بینی گوشتی

هزینه عمل بینی گوشتی در سعادت آباد

دغدغه اکثر افرادی که تصمیم می گیرند جراحی بینی انجام دهند، هزینه عمل بینی گوشتی در سعادت آباد می باشد است. مخصوصاً کسانی که بینی گوشتی دارند. چرا که نسبت به انجام جراحی حساسیت بیشتری پیدا می‌کنند و عمل بینی های گوشتی کمی دشوارتر از بینی های استخوانی است. به همین خاطر هزینه عمل بینی گوشتی بالاتر از مدل بینی استخوانی می باشد . البته عوامل مختلفی برای هزینه عمل بینی تاثیرگذار است . اولین عامل تأثیرگذار منطقه مورد نظر است . معمولاً جراحانی که در مناطق بالا شهر فعالیت دارند، هزینه ی بیشتری بابت عمل جراحی دریافت می کند . عوامل دیگری مانند مهارت و تجربه جراح مدل بینی امکانات ارائه شده بر روی هزینه عمل بینی گوشتی تأثیر گذارند، اگر در منطقه سعادت آباد زندگی می کنید و می خواهید بدانید هزینه عمل بینی گوشتی در این منطقه چقدر است، در این مقاله همراه ما باشید.

عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه عمل بینی گوشتی در سعادت آباد

عوامل مختلفی برای هزینه عمل بینی گوشتی تاثیر گذار است که در موارد زیر به طور کامل آنها را توضیح می دهیم:

تجربه و مهارت جراح:
هر چقدر متخصص در زمینه عمل بینی گوشتی تجربه بیشتری داشته باشد و سال های بسیاری از عمل جراحی بینی گوشتی را با موفقیت انجام داده باشد، هزینه عمل افزایش پیدا می کند. چرا که جراحان بینی با توجه به مهارت و سابقه کسب کرده میزان هزینه عمل بینی گوشتی را مشخص می کنند.

ساختار بینی و مشکلات ظاهری:
دیگر عوامل تاثیرگذار بر روی هزینه های بینی نوع ساختار بینی است. هر چقدر ساختار بینی ایرادات بیشتری داشته باشد، مطمئنا به تغییرات بیشتری نیاز دارد و هزینه بینی ‌عمل افزایش پیدا می‌کند. همچنین کسانی که دارای بینی های گوشتی هستند باید هزینه بیشتری نسبت به بینی های استخوانی پرداخت کنند. چراکه اعمال تغییرات بر روی بینی های گوشتی بسیار سخت تر از بینی های استخوانی است. نکته دیگری که حائز اهمیت است این است که عمل ترمیمی بینی نسبت به عمل اولیه بسیار دشوارتر است و مطمئنا هزینه آن بیشتر از هزینه عمل اولیه می باشد.

هزینه عمل بینی گوشتی در سعادت آباد

منطقه جغرافیایی:
خدماتی که در منطقه های پیشرفته شهر ارائه می شود مطمئنا نسبت به دیگر مناطق گران تر است. همچنین هزینه عمل جراحی در شهرهای مختلف متفاوت می باشد. اما نکته ای که اهمیت دارد این است که جراحان خوب و حرفه ای در شهرهای بزرگ و پیشرفته و مناطق بالا شهر فعالیت می کنند. بنابراین اگر به دنبال بهترین جراح هستید، باید هزینه بیشتری برای عمل جراحی در نظر بگیرید و عمل بینی خود را در مناطق بهتر و شهرهای پیشرفته مانند تهران انجام دهید.

