بینیبینی استخوانی

هزینه عمل بینی استخوانی در سعادت آباد

اولین چیزی که به ذهن کاندیدای جراحی بینی می‌رسد هزینه عمل بینی استخوانی در سعادت آباد می باشد . از آنجا که ساختار بینی هر فردی متفاوت است، هزینه عمل بینی هر فردی با دیگری یکسان نخواهد بود. به طور کلی، ساختار بینی به دو دسته استخوانی و گوشتی تقسیم می‌شوند. اگر مدل بینی شما استخوانی است و در منطقه سعادت آباد زندگی می‌کنید و می‌خواهید نزد جراحانی که در این منطقه حضور دارند مراجعه کنید؛ در این مقاله همراه ما باشید. در این مطلب قصد داریم به هزینه عمل بینی استخوانی در سعادت‌آباد بپردازیم تا با آگاهی بهتر برای عمل آماده شوید.

هزینه عمل بینی استخوانی در هر منطقه متفاوت است.
مطمئنا متوجه شده اید که هزینه جراحی بینی در هر منطقه فرق می‌کند و هر دکتری هزینه متفاوتی در نظر می گیرد. به همین خاطر، هزینه عمل بینی استخوانی در شهرستان ها نسبت به تهران ارزان تر است. اما  نکته ای که نباید فراموش کنید این است که دکترهای با تجربه و حرفه ای همیشه در مناطق بالا شهر و پیشرفته فعالیت دارند. پس اگر تصمیم دارید عمل بینی خود را نزد بهترین جراح انجام دهید هرگز به هزینه جراحی بینی توجه نشان ندهید و تنها تجربه و مهارت جراح برایتان اهمیت داشته باشد.

عوامل موثر بر روی هزینه عمل بینی

عوامل مختلفی برای هزینه عمل بینی استخوانی در سعادت آباد تأثیرگذار است. یعنی نه تنها منطقه مورد نظر بلکه عوامل دیگری هم تعیین کننده هزینه ‌عمل هستند که در موارد زیر به صورت کامل برای شما توضیح می دهیم:

 تجربه و مهارت جراح: هر چقدر تجربه و مهارت جراح بیشتر باشد، هزینه عمل بینی استخوانی در سعادت آباد بیشتر خواهد بود. چرا که هر دکتری نسبت به تجربه و مهارت کسب کرده هزینه عمل جراحی را مشخص می کند.

ساختار و ایرادات بینی: ساختار و ایرادات بینی نقش موثری در تعیین هزینه عمل بینی  استخوانی در سعادت آباد دارد. افرادی که بینی‌شان ایرادات بیش از اندازه دارد و جراح به خوبی نمی تواند تغییرات گسترده بر روی آنها اجرا کند، نسبت به بینی هایی که تنها به تغییرات بسیار جزئی نیاز دارند، با دشواری بیشتری مواجه هستند. البته هزینه عمل بینی استخوانی در سعادت‌ آباد نسبت به بینی های گوشتی کمتر است. چرا که بینی های گوشتی دارای ساختار و غضروف مستحکم تری نسبت به بینی های گوشتی هستند و جراح بهتر می تواند تغییرات لازم را بر روی بینی اعمال کند؛ بدون این که نگرانی بابت تغییر شکل بینی بعد از عمل باشد.

 عوامل موثر بر هزینه جراحی بینی در سعادت آباد

جراحی بینی استخوانی چگونه است؟

اکثر اوقات هدف از جراحی بینی استخوانی برداشتن قوز، برآمدگی و انحراف بینی است. بینی های استخوانی دارای پوست بسیار نازک و از استخوان و غضروف مستحکمی برخوردار هستند. به دلیل قوی بودن بافت و غضروف بینی های استخوانی جراح راحت تر می تواند مراحل جراحی را برای بینی های استخوانی پیش ببرد. به همین خاطر است که نتیجه جراحی بینی استخوانی نسبت به بینی های گوشتی ایده آل تر است و افراد رضایت بیشتری نسبت به عمل بینی استخوانی کسب می کنند.

