بینی گوشتی

عوارض جراحی بینی گوشتی

عوارض جراحی بینی گوشتی چیست؟ یکی از انواع عمل های جراحی بینی، عمل جراحی بینی گوشتی می باشد که بر روی بینی های گوشتی انجام می شود. این نوع از بینی های گوشتی دارای پوستی ضخیم، غضروف و استخوان ضعیف تری می باشند. روش های قدیمی عمل جراحی بینی تاثیر مثبتی را در نتیجه عمل جراحی بینی گوشتی نداشته زیرا با تراشیدن غضروف های بینی و نازک کردن آن ها با گذشت زمان بینی به فرم و حالت قبلی خود برمی گردد.

همان طور که می دانید بعد از انجام هر نوع عمل جراحی معمولا عوارضی نیز برای افراد وجود دارد، عمل جراحی زیبایی بینی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد. در زمان انجام عمل جراحی بینی باید روند مناسبی برای افراد طی شود تا به یک نتیجه مطلوب برسید و این کار بدون مراقبت های پزشک زیبایی و فرد بیمار امکان پذیر نمی باشد. در ادامه این مقاله از وب سایت جراحان برتر قصد داریم شما را با عوارض جراحی بینی گوشتی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

جراحی بینی گوشتی چیست؟ 

امروزه بسیاری از افراد عمل جراحی بینی گوشتی را با هدف زیبایی انجام دهند و تعداد بسیار کمی از افراد وجود دارند که یک هدف درمانی از انجام این عمل جراحی دارند. این عمل زیبایی علاوه بر مزایایی که برای افراد به همراه دارد و موجب زیبا تر شدن ظاهر افراد می شود و با وجود تکنیک هایی جدیدی که برای انجام این روش وجود دارد هنوز هم با تردید های بسیاری همراه می باشد و برخی از افراد نمی توانند برای عمل جراحی بینی خود به شکل کاملا مطمئنی تصمیم بگیرند. می توان گفت که یکی از دلایل اصلی به وجود آمدن این تردید در ذهن بسیاری از افراد عوارض جراحی بینی گوشتی در سال های گذشته می باشد.

به طور کلی در سال های قبل پزشکان جراحی بینی بر روی برداشتن غضروف بینی تمرکز بیشتری داشتند و به همین دلیل بخش زیادی را غضروف بینی را برمی داشتند و زیبایی اصل از انجام این روش برای افراد موقتی بوده و بعد از گذشت مدت زمانی از عمل جراحی بینی عوارض نا پسندی را برای افراد به ارمغان می آوردند، امروزه نیز شیوه های جدیدی و پیشرفته ای برای عمل جراحی بینی های گوشتی وجود دارد که تردید افراد را برای انجام این عمل جراحی به طور کامل از بین برده است.

 عوارض جراحی بینی گوشتی چیست ؟ 

همچنین علاوه بر این رضایت افراد دیگر از انجام عمل جراحی بینی گوشتی موجب شده تا آن ها از انجام این عمل جراحی بیشتر مطمئن شوند، به طور کلی برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی باید به یک پزشک جراح و حرفه ای مراجعه فرمایید و بعد از این که مشاوره های لازم را از پزشک جراح خود دریافت کردید شما می توانید در مورد جراحی بینی پهن و گوشتی خود تصمیم گیری کنید. در ادامه شما را با عوارض جراحی بینی گوشتی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.

موارد عوارض جراحی بینی گوشتی

یکی از پر تکرار ترین سوالاتی که افراد دارای بینی های گوشتی از پزشک جراح بینی می پرسند عوارض جراحی بینی گوشتی می باشد. اول از همه باید این نکته را بدانید که اگر عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی شما توسط یک پزشک جراح بینی گوشتی خوب و با تجربه برای شما انجام و و بیمار مراقبت های بعد از عمل جراحی را به خوبی رعایت کند این عمل جراحی برای افراد هیچ عوارضی را در پی نخواهد داشت. دکتر داوود محمدیان روشن با سابقه بالا و درخشانی که در این زمینه داشته است بهترین جراح بینی در صادقیه تهران می باشد.

همچنین تمام کار هایی که افراد برای زیبا تر شدن و یا درمان خود انجام می دهند شامل مدت زمان معینی دوران استراحت و درمان است که در این دوران افراد باید به یک سری از نکات و قواعد عمل کنند. عمل زیبایی بینی گوشتی نیز از این قاعده مستثنی نمی باشد و تمامی افراد بعد از اقدام به انجام عمل جراحی بینی گوشتی باید نکات لازم را در دوران درمان که مرتبط با عوارض عمل بینی گوشتی می باشد را به خوبی رعایت کنید. همچنین رعایت تمامی نکات در دوران درمان موجب می شود تا فرم مطلوبی برای بینی افراد حاصل شود و نتیجه حاصل از عمل بینی برای افراد ثابت باقی بماند.

از جمله نکات مهم در این رابطه این است که افراد بیمار تا جایی که می توانند از تکان دادن و جا به جا کردن سر و صورت خود باید خودداری کنند و همچنین لازم است که در دوران نقاهت این افراد از غذا های آبکی و یا غذا هایی که بافت نرمی دارند مصرف کنند تا هیچ فشاری بر روی عضله های صورت به آن ها وارد نشود. همچنین لازم است بدانید که افراد تا مدت زمان مشخصی حداقل تا 3 الی یک ماه از فین کردن باید خودداری نمایند. این افراد بهتر است که در زمان خواب سر خود را در ارتفاعی بالاتر از حالت معمولی خود قرار دهند و تا مدت زمان مشخصی از خوردن فذای های تند و داغ خودداری فرمایند. در این دوران تا آن جایی که می توانند بهتر است که با دهان باز عطسه کنند و در زمان نوشیدن مایعات از نی استفاده کنند.

همچنین طبق تجربیاتی که از عوارض جراحی بینی گوشتی به دست آمده به برخی از افراد توصیه می شود که تا آن جایی که می توانند از خندیدن خودداری فرمایند و انجام فعالیت های مختلفی مانند ورزش کردن و یا رفتن به شنا خودداری فرمایند. نکته آخر نیز این است که شما نباید از عینک های سنگین که موجب ورود فشار به بینی شما می شود استفاده کنید.

ویژگی‌ بینی های گوشتی 

همان طور که در بالای مقاله گفته شد تمامی افراد دارای بینی هایی با فرم های کاملا متفاوتی می باشند، برخی از افراد دارای بینی های گوشتی می باشند که باید گفت که هر مدل از بینی ها دارای ویژگی های خاص خودشان می باشند. بینی های گوشتی نیز دارای یک پوسته ضخیم می باشند و در قسمت نوک این مدل از بینی ها تعداد بسیاری غدد چربی وجود درد و دارای سری پهنی می باشند.

 ویژگی‌ و عوارض جراحی بینی های گوشتی 

با این وجود که نوک بینی های از نوع گوشتی بهن و نسبتا بزرگ می باشند این نوع از بینی ها دارای غضروف های ضعیفی می باشند. به گونه ای که اگر نوک بینی را کمی فشار دهیم نوک بینی به راحتی پایین می آید. همچنین به دلیل ضعفی که بینی های گوشتی و غضروف دارند این نوع از بینی ها دارای ساختاری ضعیف می باشند و مانند بینی استخوانی استحکام لازم را ندارند برای همین جراحی بینی استخوانی راحت تر از عمل بینی گوشتی می باشد.

همچنین بهتر است که در زمان انجام عمل جراحی بینی گوشتی غضروف های آن کاملا کوچک و ضعیف نشوند به این دلیل که این کار موجب می شود تا بینی یک فرد افتاده و نا پسند را به خود بگیرد. در ادامه مقاله عوارض جراحی بینی گوشتی در رابطه با خصوصیات بینی گوشتی صحبت خواهیم کرد پس، با ما تا آخر همراه باشید.

همچنین علاوه بر این در زمان چرخش سر رو به بالا اگر به پایین نگاه کتید به جای این که بینی یک حالت مثلثی شکل را داشته باشد بیشتر یک حالت نیم دایره را به خود گرفته است. همچنین در این بینی های گوشتی به حای این که نوک بینی پهن باشد قسمت های بالاتر از نوک بینی نیز پهن می باشند.

همچنین باید در زمان انجام عمل جراحی بینی اصول و قواعد را با حساسیت کامل مد نظر خود قرار دهید تا بتوانید بدون هیچ گونه خطر و ریسکی فرم دلخواه خود را برای بینی به وجود بیاورید ، پس افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که برای انجام عمل جراحی بینی گوشتی خود به هر پزشک جراحی مراجعه نکنند و تحقیقات لازم خود را در مورد پزشک جراح مورد نظر خود انجام دهند ، نکته اساسی در مورد عمل جراحی بینی های گوشتی این است که به جای برداشتن و یا ایجاد تغییر در غضروف خود باید آن را به خوبی تقویت کنید.

خصوصیات بینی گوشتی

 • غضروف های بینی های از نوع گوشتی بزرگ و قطور پایینیِ کناری
 • پوست ضخیم و چرب نوک بینی
 •  غضروف پهن و بزرگ جلوی بینی
 •  بافت همبند زیاد در زیر پوست
 • بافت ضعیف غضروفی که معمولا حالت ارتجاعی دارد.