هرگز برای جراحی بینی گوشتی ارزان قیمت اقدام نکنید
مطمئناً تا به حال با تبلیغات ارزان قیمت جراحی بینی گوشتی رو به رو شده اید. اما توصیه می شود هرگز برای انجام چنین جراحی هایی اقدام نکنید. عمل بینی دارای پیچیدگی ها و مراحل خاص خودش است  و هر جراحی توانایی انجام آن به بهترین صورت ممکن را ندارد. در صورتی که نکات سلامتی و عملکرد بینی رعایت نشود، احتمال این که با مشکلات تنفسی و ساختار بینی مواجه شوید بسیار زیاد است. در صورت مواجه شدن با مشکلات ساختاری و عملکردی بینی مجبور به انجام ترمیم ‌بینی خواهید شد که هزینه عمل ترمیمی بسیار بیشتر از عمل اولیه است. همچنین زمانی که بینی شما مدل گوشتی است، حساسیت های آن بیشتر خواهد بود و جراح باید در زمینه عمل بینی گوشتی مهارت بیشتری داشته باشد تا نتیجه جراحی بینی گوشتی به بهترین صورت ممکن اجرا شود و شما رضایت کامل را کسب کنید.
پس اگر دوست ندارید دوباره برای انجام جراحی بینی اقدام کنید و مجبور شوید هزینه ترمیم بینی پرداخت نمایید به دنبال عمل بینی ارزان قیمت نباشید.

 هزینه جراحی بینی استخوانی

ساختار بینی های استخوانی با یکدیگر بسیار متفاوت هستند و با توجه به نوع ساختار، پوست و داشتن یا نداشتن پولیپ و دیگر مشکلات تنفسی نمی‌توان به صورت کلی هزینه جراحی بینی استخوانی را مشخص کرد و هزینه عمل برای هر فرد کاملاً متفاوت خواهد بود. برای مثال، هزینه بینی‌ای که فقط دارای قوز و برآمدگی جزئی است نسبت به بینی دارای غضروف محکم و نوک گوشتی بیشتر است. هر چقدر جراحی بینی استخوانی پیشرفته تر باشد هزینه به عمل بینی افزایش پیدا می کند. البته مدل انتخابی بیمار هم بر روی هزینه بینی استخوانی تاثیرگذار است.

با ویژگی بینی های گوشتی آشنا شوید

قبل از این که به دنبال هزینه عمل بینی گوشتی در سعادت آباد بگردید، بهتر است با ویژگی بینی های گوشتی آشنا شوید و حساسیت ها و نکات کلیدی عمل بینی گوشتی را بدانید. بینی های گوشتی دارای غضروف بسیار ضعیف و پوست های ضخیم هستند و برخلاف بینی های استخوانی از بافت ضعیف تری برخوردار می باشند. بنابراین جراح به راحتی نمی تواند تغییرات لازم را بر روی بینی گوشتی اعمال کند و رسیدن به نتیجه دلخواه بسیار سخت تر از بینی های استخوانی است. یکی از مشکلاتی که بر سر راه جراحی بینی گوشتی وجود دارد ضخامت پوست است. ضخیم بودن پوست موجب می‌شود جراحی با حساسیت های بسیاری همراه باشد و جراح لازم است در حین کار دقت خود را افزایش دهد. در صورت آسیب دیدگی پوست ترمیم آن بسیار دشوار است و مشکلات پوستی به راحتی قابل رفع نمی باشد.

روش های انجام جراحی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی به دو روش باز و بسته قابل انجام است.
امروزه جراحان برای عمل بینی از دو روش باز و بسته استفاده می‌کنند که انتخاب از میان این دو بستگی به شرایط فرد و تجربه پزشک دارد. در روش جراحی بینی بسته جراح تنها برش های لازم را از داخل بینی ایجاد می کند  و بینی نیازی به بخیه از بخش بیرونی بینی ندارد. در این روش، امکان اعمال تغییرات به صورت گسترده وجود ندارد و جراح نمی توانند به طور کامل به ساختار بینی دسترسی پیدا می کند. تنها طبق دانش ساختاری جراح تغییرات لازم اعمال می شود.

اما در جراحی بینی به روش باز  پوست با استفاده از ایجاد چند برش بر روی بینی به صورت کامل از روی ساختار بینی کنار زده و جراح به صورت کامل به ساختار بینی دسترسی پیدا می‌کند و اعمال تغییرات به صورت مستقیم انجام می شود. با استفاده از این روش جراح دسترسی بهتری برای اعمال تغییرات گسترده تر دارد و بعد از پایان تغییرات با استفاده از بخیه پوست دوباره بر روی ساختار بینی قرار می گیرد.