حال به دو دلیل ساختار بینی شکل می گیرند. دلیل اول، مسائل ژنتیکی و ارثی است که شخص ساختار بینی استخوانی خود را از پدر یا مادر خود به ارث می برد. دلیل دومی که فرد با مشکلات ساختاری بینی استخوانی مواجه می شوند، آسیب و ضرب دیدگی است. گاهی اوقات بینی های استخوانی بر اثر آسیب دچار انحراف یا شکستگی می‌شوند که این مشکل تنها با جراحی بینی رفع می شود.
هرگز به انجام جراحی بینی ارزان قیمت اقدام نکنید.

 برخی کلینیک ها و جراحان برای جذب مراجعه کننده دست به تبلیغاتی به عنوان جراحی بینی ارزان قیمت می زند. اما دلیل ارزان بودن هزینه عمل چیست؟

پایین بودن هزینه عمل بینی استخوانی در سعادت آباد دلایل مختلفی می‌تواند داشته باشد که اولین دلیل عدم تجربه و مهارت کافی پزشک است. پزشکانی که در عمل جراحی تجربه کافی ندارند و با پیچیدگی‌های عمل آشنا نیستند، بی شک برای جراحی بینی هزینه کمتری دریافت می کنند. دلیل دیگر هزینه ارزان جراحی بینی عدم فراهم کردن شرایط مناسب برای انجام جراحی است. در این شرایط سلامتی بیماران به خطر بیفتد و نتیجه عمل ممکن است به دلخواه فرد اتفاق نیوفتد.

اگر اشتباهی در روند جراحی بینی ایجاد شود مجبور می شوید عمل ترمیمی انجام دهید. عمل ترمیمی در مقایسه با عمل اولیه بسیار متفاوت است و هزینه عمل ترمیمی بسیار بیشتر از عمل اولیه می باشد. بنابراین اگر دوست ندارید دوباره هزینه‌ای بابت عمل بپردازید و در خطر ریسک های احتمالی جراحی ترمیم قرار بگیرید، اقدام به انجام جراحی بینی استخوانی ارزان قیمت نکنید. هرچقدر تمرکز خود را در انتخاب جراح به کار بگیرید، نتیجه بهتری مشاهده خواهید کرد و با خیال راحت برای جراحی بینی آماده می شوید.

 

جراحی بینی استخوانی چگونه است؟

روش های مختلف عمل بینی استخوانی

جراحی بینی توسط دو روش باز و بسته انجام می‌شود که انتخاب از میان این دو روش به مهارت و ساختار بینی بستگی دارد.

جراحی بینی استخوانی به روش باز: هدف از انجام جراحی بینی استخوانی به روش باز ایجاد تغییرات اساسی در ظاهر بینی است. با استفاده از این روش جراح در قسمت تیغه و پره‌های بینی برش ایجاد می کند تا پوست به صورت کامل از روی ساختار بینی کنار زده شود. سپس جراح به خوبی به جزئیات و ساختار بینی دسترسی پیدا می کند و با تسلط کامل تغییرات لازم را بر روی ساختار و غضروف بینی ایجاد خواهد کرد.

جراحی بینی استخوانی به روش بسته: در جراحی بینی استخوانی به روش بسته برخلاف روش باز برشی بر روی تیغه بینی ایجاد نمی‌شود  و جراح تنها با استفاده از برش هایی در داخل بینی به اعمال تغییرات لازم می‌پردازد. در این روش جراح به صورت کامل به ساختار بینی دسترسی ندارد و اعمال تغییرات بسیار محدودتر خواهد بود. اما در روش جراحی بسته ایجاد زخم بر روی تیغه بینی کمتر مشاهده و دوره بهبودی سریع تر طی می شود.

عوارض جراحی بینی استخوانی

هر عمل زیبایی با عوارض خاصی همراه است. به همین خاطر توصیه می کنیم برای حفظ سلامتی و رسیدن به نتیجه دلخواه حتما در انتخاب جراح نهایت دقت را داشته باشید. عمل جراحی بینی جزء ریسک پذیرترین عمل های زیبایی است. هر چقدر در انتخاب جراح دقت بیشتری داشته باشید، درصد موفقیت افزایش پیدا می کند و احتمال بروز عوارض کمتر خواهد شد. اما برخی عوارض اتفاق افتادنشان بسیار طبیعی است و لازم نیست نسبت به آنها نگران باشید. مانند تورم، کبودی، درد و دیگر اثرات حاصل از بیهوشی. البته عدم مراقبت های قبل و بعد از جراحی می ‌تواند در اتفاق افتادن عوارض بعد از جراحی دخیل باشد.

