بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی بدون جراحی

شاید تا کنون راجب جراحی بینی گوشتی و استخوانی مطالبی را شنیده باشید. ما سعی داریم در این مقاله شمارا با عمل بینی گوشتی بدون جراحی آشنا کنیم. بینی گوشتی به بینی گفته می شود که پوست بینی ضخامت زیادی دارد و غضروف های آن ضعیف است و بینی استخوانی به بینی گفته می شود که پوست بینی ضعیف است و غضروف آن محکم است. خیلی از افراد به دلیل ترس و نگرانی از جراحی دست به انجام این کار نمی زنند و اما امروزه روش هایی وجود دارد که بدون هیچ گونه جراحی می توان بدون هیچ ترس و نگرانی و بدون جراحی این کار را انجام داد.عمل بینی گوشتی امروزه یکی از روش هایی است که بدون نیاز به عمل جراحی امکان پذیر است که می توان با خیال راحت از آن استفاده کرد و به نتیجه دلخواه خود رسید و هزینه آن نسبت به روش های دیگر بسیار کمتر است. در ادامه مطلب با روش های عمل بینی گوشتی بدون جراحی بیشتر آشنا می شوید.

روش های عمل بینی گوشتی بدون جراحی

از کارآمد ترین و بهترین روش ها برای عمل بینی گوشتی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • لیفت بینی با تزریق ژل : لیفت بینی با ژل یکی از روش هایی است که باعث کوچک کردن بینی می شود و زیبایی را به بینی های گوشتی و استخوانی بر می گرداند. ماده ای است که در قسمت های دارای نقص و فرو رفتگی های بینی تزریق می کنند که باعث یک دست شدن و صاف شدن فرم بینی می شود. استفاده از این روش برای افرادی که بینی افتاده ای دارند مناسب تر است چون که باعث بالا رفتن بینی می شود و این روش نیاز به بیهوشی و دارو های بی حسی ندارد.
 • لیفت بینی با نخ : این روش یکی از پرطرفدار ترین روش ها بوده و بسیار کم هزینه و بدون عوارض است و در یک جلسه صورت می گیرد. نخ را بدون برش پوست از زیر آن عبور می دهند و محکم می کنند این نخ باعث حالت دادن و تغییر در بینی می شود و باعث کلاژن سازی در پوست می شود که جنس این نخ نانو بوده و جذب پوست شده است.
 • پلاسما جت : پلاسما حالت چهارم ماده است که باعث یونیزاسیون سلولی می شود در این روش لایه سطحی پوست از جامد به گاز تبدیل می شود و موجب جمع شدن لایه تحتانی پوست می شود.
 • دستگاه های ویبره حرارتی : دستگاه ویبره حرارتی یکی از دستگاه هایی است که به راحتی می توان با آن بینی را کوچک کرد. تنها با روشن کردن این دستگاه و قرار دادن آن روی بینی می توان شاهد کوچک شدن بینی خود باشید. این دستگاه را می توانید از بازار خریداری کنید و به مدت یک ماه در منزل بر روی بینی خود ماساژ دهید.
 • لیزر درمانی : لیزر درمانی یکی از روش هایی است که طرفداران بسیاری دارد و برای افرادی که می خواهند تغییرات کمی در بینی خود ایجاد کنند بسیار مفید است چون باعث جوانسازی پوست و کوچک شدن شاخک های بینی می شود. و برای افرادی که پوست خود را برنزه کرده اند و یا دچار شکستگی بینی شده اند و افرادی که دارای بیماری قند هستند توصیه نمی شود.
 • سوهان کشیدن : این روش برای افرادی که دارای قوز زیاد هستند و یا حتی ناهموارهایی در بینی خود دارند قابل استفاده است. این کار با استفاده از سوهان هایی، با دندانه های نرم و فولادی ضد زنگ انجام می شود که سوهان هایی با دندانه نرم برای صیقل دادن نهایی استفاده می شود و سوهان های نهایی برای صیقل دادن قوز های بزرگ و سوهان های آج درشت برای صیقل دادن روز های متوسط کاربرد دارد. که در این روش از داروهای بی حسی استفاده می شود.

روش های عمل بینی گوشتی بدون جراحی

نکاتی قبل از عمل بینی بدون جراحی

 • از مصرف دخانیات به مدت 14 روز قبل پرهیز کنید.
 • از مصرف داروهایی مانند وارفارین و آسپرین که باعث رقیق شدن خون می شود خودداری کنید.
 • اگر سوابق بیماری و یا حسایت های غذایی و دارویی دارید به پزشک خود اطلاع دهید.
 • آزمایشات و عکس هایی که پزشک برایتان تجویز کرده را انجام داده و روز عمل به همراه داشته باشید.
 •  شب قبل از جراحی استحمام کنید و 8 ساعت قبل از آن چیزی میل نکنید.

نکاتی بعد از عمل بینی بدون جراحی 

 • انجام این روش در افراد بالای 30 سال انجام می شود.
 • از رفتن به مکان های گرم مثل سونا و جکوزی خودداری شود.
 • استفاده از بخور داغ و حمام داغ ممنوع می باشد.
 • از خوابیدن به پهلو و روی شکم خودداری شود.
 • از فشار آوردن به بینی جلوگیری شود.

چه افرادی می توانند از این روش استفاده کنند؟

این روش ها برای همه افراد قابل استفاده نیست و متفاوت عمل میکند.

