بینی

هزینه عمل انحراف بینی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه عمل انحراف بینی آشنا کنیم. جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین جراحی های زیبایی است که بسیاری از افراد از این روش استفاده می کنند. بیشتر افراد به دلایلی مختلفی دست به انجام جراحی بینی می زنند برای مثال بعضی از افراد مشکلاتی دارند که می خواهند مشکلاتشان را برطرف کنند اما بعضی از افراد می خواهند برای زیباتر شدن ظاهر بینی و چهره دست به انجام جراحی بینی می زنند. در ادامه برای آشنا شدن با جراحی بینی و هزینه عمل انحراف بینی با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

در علم پزشکی به جراحی بینی رینوپلاستی یا راینوپلاستی گفته می شود. در این جراحی پزشک می تواند در ساختار بینی تغییراتی به وجود بیاورد و مشکلات تنفسی را از بین برد و باعث زیبایی ظاهر بینی شود. مشکلاتی مثل از بین رفتن قوز بینی، گوشتی بودن بینی، افتادگی نوک بینی و پهن بودن آن مشکلاتی هستند که با جراحی بینی از بین می روند. این جراحی یکی از پرطرفدارترین روش هایی است که در ایران بیشتر از این روش استفاده می کنند و افراد از کوچک تا بزرگ این روش استفاده می کنند. بعضی از افراد از کشور های دیگر می آیند تا بینی خود را جراحی کنند.

جراحی بینی چیست ؟

دلیل انجام جراحی بینی چیست ؟

بینی یکی از مهم ترین اعضای صورت است که در زیبایی تاثیر زیادی دارد و باعث زیبایی صورت می شود البته زیبایی از نظر هر شخصی فرق می کند. بینی های گوشتی و بزرگ و انحراف بینی از یکی از مشکلاتی هستند که بسیاری از افراد آن را دارا هستند. بهترین راه برای اینکه از این مشکلات خلاص شوید جراحی بینی است. جراحی بینی یکی از روش های شایع در کشور است که باعث زیبا سازی و از بین رفتن ایرادات انجام می شود. بیشتر افرادی که جراحی بینی انجام می دهند برای زیبایی صورت و بینی این کار را انجام می دهند. جراحی بینی می تواند شکستگی، کج بودن، سپتوم، انحراف را از بین ببرد.

هدف از جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی می تواند باعث زیبایی ظاهر افراد و ظاهر بینی شود و می تواند اعتماد به نفس افراد را بیشتر کند. جراحی بینی می تواند استخوان بینی را باریک کند، نوک بینی را تغییر دهد، بینی کج را صاف می کند، زاویه بینی بینی و لب را تغییر می دهد، سوراخ بینی را گشاد یا تنگ می کند. در اکثر جراحی ها برش ها در داخل بینی انجام می شود و این برش ها پنهان و غیر قابل تشخیص هستند.

روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش جراحی بینی باز و جراحی بینی بسته انجام می شود که در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش بسته :

جراحی بینی به روش بسته روشی است که همه برش ها در داخل بینی هستند و زخم ها داخلی هستند اما این روش برای جراحی هایی استفاده می شود که تغییرات زیادی در بینی وجود نداشته باشد. در جراحی بینی به روش بسته پزشک دسترسی کاملی به همه بخش های بینی ندارد.

جراحی بینی به روش باز :

در این روش پزشک دسترسی بیشتری به همه بخش های بینی دارد و می تواند در آن تغییرات زیادی انجام دهد. اما در این روش برش ها روی بینی صورت می گرد و امکان دارد زخم ها روی بینی دیده شود اما جای این برش ها و زخم ها بعد از مدتی از بین می رود. در این روش پزشک می تواند پوست بینی را از نوک بینی بلند کند و غضروف را منظم و دقیق شکل بدهد.

جراحی بینی برای چه افرادی مناسب است ؟

اکثر افراد می توانند در هر سن و سالی جراحی بینی انجام دهند و ایرادات بینی را از بین ببرند. افرادی که می خواهند فرم بینی را اصلاح کنند، افتادگی نوک بینی را از بین ببرند، پهن بودن نوک بینی را اصلاح کنند، گوشت زیاد و اضافه بینی را از بین ببرند، قوز بینی را برطرف کنند، انحراف و کجی بینی را برطرف کنند، این افراد که این مشکلات را دارا هستند می توانند از جراحی بینی استفاده کنند.

