیبا جو می باشد و بیمه تعهدی ئدر قبال پرداخت هزینه های آن ها ندارد .

البته باید این نکته را بدانید که چنانچه عمل جراحی بینی فقط به دلیل درمان مانند رفع پولیپ بینی ، انحراف بینی و مواردی از این قبیل انجام پذیرد بیمه درمانی هزینه های آن را پرداخت می کند . به طور کلی محاسبه دقیق هزینه عمل جراحی بینی مستلزم معاینه و بررسی دقیق برای بیمار می باشد و در غیر این صورت اصلا نمی توان قیمتی برای این عمل جراحی معین کرد .

تکنیک های جراحی بینی

عمل جراحی بینی در راستای انجاام رینوپلاستی و رفع نقائص بینی از یکی از تکنیک های عمل جراحی بینی به روش بسته و یا جراحی بینی به روش باز استفاده می شود در خصوص این مسئله که کدام یک از روش های برای انجام عمل جراحی بینی مورد استفاده می شود باید گفت که عمل جراحی بینی با توجه به وسعت ایرادات موجود ، میزان اصلاحات مورد نیاز و بر اساس صلاح پزشک جراح از تکنیک های جراحی بینی که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد استفاده می کنند .

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که عمل جراحی بینی به روش باز به دلیل عدم محدودیتی که برای افراد دارد بیشتر انتخاب اول جراحان بوده و شاهد آن می باشم که معمولا جراحان بینی برای انجام عمل جراحی بیشتر روش باز را می گزینند .

جراحی بینی به روش بسته
در عمل جراحی به روش بسته ؛ تمامی شکاف ها و برش های مورد نیاز جراحی در داخل بینی بیمار انجام می شود و اصلاح ایرادات بینی ، تنها از طریق این برش ها صورت می گیرد ، به این نکته توجه داشته باشید که در عمل جراحی بینی به روش بسته دیگر نیازی به ایجاد شکاف در بخش های خارجی بینی وجود ندارد و در آخر از آن جا که همه شکاف ها در داخل بینی ایجاد می شود دسترسی به دیگر ساختار های بینی با محدودیت مواجه می شود .

به همین دلیل ایجاد یک سری تغییرات گسترده بر روی بینی از طربق جراحی بینی به روش بسته با دشواری زیادی همراه می باشد و حتی در برخی از موارد نیز امکان پذیر نمی باشد . پس تنها در مواردی که بینی با ایرادان جزئی و مختصری رو به رو می باشد و نیازی به اعمال اصلاحات وسیع بر روی آن وجود ندارد ، جراحی بینی به روش بسته گزینه مناسبی خواهد بود.

جراحی بینی به روش باز 

در عمل جراحی بینی به روش باز ؛ علاوه بر شکاف های ایجاد شده در داخل بینی ، یک شکاف ظریف هم در ناحیه کلوملا یا پوست مابین حفره های بینی افراد ایجاد می کنند . با ایجاد برش های خارجی بر روی بینی در روش باز موجب خواهد شد که جراح بتواند از طریق این روش اقدام به بلند کردن پوست از روی ساختار زیرین بینی کرده و به کل ساختار بینی تسلط کافی را داشته باشد .

در این روش جراحی که دامنه دید پزشک جراح در عمل جراحی بینی به روش باز با محدودیت مواجه نمی باشد امکان ایجاد تغییرات بیشتر بر روی بینی در این روش برای جراح به آسانی می باشد ، پس می توان گفت که عمل جراحی بینی به روش باز برای جراحی های پیجیده و دشوار بینی از جمله عمل جراحی بینی ترمیمی ، جراحی بینی گوشتی و دیگر مواردی از این قبیل گزینه مناسبی برای افراد به شمار می رود .

تکنیک های جراحی بینی

اقدامات قبل از جراحی بینی

حتما هماهنگ کنید که یکی از اعضای خانواده و یا دوستان شما را در زمان جراحی ، بازگشت به منزل و حتی چند روز مراقتب بعد از عمل حتما همراهی کنید .

 • از دارو های حاوی آسپرین یا ایبوپروفن ، ویتامین E و مکمل های گیاهی به مدت دو هفته برای جلوگیری از خونریزی خود دداری کنید.
 • سیگار و محصولات دخانی و نوشیدنی های الکلی را دو هفته قبل از جراحی بینی ترک کنید ، تنباکو و نیکوتین می توانند موجب انقباض رگ های خونی و نارسایی گردش خون شوند.
 • از چند روز قبل از عمل بینی ، به وفور آب بنوشید.
 • شب قبل از جراحی حمام کنید و آرایش ، لوسیون و کرم های آرایشی را کاملا از بدن بشویید.
 • اگر لاک ناخن دارید ، قبل از جراحی پاک کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

رعایت موارد زیر در کاهش دوره نقاهت و تسریع فرآیند بهبودی جراحی بینی تاثیر بسزایی دارد و همچنین در دستیابی به نتایج بینی زیباتر نیز تاثیر چشمگیری دارد. در ادامه شما را با مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • چند روز اول ؛ سرگیجه ، ضعف و بی حالی ، کاهش قوه تشخیص بویایی خواهید داشت.
 • بعد از جراحی بینی ، داروهایی که پزشک تان تجویز نموده را در ساعت های معین و به طور مرتب مصرف نمایید.
 • بعد از عمل ، شدیدا توجه داشته باشید که ضربه به بینی تان وارد نشود و به این منظور در جاهای پر رفت و آمد و شلوغ تردد نکنید.
 • در خصوص تغذیه بعد از جراحی بینی باید گفت که طی هفته اول پس از عمل بینی ، غذاهای رقیق و آبکی نظیر سوپ و فرنی میل نمایید و از خوردن غذاهای جویدنی خودداری کنید.
 • لازم به ذکر است که  ورم و کبودی ناشی از جراحی بینی از روز سوم به بعد تشدید می گردد ولی جای نگرانی نیست چرا که به تدریج و به مرور زمان از میزان آن کاسته شده تا جایی که به طور کامل برطرف می گردد.
 • برای کاهش کبودی و تورم بینی و جلوگیری از افزایش آن می توانید به مدت 72 ساعت پس از عمل از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • هنگام عطسه کردن حتما با دهان باز عطسه کنید و از عطسه کردن با دهان بسته بپرهیزید ، تا به این ترتیب به بینی تان فشار وارد نگردد.
 • در دوران نقاهت عمل بینی ، از صحبت کردن زیاد و خندیدن بیش از اندازه خودداری کنید.
 • از فین کردن شدید در چندین ماه ابتدایی پس از عمل بینی اجتناب نمایید.

سایر مراقبت های ضروری بعد از جراحی بینی

 • در ماه های اولیه بعد از جراحی بینی رفتن به استخر و همچنین قرار گرفتن در محیط هایی با حرارت بالا همچون سونا ممنوع است.
 • از استعمال دخانیات حداقل به مدت 2 ماه خودداری کنید ، زیرا دخانیات در فرآیند ترمیم زخم های جراحی اخلال ایجاد می کنند.
 • همچنین از مصرف مشروبات الکلی نیز تا 2 ماه پس از عمل بینی باید اجتناب نمایید ، زیرا مشروب سبب گشاد شدن رگ های خونی شده و میزان تورم را افزایش می دهد.
 • از پمادهایی که جهت ترمیم بخیه و بهبود جای زخم تجویز شده اند مطابق دستور استفاده نمایید.
 • پس از جراحی بینی ، گاز استریل کوچکی در زیر بینی شما به منظور جذب خونابه قرار داده می شود در صورت خونی شدن بهتر است اقدام به تعویض آن با یک گاز استریل تمیز نمایید. توجه داشته باشید که برای این کار هرگز از دستمال کاغذی استفاده نکنید زیرا ممکن است منجر به ایجاد آلودگی شود.
 • نحوه خوابیدن بعد از جراحی بینی بصورت طاقباز می باشد و به هیچ عنوان نباید به پهلو یا شکم بخوابید. همچنین سر شما باید بالاتر از حد باشد که بدین منظور باید دو عدد بالش زیر سرتان قرار دهید.
 • توجه داشته باشید که پس از جراحی بینی و بعد از اولین مراجعه جهت ویزیت اولیه ، تاریخ مراجعات بعدی شما توسط پزشک معالج تان مشخص خواهد شد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

آیا جنسیت در جراحی بینی باید لحاظ شود ؟

به طور کلی شکل ظاهری و یا آناتومی اسکلتی و ژنتیک تعیین می شود که آناتومی اسکلت صورت زنان و مردان کاملا متفاوت می باشد ، این نکته را هم باید دانید که درک این تفاوت های یکی از مولفه های مهم در انجام عمل جراحی پلاستیک به شمار می رود .

ساده ترین راه های مقایسه بینی زن و مرد بررسی اندازه و شکل بینی می باشد ، بینی های مردانه به طور کلی بزرگ تر و بینی زنانه معمولا کوچک تر می باشد .

