بینی

عمل زیبایی بینی

امروزه عمل زیبایی بینی یکی از پر طرفدار ترین عمل های جراحی زیبایی در ناحیه صورت می باشد ؛ در این عمل جراحی می توان تمامی عیب های بینی و پره های اطراف آن را بر طرف کرد ، عمل جراحی درمانی بینی هم با بر طرف نمودن مشکلاتی مانند پولیپ بینی و دیگر موارد در برخی از مواقع در کنار عمل زیبایی بینی انجام می شود ، پیچیدگی های این عمل جراحی و درک عمیق جراح از زیبایی شناسی و درک کامل شکل و فرم بینی در افراد مختلف یکی از موضوعات مهمی است که باید به آن توجه داشته باشیم . در ادامه قصد داریم شما را با عمل زیبایی بینی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

عمل جراحی بینی

به طور کلی عمل زیبایی بینی یکی از عمل های جراحی جا افتاده در تمامی کشور ها است ، این عمل جراحی زیبایی با اهداف مختلفی مانند بهبود ظاهر بینی ، جذابیت هر چه بیشتر در بینی و درمان احتمالی مشکلاتی مانند انحراف بینی و پولیپ بینی انجام می شود .

این عمل جراحی بینی توسط جراحان متخصص در این زمینه صورت می گیرد ، در این عمل جراحی معمولا با ایجاد برش در ناحیه پایین بینی افراد عمل جراحی شروع می شود ، همچنین با توجه به تغییراتی که مورد نیاز می باشد فرم و شکل استخوان بینی ، پره های بینی و غضروف آن کاملا تغییر می کند ، پزشک جراح بینی با توجه به نیاز افراد ، فرآیند خاصی از تغییرات را در عمل جراحی بینی در پیش می گیرند .

هدف از عمل بینی

این عمل جراحی یک روشی است که به طور کلی شکل بینی و عملکرد آن را کاملا بهبود می بخشد ، این روش عمل جراحی در اصل شامل شکل دهی دوباره استخوان و غضروف برای دست یافتن به شکل مورد نظر می باشد ، هنگام انجام عمل جراحی زیبایی بینی فرم و ساختار بینی شما کاملا تغییر می کند که با توجه به تناسب صورت این تغییرات به وجود می آید ، در صورتی که بینی افراد دارای استخوان های محکم باشند به آن عمل بینی استخوانی و اگر میزان غضروف و گوشت آن زیاد باشد به آن عمل جراحی بینی گوشتی گفته می شود .

هدف از عمل بینی

این عمل جراحی موجب می شود که شما عیب های ظاهری بینی خود را اصلاح کنید و البته در صورت به وجود آمدن مشکلات تنفسی و گرفتگی ها آن ها را به طور کامل درمان کنید ، به طور کلی عمل جراحی بینی می تواند یک عمل زیبایی و درمانی هم به حساب آید .

افراد مناسب عمل بینی

به طور کلی برای افرادی که از ظاهر بینی خود ناراضی می باشند عمل زیبایی بینی بهترین گزینه برای آن ها می باشد ، افرادی که دارای قوز بر روی بینی خود هستند و این قوز چهره آن ها را به هم ریخته است هم می توانند از عمل جراحی بینی استفاده کنند . همچنین افرادی که دارای بینی های کج و یا منحرف می باشند نسبت به درمان و اصلاح ظاهر بینی اقدام به انجام این عمل جراحی می کنند .

افرادی که نگران ظاهر بینی خود می باشند می توانند از عمل جراحی بینی استفاده کنند ، افراد بیماری که به دنبال تفاوت قابل توجهی در ظاهر کلی بینی خود می باشند و یا افرادی که کمی تغییر می خواهند . در ادامه شما را با برخی از دلایلی که موجب انتخاب پزشک جراحی بینی می شود و اینکه این عمل جراحی چه کمکی به شما می کند را آشنا کنیم با ما همراه باشید .