چه افرادی نمی توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

جراحی بینی برای بعضی از افراد ممنوعیت دارد و نباید از این روش استفاده کنند. در ادامه با این افراد آشنا می شویم :

 • افرادی که به دلیل روانی فرم بینی خود را نامناسب می بینند.
 • افراد مبتلا به چاقی شدید
 • خانم هایی که کمتر از 6 ماه از زایمان آن ها می گذرد.
 • زنان باردار
 • افرادی که به صورت حرفه ای یا غیر حرفه ای ورزش های سنگین و مبارزه ای مانند تکواندو، بوکس، کشتی و … انجام می دهند.
 • خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال
 • افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند سرطان یا دیابت
 • افراد مبتلا به بیماری های انعقاد خون
 • کسانی که عمل بینی اولیه آن ها کمتر از 1 سال پیش انجام شده است.
 • افراد سیگاری که در طول روز تعداد زیادی سیگار می کشند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

برای اینکه نتیجه مناسبی از جراحی بینی خود داشته باشید و عوارض و خطرات کمتری پیش رو داشته باشید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های قبل از جراحی بینی آشنا می شوید :

رژیم غذایی :

در هفته های اول جراحی باید رژیم غذایی را رعایت کنید و این موضوع خیلی اهمیت دارد. تغذیه  سالم و مناسب موجب سرعت بهبودی و کاهش مبتلا شدن به عفونت می شود. افرادی که می خواهند بینی خود را جراحی کنند باید میوه و سبزیجات و دانه های غلات استفاده کنند و مکمل های تغذیه مفید هستند. پزشکان می توانند مکمل های خاصی مثل ویتامین A، ویتامین C و بروملین را به افرادی که می خواهند جراحی بینی انجام دهند توصیه کنند. افرادی که می خواهند بینی خود را جراحی کنند باید بعضی از مواد غذایی و مکمل های خاص که باعث کاهش سرعت بهبودی و عوارض جراحی می شود دوری کنند. افراد باید مکمل های ویتامین E،جینسنگ، گینگو، زنجبیل را مصرف نکنند به غیر از مکمل های هومیوپاتی و گیاهی می تواند عوارض بیهوشی را به وجود بیاورد و افراد باید قبل از هر تغذیه ای با پزشک مشورت کنند. الکل می تواند توانایی کبد برای متابولیزه کردن درست را تحت تاثیر بگذارد و بیشتر پزشکان توصیه می کنند تا چند هفته قبل از جراحی بینی از مشروبات الکی استفاده نکنید.

داروها :

قبل از جراحی بینی باید با پزشک صحبت کنید و از مشورت بگیرید. اگر داروی خاصی مصرف می کنید یا بیماری خاصی دارید باید با پزشک مشورت کنید و به او گذارش دهید. بعضی از داروها ممکن است عوارضی داشته باشد. پزشک می تواند به صورت موقت برای شما دارویی جایگزین کند. افراد باید قبل از جراحی بینی از داروهایی که باعث رقیق شدن خون است جلوگیری کنند.

سیگار کشیدن :

استفاده از سیگار و تنباکو می تواند جریان خون را در بدن کاهش دهد و اکسیژن نمی تو به ناحیه برش برسد و افراد سیگاری امکان دارد زمان زیادی برای بهتر شدن بعد از جراحی نیاز دارند و خطر مبتلا شدن به عفونت و زخم های نامناسب در آن ها زیاد است. افراد سیگاری می توانند از جراحی بینی استفاده کنند اما باید تا چند هفته قبل از جراحی بینی سیگار را کنار بگذارند.

آماده سازی برای بهتر شدن :

دوران نقاهت امکان دارد چند هفته طول بکشد و افراد باید برای این دوران آمادگی داشته باشند. آن ها باید 2 هفته از کار خود بگذرند و فردی را پیدا کنند تا چند روز به آن ها کمک کند تا به کارهای روزانه خود برسند. بعد از جراحی بینی جویدن برای افراد سخت است و باید از غذای نرم و آبکی استفاده کنند.

سن مناسب برای جراحی بینی :

سن مناسب برای جراحی بینی سنی است که دوره بلوغ شما تمام شده باشد و صفحات رشد بینی شما بسته شده باشد. زیرا اگر جراحی بینی در دوره بلوغ انجام شود امکان دارد نتیجه جراحی شما مناسب نباشد و بینی شما طبق خواسته شما نباشد و به حالت قبل برگردد. پس سعی کنید بعد از تمام شدن دوره بلوغ و بسته شدن صفحات رشد بینی دست به جراحی بینی بزنید. بسته شدن صفحات رشد بینی در دختران 15 سالگی و در پسران 16سالگی است. بهترین سن برای جراحی بینی در دختران در سن 16 سالگی و در پسران در سن 17 سالگی است.

