بینی گوشتی

آیا بینی گوشتی بر می گردد ؟

شاید برای خیلی از افراد سوال باشد آیا بینی گوشتی بر می گردد ؟ بسیاری از افرادی که دارای بینی گوشتی هستند، هنگامی که تصمیم به انجام این جراحی می گیرند، یکی از سوال هایشان این است که آیا بینی گوشی بر می گردد ؟ بینی های گوشتی به دلیل برخورداری از غضروف های ضعیف بر اثر جاذبه زمین و نوع پوست به سمت پایین متمایل می شود و افتادگی یا برگشت بینی های گوشتی به این دلیل است.

برای جلوگیری از برگشت بینی گوشتی چه روش هایی مورد استفاده قرار می گیرد؟

برای جلوگیری از برگشت بینی گوشتی، امروزه از تقویت غضروفی، حالت دادن به آن استفاده می شود. به همین علت، برگشت بینی های گوشتی خیلی کم شده و شاید اصلاً صورت نگیرد.
بینی گوشتی غضروف های ضعیف تری دارد. حال اگر این غضروف های ظریف، تراش داده و نازک شوند، اگر چه ممکن است برای مدتی بینی کوچک تر و زیبا تر به نظر برسد. اما با گذشت زمان و به علت انفعالات زیر پوستی، بینی جمع شده و خودش را به سمت پایین می کشد.

اگر به فکر عمل زیبایی بینی هستید و در این مورد تحقیق کرده یا از افراد عمل شده پرس و جو کنید تا نتیجه ی موفقیت آمیزی از این عمل داشته باشید.
بسیاری از باور ها مانند اینکه جراحی بینی های گوشتی سخت تر است، این بینی ها بعد از عمل برگشت به حالت اول خواهند داشت، نتیجه عمل بینی به خوبی بینی های استخوانی نیست در بین مردم شایع است. در ادامه قصد داریم شما را با جراحی بینی گوشتی بیشتر آشنا کنیم.

آیا بینی گوشتی بازگشت دارد؟

تعریف جراحی بینی گوشتی :  بینی های گوشتی دارای عضله و گوشت زیادی نیستند بلکه دارای مشخصات زیر هستند:

پوست ضخیم و چرب، مشخص بودن منافذ پوستی، پهن بودن ناحیه نوک بینی، زیاد بودن ضخامت پره های بینی، زیاد بودن پهنای قسمت تحتانی بینی، زیاد بودن ارتفاع پره های بینی از کنار، ضعیف بودن غضروف های بینی.
در مجموع این مشخصات باعث می شود بینی پهن و بزرگ بوده و مشخصات زیبایی مانند خطوط موازی ناحیه پشتی بینی، خطوط زیبایی ناحیه پره بینی و شکل باریک و مشخص نوک بینی مشهود نباشد. در بسیاری از این افراد عرض پایه استخوانی بینی هم زیادتر از نرمال است.
البته هر شخصی که نوک بینی پهن دارد در گروه گوشتی قرار ندارد. در برخی افراد پهنای زیاد نوک بینی ناشی از غضروف های پهن و محکم است و این افراد بر خلاف بینی های گوشتی پوست نازک دارند و نتیجه جراحی زیبایی بینی در آنها بسیار بهتر است.

آیا بینی گوشتی بازگشت دارد؟

روش جراحی بینی گوشتی :

در بینی های گوشتی هدف اصلی باریک تر کردن نیمه تحتانی بینی تا حد امکان و شکل دهی مطلوب به ناحیه نوک و پره های بینی است.
برای رسیدن به این هدف ساختار غضروفی بینی با استفاده از غضروف تیغه میانی بینی همان شخص تقویت می شود تا با اعمال فشار بر روی پوست ضخیم و چرب آن، بینی شکیل تر و باریک تر حاصل شود.
در این بینی ها حتی امکان از برداشتن زیاد غضروف و استخوان بینی پرهیز می شود و برداشتن آنها فقط در موارد وجود قوز بینی انجام خواهد شد.
نازک کردن پوست ضخیم در این افراد به دلیل امکان بروز عوارض برگشت کورتون  و آسیب ماندگار پوستی جز در موارد خاص و به مقدار ملایم انجام نمی شود.

مراقبت های بینی گوشتی :

چسب زدن بینی بعد از عمل بینی مدت یک یا دو ماه می تواند از ایجاد پوست ترمیمی در زیر پوست ضخیم جلو گیری و نتیجه دراز مدت بهتری را ایجاد نماید.
در برخی بیماران از تزریق آمپول کورتون به صورت زیر جلدی در ناحیه بالای نوک بینی برای کم کردن ضخامت پوست بینی استفاده می شود این تزریق توسط جراح بینی انجام شده و ممکن است نیاز به تکرار داشته باشد.
البته به دلیل اینکه امکان نازک شدن بیش از حد پوست به دنبال تزریق کورتون زیر جلدی وجود دارد باید تزریق محلول رقیق شده و به مقدار کم توسط جراح بینی ماهر انجام شود.

نتیجه ی جراحی بینی گوشتی:

با استفاده از روش جراحی صحیح و تقویت کافی اسکلت غضروفی بینی در بسیاری از موارد می توان بهبود قابل توجهی در ظاهر افراد دارای بینی استخوانی یا گوشتی بوجود آورد.
باریک شدن بینی از روبرو، رفع قوز بینی، برطرف کردن افتادگی نوک بینی و شکل دار شدن و باریکی نوک بینی در بسیاری موارد قابل دستیابی است.
البته باید تاکید کنیم مسلما میزان باریک و شکیل شدن بینی های گوشتی به اندازه بینی های استخوانی نخواهد بود و صاحبان این بینی ها نباید انتظار بینی کوچک و فانتزی داشته باشند.

آیا جراحی بینی گوشتی از بینی استخوانی سخت تر است؟

مسلما اگر عمل بینی به روش صحیح و توسط بهترین جراح بینی گوشتی عمل شود هرگز به شکل قبلی خود بر نخواهد گشت و بهبود ظاهر آن دائمی خواهد بود.
به دلیل زیاد بودن ضخامت پوستی تورم این بینی ها بعد از عمل بیشتر بوده و مدت بیشتری طول خواهد کشید و برای مشاهده نتیجه نهایی باید ۱ تا ۲ سال صبر کرد.سوال افرادی که دارای بینی گوشتی هستند بعد از عمل جراحی نیاز به یک تا دو ماهه استفاده از چسب بینی دارند و ممکن است یک یا چند بار احتیاج به تزریق آمپول کورتون داشته باشند. دوره بهبود کامل تورم نیز در آنها طولانی تر از بینی های استخوانی است.

جراحی بینی گوشتی چیست؟

مشخصات صورت تا حد زیادی تحت تأثیر شکل بینی قرار می گیرد. در واقع داشتن یک بینی بزرگ باعث تمایز چهره افراد از یکدیگر خواهد شد، اما اغلب افراد که چنین ویژگی دارند احساس نارضایتی می کنند و به دنبال راه حلی برای رها شدن از این معضل می گردند. حال اگر بینی آن ها گوشتی باشد، اولین پرسشی که برایشان پیش می آید این است که علت برگشت بینی گوشتی بعد از جراحی چیست؟ و به همین دلیل تصور می کنند که هزینه جراحی بینی گوشتی بیشتر خواهد بود. برای پاسخ به این سوال ابتدا باید بررسی کنیم که آیا بینی گوشتی بر می گردد؟ توصیه می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پرسش های پیش آمده، همراه ما باشید.

ویژگی های بینی گوشتی

هر بینی دارای نوک پهن بینی گوشتی نیست، بلکه ممکن است پهن بودن نوک بینی به دلیل رشد بیش از حد غضروف‌ های بینی باشد، در حالی‌ كه پوست بینی ممكن است بسیار نازك بوده به حدی كه از روی پوست شکل  و آناتومی غضروف‌ ها قابل مشاهده باشد. توجه داشته باشید که چنین بینی دیگر گوشتی نبوده بلکه استخوانی است. در یك بینی گوشتی واقعی بافت ‌غضروف بسیار کم و همه ی برجستگی آن به دلیل ضخامت پوست است. دیگر نشانه ی بینی گوشتی نوک خیلی نرم آن است به طوری که انگار هیچ غضروفی زیر پوست نیست.

جراحی بینی گوشتی چگونه صورت می گیرد؟

برخلاف تصورات مردم که فکر می کنند بینی گوشتی بافت اضافه ای دارد و باید از آن کم شود، لازم به ذکر است که در بینی گوشتی باید بافت غضروفی به آن اضافه شود، زیرا این نوع از بینی غضروف کمی داشته و در نتیجه بینی حالت افتاده و آویزان پیدا کرده است.
در این روش جراحی توسط بهترین جراح بینی گوشتی، نه تنها بافت بینی کم نخواهد شد بلكه پیوند های غضروفی در پایه ی بینی به کار می رود.
برای این‌كار غضروف از تیغه بینی برداشته شده و به قاعده ی آن پیوند می‌شود. در برخی موارد که غضروف بینی بسیار کم باشد، جراح مجبور به برداشت غضروف از گوش می باشد که کار دشواری خواهد بود. تقویت پایه ی بینی موجب كشش نوك بینی می‌ شود، بدون این‌ كه نیاز به دستكاری دیگری باشد.
افرادی که دارای بینی گوشتی هستند باید انتظارات معقولی از جراح خود داشته باشند. در بینی های گوشتی هدف اصلی جراح باریک تر کردن نیمه تحتانی بینی و ایجاد فرم مناسب در ناحیه نوک بینی و پره های آن است است. به طور کلی انتظار معجزه و ایجاد بینی بسیار کوچک و فانتزی از عمل خود نداشته باشید.

نکاتی درباره بینی گوشتی بعد از عمل

بینی گوشتی بافت پوستی ضخیم تر و در عوض استخوان بندی و غضروف های ضعیف تری نسبت به سایر انواع بینی ها دارد.
از آنجایی که بیشتر حجمی که در جراحی تحت تاثیر قرار می گیرد قسمت پوست و پره های بینی است این امکان وجود دارد که با توجه به ضعف غضروف های قسمت پایین بینی، پس از گذشت مدتی از جراحی، سر بینی به سمت پایین متمایل شود.
جراح برای جلو گیری از این مشکل قسمتی از غضروف بینی و یا گوش را به قسمت پایین بینی پیوند می دهد تا تقویت شده و بافت و فرم پوست بینی به زیبایی بر روی آن بنشیند. و تا جایی که ممکن است سعی می شود تغییری در بافت پوست بینی انجام نشود.

مراقبت های بینی گوشتی :

سن مناسب برای انجام عمل بینی گوشتی

عمل زیبایی بینی گوشتی باید زمانی انجام شود که رشد اجزای صورت و به خصوص بینی به پایان رسیده باشد، بنابراین اگر انگیزه ی انجام جراحی بینی برای درمان و رفع نقص مانند عیوب مادرزادی و یا انسداد یا انحراف بینی نباشد باید تا پایان بلوغ برای انجام این جراحی صبر کرد.
گرچه برای دختران بعد از ۱۴ سالگی و برای پسران بعد از ۱۶ سالگی می توان این عمل را انجام داد اما معمولا بهترین نتیجه بعد از ۱۸سالگی برای افراد صورت می گیرد، زیرا رشد اجزای صورت تمام شده و بینی شکل نهایی را به خود می گیرد.

هزینه جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی به دلیل ظرافت هایی که در حین عمل نیاز دارد ، سخت تر از سایر عمل های دیگر است و هزینه ی این عمل بسته به نوع بینی گوشتی و نوع جراحی که نیاز دارد طبق نظر متخصص صورت می گیرد. در نظر داشته باشید هرگز برای هزینه ی پایین تر در انجام جراحی های زیبایی به خصوص عمل بینی سلامت و زیبایی خود را به خطر نیندازید. در این خصوص نمی توان هزینه عمل جراحی بینی گوشتی را به صورت دقیق محاسبه کرد، بلکه این موضوع باید توسط پزشک بررسی و معاینه شود.
به توجه به حساسیت بالایی که جراحی های زیبایی و به ویژه جراحی بینی گوشتی دارد ، چند نکته را در نظر داشته باشید :
در انتخاب پزشک جراح خود نهایت دقت را به کار بگیرید. و از مشاوره های پیش از عمل بهره بگیرید.
عمل جراحی بینی گوشتی باید مطابق با سایر اجزای صورت شما انجام بگیرد تا در نهایت فرم صورت شما زیبا و طبق استاندارد های زیبایی باشد.
داشتن توقع و تصویری منطقی از آنچه که در نظر دارید در جراحی شما پیاده شود به شما کمک میکند تا شکل و اندازه ی بینی شما به شکل معقول و درستی تغییر پیدا کند.
شما باید بدانید یک جراحی بی نقص بینی می تواند به اصلاح بقیه ی اجزای صورت شما کمک کند ، پس در انتخاب پزشک متخصص خود نهایت دقت خود را به کار بگیرید.
متخصصین زیبایی پذیرش۲۴ به عنوان بهترین جراحان زیبایی به شما کمک خواهند کرد تا بتوانید بهترین عمل جراحی بینی گوشتی را تجربه کنید.

 مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی

مدت زمان جراحی زیبایی بینی حدود دو تا سه ساعت ، بسته به نوع عمل و نوع بینی متفاوت است.
بیمار بعد از عمل جراحی بینی گوشتی و در صورت نرمال بودن شرایط عمومی بدن می تواند ۶ تا ۸ ساعت بعد از عمل مرخص شود. نکاتی که در زیر به آن اشاره می کنیم به شما کمک می کند تا نتیجه ی مطلوبی از جراحی خود گرفته و تا حدودی عوارض عمل بینی را کاهش دهید.

 • تا دو روز بعد از عمل بینی استفاده از کمپرس سرد کمک می کند تا تورم صورت و بینی شما بهبود پیدا کند.
 • کبودی دور چشم ، احساس درد در گلو و ترشحات خونی تا چند روز اول بعد از جراحی و همچنین احساس بی حسی در ناحیه اطراف بینی تا ۳ هفته طبیعی بوده و نگران کننده نیست.
 • توصیه می شود تا ۳ الی ۴ روز بعد از عمل در هنگام خوابیدن سر بالاتر از بقیه ی بدن قرار بگیرد. و تا دو هفته از خوابیدن به پهلو خودداری شود زیرا در صورت فشار بالش به بینی می تواند باعث تغییر شکل بینی و یا تشدید تورم شود.
 • در روهای اولیه بهتر از غذاهای مایع و نرم برای خوراک استفاده شود تا جابجایی صورت و فک به حداقل برسد. همچنین در این روزها از خوردن غذاهای تند ، پر ادویه ، داغ و چای ، قهوه یا نوشیدنی داغ خودداری شود.
 • در هنگام عطسه سعی کنید دهان را بیشتر باز کنید تا فشار کمتری به بینی وارد شود
 • از فین کردن و تخلیه بینی با فشار پرهیز کنید. می توانید از پنبه و یا سرنگ برای تمیز کردن بینی کمک بگیرید.
 • از وارد شدن ضربه به بینی جلوگیری کنید. تا جای ممکن از لباس های دکمه دار یا زیپی استفاده شود تا در هنگام پوشیدن و در آوردن به بینی ضربه ای وارد نشود.
 • استخر ، سونا و جکوزی ، شیرجه ، پرش از ارتفاع و آفتاب گرفتن تا ۲ ماه به طور کلی ممنوع است.
 • برای مصرف مسکن ها حتما با پزشک متخصص خود مشورت کنید. داروهایی مانند آسپیرین ، بروفن و ایپوبروفن به دلیل کاهش انعقاد پذیری خون می تواند باعث ایجاد خونریزی شود.
 • تا دو هفته بعد از عمل می توانید پیاده روی سبک را انجام دهید اما انجام ورزش ها سنگین را بهتر است تا ۲ ماه به تعویق بیندازید.
 • تا ۲ هفته بعد از عمل از قرار گرفتن در برابر نور خورشید و گرما مثل اجاق گاز یا بخاری خودداری کنید زیرا حرارت می تواند باعث تورم بینی شود.

عوارض عمل بینی گوشتی

جراحی زیبایی بینی صرفا به معنای کوچک شدن آن نیست، بلکه به معنای ایجاد تناسب بینی گوشتی و یا استخوانی با قسمت‌های مختلف آن و دیگر اجزای چهره نیز می باشد. کوچک شدن بینی تا زمانی مطلوب است که عملکرد تنفسی بینی به خطر نیفتد. از دیگر عوارض عمل بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 •  کاهش حس بویایی
 • خونریزی شدید
 • سوراخ شدن تیغه ی بینی
 • کوچک و بزرگ بودن سوراخ بینی
 • نامتقارن
 • عفونت
 • آسیب شدید به بافت های عمقی
 • کرخت و بی حس شدن پوست
 • مرگ بر اثر داروی بیهوشی
 • افزایش یافتن تنفس دهانی

مزایای جراحی بینی گوشتی

دلایل رایجی که افراد برای عمل بینی به سراغ آن می روند، بهبود دادن ظاهر بینی شان است.خیلی از افراد احساس می کنند سایز و شکل بینی شان به صورتشان نمی خورد و تصمیم می گیرند که بینی خود را عمل کنند. از جمله مزایای عمل جراحی بینی می توان به مواد زیر اشاره کرد :

تقارن صورت : کوچکترین عدم تقارن در بینی افراد می تواند تاثیر عمده ای در ظاهرشان ایجاد کند . جراحی بینی می تواند بینی شما را متقارن کرده و به چهره شما زیبایی ببخشد.

بهبود شکل ظاهری بینی : تغییر در پل بینی یا نوک بینی می تواند توجه را به مناطق دیگر صورت جلب کند.

حجم و اندازه ی مناسب : کاهش دادن پهنای بینی حتی یک مقدار کم ، در تناسب بینی تاثیر گذار است.

از بین بردن قوز بینی : جراحی بینی می تواند عیوب پل بینی را اصلاح کند.

نتیجه ی جراحی بینی گوشتی بهتر است یا بینی استخوانی ؟

هر یک از این جراحی ها سختی ها و ویژگی های خاص خود را دارند. در بینی های گوشتی به دلیل آنکه افراد پوست کلفت تر، بافت نرم گوشتی و غضروف بزرگ تری در مقایسه با بقیه دارند، باید با دقت بیشتری تحت درمان قرار گیرند و جراحی آنها مدت زمان بیشتری را به خود اختصاص می دهد.احتمال برش پره بینی به دلیل بزرگ بودن پره در بینی های گوشتی بیشتر است. به همین دلیل جراحان برای جراحی این نوع از بینی ها زمان بیشتری را صرف می کنند.

عوارض عمل بینی گوشتی

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دریافت مشاوره (کلیک کنید)