معاینه بدنی

پزشک جراح ؛ پوست ، ساختار داخلی و خارجی بینی را به طور کامل برای افراد معاینه می کند. معاینه فیزیکی به پزشک جراح کمک می کند تا مشخص کند چه تغییراتی باید بر روی بینی افراد اعمال شود و خصوصیات جسمی شما ؛ به عنوان مثال ، ضخامت پوست یا قدرت غضروف در انتهای بینی بر نتایج شما تأثیر می گذارد یا خیر.

 • معاینه فیزیکی برای تعیین تأثیر جراحی بینی بر تنفس مهم است.
 • آزمایش خون ، نوار قلب و تنفس سنجی برای دریافت داروی بیهوشی تجویز می شود.
 • از زوایای مختلف بینی عکس هایی گرفته می شود.
 • پزشک ، تغییرات لازم را بر روی عکس مشخص می کند و در حین جراحی به علائم درج شده روی تصویر توجه می کند.
 • جراح با توجه به انتظارات و خواسته های شما خواهد گفت آیا می توانید عمل بینی و تغییرات مورد نظر را انجام دهید یا خیر.
 • جراحی بینی را می توان همراه با عمل های دیگری مانند جراحی چانه انجام داد ؛ در برخی موارد پزشک ممکن است جراحی زیبایی چانه را ( در مواردی که فرد چانه کوچکی داشته یا با عقب رفتگی چانه مواجه است ) توصیه کند ؛ زیرا چانه کوچک ، بینی را بزرگتر نشان می دهد.

این نکته را باید بدانید  که انجام جراحی چانه همراه با عمل جراحی بینی ، الزامی نیست ؛ اما می تواند تناسب و تعادل مولفه های صورت را بهبود بخشیده و نتیجه جراحی بینی را به شکل بهتری نمایان سازد.

جراحی بینی تا چه اندازه می تواند موفقیت آمیز باشد ؟

آناتومی بینی و صورت همه افراد متفاوت می باشد ، بنابراین ممکن نیست که بینی شما دقیقاً مانند بینی فرد دیگری باشد ، ضخامت پوست ، مقوله ای مهم در عمل جراحی بینی می باشد . تا جایی که اگر پوست بینی نازک باشد ، پنهان کردن برجستگی های بینی برای افراد دشوار می گردد.

در مقابل ، اگر پوست بینی ضخیم باشد تغییراتی که می توان بر روی بینی به وجود آید و در قسمت خارجی بینی به وضوح نشان داده نمی شوندبه همین دلیل در عمل جراحی زیبایی بینی ، هدف جراح بینی این است که بینی به یک نتیجه معقول و منطقی ختم گردد.

سن مناسب عمل جراحی بینی

اگر قرار است عمل جراحی زیبایی بینی را انجام دهید ، باید رشد اجزای صورت به ویژه بینی کامل شده باشد ؛ بنابراین این عمل جراحی باید بعد از بلوغ نیز صورت گیرد ، اما اگر هدف از عمل جراحی بینی ، درمان پزشکی ؛ مانند رفع انسداد بینی یا ناهنجاری تنفسی باشد ؛ قبل از بلوغ هم می توان جراحی بینی را انجام داد.

معاینه بدنی

در عمل جراحی بینی چه اتفاقی می افتد ؟

انجام عمل جراحی زیبایی بینی تحت بی حسی همراه با آرام بخش و یا بی هوشی عمومی به میزان پیچیده بودن عمل جراحی بینی و ترجیح بیمار کاملا بستگی دارد ، متخصص عمل جراحی بینی در جلسات مشاوره بهترین گزینه را به شما خواهد گفت ، در صورت انجام عمل جراحی بینی تحت بی هوشی عمومی بیمار داروی بی هوشی را با استنشاق و یا تزریق به رگ دریافت می کند اما به لوله های تنفسی نیاز دارد ، فرد بیمار در زمان عمل جراحی بینی کاملا خواب می باشد و هوشیاری لازم را ندارد .

عمل جراحی زیبایی بینی از طریق یکی از روش های باز و یا بسته انجام می سود و در حین عمل جراحی بینی ، جراح استخوان و غضروف های زیر پوست را تنظیم می کند  ، عمل جراحی بینی می تواند بسته به میزان نیاز به برداشتن یا افزودن غضروف به ساختار بینی شکل استخوان بینی یا غضروف را تغییر می دهد . برای تغییرات کوچک پزشک جراح ممکن است از غضروف های بینی و یا گوش استفاده کند اما برای تغییرات بزرگتر پزشک جراح می تواند از غضروف های دنده و یا پروتز استفاده کند . بعد از ایجاد تغییرات مورد نظر پزشک جراح پوست و بافت را بر روی ساختار بینی قرار دهد و برش را بخیه می زند .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله جراحی بینی گوشتی نیمه فانتزی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)