اقدامات قبل از جراحی بینی

ویژگی های بینی استخوانی و گوشتی :

برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی گوشتی بگیرید باید صبر کنید زیرا دوران نقاهت در بینی های گوشتی بیشتر از بینی های استخوانی است. بینی های استخوانی نسبت به بینی های گوشتی نتیجه زود تری دارند. بینی هایی که پوست نازک و غضروف محکمی دارند استخوانی هستند.  افرادی که بینی های استخوانی دارند برای از بین بردن قوز روی بینی و برآمدگی دست به جراحی بینی می زنند.  بینی گوشتی پوست ضخیمی دارد و غضروف آن نرم است و نوک پهن و بزرگی دارد و غدد چربی روی این بینی ها زیاد است. جراحی بینی گوشتی باعث از بین رفتن افتادگی نوک بینی می شود و پهن بودن نوک بینی را از بین می برد. جراحی بینی برای بینی های استخوانی راحت تر انجام می شود و نتیجه آن بهتر است و بینی های استخوانی غضروف محکمی دارند و تراشیدن آن راحت تر و آسان تر است.

مدل های جراحی بینی :

جراحی بینی به 3 مدل جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی تقسیم می شود.

جراحی بینی طبیعی :

این جراحی برای از بین بردن ایرادات بینی انجام می شود و حالت طبیعی به بینی شما می دهد. بیشتر مردان از این روش استفاده می کنند و به این روش علاقه دارند. در این روش عملکرد تنفسی بینی و ظاهر بینی حفظ می شود.

جراحی بینی فانتزی :

در این روش پزشک باید دقت و تجربه زیادی داشته باشد زیرا این روش حساس ست و پزشک باید به ان توجه کند. به این روش روش عروسکی هم گفته می شود. در جراحی بینی فانتزی باید پزشک توجه داشته باشد که فاصله بینی با لب یکی باشد زیرا در غیر این صورت می تواند باعث زشتی بینی و چهره شود و بینی حالت خوکی بگیرد و می تواند مشکلات تنفسی به وجود بیاورد.

جراحی بینی نیمه فانتزی :

جراحی بینی نیمه فانتزی همه ویژگی های دو روش بالا را دارد و نتیجه جراحی بینی یک بینی طبیعی و مقداری قوس روی بینی است که باعث زیبایی بینی شما می شود. بیشتر خانم ها از این روش استفاده می کنند و به آن علاقه دارند.

عوارض بعد جراحی بینی :

جراحی بینی می تواند مانند روش های دیگر عوارضی داشته باشد که این عوارض موقتی و طبیعی هستند و بعد از چند هفته از بین می روند. اما امکان دارد این جراحی برای بعضی از افراد به دلایلی از بین نرفته باد و در این صورت باید جراحی ترمیمی انجام شود. 10 روز بعد از جراحی بینی و با مراقبت ها این عوارض از بین می رود. در ادامه به عوارض جراحی بینی می پردازیم :

 • ممکن است جای بخیه یا زخم روی بینی بماند.
 • درد یکی از عوارضی است که با مصرف قرص مسکن از بین می رود.
 • ورم یکی از عوارض جراحی بینی است که با کیسه یخ این ورم از بین می رود و تا 2 ماه بعد این ورم به طور کامل از بین می رود.
 • یکی از این عوارض خون دماغ شدن است.
 • بی حسی در ناحیه بینی عوارض دیگری از جراحی بینی است.
 • کبودی زیر چشم و ناحیه اطراف بینی بعد از جراحی بینی یکی دیگر از عوارض جراحی بینی است که بعد از جراحی بینی برطرف می شود.
 •  کج شدن بینی و مشکلات تنفسی می تواند عوارض جراحی بینی باشد.
 • تغییر رنگ پوست هم یکی دیگر از عوارض جراحی بینی است.

