بینی

عمل بینی ترمیمی نیمه فانتزی

اگر یک بار عمل جراحی بینی را انجام داده اید و از نتیجه عمل جراحی خود راضی نمی باشید برای هر گونه اقدام در خصوص عمل بینی ترمیمی نیمه فانتزی و یا ثانویه حداقل باید یک سال صبر کنید ، اگر شما می خواهید که برای بار دوم عمل جراحی بینی را انجام دهید نکات این بخش را به خوبی رعایت کنید ، افزایش بیش از اندازه طول بینی یکی از عوارض های جراحی بینی توسط پزشکان جراح نا وارد می باشد که در بینی این بیمار ها اتفاق افتاده بود .

اگر می خواهید برای عمل بینی ترمیمی نیمه فانتزی اقدام کنید به نکات زیر خوب توجه داشته باشید .

 • به طور کلی در انتظارات خود کاملا واقع گرا باشید .
 • حتما بدانید که پیچیدگی های عمل جراحی بینی با هر بار عمل جراحی مجدد بیشتر می شود .
 •  ممکن است چهارچوب بینی شما آنقدر سالم نباشد که بتواند یک عمل جراحی دیگر را تحمل کند به همین دلیل باید بیشتر صبر کنید و یا حتی از انجام عمل جراحی بینی صرف نظر کنید .
 •  بافت زخمی را در داخل بینی نباید وجود داشته باشد یا مقدار آن در کمترین حد ممکن خود رسیده باشد .
 • نباید در یک سال گذشته هیچگونه عمل جراحی بینی را انجام داده باشید. به عبارت دیگر یک سال از جراحی بینی قبلی شما باید گذشته باشد بعد سراغ عمل جراحی بینی بروید .
 • در صورتی که به هر دلیل از عمل جراحی بینی قبلی خود راضی نمی باشید به هیچ وجه درخواست اقدام فوری از جراحتان برای عمل جراحی بینی نداشته باشید .

جراحی بینی ترمیمی نیمه فانتزی

عمل جراحی بینی نیمه فانتزی ترکیبی از مدل بینی فانتزی و طبیعی می باشد که پزشک جراح در این مدل از عمل جراحی بینی تناسب اندازه و شکل بینی را با دیگر مولف های صورت حفظ می کند ، در بینی های نیمه فانتزی نوک بینی نسبت به بینی های طبیعی کمی رو به بالاتر می باشد پس بینی بیمار خیلی غیر طبیعی به نظر نمی رسد ، این نکته را نیز باید بدانید که بینی های نیمه فانتزی کوچک تر از بینی های طبیعی می باشد ، بینی های فانتزی کوچک تر از حد معمول می باشد از این رو کاملا مصنوعی به نظر می رسند چرا که پشت بینی بیش از حد به سمت بالا می باشد و این مسئله بینی را از شکل طبیعی خود خارج می کند .

جراحی بینی ترمیمی نیمه فانتزی

عمل جراحی بینی طبیعی ؛ بر حفظ غضروف بینی ، استخوان و بافت نرم ، ایجاد تناسب و تقارن با اجزای صورت متمرکز است. همچنین در این عمل جراحی بینی باید هماهنگی صورت و بینی فرد را نسبت به خود آن شخص در نظر گرفت ، بینی های طبیعی ، مفهومی است که مناسب صورت هر فرد می باشد . در این مدل از جراحی زیبایی بینی ؛ معیارهایی مانند تقارن ، تناسب و عملکرد باید رعایت شود.

نکات مهم در عمل بینی ترمیمی نیمه فانتزی

برای دستیابی به عمل بینی ترمیمی نیمه فانتزی موفق و رضایت بخش باید عمل توسط بهترین جراح بینی نیمه فانتزی و با آنالیز و بررسی نوع و ساختار بینی افراد صورت گیرد ، برخورداری از یک بینی با بافت و غضروف بسیار محکم و یک پوست نازک از ملزومات این مدل از بینی های می باشد ،  بنابراین عمل جراحی بینی نیمه فانتزی برای افرادی که دارای بینی های استخوانی می باشند گزینه بسیار مناسب تری می باشد به دلیل این که ظرافت های جراحی در بینی هایی که دارای پوست های نازک می باشند به خوبی قابل مشاهده خواهد بود.

افراد با بینی های گوشتی همراه با پوست های ضخیم و غضروف ضعیف کاندید مناسبی برای عمل جراحی بینی نیمه فانتزی نمی باشند و بهترین و مناسب ترین مدل جراحی بینی برای این دسته از افراد ، مدل بینی طبیعی می باشد.