  • بینی افراد نسبت به صورت آن ها بزرگ تر می شود ، ابعاد کلی بینی را می توان کمی تغییر داد تا بینی کوچک تر به نظر برسد .
  • قوز و یا برآمدگی بر روی بینی : قوز بینی کاملا صاف می شود .
  • نوک چاق ، گرد و یا نامشخص بینی : نوک بیمی فرد نازک تر  باریک تر و مشخص تر خواهد شد .
  • بینی های پهن : استخوان های بینی کاملا باریک می شوند و سوراخ های بینی کوچک خواهند شد .
  • بینی بیش از حد بر جسته می باشد : بینی فرد در عمل جراحی کوچک تر می شود تا مناسب با صورت شما شود .
  • نوک بینی به سمت پایین می باشد : نوک بینی فرد بالا می رود و تقریبا صاف می شود .
  • بینی شکسته و یا کج ( به دلیل تصادف ) : بینی کاملا صاف می شود .
  • کج بودن سپتوم بینی و یا همان دیواره بینی : سپتوم کاملا صاف می شود و تنفس بهتر خواهد شد .

انواع فرم و شکل بینی

به طور کلی بینی هر فردی مانند دیگر اعضای بدن با تفاوت های منحصر به فردی به وجود می آید ، تفاوت در فرم و شکل هر فردی یکی از ویژگی های مخصوص در تفاوت ها و تنوع بینی افراد می باشد ، انواع فرم و شکل های گوناگون برای افراد وجود دارد که در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با انواع فرم و شکل بینی آشنا کنیم با ما همراه باشید .

بینی قوز دار : شاید با نگاهی به اطراف خود بتوانیم این مدل از بینی های قوز دار را ببینیم ، حدود 9 درصد از افراد در کل جهان دارای بینی های قوز دار می باشند ، این مدل از بینی بیشتر حاصل یک ضربه به بینی در کودکی فرد و یا بزرگ سالی او می باشد ، نا همواری های در این مدل از بینی کاملا دیده می شود و معمولا در برخی از اوقات بینی یک انحراف تیز دارد .

انواع فرم و شکل بینی

بینی های گوشتی : بینی های گوشتی یکی از رایج تریم مدل های بینی در جهان می باشد ، این نوع از بینی ها معمولا پوست بسیار ضخیمی را دارند و غضروف بینی برای تحمل وزن این حجم از بافت بینی بسیار ضعیف و نا توان می باشد . به همین دلیل اگر به یک پزشک جراح بی تجربه و برخورید نوک بینی بعد از گذشت مدتی به حالت اولیه خود باز می گردد .

بینی های از نوع گوشتی معمولا عمل جراحی پیچیده تری را دارند و برای عمل جراحی آن باید حتما با پزشک جراح متخصص و با تجربه وقت انجام عمل را بگیرید تا دچار عوارض ناشی از اشتباه پزشکی نشوید .

بینی های استخوانی : یکی از بهترین نوع بینی ها برای انجام عمل های جراحی بینی های از نوع استخوانی می باشد ، در این مدل از بینی ها معمولا ساختار بینی فرد به شکلی است که پوست بر روی بینی بسیار نازک و بدون بافت می باشد ، غضروف در بینی های از نوع استخوانی بسیار مناسب و مطلوب می باشند و هیچ نیازی به پیوند غضروف و یا استفاده از غضروف های مصنوعی نمی باشد ، در برخی از موارد بینی های از نوع استخوانی دارای اندکی انحراف می باشند که در زمان عمل جراحی به راحتی بر طرف خواهند شد .

بر اساس تحقیقات عمل جراحی پلاستیک در آمریکا انواع بینی هایی که در افراد وجود دارد متفاوت می باشد ، اما به طور کلی می توان آن ها را به همین سه دسته که در بالای مقاله گفته شد تقسیم نمود ، به این دلیل که بینی از نظر آناتومی و نوع عمل جراحی به طیف های تخصصی و گسترده ای تقسیم بندی می شوند که مطلع بودن از چگونگی آن اهمیت بسیاری ندارد .

 روش های عمل جراحی بینی

به طور کلی عمل جراحی بینی به دو روش گوناگون انجام می شود ، پزشکان جراح در زمینه عمل جراحی بینی با توجه به نیاز افراد اقدام به انجام عمل جراحی بینی می کنند ، افراد با توجه به شرایطی که دارد یک روش عمل جراحی را برای خود انتخاب می کنند تا توسط پزشک جراح صورت گیرد ، همچنین گاهی هم ممکن است که روشی که برای جراحی بینی خود انتخاب کرده اید برای شما مناسب نباشد ، در شرایط این چنینی پزشک جراح روش های دیگری را به شما پیشنهاد می کنند که در ادامه شما را با 3 روش این عمل جراحی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

جراحی رینوپلاستی بسته

عمل جراحی بینی به روش بسته همان طور که از نام این روش پیدا است ، زمانی کاربرد دارد که دسترسی آزادی مد نظر پزشک جراح نمی باشد که در این عمل جراحی میزان برش در زیر بینی بسیار کم می باشد و دسترسی آن ها تنها از همین روش امکان پذیر می باشد ، در عمل جراحی به روش بسته پوست بینی برداشته نمی شود و افراد بعد از عمل جراحی شاهد کم ترین میزان درد ، تورم و مشکلات مواجه خواهند شد .

میزان دسترسی پزشک جراحی بینی در روش بسته بسیار محدود می باشد و این عمل جراحی بیشتر مناسب تغییر جزئی در بینی ها می باشد ، مدت زمان عمل جراحی بینی در این روش بسیار کم تر می باشد .

عمل جراحی بینی به روش باز : 

طبق تحقیقات و اظهاراتی که شده عمل جراحی بینی به روش باز یکی از رایج ترین انتخاب های پزشکان جراح برای اعمال تغییرات در بینی افراد می باشد ، این روش جراحی به پزشک جراح این امکان را می دهد که به راحتی دسترسی بهتری بر روی بخش های مختلف بینی فرد بیمار داشته باشد و تغییرات مورد نیاز را در بینی افراد لحاظ کند .

معمولا در عمل جراحی بینی های گوشتی و بینی هایی که درای انحراف و یا قوز می باشند از طریق بینی باز صورت می گیرد که این روش از عمل جراحی برای همه نوع تغییری کاملا مناسب می باشد ، مدت زمان این عمل جراحی بیشتر از عمل جراحی به روش بسته می باشد .

عمل جراحی به روش آلارپلاستی 

عمل جراحی به روش آلار پلاستی یکی از جدید ترین روش های عمل جراحی بینی می باشد ، این روش جراحی معمولا برای بیمارانی کاربرد دارد که علاقه مند به اعمال تغییرات در سوراخ های بینی خود هستند می باشد ، این روش از عمل جراحی به پزشک جراح این امکان را می دهد که غضروف های نوک بینی افراد را محدود کنند و پایه آلار را کوتاه و یا بلند تر کنند ، همین تغییرات به وجود آمده باعث باریک به نظر رسیدن بینی افراد می شود ، این روش عمل جراحی یکی از روش های جراحی بینی به حساب می آید .

زمان مناسب عمل جراحی

به طور کلی بسیاری از افراد تحت یک سری شرایط خاص اقدام به انجام یک سری کار هایی می کنند که انتظار مشاهده نتیجه مطلوب را باید از آن داشته باشیم ، معمولا زمانی که افراد برای انجام عمل جراحی بینی اقدام می کنند که از ظاهر بینی خود رضایت کافی را نداشته باشند .

زمان مناسب عمل جراحی

اما نکته بسیار مهم اینجا است که آیا در عدم رضایت از ظاهر بینی افراد اشتباهی نمی کنید :

برای درک بهتر این موضوع باید حتما به یک جراح متخصص و مجرب مراجعه فرمایید تا با استفاده از علم زیبایی شناسی و درک تناسب های بینی و دیگر اعضای صورت افراد این تشخیص را می دهد که آیا شما واقعا نیاز به عمل جراحی بینی دارید و یا اشتباه می کنید . عمل جراحی بینی باید زمانی صورت گیرد که با اعمال یک سری تغییرات در آن حس بهتری را پیدا کنید و اعتماد به نفس بیشتری را دریافت کنید ، انجام این عمل جراحی در شرایطی باعث بهبود تنفس ، خروپف و اختلالات خواب شود به شما پیشنهاد می کنید .

مراحل انجام عمل بینی

به طور کلی قبل از انجام عمل جراحی بینی بررسی های لازم برای به وجود آمدن تغییرات در فرم و اندازه شکل بینی ها انجام می شود ، پزشک جراح سعی بر این دارد که ایده آل ترین و بهترین فرم را برای بینی به فرد بدهد ، این عمل جراحی یک روشی است که شکل بینی فرد و عملکرد آن را به طور کامل بهبود می بخشد و این روش در اصل شامل شکل دهی دوباره غضروف بینی و استخوان برای رسیدن به شکل نهایی و مورد نظر می باشد .

پزشک جراح بینی به خوبی تمام ایرادات بینی فرد را به طور کامل بر طرف می کند ، انجام عمل جراحی بینی موجب می شود که شما نقص های ظاهری بینی خود را اصلاح کنید و در صورت وجود گرفتگی و مشکلات تنفسی این مشکلات را درمان نمایید ، به طور کلی عمل جراحی بینی یک عمل جراحی زیبایی و درمانی به حساب می آید ، عمل جراحی بینی بر اساس اصول زیبایی شناسی صورت می گیرد .

هر فردی که نگران ظاهر بینی خود می باشد می تواند از عمل جراحی بینی استفاده کند ، افرادی که به دنبال تفاوت های قابل توجه در ظاهر کلی بینی خود می باشند و یا افرادی که تغییرات اندکی را می خواهند می توانند از این عمل جراحی بهره لازم را ببرند ، هر چه پوست فرد زیبا تر و صاف تر باشد و از انعطاف پذیری بسیار خوبی برخوردار باشد تغییرات به وجود می آید که درد تیغه بینی را به خوبی نشان می دهد و ظاهر بینی بعد از عمل جراحی بسیار ایده آل و زیبا تر خواهد شد .

بعد از انجام عمل جراحی بینی پانسمان های لازم و بخیه های موجود در بینی افراد انجام می شود و گچ بر روی بینی فرد قرار می گیرد .

اهمیت مشاوره قبل از عمل بینی

افراد باید قبل از انجام عمل جراحی بینی توسط پزشک جراح مشاوره های لازم را حتما دریافت نمایند که این مشاوره ها آسیب های وارد شده به بینی افراد را مورد بررسی قرار می دهند و مشکلات واحدی که نیاز به اصلاح آن ها می باشد نیز مد نظر افراد قرار می گیرد ، طی انجام جلسات مشاوره پزشک جراح بینی به شما اعلام می کند که بعد از عمل جراحی بینی میزان موفقیت این عمل جراحی چقدر می باشد و نتیجه تقریبی از این عمل جراحی به شما به طور کامل اعلام می شود .

در مشاوره های قبل از انجام عمل بینی فرد با ساختار بینی و جنس آن به خوبی آشنا خواهید شد و افراد می توانند دیدگاه بسیار بهتری نسبت به نتیجه آن داشته باشید ، همان طور که می دانید نتیجه عمل جراحی بینی به نوع بینی کاملا بستگی دارد و البته تخصص و تجربه پزشک جراح از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد ، اگر فرد دارای یک بینی ایده آل برای عمل جراحی باشد طبیعی است که نتیجه عمل جراحی برای فرد بسیار ایده آل باشد .

اهمیت مشاوره قبل از عمل بینی

برای مثال اگر قبلا این عمل جراحی را انجام داده اید و مشکلات غیر قابل حل برای شما به وجود بیاید نمی توانید این انتظار را داشته باشید که به صورت کامل مشکلات ظاهری شما بر طرف شود ، به طور کلی باید یک دیدگاه منطقی و یک انتظار منصفانه از نتیجه عمل جراحی داشته باشید و تا بتوانید رضایت بسیار بالایی را بعد از عمل جراحی بینی خود احساس کنید .

در آخر تمامی موارد در جلسه های مشاوره قبل از انجام عمل جراحی بینی مورد بررسی قرار می گیرد و بیان خواهد شد که فرد با آگاهی کامل از عمل جراحی بینی و یک تصمیم محکم برای اقدام به عمل جراحی بینی داشته باشید ، به همین دلیل مشاوره های قبل از عمل جراحی بینی یکی از مهم ترین مواردی می باشد که شما باید به آن اهمیت بسیار بالایی بدهید تا بتوانید در انتخاب پزشک جراح و هم از نتیجه عمل جراحی بینی مطمئن و رضایت داشته باشید .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله عمل زیبایی بینی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)