انحراف تیغه بینی چیست ؟

جراحی بینی می تواند نقص های بینی را برطرف کند و باعث زیبا تر شدن بینی شود. هر فردی ممکن است از بینی خود راضی نباشند و افراد اقدام به جراحی بینی کنند. یکی از ایراداتی که می تواند موجب شود که افراد بینی خود را جراحی کنند انحراف تیغه بینی است. تیغه قسمتی از بینی است که دو بخش داخلی بینی را از یکدیگر جدا می کند و قسمت غضروفی را دچار انحراف می کند. انحراف تیغه بینی می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود. ضربه و تصادف و دلایل مادرزادی می تواند باعث انحراف تیغه بینی شود. انحراف تیغه بینی می تواند زیاد باشد و قسمت استخوانی بینی را در بر بگیرد و یا خفیف باشد و در بخش غضروفی و در نوک بینی دیده می شود. انحراف تیغه بینی دیده نمی شود اما موجب به وجود آمدن مشکلاتی می شود. سخت نفس کشیدن و خروپف از مشکلاتی است که انحراف تیغه بینی به وجود می آورد.

انحراف تیغه بینی چگونه از بین می رود ؟

انحراف تیغه بینی با جراحی بینی از بین می رود. اما باید صبر کنید تا دوره بلوغ شما تمام شود و بعد اقدام به جراحی بینی کنید تا نتیجه مناسبی از جراحی خود داشته باشید.

هزینه عمل انحراف بینی

هزینه عمل انحراف بینی می تواند به دلایلی بستگی داشته باشد که در ادامه به آن ها می پردازیم :

تجربه پزشک :

دستمزد پزشک با تجربه نسبت به پزشک بی دقت و بی تجربه بیشتر است. اما بعضی از افراد می خواهند هزینه ها زیادی برای جراحی بینی بدهند تا خواسته های آن ها توسط پزشک برآورده شود و نتیجه بهتری از جراحی بینی خود داشته باشند.

امکانات جراحی :

اگر پزشک دارای امکانات انجام جراحی در مطب نباشد این کار در بیمارستان انجام می شود که امکان دارد هزینه های زیادی برای افراد داشته باشد. که بسیاری از افراد تمایل به پرداخت های زیادی دارند.

موقعیت جغرافیایی :

هزینه جراحی بینی می تواند نسبت به موقعیت جغرافیایی تغییر کند برای مثال هزینه جراحی بینی در تهران نسبت به هزینه جراحی بینی در شهرستان متفاوت است.

بیهوشی :

جراحی بینی توسط بیهوشی انجام می شود که باید در آن دقت زیادی شود و هزینه در این موضوع هم می تواند در هزینه های جراحی بینی نقش داشته باشد. دستمزد متخصصان بیهوشی مثل پزشکان به تجربه و دقت آن ها بستگی دارد.

مراقبت در هنگام دوران نقاهت :

بعد از جراحی بینی امکان دارد نیاز به داروهای خاص یا مراقبت بعد از درمان داشته باشید که هزینه هایی را در درمان تحت تاثیر قرار می دهد. افرادی که می خواهند بینی خود را جراحی کنند باید توجه داشته باشند که هزینه های بیهوشی و مراقبت ها بعد از جراحی در برآورد درمان در نظر گرفته نمی شود و افراد باید برای دانستن هزینه های دقیق تحقیق کنند.

مراقبت های بعد از جراحی بینی :

برای اینکه نتیجه مناسبی از جراحی بینی بگیرد باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا می شوید :

 • برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید. این کار نیاز به نفس بیشتر دارد که به بینی شما فشار بیشتری وارد می کند.
 • سعی کنید به آرامی مسواک بزنید و به لب بالا فشار وارد نکنید.
 •  در هنگامی که در بینی شما پد قرار دارد و پانسمان دارد با دهان نفس بکشید.
 • بعد از جراحی بینی باید درازکش استراحت کنید طوری که سر بالاتر از شانه قرار بگیرد.
 • از میوه و سبزیجات بیشتری استفاده کنید.
 • هنگامی که بینی شما پانسمان دارد ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.
 • تا 2 هفته بعد از عمل بینی سر خود را بالا نگه دارید. شب ها هنگام خوابیدن زیر سر خود از چند بالش استفاده کنید.
 • سعی کنید برای بروز احساسات کمتر فشار وارد کنید به آرامی بخندید.
 • حتما روی تخت دراز بکشید و سرتان را بالاتر از شانه قرار دهید.
 • از غذاهای مایع و پوره شده استفاده کنید زیرا که جویدن و گاز زدن برای شما سخت است.

هزینه عمل انحراف بینی 

کلام آخر

قبل از جراحی بینی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید و با آگاهی کامل دست به انجام جراحی بزنید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)