چه افرادی کاندید مناسبی برای جراحی بینی نیمه فانتزی هستند ؟

عمل جراحی زیبایی بینی یک روش کاملا فردی برای افراد می باشد و شما باید این عمل جراحی را با اهداف و انگیزه های خود انجام دهید ؛ نه این که بخواهید با انجام این عمل جراحی زیبایی ، خواسته های شخص دیگری را برآورده کنید یا سعی کنید متناسب با هر نوع تصویر ایده آلی که در ذهن شما است باشید.

شما می توانید کاندیدای مناسبی برای مدل بینی نیمه فانتزی باشید در صورتی که : رشد صورت شما کامل شده باشد، از نظر جسمی سالم باشید و چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه ای نسبت به نتایج این جراحی در ذهن داشته باشید.

چه کسانی نمی توانند عمل بینی نیمه فانتزی انجام دهند ؟

 • بیماران مبتلا به دیابت ، آرتروز ، اختلالات خونی ، آلرژی شدید ، کلسترول بالا ، بیماری ریوی و قلبی ، فشار خون بالا و باردار هستند ، دارو های رقیق کننده خون مصرف می کنند و اجازه ندارند برای 2 تا 3 روز مصرف دارو را متوقف کنند ؛ گزینه مناسبی برای این جراحی نمی باشند.
 • همچنین افراد سیگاری و افرادی که از محصولات دخانی استفاده می کنند، کاندید مناسبی نیستند.

نکات مهم در عمل بینی ترمیمی نیمه فانتزی

تعریف انتظارات واقع بینانه از جراحی بینی نیمه فانتزی

 • برنامه ریزی برای عمل جراحی بینی ، بسیار ساده به نظر می رسد.
 • شما قبل از انجام عمل جراحی زیبایی بینی  ترمیمی نیمه فانتزی ، مشاوره ای با جراح متخصص خواهید داشت و تاریخی را مشخص می کنید ؛ تعیین زمان عمل جراحی بینی ، صرفا بخشی از روند جراحی است.
 • اولین قدم ، تعیین انتظارات و اهداف شما از جراحی بینی می باشد ؛ لذا باید بدانید که می خواهید چه نتیجه ای از عمل جراحی بینی به دست آورید.

چرا برای رینوپلاستی ترمیمی یک سال باید صبر کرد؟

عمل جراحی زیبایی بینی به عملی گفته می شود که در طی آن پزشک جراح روی اسکلت بینی افراد تغییراتی را ایجاد می کند تا بینی فرد ظاهر زیبا تری را پیدا کند و تناسب بهتری را با دیگر اجزاء دیگر صورت بیابد و در کل زیبایی کل صورت افراد بیشتر شود و اعتماد به نفس در این افراد بالاتر رود . برای انجام این عمل جراحی پزشک جراح ناچار است که پوست بینی فرد را از روی اسکلت غضروفی – استخوانی آن به طور کلی جدا کند تا جراح بتواند به راحتی تغییرات مورد نظر خود را روی ساختار بینی اعمال نماید . بعد از انجام عمل جراحی بینی،به مدت یک سال طول می کشد تا پوست به طور کامل به اسکلت زیر خود وصل شود و فرآیند ترمیم کامل شود . در این مدت بینی افراد کمی ورم دارد و ظاهر نهایی آن مشخص نمی باشد . فرمی از بینی که بعد از یک سال در بینی افراد به وجود می آید تقریبا همان فرم و شکل نهایی بینی می باشد .

تکنیک های جراحی بینی نیمه فانتزی

به طور کلی عمل جراح زیبایی بینی در راستای انجام رینوپلاستی و رفع نقائص بینی افراد ، از یکی از تکنیک های عمل جراحی بینی به روش بسته یا باز استفاده می شود ، در خصوص این مسئله که کدام یک از این روش ها برای مدل بینی نیمه فانتزی ، مورد استفاده قرار می گیرد ؛ باید گفت که پزشک جراح زیبایی بینی با توجه به وسعت ایرادات بینی افراد ، میزان اصلاحات مورد نیاز و بر اساس صلاح دید پزشک جراح یکی از تکنیک های جراحی بینی را برای افراد انتخاب می کند و آن را انجام می دهد .

در مجله جراحان برتر می توانید برترین جراحان بینی را پیدا کنید . ما در ادامه لیستی کامل از بهترین جراحان زیبایی بینی را برای شما عزیزان معرفی نموده  ایم :

معرفی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی در تهران

برای مشاوره انتخاب بهترین جراح بینی همین الان با ما تماس بگیرید!

البته باید به این نکته توجه داشته باشید که عمل جراحی بینی به روش باز به دلیل عدم محدودیتی که دارد بیشتر انتخاب اول پزشکان جراح می باشد و شاهد آن هستم که معمولا پزشک جراح برای انجام این عمل جراحی روش باز را برای خود بر می گزینند .

جراحی بینی به روش بسته

در عمل جراحی بینی به روش بسته ؛ تمامی شکاف ها و برش های مورد نیاز جراحی در داخل بینی بیمار انجام می شود و اصلاح ایرادات بینی ، تنها از طریق این برش ها صورت می گیرد ، توجه داشته باشید که در عمل جراحی بینی به روش بسته ، نیازی به ایجاد شکاف در بخش خارجی بینی وجود نداشته و در نتیجه از آن جا که کلیه شکاف ها در داخل بینی ایجاد می شوند ، دسترسی به کل ساختار بینی با محدودیت مواجه خواهد شد.

از این رو ایجاد تغییرات گسترده بر روی بینی از طریق جراحی بینی به روش بسته ، با دشواری زیادی برای جراح به همراه می باشد و حتی در برخی از موارد ، امکان پذیر نمی باشد ، همچنین تنها در مواردی که بینی با ایرادات جزئی و مختصری رو به رو می باشد و نیازی به اعمال اصلاحات وسیع بر روی آن وجود ندارد ، جراحی بینی به روش بسته گزینه مناسبی برای این افراد خواهد بود.

جراحی بینی به روش باز

در عمل جراحی بینی به روش باز ؛ مازاد بر شکاف های ایجاد شده در داخل بینی افراد ، یک شکاف ظریف نیز در ناحیه کلوملا و یا پوست مابین حفره های بینی بیمار ایجاد می شود ، ایجاد برش های خارجی بر روی بینی افراد در روش باز، باعث می شود که جراح بتواند از طریق آن اقدام به بلند کردن پوست از روی ساختار زیرین بینی نموده و به کل ساختار بینی تسلط یابد.

حال از آن جا که دامنه دید پزشک جراح در عمل جراحی بینی به روش باز ، با محدودیت مواجه نمی باشد ؛ امکان ایجاد تغییرات عمده بر روی بینی در این روش جراحی برای جراح به آسانی میسر می شود ،بنابراین می توان گفت که عمل جراحی بینی به روش باز برای جراحی های پیچیده و دشوار بینی ؛ از جمله عمل جراحی بینی ترمیمی ، جراحی بینی گوشتی و مواردی از این قبیل گزینه مناسبی به شمار می رود.

با مراجعه به سایت جراحان برتر و رفتن به مقاله جراحی باز بینی بهتر است یا بسته ؟ می توانید از تفاوت و مزایای این دو روز اطلاعاتی را کسب کنید .

سن مناسب مناسب عمل جراحی بینی

اگر قرار است عمل جراحی زیبایی نیمه فانتزی را انجام دهید ، باید رشد اجزای صورت به ویژه بینی کامل شده باشد ؛ بنابراین این عمل جراحی باید بعد از بلوغ افراد انجام گیرد ، اما اگر هدف از عمل جراحی بینی ، درمان پزشکی ؛ مانند رفع انسداد بینی و یا ناهنجاری های تنفسی در افراد باشد ؛ قبل از بلوغ هم می توان این عمل جراحی زیبایی بینی را انجام داد.

 

تکنیک های جراحی بینی نیمه فانتزی

اقدامات قبل از جراحی بینی ترمیمی نیمه فانتزی

حتما هماهنگ کنید که یکی از اعضای خانواده و یا دوستان شما را در زمان عمل جراحی ، بازگشت به منزل و حتی چند روز مراقبت بعد از عمل جراحی بینی شما را همراهی کند.

 1. از دارو های حاوی آسپرین یا ایبوپروفن ، ویتامین E و مکمل های گیاهی به مدت دو هفته برای جلوگیری از خونریزی حتما خود دداری کنید.
 2. سیگار و محصولات دخانی و نوشیدنی های الکلی را دو هفته قبل از عمل بینی نیمه فانتزی ترک کنید ؛ تنباکو و نیکوتین می توانند باعث انقباض رگ های خونی و نارسایی گردش خون شوند.
 3. از چند روز قبل از عمل جراحی بینی ، به وفور آب بنوشید.
 4. شب قبل از عمل جراحی حمام کنید و آرایش ، لوسیون و کرم های آرایشی را کاملا از بدن بشویید.
 5. اگر لاک ناخن دارید ، قبل از عمل جراحی پاک کنید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

رعایت موارد زیر در کاهش دوره نقاهت و سریع شدن فرآیند بهبودی عمل جراحی تاثیر بسیار زیادی دارد و همچنین در دستیابی به نتایج بینی زیباتر نیز تاثیر چشمگیری دارد.

