بینی استخوانی

جراحی بینی استخوانی مردانه

امروزه تعداد بسیاری از آقایان به سمت عمل جراحی بینی استخوانی مردانه می روند که یکی از مهم ترین جنبه های عمل جراحی بینی در آقایان این است که مردانگی آن ها در فرم بینی به خوبی حفظ شود و بینی یک ظاهر زنانه را پیدا نکند ، اگر یک قسمت از بینی شما نیاز به کوچک شدن دارد، پشت و یا پل بینی باید کاملا قوی و محکم باقی بمانند تا از ظاهری تکه تکه شده و شیب دار کاملا جلوگیری کند.

اما تنها چیزی که بسیار پر اهمیت و مهم است این است که آناتومی بدن آقایان نسبت به خانم ها ده درصد بزرگ تر می باشد و به همین دلیل عمل جراحی بینی استخوانی مردانه بهتر است که کاملا به چهره آن ها باشد و بیش از اندازه کوچک نشود تا باعث بدفرمی در بینی شود. همچنین عمل جراحی بینی در آقایان با توجه به آناتومی بدن آن ها با خانم ها کاملا متفاوت می باشد و باید ظاهر آن ها به نحوی متناسب با دیگر اجزای صورت آن ها باشد.

معمولا شکل بینی ها در آقایان به صورت مخروطی شکل و در زنان قلبی شکل می باشد ، تنها چیزی که در عمل جراحی بینی بسیار اهمیت دارد اندازه ، عرض و ارتفاع بینی ها می باشد که حتما باید در عمل جراحی این نکات لحاظ شود . در ادامه مقاله قصد داریم شما را با جراحی بینی استخوانی مردانه آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید.

بیشتر بخوانید : بهترین جراح بینی در صادقیه

بهترین جراحی بینی استخوانی مردانه

از بهترین شکل بینی در آقایان به شکلی است که حالت طبیعی خود را کاملا حفظ کرده باشد، همان طور که می دانید بینی آقایان از بینی خانم ها بزرگ تر می باشد و در نتیجه نیز مدل و فرم آن ها با بینی خانم ها کاملا متفاوت می باشد، نوک بینی آقایان نباید زیاد به سمت بالا رفته باشد و بینی آقایان نباید بیش از حد کوچک و یا بیش از حد پهن و یا نازک باشد.

همان طور که می دانید عمل جراحی بینی استخوانی مردانه در میان آقایان بسیار گسترش پیدا کرده است و طبق آمار ها یک سوم از عمل های جراحی بینی متعلق به آقایان می باشد ، همچنین آناتومی بینی آقایان در مقایسه با خانم ها کاملا متفاوت می باشد که از جمله این تفاوت ها شامل موارد زیر می باشد :

 • زاویه نوک بینی در آقایان به هیچ وجه نباید بیش از حد رو به بالا باشد ، همچنین نوک بینی آقایان در مقایسه با خانم ها کمی برآمده تر می باشد و بالا رفتن بیش از حد بینی در آقایان موجب برهم خوردن هماهنگی در چهره افراد می شود.
 • خط پشت بینی در آقایان کاملا صاف بوده و در میان خانم ها دارای مقداری از شیب می باشد.
 • زاویه بینی و همچنین زاویه پیشانی در آقایان نسبت به بانوان بسیار کمتر می باشد.
 • همچنین زاویه نوک بینی در مردان نباید بیش از اندازه رو به بالا باشد ، همچنین نوک بینی در آقایان نسبت به خانم ها کمی برآمده تر می باشد و بالا رفتن بیش از اندازه بینی در اقایان موجب برهم خوردن هماهنگی در آن ها می شود.
 • خط پشت بینی در بین آقایان صاف بوده و در میان خانم ها دارای مقداری شیب می باشد.
 • زاویه بینی و همچنین پیشانی در میان آقایان نسبت به خانم ها کمی کمتر می باشد.
 • طول بینی آقایان در مقایسه با خانم ها بیشتر می باشد پس در زمان عمل نباید بینی آقایان بیش از اندازه کوچک باشد.
 • به طور کلی پوست بینی آقایان و استخوان و غضروف بینی آن ها در مقایسه با خانم ها کمی محکم تر می باشد.
 • همچنین طول درمان برای از بین رفتن تورم و کبودی در میان آقایان کمی بیشتر می باشد.