هر دو روش تحت بیهوشی عمومی انجام می شود و تغییرات ظاهری بینی با توجه به اجزای صورت و ایرادات بینی اجرا خواهد شد. تنها تفاوت این دو روش این است که جراحی بینی به روش بسته دوره نقاهت کمتری نسبت به روش باز به همراه دارد. همچنین روش بسته به مهارت و تخصص بیشتری نسبت به روش باز نیاز خواهد داشت و جراح باید به خوبی بتواند ساختار بینی را تصور کرده و تغییرات را به صورت غیر مستقیم اعمال کند.

روش های انجام جراحی بینی گوشتی

آیا عمل بینی گوشتی برگشت پذیر است یا نه؟

در گذشته جراحی بینی گوشتی با احتمال برگشت پذیر بودن حالت بینی انجام می شد. اما امروزه با روی کار آمدن تکنیک های جدید و پیشرفته جراحان به تقویت غضروف بینی می‌پردازند و احتمال برگشت پذیر بودن بینی گوشتی بسیار کاهش پیدا کرده است. بعد از پایان رسیدن عمل جراحی ممکن است تصور کنید بینی گوشتی شما هیچ تغییری نکرده است. اما حالت بینی به خاطر تورم بیش از اندازه است که به مرور زمان تورم کاهش پیدا می‌کند و شما شاهد نتیجه نهایی عمل بینی گوشتی خواهید بود.
برای مشاهده نتیجه بینی گوشتی حدود یک سال و حتی بیشتر از یک سال باید صبر کنید. حتی ممکن است حالت بینی شما هر لحظه تغییر پیدا کند و این تغییر حالت تنها به خاطر تورم بینی است. به همین خاطر توصیه می‌شود برای انجام جراحی بینی گوشتی حتما به متخصصین حرفه ای در این زمینه مراجعه کنید.

نکاتی که باید قبل از جراحی بینی گوشتی رعایت کنید.

انتظاراتی که از جراحی رینوپلاستی گوشتی دارید به طور کامل قبل از شروع جراحی برای پزشک توضیح دهید. اگر فراموش می کنید موارد مهم را حتما یادداشت کنید.

 • مصرف داروهایی مانند آسپرین که موجب انعقاد خون می شود حدود دو هفته قبل از جراحی ممنوع می باشد.
 • حدود دو هفته قبل از عمل بینی از مصرف دخانیات خودداری کنید. استعمال دخانیات میزان اکسیژن خون را تا حد بسیاری کاهش می‌دهد و عمل جراحی را با اختلال روبرو می کند.
 • در صورتی که داروی خاصی مصرف می کنید و یا از بیماری خاصی رنج می برید حتما قبل از جراحی به اطلاع پزشک برسانید.
 • حتما عکس برداری و آزمایشات لازم را قبل از جراحی انجام دهید و در روز عمل همراه خود داشته باشید.
 • شب قبل از عمل حتماً به حمام بروید و به مدت ۸ ساعت قبل از جراحی نه چیزی بخورید و نه چیزی بیاشامید .
 • در صورتی که کاشت ناخن دارید قبل از عمل آن را ریمو کنید و از زدن لاک در روز عمل خودداری کنید.
 • برای انجام عمل یک نفر همراه خود داشته باشید تا برای برگشت به خانه خیالتان راحت باشد.
 • سعی کنید در روز عمل زودتر از ساعت مقرر در محل جراحی حضور داشته باشید.
 • برای انجام عمل لباس‌های راحت به تن کنید. لباس های دکمه دار یا زیپ دار برای تعویض یا پوشیدن لباس بهترین گزینه است.

 نکاتی که باید بعد از عمل جراحی انجام دهید.