نکات قبل از جراحی بینی گوشتی

در ادامه مقاله عوارض جراحی بینی گوشتی شما را با اقدامات بعد از عمل بینی گوشتی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 • افراد باید یک شب قبل از انجام عمل جراحی بینی گوشتی استحمام کنند و مراقبت باشند که به هیچ وجه سرما نخورند.
 • یک شب قبل از انجام عمل جراحی بینی گوشتی خود بک شام سبک باید میل کنید.
 • فرد بیمار باید 8 ساعت قبل از عمل جراحی خود از خوردن و آشامیدن اجتناب کنند.
 • افراد باید در روز عمل بینی خود حتما ناشتا باشند چرا که در صورت پر بودن معده ممکن است که محتویات داخل معده شما در زمان انجام عمل جراحی برگشت نکند و وارد مجاری تنفسی و حلق شما شود و در روند عمل جراحی هیچ مشکلی پیش نیاید و در نتیجه نیز بیمار را در معرض خطراتی را قرار می هد.
 • صبح روز عمل جراحی بینی خود شما می توانید از مایعات شیرین بدون پالم استفاده نمایید.
 • به این نکته توجه داشته باشید که شامل شامل مایعات نیست بلکه خود یک غذای کامل به حساب می آید.
 • شما باید نیم ساعت قبل از ساعت تعیین شده برای شما در محل عمل جراحی حضور پیدا کنید.
 • شما حتما باید یک نفر را همراه خود در روز عمل جراحی داشته باشید و همان یک نفر کافی است.
 • در روز عمل جراحی بینی خود خانم ها به هیچ وجه نباید هیچ گونه وسایل آرایشی را مخصوصا در نواحی چشم خود داشته باشند به این دلیل که وجود مواد های آرایشی بر روی صورت می تواند موجب ایجاد آلودگی در زمان انجام عمل جراحی بینی در شما شود.
 • آقایان نیز بهتر است ریش و سبیل خود را قبل از عمل بتراشند.
 • به افراد بیمار توصیه می شود که لباس های گشاد و دکمه دار را حتما بپوشند تا بعد از عمل با عوارض جراحی بینی گوشتی و در زمان پوشیدن لباس با مشکلی مواجه نشوند.
 • افراد بیمار در صورتی که قرص یا داروی خاصی مصرف را می کنند باید با پزشک جراح بینی خود در میان بگذارند.
 • مصرف برخی از دارو های رقیق کننده خون مانند آسپرین از را باید یک الی 2 هفته قبل از انجام عمل جراحی بینی حتما قطع کنید.
 • قرص های راکوتان و اکوتان نیز از دو ماه بعد از عمل جراحی بینی باید به طور کامل قطع شود.
 • استعمال دخانیات و قلیان به مدت یک هفته قبل از انجام عمل بینی گوشتی و همچنین یک هفته بعد از عمل ممنوع می باشد.
 • چنانچه روز جراحی با دو روز ابتدایی عادت ماهیانه شما مصادف است حتما پزشک خود را در جریان این موضوع  قرار دهید.

 

نکات قبل از جراحی بینی گوشتی

دلایل ورم پس از عمل بینی گوشتی و روش های کاهش تورم

افراد بلافاصله بعد از عمل جراحی بینی خود دچار کبودی و ورم می شوند و از مهم ترین دلایل آن آسیب وارده به بافت های بینی و همچنین جمع شدن مایع در درون بینی می باشد، ورم بینی های گوشتی با گذشت زمان کاملا از بین می رود اما در روز های ابتدایی بعد از عمل جراحی بینی میزان آن به بیشترین حد ممکن خود می رسد، اما با انجام برخی از اقدامات شما می توانید به روند بهبودی ورم خود کمک بسیاری کنید.

 • یکی از ساده ترین مهم ترین روش ها برای کاهش تورم ورم بینی گوشتی عمل شده و همچنین کمتر شدن درد  و عوارض جراحی بینی گوشتی بعد از عمل استفاده از کمپرس های سرد می باشد.
 • برخی از افراد بیمار این تصور را دارند که در صورتی که با آب داغ حمام کنید زخم های آن ها زودتر خوب می شود و این در حالی است که انجام این کار موجب تشدید ورم در شما می شود.
 • افراد باید مصرف نمک را قطع کنند زیرا سدیم موجود در نمک التهاب را بسیار افزایش می دهد.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله عوارض جراحی بینی گوشتی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید. دکتر داوود محمدیان روشن، یکی از بهترین جراحانت در حوزه جراحی بینی استخوانی مردانه می باشد. کلینیک جراحان برتر سعی داشته تا با تلاش بسیار رضایت و اعتماد شما عزیزان را کسب کرده و در این زمینه بهترین باشد. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه و دریافت مشاوره از طریق راه های ارتباطی درج شده در وب سایت جراحان برتر با متخصصین مجرب ما در ارتباط باشید. امیدواریم که از خواندن این مقاله لذت برده باشید و برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)