 

بهترین شکل بینی برای مردان

تفاوت جراحی بینی استخوانی مردانه و زنانه

عمل جراحی بینی استخوانی مردانه روز به روز در میان آقایان محبوب تر می شود، به گونه ای که طی یک نظ سنجی اخیرا نشان داده است که یک سوم از عمل های جراحی بینی امروزه بر روی آقایان انجام می شود. با این وجود باید به این نکته توجه داشته باشید که ملاحظات خاصی وجود دارد که باید در زمان انجام عمل جراحی بینی مردانه در مقایسه با عمل جراحی بینی زنان به آن ها باید دقت کافی شود.

بینی آقایان نباید یک نوک خراب را داشته باشد ، همچنین ظاهر بینی عمل شده و همچنین نتیجه کار را کاملا غیر طبیعی در افراد جلوه دهد ، همچنین زاویه چرخش نوک بینی بعد از عمل جراحی بینی در آقایان باید 90 تا 100 درجه باشد. همچنین چرخاندن بیش از حد نوک بینی بعد از عمل جراحی می تواند منجر به یک نوک بینی زنانه با سوراخ های بیش از حد نمایان شود ، تفاوت بین جنسیت ها به در ظاهر کلی صورت آن ها به خوبی به چشم می آید ، پزشکان جراح بینی معتقد هستند که صورت یک کرد باید به شکل مخروطی باشد، در حالی که در خانم ها چهره آن ها باید شکل قلب و کاملا ظریف باشد.  همچنین درست مانند چهره  بینی آقایان و خانم ها نیز در زیبایی ظاهر آن ها کاملا متفاوت می باشد. بینی آقایان تمایل دارد که تا حدودی برجسته تر باشد و یک تیغه بلند تر و عرضی پهن تر به ویژه در وسط بینی نسبت به ناحیه های دیگر داشته باشد.

پوست بینی نیز برای آقایان کمی متفاوت می باشد زیرا پوست آن ها معمولا ضخیم تر از پوست خانم ها می باشد ، بینی یک زن معمولا بیشتر با دندانه های ظریف در امتداد تیغه های بینی تعریف می شوند و اندازه کلی آن ها باید کمی کوتاه از از بینی آقایان باشد همچنین تفاوت های دیگر در بینی برای آقایان و زنان بر اساس قومیت آن ها وجود دارد.

مشکلات شایع بینی در آقایان

به طور کلی مسائیل زیبایی در این زمینه بسیار می باشد ، در ادامه شما را با برخی از شایع ترین آن ها آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید.

 • یک غوز استخوانی بر روی بینی
 • نوک بزرگ و کروی شکل
 • بینی کشیده
 • نوک سر پایین(به ویژه هنگام لبخند زدن)
 • سوراخ های یش از حد بزرگ
 • بینی با فرورفتگی بیش از حد
 • پل بیش از حد گسترده یا خیلی مسطح

برخی از مسائل مانند قومیت و ژنتیک یک شخص کاملا مرتبط با زیبایی شناختی ظاهر می باشد، همچنین آقایان علاوه بر مسائل ژنتیکی به دلیل آسیب های ورزشی دچار زخم و یا شکستگی بینی می شوند و بینی آن ها کج می شود، به طور کلی بینی کج را می توان یکی از نگرانی های مشترک برای آقایان که انجام می دهند دانست، باید بدانید که بینی کشیده و یا کج را به سختی می توان اصلاح کرد.

در جراحی بینی استخوانی مردانه به این دلیل که ممکن است به دلیل استخوان های کشیده بینی، غضروف کشیده شده و یا حفره های بینی کمی منحرف شده باشد، استخوان و غضروف به اصطلاح حافظه دارند و بعد از عمل جراحی اصلاحی تمایل دارند که به موفقیت قبلی خود برگردند، بسیاری از این شکستگی های استخوانی کنترل شده باید دوباره ساخته شوند و پیوند های غضروفی نیز باید برای اصلاح بینی مورد استفاده قرار بگیرد حتی ممکن است که نیاز بع عمل جراحی پره های بینی و یا سپتوپلاستی در افراد باشد.

مشکلات شایع بینی در آقایان

مشکلات تنفسی در مردان

بسیاری از آقایان در تنفس با بینی خود دچار مشکلات بسیاری هستند و باید در عمل جراحی بینی استخوانی مردانه به راه هوایی بینی آن ها توجه بسیاری کنید ، اصلاح مسائل تنفسی به دلیل حفره ها و یا پره های منحرف ، افتادگی دریچه تنفس و یا توربین های هیپروتروفی می تواند همزمان با عمل جراحی زیبایی بینی برای افراد انجام شود.

مراقبت های قبل از عمل بینی مردان

قبل از انجام هر کاری بهتر است که افراد با پزشک جراح خود در مورد انتظارات و شکل بینی خود مشورت کنند ، در هر صورت  مصرف هر نوع از دارو ها و بیماری ها مانند حساسیت، آلرژی حتما پزشک خود را مطلع سازید، بهتر است دو هفته قبل از انجام عمل زیبایی بینی از استعمال دخانیات و مشروبات الکلی پرهیز کنید.

عوارض جراحی بینی استخوانی مردانه

به طور کلی عمل جراحی بینی از جمله عمل های زیبایی بدون عارضه در افراد می باشد اما برخی از این عوارض ها کاملا احتمالی و موقت می باشند ، مانند :  تورم و کبودی در هر نوع جراحی بینی طبیعی بوده و ظرف مدت زمان بسیار کوتاه برطرف می شود . برخی از عوارض مانند: اختلالات تنفسی و غیر قرینگی توسط افراد نا متخصص رخ می دهد لذا برای پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است در انتخاب پزشک جراح بینی خود دقت نمایید.

سن مناسب عمل بینی مردان

همان طور که می دانید به طور کلی سنی برای عمل جراحی بینی مناسب می باشد که رشد صورت فرد بیمار به طور کامل انجام شده باشد ، به این دلیل که بینی در مرکز صورت تمامی افراد قرار گرفته است و قبل از این که رشد صورت کامل شده باشد و عمل جراحی بینی را برای آن انجام داده باشید ممکن است که در رشد میانی صورت خود با مشکل مواجه شوید ، پس قبل از این که رشد کامل صورت شما کامل نشده است بهتر است که عمل جراحی بینی را انجام ندهید.

اما چیزی که در آن اختلاف نظر وجود دارد سن دقیق انجام عمل جراحی بینی می باشد که از نظر ژنتیکی سن رشد صورت در نژاد های مختلف کاملا متفاوت می باشد و در برخی از نژاد ها در سن پایین تر و در برخی دیگر در سن بالاتر رشد صورت کامل می شود ، معمولا زمان مناسب انجام عمل جراحی بینی استخوانی مردانه بعد از اتمام سن 17 سالگی می باشد ، باید بدانید که عمل جراحی بینی در سنین بالا هیچ محدودیتی را ندارد اما نکته ای که فرد باید به آن توجه داشته باشد این است که الاستینه و طراوت پوست ها مانند جوانی نمی باشد و پوست نقش بسیار زیادی را در عمل جراحی بینی دارد ،بنابراین توقع بیماری که سن آن بالا است باید به نسبت فرد جوان کمتر باشد.

مزایای جراحی بینی استخوانی مردانه

در ادامه شما را با برخی از مزایای مرتبط با عمل بینی مردان شامل موارد زیر می باشد :

 • بهبود تقارن در بینی : یک فرد می تواند مزایای عمل جراحی بینی را تجربه کند که با صورت او هماهنگی بسیاری را دارد .
 • ترمیم عیب های ساختاری در بینی : در برخی از نمونه ها ، عمل جراحی بینی طبیعی مردانه ، برای درمان عیب های ساختاری بینی انجام می شود .
 • بالا رفتن بسیار اعتماد به نفس : عمل جراحی بینی آقایان می تواند شکل ظاهری فرد بیمار را بسیار بهبود ببخشد و در نتیجه نیز اعتماد به نفس بیمار را بالا ببرد .

مزایای جراحی بینی استخوانی مردانه

افراد مناسب عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی استخوانی مردانه یک عمل جراحی زیبایی به حساب می آید و تصمیم گیری برای قرار گرفتن تحت درمان این عمل جراحی نباید یک تصمیم ساده برای افراد باشد ، خوشبختانه افراد بسیاری تحت تجربه و تحلیل کامل قرار گرفته اند و بهترین روش برای تعیین داوطلبی بیمار برای قرار گرفتن تحت عمل جراحی طی می شود ، همچنین در طول جلسات مشاوره پزشک جراح بینی ویژگی های صورت بیمار را به طور کلی بررسی می کند و بیمار برای گرفتن تحت عمل جراحی باید در نظر گرفتن ویژگی هایی که در ادامه خواهیم گفت تعیین می شود :

 • بلند بودن یا کوتاه بودن بیش از حد پل بینی
 • نوک بینی کوتاه یا رو به بالا
 • نوک بینی گوشتالو
 • وجود قوز بینی بر روی پل
 • سوراخ های بینی پهن
 • بینی بسیار پهن یا بسیار باریک
 • بینی آویزان
 • بینی کج

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله جراحی بینی استخوانی مردانه همراهی کردید از شما سپاس گزاریم، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید. شما عزیزان می توانید از طریق راه های درج شده در وب سایت جراحان برتر با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)