 • بعد از عمل جراحی برای کاهش کبودی و ورم هنگام خوابیدن از ۲ یا ۳ بالش استفاده کنید.
 • در دوره بهبودی از خندیدن بیش از حد خودداری کنید و سعی کنید زیاد از حد حرف نزنید.
 • هنگام عطسه یا سرفه دهان خود را به صورت کامل باز نگهدارید.
 • داروهای تجویز شده را سر موقع مصرف کنید.
 • در سه روز اول از کمپرس سرد و در سه روز دوم از کمپرس گرم استفاده کنید. این کار به کاهش تورم و کبودی بسیار کمک می کند.
 • در روزهای اولیه از مصرف غذاهایی که نیاز به جویدن دارد خودداری کنید. خوردن غذاهای میکس شده و سوپ بهترین انتخاب است.
 • همچنین از مصرف ادویه های تند و نمک بسیار خودداری کنید. مصرف نمک موجب ورم بیش از حد بینی می شود.
 • سعی کنید در دوره بهبودی به اندازه کافی استراحت کرده و از انجام فعالیت های سنگین یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید. همچنین برای مدت طولانی نمی توانید فعالیت های سنگین ورزشی انجام دهید.
 • از قرار گرفتن در معرض تابش مستقیم آفتاب و حرارت پرهیز کنید.
 • حداقل حدود یک ماه از عینک استفاده نکنید.
 •  برای انجام عمل بینی گوشتی در انتخاب جراح نهایت دقت را داشته باشید.
 •  علاوه بر این که هزینه عمل بینی گوشتی در سعادت آباد بسیار اهمیت دارد، انتخاب جراح هم جزء مهمترین مراحل جراحی بینی شناخته می‌شود.
 • در صورت عدم مراجعه به  بهترین جراح بینی ممکن است اصلاحات مورد نیاز بر روی بینی اعمال شود و از نتیجه عمل ناراضی باشید و در آخر مجبور شوید جراحی ترمیمی انجام دهید.

پس برای عدم مواجه شدن با چنین مشکلی پیشنهاد می کنیم با ویژگی های مهم جراح بینی گوشتی خوب آشنا شوید:

 • داشتن تجربه و مهارت کافی در جراحی بینی گوشتی
 • کسب مدرک از بهترین دانشگاه های داخلی و خارجی
 • یادگیری تکنیک و متدهای جدید جراحی
 • انجام جراحی های موفق بسیار
 • کسب رضایت اکثر بیماران
 • برخوردار بودن از تیم حرفه ای و کاربلد در روند جراحی بینی
 • داشتن اخلاق خوب و و رفتار محترمانه با بیماران

چه کسانی برای انجام جراحی بینی گوشتی مناسب هستند؟

معمولاً کسانی برای انجام جراحی بینی گوشتی اقدام می کنند که نسبت به ظاهر بینی خود ناراضی هستند و احساس می‌کنند بینی از روبه رو و کنار حجم بیش از اندازه ای دارد و تمایل دارند پهنا بینی نازک تر شود. در واقع ضخامت و حجیم بودن بینی های گوشتی تاثیر بسیار زیادی در زیبایی صورت دارد و موجب می‌شود دیگر قسمت های صورت زیبایی چندانی نداشته باشند. جراح بینی با کاهش چشمگیر در پهنای بینی های گوشتی به زیبایی ظاهری بینی می‌پردازد و فرم بینی را به نسبت خواسته فرد تغییر می دهد. البته کوچک کردن بینی های گوشتی باید متناسب با صورت انجام شود. اگر دارای صورت بسیار بزرگ هستید سعی کنید بینی خود را بیش از حد کوچک نکنید.

 نکاتی که باید بعد از عمل جراحی انجام دهید.

مراحل انجام جراحی بینی گوشتی

 جراحی بینی های گوشتی با توجه به مراحل گفته شده در زیر انجام می شود:

 اولین مرحله، معاینه ساختار بینی است.
در اولین مرحله ساختار بینی شما توسط پزشک مورد بررسی قرار می‌گیرد و پزشک با توجه به بینی شما مشخص می کند مدل بینی گوشتی است یا استخوانی. در صورت گوشتی بودن بینی شرایط جراحی کاملاً فرق می‌کند. همانطور که در ابتدای مقاله گفتیم، جراحی بینی های گوشتی بسیار سخت تر از بینی های استخوانی است و ممکن است هزینه عمل بینی متفاوت باشد. در این مرحله متخصص مشخص می کند چه تغییراتی لازم است بر روی ساختار بینی اعمال شود. همچنین شما هم موظف هستید در این مرحله هدفتان را به طور کامل برای جراح توضیح دهید. در صورتی که اهداف شما غیر قابل دسترسی باشد جراح باید با ارائه دلیل های منطقی شما را توجیه کند.
اما اگر شما و جراح به یک هدف مشترک از جراحی بینی گوشتی نرسید، عمل جراحی بینی ناممکن است و هرگز به جراحی بینی اقدام نکنید.

