بینی

قیمت عمل زیبایی بینی

یکی از مهم ترین و متداول ترین سوال هایی که هر فردی که قصد عمل جراحی را دارد می پرسد قیمت عمل زیبایی بینی می باشد و دغدغه آن این است که آیا فرد می تواند از پس هزینه عمل جراحی بینی بر بیاید یا خیر ؟ مطمئنا هر فردی که قصد انجام عمل جراحی را دارد به فکر قیمت عمل زیبایی بینی می باشد و ممکن است که شما با هزینه های متفاوتی رو به رو شوید که برای مثال یک فرد هزینه عمل جراحی بینی را بسیار کمک به شما اعلام می کند و فرد دیگر بسیار زیاد ! اما باید بدانید که این هزینه های تعیین شده بر چه اساسی تعیین شده است و چه عواملی بر زیاد و کم شدن این هزینه ها تاثیر می گذارد .

به طور کلی قیمت عمل جراحی بینی به قدری می باشد که فرد را از انجام عمل جراحی ممکن است منصرف کند و یا بر عکس تمایل فرد بیمار را برای تجربه این عمل جراحی را بسیار بیشتر می کند . در ادامه مقاله قصد داریم شما را با قیمت عمل بینی و عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه این عمل جراحی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی و یا همان رینوپلاستی که به طور کلی شکل بینی فرد را تغییر می دهد ، انگیزه افراد از تغییر ظاهر بینی ، بهبود تنفس و یا هر دور آن ها می باشد ، قسمت فوقانی ساختار هر نوع بینی از نوع استخوانی می باشد و قسمت پایینی آن غضروفی می باشد ، عمل جراحی بینی می تواند استخوان ، پوست ، غضروف و یا هر سه را با هم تغییر دهد ، حتما با پزشک جراح خود در این باره صحبت کنید که آیا عمل جراحی بینی برای شما مناسب می باشد یا خیر ؟

در زمان برنامه ریزی برای انجام عمل جراحی بینی پزشک جراحی بینی ویژگی های چهره افراد ، پوست روی بینی و هر آن چه که می خواهید تغییر دهید را مد نظر می گیرد و اگر شما فرد مناسبی برای انجام عمل جراحی بینی باشید پزشک جراح شما یک طرح سفارشی برای شما ایجاد می کند .

عمل جراحی بینی

عوامل موثر بر قیمت عمل زیبایی بینی

به طور کلی موارد مختلفی بر روی قیمت عمل زیبایی بینی می تواند تاثیر بگذارد که از جمله این عوامل شامل موارد زیر می باشد :

نوع بینی فرد :

به طور کلی یکی از عوامل تاثیر گذار در تعیین قیمت عمل زیبایی بینی نوع بینی فرد می باشد ، کاری که پزشک جراحی بینی بر روی بینی های از نوع گوشتی و یا غضروفی انجام می دهد کاملا متفاوت تر از تغییری است که با یک بینی استخوانی انجام می شود و به همین دلیل هم است که هزینه عمل بینی گوشتی کمی بیشتر می باشد و یا این که هزینه بینی فردی که قبلا عمل جراحی زیبایی بینی را داشته با بینی که اولین بار است مورد عمل جراحی قرار گرفته باشد کاملا متفاوت باشد ، به این دلیل که ساختار بینی فرد به طور کامل عوض شده و پزشک جراح زمان بیشتری را برای انجام عمل جراحی مصرف می کند .

مشکلات و عوارض عمل جراحی مانند وجود پلیپ و یا انحراف تیغه بینی : 

به طور کلی ممکن است که فرد مورد جراحی به دلیل جنبه درمانی برای انجام عمل جراحی خود اقدام کند ، مشکلات گوناگونی مثل انحراف بینی ، پولیپ بینی و یا شکستگی و … ممکن است که در بینی فرد وجود داشته باشد که نیاز به تجربه بسیار بالا و مهارت بالای پزشک جراحی بینی می باشد . همچنین پزشک جراحی بینی تشخیص می دهد که باید غضروفی را به بینی فرد اضافه کند و یا از روش های دیگری کمک بگیرد ، به همین خاطر است که نوع بینی فرد می تواند در قیمت عمل زیبایی بینی تاثیر بگذارد .

هزینه مراکز درمانی و تجهیزات به کار در رفته در کلینیک ها : 

در زمان عمل جراحی بینی هر مرکز درمانی و یا کلینیکی با توجه به امکاناتی که در اختیار پزشک جراحی بینی و یا بیمار قرار می دهد هزینه های متفاوتی را از آن ها درخواست می کند و این موضوع کاملا متفاوت با هزینه های است که خود پزشک جراح دریافت می کند .

هزینه های متخصص بی هوشی : 

به طور کلی یکی از فرآیند های تخصصی که نیازمند کمک از یک متخصص بی هوشی می باشد خود بی هوشی است که اگر روند عمل جراحی و یا بی هوشی عمومی برای فرد انجام شود متخصص بی هوشی در این زمان وارد عمل می شود و هزینه های مربوطه را از فرد دریافت می کند .

دستمزد پزشک جراح : 

تجربه بسیار بالای پزشک جراحی می تواند در نتیجه عمل جراحی بینی تاثیر بسیاری را بگذارد ، پزشکان جراحی بینی با توجه به سابقه کاری ، تجربه و مهارت هایی که در گذشت چندین سال به دست آوردند و همچنین چالش هایی که در عمل های جراحی بینی گذشته با آن به طور کامل رو به رو شده اند هزینه های متفاوتی را از فرد دریافت می کنند ، همچنین این موضوع کاملا طبیعی است که هر چه سابقه و مهارت پزشک جراحی بینی بیشتر باشد دستمزد آن نیز بیشتر خواهد شد .

قیمت عمل زیبایی بینی هم مانند دیگر خدمات در شهر های گوناگون کاملا متفاوت می باشد و این یعنی اصلا نمی توان هزینه عمل جراحی بینی در شهر تهران با یا شهرستان هایی که کوچک هستند مقایسه نمود ، در برآورد هزینه نهایی عمل جراحی بینی تمامی موارد گفته شده کاملا موثر می باشند و مهم است که بدانید هزینه عمل جراحی بینی در موارد زیر کمی افزایش دارد :

  • نیاز فرد بیمار به آندوسکپی سینوس همزمان با عمل جراحی بینی
  • اگر فرد بیمار نیاز به پیوند غضروف داشته باشد ، غضروف های مورد نیاز یا از بدن خود فرد بیمار تهیه می شود و یا غضروف های مصنوعی .
  • اگر فرد بیمار در گذشته سابقه عمل جراحی بینی داشته باشد ( عمل ثانویه و یا ترمیم بینی )

عوامل موثر بر قیمت عمل زیبایی بینی

تاثیر نوع بینی در هزینه عمل بینی

همچنین همان طور که در مقاله بالا به آن اشاره کرده ایم نوع بینی افراد یکی از پارامتر های تاثیر گذار در بر آورد کردن هزینه های قطعی عمل جراحی بینی می باشد که برای درک بیشتر به مثال های دقت داشته باشید :

  • فردی را در نظر بگیرید که بینی آن دارای پوستی نازک ، بانک غضروفی کافی و استخوان محکمی را داشته باشد ، در اصطلاح باید به بینی این فرد بینی استخوانی گفت .
  • در مقابل هم فردی را در نظر بگیرید که بینی او دارای پوستی ضخیم ، بانک غضروفی کمتر و اسکلت استخوانی ضعیف تر می باشد که در اصطلاح به مدل بینی این افراد بینی های گوشتی می گویند .

عمل جراحی بینی های گوشتی به دلیل استحکام کم بافت های استخوانی این نوع از بینی ها و کم بودن بانک غضروفی آن ها این عمل اندکی سخت تر از عمل جراحی بینی های استخوانی می باشد ، فرم دهی به بینی های از نوع استخوانی نیاز به تخصص و تجربه بسیار بالای پزشک دارد که این بینی ها در برخی از موارد نیاز به پیوند غضروف به بینی را دارند . در عمل جراحی بینی های از نوع استخوانی پزشک جراح فرصت و بستر بسیار مناسب تری را برای اعمال تغییرات مورد نیاز خود در دست دارد و می تواند با امکانات بیشتر خود روند عمل جراحی را مدیریت و یا کنترل کند .

هزینه عمل جراحی بینی

بینی های از نوع استخوانی معمولا دارای پوستی نازک می باشند و غضروف آن ها محکم تر از بینی های از نوع گوشتی می باشد و همچنین بیشتر افرادی که برای انجام عمل بینی استخوانی اقدام می کنند برای برطرف کردن برآمدگی و قوز بینی این کار را می کنند . همچنین به طور حتم هزینه عمل جراحی بینی استخوانی که قوز و برآمدگی کمتری را دارد با بینی که نوک آن گوشتی می باشد و بر آمدگی بیشتری را دارد متفاوت تر می باشد .

قیمت عمل بینی گوشتی

بینی های از نوع گوشتی دارای پوست های ضخیم تری می باشند که غضروف آن ها ضعیف تر و اسکلت استخوانی آن ها کمتر می باشد ، پوست ضخیم بینی های از نوع گوشتی روند عمل جراحی بینی را سخت تر و پیچیده تر می کنند ، چگونگی تغییر و فرم دهی در بینی های از نوع گوشتی بسیار مشکل تر می باشد و به همین خاطر است که هزینه عمل جراحی بینی این نوع از بینی ها بالاتر می باشد .

قیمت عمل بینی به روش بسته و باز

به طور کلی عمل جراحی بینی به دو روش بسته و باز قابل انجام می باشد ، در عمل جراحی به روش باز پزشک جراحی بیمی برش هایی را در اطراف بینی به وجود می آورد و پوست بینی را بالا تر می کشد تا به تمامی قسمت های بینی دسترسی لازم را داشته باشد ، در عمل جراحی بینی به روش بسته پزشک جراح برش هایی را در داخل بینی و بین غضروف ها به وجود می آورد و دسترسی محدود تری را دارد و با توجه به روشی که پزشک جراحی بینی برای افراد انتخاب می کند هزینه عمل جراحی نیز متفاوت تر می باشد .

هزینه پزشک جراحی بینی

به طور کلی هزینه پزشک جراحی زیبایی پلاستیک بیشتر شامل خود هزینه عمل جراحی بینی می باشد ، قیمت عمل زیبایی بینی به پزشک جراحی که انتخاب می کنید کاملا بستگی دارد ، اختلافات بسیار زیادی در قیمت عمل زیبایی بینی نشان دهنده تخصص پزشک جراحی بینی در عمل جراحی ، تجربه ، صلاحیت های حرفه ای ، معروفیت و شناخته شدن پزشک جراح می باشد .

باید از این مطمئن شوید که برای پرداخت هزینه عمل جراحی بینی گوشتی و یا استخوانی پزشک جراح دارای صلاحیت های لازم را انتخاب کرده باشید ، بسیاری از پزشکان جراحی بینی می گویند که عمل جراحی بینی برای کوچک نمودن بینی یکی از سخت ترین عمل های جراحی انجام شده می باشد ، همچنین این عمل جراحی یکی از کمترین جراحی هایی می باشد که نیاز به اصلاحات بعدی دارد که این موضوع به دلیل این که ترکیبی از علم و هنر می باشد و یک اشتباه کوچک موجب عکس العمل های بسیار بزرگ چه منفی و چه مثبت شود .

هزینه عمل جراحی بینی

پزشک جراحی بینی باید در مشاوره های اولیه خود قیمت عمل زیبایی بینی را به طور کاملا دقیق با فرد در میان بگذارد  ، هزینه پزشک جراحی بینی ممکن است که حتی به چندین میلیون هم برسد که این کاملا به شرایط هر جراح بستگی دارد ، دستمزد های گرفته شده هر پزشک جراح توسط پزشکان جراح مختلف ممکن است که با توجه به نوع عمل جراحی نیز متفاوت باشد ، این موضوع کاملا منصفانه می باشد به این دلیل که عمل های جراحی پیچیده تر به مهارت و تخصص و زمان بیشتری در عمل جراحی نیاز دارد .

عمل جراحی بینی ارزان

همان طور که گفتیم عمل جراحی بینی با کمترین هزینه نیز انجام می شود اما باید بدانید که این عمل توسط چه پزشکان جراحی انجام می شود ؟ عمل جراحی بینی ارزان می تواند عوامل مختلفی را داشته باشد ، پزشکان جراحی که تازه شروع به انجام عمل جراحی کرده اند برای کسب اندکی تجربه و مهارت عمل جراحی خود را با کمترین هزینه در بیمارستان های مختلف انجام می دهند اما نکته بسیار مهم اینجا است که چنین پزشکانی تجربه مواجه شد با چالش های در زمان عمل جراحی بینی را ندارند و بینی های شبیه به آن ها را عمل نکرده اند و انجام این عمل جراحی نزد چنین افرادی می تواند ریسک بالایی را داشته باشد .

یکی دیگر از مهم ترین عوامل در عمل جراحی بینی ارزان انجام عمل های پی در پی یک جراحی بینی در طول روز می باشد ، برخی از پزشکان جراحی زیبایی بینی عمل های بسیاری را در یک روز انجام می دهند که این موجب کاهش هزینه های این جراحان می شود که قطعا تمرکز و دقت در این عمل جراحی کاهش پیدا می کند .

روش های عمل جراحی بینی

به طور کلی عمل جراحی زیبایی بینی با دو روش باز و بسته در میان پزشکان جراح مختلف مورد استفاده قرار می گیرد که انتخاب هر کدام از روش های عمل جراحی کاملا به نوع نقص بینی ، سلیقه و تجربه پزشک جراحی بینی بستگی دارد ، در ادامه شما را با انواع جراحی بینی جراحی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

عمل جراحی بینی به روش باز :

در عمل جراحی بینی به روش باز پزشک جراح برشی را در زیر بینی فرد بیمار ایجاد می کند تا پوست بینی  بالاتر از ساختار غضروف بینی را به طور کامل بلند کرده و به تمامی ساختمان های اصلی بینی که شامل قسمت غضروفی ، بافت نرم و قسمت استخوانی دسترسی کامل را داشته باشد .

در عمل جراحی به روش باز تورم بینی فرد کمی بیشتر از عمل جراحی به روش بسته می باشد ولی در آخر این تورم در هر دو روش عمل جراحی از بین خواهد رفت ، در عمل جراحی بینی های ترمیمی ، نقص های مادر زادی ، فرد بد بینی ، قرینه نبودن بینی به دلیل ضربه و در عمل های جراحی بینی گوشتی عمل جراحی به روش باز در اولویت می باشد ، به طور کلی ایجاد یک سری تغییرات با عمل جراحی به روش باز امکان پذیر تر می باشد و این به دلیل تسلط کامل پزشک جراحی بر روی بینی فرد و احتمال قرینه نشدن دو طرف بینی کمتر می شود ، اما ممکن است که ایجاد یک زخم کوچک در زیر بینی هم باشد که این موضوع کاملا به مهارت پزشک جراح کاملا بستگی دارد .

روش های عمل جراحی بینی

عمل جراحی بینی به روش بسته :

به طور کلی عمل جراحی بینی روش بسته که به آن عمل جراحی بینی داخلی نیز گفته می شود شامل ایجاد برش هایی است که در داخل بینی افراد و بین غضروف ها می باشد ، در این روش از عمل جراحی دسترسی به نوک بینی و پوست بینی بدون ایجاد برش و با کار در سوراخ های بینی می باشد ، در آخر دید پزشک جراح در این روش جراحی کاملا محدود تر می باشد و به خمین دلیل است که از این روش عمل جراحی برای اصلاحات کاملا جزئی بینی مانند مشکلات جزئی نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد و برای به وجود آوردن تغییرات بسیار شدید تر و کار های پیچیده تر بر روی بینی به هیچ وجه این روش توصیه نمی شود ، در این روش عمل جراحی تورم بعد از عمل جراحی کمتر دیده می شود و دوره درمان هم کوتاه تر می باشد و این عمل جراحی حدود یک ربع سریع تر از عمل جراحی به روش باز می باشد .

کلام آخر 

برای انجام عمل جراحی بینی خود حتما از با تجربه بودن پزشک جراح خود اطمینان کامل را داشته باشید و نمونه کار های پزشک را به طور کامل مورد بررسی قرار دهید و این را به یاد داشته باشید که هر پزشک جراحی که پول بیشتری برای عمل بینی خود می گیرد بهترین نمی باشد و هر جراحی که هزینه کمی را بابت عمل جراحی می گیرد بد ترین نمی باشد ، از این که ما را تا آخر مقاله قیمت عمل زیبایی بینی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارد ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)