 • افرادی که مایل هستند تغییرات کمی در بینی خود مشاهده کنند.
 • افرادی که بینی آن ها دچار انحراف شده است.
 • افرادی که بینی آن ها تو رفتگی و ناهمواری هایی دارد.
 • افرادی که بینی آن ها دارای قوز زیاد است.

آیا عمل بینی گوشتی ماندگار است؟

عمل بینی توسط آنزیم یکی از روش های ماندگار است که فقط 20 درصد افراد در اثر چاقی بیش از حد یا افراد باردار باز می گردد که فرد با انجام یک جلسه و تزریق آنزیم می تواند بینی خود را به حالت اولیه در بیاورد. در صورتی که تزریق آنزیم توسط بهترین پزشکان انجام شود هیچ عارضه ای برای افراد ندارد. هزینه عمل بینی با آنزیم به تعداد جلسات درمانی و هزینه داروها بستگی دارد.

مزایا و معایب عمل بینی بدون جراحی 

روش عمل بینی بدون جراحی یکی از روش هایی است که امروزه نظرات بیشتر افراد را به خود جلب کرده است و استقبال زیادی نسبت به جراحی بینی داشته است.

مزایا : عمل سرپایی، بدون درد و بی هوشی، کوتاه بودن دوره نقاهت، هزینه کمتر.

معایب : ایجاد تغییر جزئی در ساختار بینی، عدم درمان پولیپ و انحراف بینی، احتمال بازگشت به حالت اولیه.

مزایا و معایب عمل بینی بدون جراحی 

تفاوت بین عمل بینی با جراحی و بدون جراحی :

عمل بینی بسته فقط شامل برش های داخلی و اندونزال می شود که روی سطح خارجی بینی ایجاد نمی شود بلکه در داخل لبه های هر سوراخ بینی ایجاد می شود و اما عمل بینی به روش باز برش در پایه کلوملا است که یک دیوار باریک در بافت نرم است که حفره های بینی را از هم جدا می کند و پزشک می تواند غضروف ها و استخوان ها را بهتر مشاهده کند به همین دلیل این روش، روشی پیچیده تر است که نیاز به مهارت بیشتری دارد.

خصوصیات بینی گوشتیاین گونه بینی ها پوست ضخیمی با غدد چربی در نوک بینی دارند که باعث پهن شدن نوک بینی می شود. این بینی ها بر خلاف نوک پهن دارای غضروف های ضعیفی هستند به همین دلیل ساختار نگهدارنده و حمایتی آن ضعیف است که با فشار آوردن دست به راحتی به سمت پایین می آید. دیگر خصوصیات این بینی آن است که وقتی سر را به عقب و رو به بالا نگه می داریم به جای آنکه نوک بینی و کناره های آن حالت مثلث داشته باشد حالت نیم دایره و یا ذوزنقه دارد. عمل بینی گوشتی در این نوع بینی ها غیر ممکن و خطرناک نیست بلکه باید طبق اصول انجام شود و در انتخاب پزشک دقت شود.

انواع بینی گوشتی 

بینی گوشتی با غدد چربی و منافذ زیاد و بزرگ : این نوع بینی ها پوستی با منافذ بزرگ به همراه غدد چربی زیر پوستی هستند که پزشک می تواند با غذاهای مناسب و تجویز دارو این مشکل را کنترل کند و اگر از داروهای خاصی برای این مشکلات پوستی مصرف می کنید حتما با پزشک خود مطرح کنید. سعی کنید 6 ماه قبل از جراحی استفاده از این داروها را متوقف کنید.

بینی گوشتی با پوست ضخیم و غدد چربی کم کار : این نوع بینی دارای پوست براق و ضخیم و قرمزی است. در این نوع بینی غدد چربی نسبت به بینی گوشتی با غدد چربی و منافذ فعالیت کمتری دارد.

آیا بینی گوشتی پس از عمل برگشت پذیر است؟

همه افراد به به این فکر می کنند که پس از عمل بینی، بینی آن ها به حالت اولیه خود بر می گردد و نگرانی آن ها درباره  عمل بینی چند برابر می شود در گذشته این نگرامی چند برابر بود که هیچ تضمینی برای بازگشت بینی نداشت اما امروزه این نگرانی دیگر وجود ندارد و در این مورد تحقیقلتی صورت گرفته که برگشت بینی گوشتی به کمترین حد ممکن رسیده است.

انواع بینی گوشتی 

سن مناسب برای عمل بینی گوشتی: زمانی که رشد اجزای صورت و بینی پایان یابد می توان عمل بینی را انجام داد. اگر بیماری هایی از جمله بیماری مادر زادی و یا انسداد و انحراف در بینی وجود نداشته باشد باید تا پایان بلوغ صبر کرد. سن عمل برای دختران 14 سالگی و سن پسران 16 سالگی به بعد است اما برای نتیجه بهتر باید بعد از 18 سالگی که بینی هم شکل نهایی خود را گرفته است اقدام به عمل کرد.

کلام آخر

اما لازم به ذکر است که قبل از انجام جراحی بینی درباره مزایا و معایب آن حتما مطالعه بفرمایید و با آگاهی بالا دست به انجام این کار بزنید. ممنون که تا ادامه این مطلب همراه ما بودید امیدواریم بیشتر با بینی گوشتی و جراحی آن بهره مند شده باشید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)