 مرحله دوم، بیهوشی عمومی
بعد از کسب آمادگی لازم برای انجام جراحی وارد مرحله بیهوشی عمومی می‌شوید. در این مرحله جراح با قرار دادن ماسک و یا تزریق ماده بیهوشی شما را کاملا بیهوش می کند و در حین جراحی به خواب فرو می روید. البته جراحی بینی بیهوشی موضعی هم قابل اجراست. اما اکثر جراحان ترجیح می دهند از بیهوشی عمومی استفاده کنند.

در مرحله سوم فرایند عمل جراحی بینی آغاز می شود.
در روند جراحی تغییرات مختلفی در قسمت های متفاوت بینی ایجاد می شود. در صورت انتخاب جراحی بینی به روش باز شکافی بین دو تیغه بینی اعمال و پوست به صورت کامل از روی استخوان بینی برداشته می شود. سپس جراح به استخوان و غضروف بینی دسترسی پیدا کند. هنگامی که تمام تغییرات لازم ایجاد شد، پزشک پوست برداشته شده را به حالت اولیه باز می گرداند و شکاف های اعمال شده را توسط بخیه می بندد.

هرگز تصور نکنید، بعد از جراحی کار شما تمام می شود. برخی ها تصور می‌کنند بعد از جراحی کارشان تمام شده است. اما مراقبت های پس از جراحی آغاز شده و انجام آنها توسط شما تاثیر بسیار زیادی بر روی نتیجه عمل جراحی خواهد گذاشت. در صورتی که دوره بهبودی را با توجه به نکات مراقبتی طی کنید، مطمئنا نتیجه منحصر به فردی را مشاهده می کنید و نگرانی بابت آن نخواهید داشت
البته در چند روز اولیه پس از عمل بینی، دوره سختی را می گذرانید که لازم است در این دوره به مقدار کافی استراحت کنید و از انجام فعالیت های سنگین پرهیز نمایید.

مراحل انجام جراحی بینی گوشتی

چه زمانی می توانید نتیجه عمل بینی گوشتی را مشاهده کنید؟

جراحی بینی گوشتی تاثیر منحصر به ‌فردی بر روی ظاهر بینی و دیگر اجزای صورت به همراه دارد. چرا که بینی در مرکز در صورت قرار گرفته و ایجاد هرگونه تغییر بر روی آن روی دیگر اجزای صورت نیز تاثیر گذار است. جراح باید بتواند تغییرات لازم را با توجه به دیگر اجزای صورت بر روی بینی اعمال کند تا زیبایی بینی بعد از عمل به صورت ایده آل بر روی دیگر اجزای صورت تاثیر گذار باشد.
خیلی‌ها در مورد زمان مشاهده نتیجه نهایی سوال می پرسند. به طور کلی برای مشاهده نتیجه عمل بینی گوشتی باید حدود یک سال صبر کنید که گاهی اوقات این زمان طولانی تر خواهد شد. زمان مشاهده نتیجه نهایی به ساختار بینی شما بستگی دارد. هر چقدر پوست بینی شما ضخیم تر باشد، زمان مشاهده نتیجه نهایی طولانی‌تر خواهد بود و کاهش ورم در مدت زمان  بیشتری طول می کشد.

جمع بندی

توصیه می‌شود به جای این که نسبت به هزینه عمل بینی گوشتی در سعادت آباد نگران باشید، بیشتر نسبت به ایجاد تقارن بینی با دیگر اجزای صورت و بهبود ظاهر بینی بعد از عمل بینی حساسیت نشان دهید و در انتخاب دکتر نهایت دقت را داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *