بینی

هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران آشنا کنیم. در گذشته جراحی بینی بسیار طرفدار نداشت زیرا بسیاری از افراد از انجام جراحی بینی می ترسیدند اما امروزه به دلیل روش های نوین و پیشرفته جراحی بینی طرفدار زیادی پیدا کرده است. هدف اصلی در جراحی بینی از بین رفتن عیب های بینی و ظاهر بینی است. در ادامه برای آشنا شدن با هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

اکثر افراد به دنبال زیبایی هستند و زیبا تر شدن را دوست دارند. با پیشرفت علم پزشکی افراد این امکان را به انسان داده است تا مهم ترین عضو صورت  را برای افراد همانطور که می خواهند تغییر دهد. عمل بینی از اولین روش های عمل های زیبایی است که برای بهتر شدن ظاهر افراد صورت می گیرد. در این روش جراح غضروف و استخوان بینی را برای بهتر شدن ظاهر بینی تغییر می دهد. برای مردان و زنان که از اندازه و شکل بینی ناراضی هستند جراحی بینی راح حل مناسبی است. رینوپلاستی می تواند تا حدی تعادل ویژگی های صورت را بهتر کند و به بیماران کمک کند اعتماد به نفس تازه ای پیدا کنند. عمل بینی می تواند برای اصلاح نقص های ساختاری که باعث مشکلات تنفسی می شود به کار گرفته می شود.

جراحی بینی چیست ؟

هدف از جراحی بینی چیست ؟

عمل بینی می تواند برای تغییر شکل و اندازه بینی صورت بگیرد. در ادامه با نمونه ای از درخواست های که بیماران از جراحان می پرسند آشنا می شوید :

 • استخوان بینی را باریک کنند.
 • سوراخ بینی را تنگ یا گشاد کنند.
 • بینی کج شان را صاف کنند.
 • نوک بینی را تغییر دهند.
 • زاویه بین بینی و لب بالا را تغییر دهند.

مهم ترین دلیل انجام جراحی بینی طبیعی :

جراحی بینی به دو دلیل زیبایی و درمانی انجام می شود که در ادامه با آن ها بیشتر آشنا می شوید :

دلیل زیبایی جراحی بینی : 

افرادی که قصد انجام جراحی بینی دارند از ظاهر پل بینی یا نوک بینی ناراضی هستند. معمولا افراد درباره قوز بینی شکایت دارند و بعضی از افراد هم از نوک بینی خود که بیش از حد پهن یا گرد یا افتاده است رنج می برند. بعضی از افراد هم با طول بینی خود مشکل دارند.

دلیل درمانی جراحی بینی :

بعضی از بیماران به دلیل آسیب به بینی یا شکستگی یا خم شدگی بینی به دلیل تصادف قصد انجام جراحی بینی دارند. بعضی از افراد به دلیل مشکلات تنفسی مربوط به مجاری بینی نیاز به انجام جراحی بینی دارند. جراحی بنی برای بازسازی بینی شناخته می شود. بیشتر جراحی های بینی به دلیل زیبایی انجام می شود.

روش های جراحی بینی طبیعی

جراحی تغییر شکل بینی می تواند به دو روش باز و بسته انجام شود در صورتی که از داخل مجاری بینی انجام گیرد که با نام جراحی بینی با روش بسته شناخته می شود. در روشی که برش کوچکی در زیر بینی ایجاد می شود و پوست بینی بلند شود جراحی بینی به روش باز است. در ادامه با جراحی بینی به روش های باز و بسته آشنا می شوید :

جراحی بینی به روش باز :

در این روش جراحی برش هایی که روی بینی ایجاد می شود زیاد است. طوری که دسترسی پزشک جراح به بخش های مختلف بینی امکان پذیر است. در روش باز یک برش در لبه های داخلی بینی ایجاد می شود. برش دوم در بخش کلوملا یا پوست میان دو لوله بینی است. این برش ها این امکان را می دهد که پوست تا حدی از استخوان و غضروف زیرین جدا شود و به سمت بالا برده می شود. برش هایی که در روش باز جراحی بینی انجام می شود به شکل v است زیرا در این روش برش ها زیاد است و جدا کردن پوست از استخوان انجام می شود. تغییرات در این روش امکان پذیر است. این مسئله از مزایای جراحی بینی به روش باز است. روش باز برای جراحی بینی بهترین روش برای از بین بردن عدم قرینگی در لوله های بینی و پیوند غضروف در بخش های مختلف بینی است. روش باز جراحی بینی برای افرادی انجام می شود که بینی آن ها با مشکلات زیادی روبه رو است و باید تغییرات زیادی در ناحیه مختلف بینی ایجاد شود. پزشک با معاینات و بررسی هایی که دارد تصمیم می گیرد که باید جراحی با روش باز انجام شود.

جراحی بینی به روش باز :

جراحی بینی به روش بسته از روش های قدیمی است. در این روش همه برش ها در داخل بینی انجام می شود و هیچ برشی در بیرون از بینی انجام نمی گیرد. میزان برش ها در روش بسته جراحی بینی محدود است. در ادامه با مزایای جراحی بینی به روش بسته می پردازیم :

 • در بیرون و نواحی ظاهری بینی محل بخیه ای وجود نخواهند داشت.
 • کاهش میزان زخم های بینی به دلیل محدودیت برش هایی که ایجاد می شود.
 • میزان خونریزی در این روش کمتر است
 • میزان تورم بعد از انجام جراحی به روش بسته کمتر است.
 • طول مدت جراحی بینی در تکنیک بسته کاهش پیدا می کند.
 • بهترین روش برای بهبود ظاهر بینی برای افرادی است که مشکلات چندان زیادی در ناحیه بینی ندارند. جراحی بینی بدون درد و کبودی است.
 • در این روش گردش خون در بخش های نوک بینی افزایش می یابد. به همین جهت روند بهبودی در بیمارانی که به روش بسته جراحی بینی می شوند سریع تر از دیگران است.

روش های جراحی بینی طبیعی

انواع روش های عمل بینی :

نوع عمل بینی به ناحیه ای از  بینی بستگی دارد که تحت درمان است. در ادامه با آن ها آشنا می شوید :

جراحی پل بینی : در جراحی پل بینی یا تیغه بینی تحت درمان جراحی قرار می گیرد و استخوان ها و غضروف این ناحیه که باعث ایجاد قوز بینی می شوند و تراشیده می شوند و سطح صافی ایجاد می شود. بینی امکان دارد شکسته شود و استخوان های باقی مانده بینی به یکدیگر نزدیک تر شوند.

جراحی نوک بینی : هنگامی که نوک بینی درمان می شود غضروف های بینی که وظیفه حفاظت از نوک بینی را دارند برداشته می شوند و تغییر شکل داده می شود. این جراحی برای اینکه مجرای بینی کوچک تر به نظر برسد و نوک بینی جمع شود انجام می شود. این جراحی با روش باز انجام صورت می گیرد. در بعضی از موارد برای جراحی ترمیم بینی از این نوع جراحی کمک می گیرد تا به اصلاح نوک بینی پرداخته شود.

جراحی طول بینی : جراح با کاهش طول بینی می توان ظاهر بهتری برای تیغه بینی ایجاد کند. با کوتاه کردن نوک بینی می تواند از ارتفاع تیغه بینی کم کند. ایجاد تغییرات در نوک بینی می تواند باعث تغییراتی در طول بینی شود.

جراحی پهنای بینی : جراح با شکستن و تغییر موقعیت استخوان های کناره بینی می تواند به کاهش پهنای بینی و باریک کردن آن کک کند. این جراحی همراه با تغییر در اجرای بینی انجام می شود.

در مجله جراحان برتر می توانید برترین جراحان بینی را پیدا کنید . ما در ادامه لیستی کامل از بهترین جراحان زیبایی بینی را برای شما عزیزان معرفی نموده  ایم :

معرفی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی در تهران

برای مشاوره انتخاب بهترین جراح بینی همین الان با ما تماس بگیرید!

باید از جراحی بینی چه انتظاری داشت ؟ 

عمل های جراحی بین 90 تا 180 دقیقه زمان می برد. این زمان به روش مورد استفاده بستگی دارد. بعد از جراحی بیماران نیاز دارند که یک یا دو شب را در بیمارستان بستری شوند. بعد از جراحی نیاز است که یک اسپلینت روی بینی قرار گیرد و تا 7 روز بعد از جراحی بر روی بینی قرار داشته باشد. به مدت 12 ساعت بعد از جراحی یک پد در زیر بینی قرار می گیرد. نیاز است که دو هفته بعد از جراحی بینی استراحت کنید تا تورم بینی کاهش یابد و درد کم شود و به محل کار خود برگردید. بعد از 3 تا 5 روز که از جراحی بینی گذشت باید در مسافت طولانی راه بروید و قادر به انجام این کار باشد. بعد از 3 هفته می توانید شنا کنید. در ضمن فعالیت های سنگین باید برای 6 هفته عقب بیفتد.

بیشتر جراحی های بینی به روش بسته انجام می شود. برای جراحی نیاز به 2 هفته زمان برای دوران نقاهت دارید. هیچ اسکار خراجی بر روی بینی ایجاد نمی شود ولی بینی دچار شکستگی هایی می شود که بخشی از جراحی هستند. کبودی هایی در اطراف چشم برای 7 تا 10 روز دیده می شود. اطراف چشم ها برای 10 تا 20 روز دچار زردی می شود. اگر فقط نوک بینی عمل شود 60 درصد از تغییرات بعد از 3 هفته دیده می شود ولی 40 درصد دیگر تغییرات بعد از ماه ها یا حتی یک سال دیده می شود.

اگر افراد جراحی بینی به روش باز انجام داده باشند کلوملا بریده می شود و پوست بینی باز می شود. غضروف ها در طول جراحی باعث می شود که جراح دید مناسبی از جراحی داشته باشد و تغییرات با دقت بیشتری روی بینی انجام می شود اما تورم و دوران نقاهت طولانی می شود. مانند همه جراحی ها خطراتی برای جراحی بینی وجود دارد. بعد از رینوپلاستی بعضی از بیماران تغییراتی در حس بویایی خواهد داشت که دیگران متوجه تغییراتی در نحوه تنفس خود می شوند. خونریزی خفیف بعد از جراحی بینی طبیعی است که خونریزی های شدید بسیار نادر است. بعضی از بیماران تجربه درد را برای چند هفته بعد از جراحی دارند. کمی ناهماهنگی در غضروف ها و استخوان بینی دیده می شود که به دلیل تورم است. بعداز کاهش تورم این مورد بهبود می باید. بعضی بیماران از نتیجه جراحی خود ناراضی هستند که می توانند بعد از یکسال برای جراحی ترمیمی مراجعه کنند. باید یکسال از جراحی بینی بگذرد و برای جراحی اقدام شود. اگر از پیوند غضروف بهره گرفته شود درد بیشتر می شود.

آیا برای بهترش شدن تنفس می شود از جراحی بینی استفاده کرد ؟

در بیشتر موارد می توان با جراحی بینی به بهتر شدن تنفس کمک کرد. اکثر بیماران که تجربه آسیب به بینی داشتند که مشکلاتی در تنفس آن ها ایجاد کرده است به همین دلیل نیاز به جراحی بینی دارند و نمی خواهند که تغییری در ظاهر بینی ایجاد شوند و قصد دارند تا مشکلات تنفسی برطرف نشود. قبل از جراحی بینی پزشک باید مشکلات را بررسی کند.

انواع بینی و ویژگی های آن

بینی افراد به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شود که هر کدام از آن ها ویژگی هایی دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم :

بینی گوشتی : بینی گوشتی دارای ویژگی هایی مانند پوست ضخیم، غضروف و استخوان های ضعیف، غدد چربی فراوان، باز بودن پره بینی، چرب بودن پوست بینی است. مهم ترین عامل در تعیین گوشتی بودن بینی میزان ضخامت پوست است.

بینی استخوانی : بینی استخوانی دارای ویژگی هایی مانند پوست نازک بینی، قوی بودن غضروف و ها و استخوان، وجود قوز روی تیغه بینی است.

انواع بینی و ویژگی های آن 

بینی طبیعی چه ویژگی هایی دارد ؟

هدف از رینوپلاستی هم درمانی و هم زیبایی است. در جراحی بینی عروسکی و نیمه فانتزی  بیشتر هدف ایجاد تغییرات زیاد روی بینی است اما در مدل طبیعی هدف تنفس بهتر است. تغییراتی که در این نوع بینی ایجاد می شود ویژگی هایی مانند صاف بودن تیغه بینی، زاویه 90 تا 95 درجه نوک بینی، طبیعی بودن میزان ضخامت تیغه بینی، طبیعی بودن اندازه سوراخ ها را دارد. عمل بینی طبیعی به مهارت و تخصص جراح نیاز دارد و پزشک باید از دانش علمی بالایی برای انجام آن برخوردار باشد. این مدل اگر توسط بهترین جراح بینی انجام شود نتیجه زیبایی دارد.

مراقبت های قبل از جراحی بینی :

 • از 2 هفته قبل از عمل مصرف داروهایی مانند آسپرین را متوقف کنید. این داروها رقیق کننده هستند و باعث خونریزی حین عمل می شوند.
 • از دو هفته پیش از جراحی مصرف سیگار و الکل را به طور کامل قطع کنید.
 • اگر داروی خاصی مصرف می کنید، حتماً پزشک را از آن مطلع کنید.
 • روزهای قبل از رینوپلاستی، از غذاهای پرانرژی و مفید استفاده کنید تا انرژی لازم برای عمل را داشته باشید.
 • شب قبل از جراحی، استحمام را فراموش نکنید.
 • از 8 ساعت قبل عمل خوردن و آشامیدن را متوقف کنید تا روز جراحی ناشتا باشید.
 • روز جراحی شخصی از آشنایتان را به عنوان همراه بیاورید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی طبیعی :

بعد از انجام جراحی بینی برای اینکه نتیجه بهتری از بینی خود داشته باشید باید مراقبت هایی را انجام دهید که در ادامه با این مراقبت ها آشنا می شوید :

 • هفته اول بعد از عمل، کاملاً باید استراحت نمایید تا بهبود پیدا کنید.
 • خونابه بعد از عمل بینی طبیعی است. گاز استریلی که زیر بینی قرار داده شده مانع از ریزش خونابه می شود. در صورت نیاز، می توانید گاز استریل را عوض کنید.
 • تورم و کبودی های بعد از رینوپلاستی طبیعی است. حتماً از کمپرس یخ برای کاهش کبودی و ورم استفاده کنید.
 • در هنگام استراحت و خواب، به کمک چند بالش سر را بالاتر از بدن قرار دهید تا جریان خون بهتر انجام شود.
 • داروهای تجویز شده را در زمان مقرر مصرف کنید. این داروها شامل آنتی بیوتیک ها هم می شود که برای جلوگیری از عفونت تجویز شدند.
 • از خوابیدن به پهلو خودداری کنید و حتماً در زمان استراحت به پشت بخوابید.

مدل های جراحی بینی

 

بینی طبیعی : این مدل بینی پرطرفدارترین و علمی ترین مدل است. بسیاری از خانم ها و آقایان این مدل بینی را می پسندند. در عمل بینی طبیعی  اشکالات ظاهری بینی مانند قوز بینی، انحراف بین، انحراف ظاهری، افتادگی نوک بینی و پهنای نوک بینی به صورت طبیعی با هم هماهنگ می شود و به تناسب می رسد.

بینی فانتزی : این مدل بینی با تیغه بیش از اندازه باریک، بالا بودن نوک غیر طبیعی نوک بینی، قوس زیاد روی تیغه بینی و کوچک بودن بیش از اندازه سوراخ ها شناخته می شود. بیشتر متخصصان جراحی زیبایی بینی این مدل را برای جراحی مناسب نمی دانند زیرا از نظر تنفسی و ساختار عملکرد ضعیفی دارد. این مدل بینی برای همه صورت ها و بینی ها مناسب نیست. افرادی که بینی های گوشتی دارند و آقایان و خانم هایی که اجزای صورتشان درشت است نمی توانند با داشتن این بینی زیبا شوند.

بینی نیمه فانتزی :  این نوع مدل ترکیبی از مدل های فانتزی و طبیعی است و اکثر خانم ها به آن علاقه دارند. این مدل با ویژگی ها داشتن نوک سربالا، تیغه نیمه باریک و دارای قوس کم شناخته می شود و برای بینی های استخوانی مناسب است. تنفس در بینی های نیمه فانتزی مانند بین های طبیعی نیست.

هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران چقدر است ؟

هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران با توجه به اینکه ترمیمی باشد و یا برای اولین بار صورت بگیرد متفاوت است. برای محاسبه هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران لازم است به فاکتور های مختلفی توجه شود. مثلا برای دستمزد جراح، هزینه های بیمارستان، هزینه های داروهای مصرفی در قیمت جراحی بینی موثر هستند. در جلسه مشاوره می توان در مورد هزینه جراحی بینی از پزشک سوال کرد. در بعضی از موارد نیاز به بستری یک تا دو روزه بیمار در بیمارستان است. این هزینه می تواند به هزینه های جراحی بینی اضافه شود.

مدل های جراحی بینی 

کلام آخر

قبل از انجام جراحی بینی به روش طبیعی درباره هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران اطلاعات کافی کسب کنید و با آگاهی دست به انجام جراحی بینی بزنید. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله هزینه جراحی بینی طبیعی در تهران همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)