در ادامه به بررسی برخی عوارض کوتاه مدت بعد از جراحی بینی استخوانی می پردازیم تا درک بهتری نسبت به جراحی بینی داشته باشید:

 • احساس درد یکی از عارضه های طبیعی جراحی بینی استخوانی است:  بعد از جراحی احساس درد در ناحیه بینی بسیار طبیعی است و رخ دادن این عارضه به خاطر تراشیده شدن استخوان ها و غضروف ها در حین عمل می باشد. البته این درد کاملاً موقتی است و می توانید با مصرف مسکن هایی که پزشک برای شما تجویز می کند تا حدود بسیاری کنترل شود.
 • مشاهده ورم در اطراف چشم و بینی: روزهای اولیه بعد از جراحی مطمئناً شاهد تورم در اطراف چشم و بینی خواهید بود. اما رفته رفته ورم ایجاد شده کاهش پیدا می‌کند. البته ممکن است تورم جزئی حدود شش ماه بعد از جراحی بینی ادامه داشته باشد. بنابراین برای مشاهده نتیجه نهایی باید حدود یک سال صبر کنید تا به صورت کامل ورم کاهش پیدا کرده و فرم نهایی بینی مشخص شود.
 •  میزان کبودی بینی به حساسیت پوست فرد بستگی دارد: دیگر عارضه های جانبی جراحی بینی استخوانی ایجاد کبودی در اطراف بینی و زیر چشم است که هر چقدر فرد حساسیت بیشتری نشان دهد با کبودی بیشتری مواجه می شود. این کبودی حدود ۱۰ روز طول می کشد. البته می‌توانید برای کاهش کبودی و تورم بعد از جراحی از کمپرس سرد در روزهای اولیه بعد از جراحی استفاده کنید.

عوارض جراحی بینی استخوانی

آیا عمل بینی استخوانی برگشت پذیر است؟
خیلی‌ها در مورد برگشت پذیر بودن عمل بینی استخوانی سوال می پرسند. احتمال برگشت پذیر بودن برجستگی و قوس بینی استخوانی بعد از عمل بسیار پایین و حتی نزدیک به صفر است. اگر مراقبت‌های درست انجام دهید و بینی را در برابر ضربه محافظت کنید هرگز این اتفاق رخ نخواهد داد.

 میزان موفقیت جراحی بینی استخوانی در چه حد است؟

همیشه نتیجه جراحی بینی استخوانی بهتر از بینی های گوشتی است. البته این موضوع را نمی توان به صورت قطعی بیان نمود. چرا که بینی های استخوانی بسیاری هم بوده اند که در روند جراحی با مشکلات جدی مواجه شدند. دیگر عاملی که درصد موفقیت جراحی بینی استخوانی را بالا می‌برد، استحکام استخوان و غضروف است. هر چقدر استحکام و غضروف بینی بهتر باشد، مطمئناً نتیجه جراحی ایده آل تر خواهد بود و فرد رضایت کامل را کسب و به فرم دلخواه دسترسی پیدا می کند. این موضوع کمتر در بین بینی های گوشتی مشاهده می شود .چرا که اکثر بینی های گوشتی دارای غضروف ضعیف تری هستند و به دلیل ضخیم بودن پوست بینی، جراح توانایی اعمال تغییرات بیش از حد را ندارد و نمی‌تواند بیش از اندازه پوست بینی را دست کاری کند. به همین دلیل تورم و کبودی بینی های گوشتی دیرتر از بینی های استخوانی از بین می‌رود و کسانی که دارای بینی های گوشتی هستند برای مشاهده نتیجه نهایی باید بیشتر از یک سال صبر کنند تا به طور کامل تورم بینی کاهش پیدا کند.
همچنین نازک بودن پوست بینی در برخی مدل بینی های استخوانی هم باعث دردسر در روند جراحی می شود. نقص های بینی به وضوح برای کسانی که دارای پوست خیلی نازکی هستند، قابل مشاهده است و ممکن است جای بخیه کاملا باقی بماند.

اقدامات قبل از جراحی بینی

برای این که جراحی بینی استخوانی روند بهتری را طی کند، لازم است یک سری نکات قبل از شروع جراحی رعایت شود. نکات مهم را در موارد زیر برای شما توضیح می دهیم:

 • حدود ۲ هفته قبل از جراحی بینی از مصرف داروهای مسکن نظیر بروفن خودداری کنید.
 • حدود دو هفته استعمال دخانیات و مشروبات الکلی ممنوع می باشد.
 • اگر دچار بیماری خاصی هستید یا مجبور هستید داروی خاصی مصرف کنید؛ حتما به اطلاع پزشک برسانید.
 • شب قبل از جراحی استحمام کنید. چرا که ممکن است تا زمانی که گچ روی بینی را بردارید، نتوانید حمام بروید.
 • چند روز قبل از جراحی به خوبی استراحت تا برای عمل جراحی آمادگی کامل را کسب کنید.
 • حدود ۶ الی ۸ ساعت قبل از جراحی نه چیزی بخورید و نه چیزی بیاشامید. چرا که حین جراحی بینی باید معده شما خالی باشد.
 • شب قبل از جراحی هم شام سبک میل کنید.
 • حتماً یک نفر همراه برای انجام جراحی داشته باشید تا برای برگشت به خانه خیالتان راحت باشد.
 • تمام آزمایشات تجویز شده توسط دکتر را انجام دهید و در روز عمل همراه خود داشته باشید.
 • سعی کنید حدود نیم ساعت زودتر در محل مورد نظر حاضر شوید تا استرس خاصی نداشته باشید.

 جراحی بینی استخوانی چقدر طول می کشد؟
با توجه به تغییراتی که بر روی ساختار بینی اعمال می شود، مدت زمان جراحی هر بینی استخوانی فرق می کند. به طور کلی، جراحی بینی استخوانی حدود دو الی سه ساعت طول می کشد که بعد از از اتمام جراحی در صورت علم مشکل خاصی بیمار  بلافاصله ترخیص خواهد شد.

اقدامات قبل از جراحی بینی

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

بعد از جراحی بینی کار شما تمام نمی شود. چرا که انجام مراقبت‌های لازم تاثیر بسیاری بر روی نتیجه جراحی می گذارد.
اقداماتی که باید بعد از جراحی بینی استخوانی انجام دهید شامل موارد زیر می باشد:

 • داروهایی که توسط پزشک تجویز شده است را سر ساعت و طبق دستور مصرف کنید.
 • برای کاهش کبودی و تورم در چند روز اولیه  هر چند ساعت یک بار به مدت ۱۵ دقیقه از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • سعی کنید مصرف نمک و ادویه های تند را از برنامه غذایی خود حذف نمایید. این کار به کاهش تورم بسیار کمک می کند.
 • حدود دو هفته به مقدار کافی استراحت کنید تا دوره بهبودی سریعتر طی شود و با مشکل خاصی مواجه نشوید
 • برای خوابیدن حتما از دو الی سه بالش استفاده کنید تا ناحیه سر بالاتر از پایین تنه قرار گیرد. این کار به کاهش تورم بینی بسیار کمک می کند.
 • توصیه می شود حدود چند هفته از فین کردن خودداری کنید.
 • هنگام عطسه یا سرفه دهان خود را باز نگه دارید تا فشار کمتری به ناحیه بینی وارد شود.
 • در هفته اولیه بعد از جراحی از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن دارد، خودداری کنید. مصرف سوپ و غذاهای میکس شده بهترین انتخاب است.
 • برای مسواک زدن حتماً از مسواک های نرم استفاده کنید تا فشار کمی به بینی وارد شود.
 • حداقل حدود یک ماه از عینک های آفتابی و طبی استفاده نکنید.
 • حدود دو هفته بعد از جراحی مصرف مشروبات الکلی، سیگار و قلیان ممنوع می باشد. این کار موجب اختلال خونرسانی و انسداد عروق خونی شده و فرایند بهبودی را با اختلال روبرو می کند.

مدل های مختلف جراحی بینی استخوانی

فرم دهی بینی استخوانی با توجه به سلیقه فرد و نظر پزشک بستگی دارد. با توجه به نازک بودن پوست بینی جراح بهتر می تواند به فرم دهی بینی استخوانی بپردازد. معمولا برای بینی های استخوانی مدل طبیعی، فانتزی و نیمه فانتزی انتخاب می شود که در مدل بینی طبیعی تنها به رفع مشکلات و نواقص بینی می پردازند و زاویه نوک بینی و لب در بهترین حالت ممکن قرار می گیرد. نوک بینی هم اصلاً حالت سربالا  ندارد. اما در مدل فانتزی، نوک بینی بیش از حد سر بالا قرار دارد و سایز بینی بیش از اندازه کوچک می شود. همچنین قوس قابل مشاهده‌ای بر روی پل بینی ایجاد خواهد شد.

امروزه جراحی بینی فانتزی طرفداران کمتری دارد و کسانی که تصمیم به انجام جراحی می گیرند، بیشتر مدل طبیعی یا نیمه فانتزی را انتخاب می کنند. به طور کلی، بهترین فرم بینی با توجه به نتایج به دست آمده مدلی است که با توجه به اجزای صورت ترسیم می شود و بینی متناسب با دیگر اجزا تغییر شکل می دهد. چرا که بینی در مرکز صورت قرار گرفته و هر گونه تغییری بر روی آن بر روی دیگر اعضای صورت تاثیر گذار است.

 مدل های مختلف جراحی بینی استخوانی

بهترین جراح بینی استخوانی در سعادت آباد

به جا فکر کردن به هزینه جراحی بینی استخوانی در سعادت‌آباد بهتر است به دنبال بهترین جراح بینی بگردید. اما چه کسی به عنوان بهترین جراح انتخاب می‌شود؟ امروزه جراحان بسیاری در این منطقه فعالیت دارند که انتخاب از میان آنها کمی سخت به نظر می‌رسد. اما با دقت کافی به راحتی می توان جراح مورد نظر را انتخاب کرد و به نتیجه ایده آل رسید. اولین نکته‌ای که در انتخاب جراح بینی مورد اهمیت قرار می‌گیرد، مدل جراحی بینی استخوانی است. در واقع باید مشخص کنید بینی خود را به چه مدلی دوست دارید عمل کنید.
معمولاً جراحان در زمینه خاصی فعالیت بیشتری انجام می دهند، شما با مشاهده نمونه کاری های جراحان سعادت آباد می توانید جراح مورد نظر خود را انتخاب کنید. اما فراموش نکنید تجربه و مهارت جراح در نتیجه عمل بسیار تاثیرگذار است.

پیشنهاد ویژه! با جراحان برتر آشنا شوید.

برای انتخاب بهترین جراح بینی گوشتی در سعادت آباد می توانید از مجموعه جراحان برتر کمک بگیرید. مجموعه جراحان برتر با هدف معرفی بهترین جراحان بینی پایه گذاری شده است و تمام تلاش خود را برای معرفی بهترین مراکز و جراحان‌بینی به کار می گیرد. در واقع تنها جراحانی توسط جراحان برتر مورد تایید است که در زمینه جراحی بینی تجربه و مهارت کافی را داشته باشند و از بروز ترین تجهیزات و تکنولوژی روز دنیا استفاده کنند.
با مراجعه به این مجموعه می توانید اطلاعات بسیار دقیقی در مورد جراحان مختلف کسب کنید و با آگاهی کامل تری برای انجام جراحی بینی آماده شوید.

جمع بندی

جراحی بینی یکی از دشوارترین عمل های زیبایی صورت است که پزشک باید با معاینات دقیق و بررسی های لازم این جراحی را انجام دهد. در صورت غیرقابل اجرا بودن فرم مورد نظرتان، پزشک باید دلیل های منطقی برای شما مشخص کند و راه حل دیگری پیش روی شما قرار دهد. در واقع برای انجام جراحی بینی استخوانی تنها چیزی که اهمیت ندارد، هزینه عمل بینی استخوانی در سعادت آباد است. در صورتی که دوست دارید به بهترین نتیجه برسید، باید هزینه قابل مشاهده‌ای پرداخت کنید. در غیر این صورت  عدم انجام جراحی بینی بهتر است انجام جراحی بینی ارزان قیمت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)