 • چند روز اول بعد از عمل جراحی بینی ترمیمی نیمه فانتزی ؛ سرگیجه ، ضعف و بی حالی ، کاهش قوه تشخیص بویایی خواهید داشت.
 • بعد از عمل جراحی بینی نیمه فانتزی ، داروهایی که پزشک جراح شما تجویز نموده را در ساعت های معین و به طور مرتبی حتما مصرف نمایید.
 • بعد از عمل جراحی بینی ، شدیدا به این نکته توجه داشته باشید که ضربه به بینی تان به هیچ وجه وارد نشود و به این منظور در جا های پر رفت و آمد و شلوغ به هیچ وجه تردد نکنید.
 • در خصوص تغذیه بعد از عمل جراحی بینی باید گفت که طی هفته اول پس از عمل جراحی بینی ، غذا های رقیق و آبکی مانند سوپ و فرنی حتما میل نمایید و از خوردن غذا های جویدنی مجددا خودداری کنید.
 • این نکته را باید بدانید که ورم و کبودی ناشی از عمل جراحی بینی از روز سوم به بعد تشدید می شود ولی جای نگرانی وجود ندارد چرا که به تدریج و به مرور زمان از میزان آن کمتر می شود تا جایی که به طور کامل برطرف می شود .
 • برای کاهش کبودی و تورم بینی و جلوگیری از افزایش آن می توانید به مدت 72 ساعت بعد از عمل جراحی بینی از کمپرس سرد حتما استفاده کنید.
 • هنگام عطسه کردن حتما با دهان باز عطسه کنید و از عطسه کردن با دهان بسته بپرهیزید ، تا به این ترتیب به بینی تان فشار وارد نگردد.
 • در دوران درمان عمل جراحی بینی ، از صحبت کردن زیاد و خندیدن بیش از اندازه حتما خودداری کنید.
 • از فین کردن شدید در چندین ماه اول بعد از جراحی بینی اجتناب نمایید.
 • در ماه های اولیه بعد از عمل جراحی بینی رفتن به استخر و همچنین قرار گرفتن در محیط هایی با حرارت بالا همچون سونا ممنوع می باشد.
 • از استعمال دخانیات حداقل به مدت 2 ماه  مجددا خودداری کنید ، زیرا دخانیات در فرآیند ترمیم زخم های جراحی اخلال ایجاد می کنند.
 • همچنین از مصرف مشروبات الکلی نیز تا 2 ماه بعد از عمل جراحی بینی باید اجتناب نمایید ، زیرا مشروب موجب گشاد شدن رگ های خونی شده و میزان تورم را افزایش می دهد.
 • از پماد هایی که برای ترمیم بخیه و بهبود جای زخم تجویز شده اند مطابق دستور استفاده نمایید.
 • بعد از جراحی بینی ، گاز استریل کوچکی در زیر بینی شما به منظور جذب خونابه قرار داده می شود در صورت خونی شدن بهتر است اقدام به تعویض آن با یک گاز استریل تمیز نمایید. به این نکته توجه داشته باشید که برای این کار هرگز از دستمال کاغذی استفاده نکنید زیرا ممکن است منجر به ایجاد آلودگی در بینی شما شود.
 • نحوه خوابیدن بعد از عمل جراحی زیبایی بینی بصورت طاقباز می باشد و به هیچ عنوان نباید به پهلو یا شکم بخوابید. همچنین سر شما باید بالاتر از حد باشد که بدین منظور باید دو عدد بالش زیر سرتان قرار دهید.
 • به این نکته نیز توجه داشته باشید که بعد از جراحی بینی و بعد از اولین مراجعه جهت ویزیت اولیه ، تاریخ مراجعات بعدی شما توسط پزشک معالج تان مشخص خواهد شد.

مراقبت های بعد از جراحی بینی نیمه فانتزی

هزینه جراحی ترمیمی بینی نیمه فانتزی

پرداخت هزینه عمل جراحی ترمیمی بینی نیمه فانتزی ، صرف نظر از مدل بینی ( طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی ) ؛ از آن جا که جزو اعمال جراحی زیبایی در افراد به شمار می رود ، بر عهده پزشک جراح بوده و بیمه هیچ تعهدی در قبال پرداخت هزینه های آن اصلا ندارد.

البته باید این نکته را بدانید که چنانچه عمل جراحی زیبایی بینی ،تنها با هدف درمانی مانند رفع پولیپ بینی ، انحراف بینی و مواردی از این دسته انجام گیرد ؛ بیمه هزینه های آن را پرداخت می کند ، به طور کلی محاسبه دقیق هزینه عمل جراحی زیبایی بینی ، مستلزم معاینه و بررسی دقیق فرد بیمار می باشد و در غیر این صورت نمی توان قیمت مشخصی را برای آن عنوان کرد .

کلام آخر

از این که ما را تا آخر مقاله عمل بینی ترمیمی نیمه فانتزی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *