بینی

هزینه جراحی بینی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه جراحی بینی آشنا کنیم. هنگامی که افراد تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند، یکی از نگرانی هایشان در مورد هزینه انجام این جراحی است. هزینه انجام جراحی زیبایی بینی در هر فرد کاملا متفاوت است. در ادامه با دلایلی که بر روی هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارند، آشنا خواهید شد.

به چه علت دانستن مراحل جراحی بینی مهم است؟

جراحی بینی بنا به دلایل زیادی صورت می گیرد، مانند: مشکلات تنفسی و داشتن پلیپ و انحراف بینی و همچنین شکستگی بینی. گاهی اوقات افراد از فرم ظاهری بینی خود رنج می برند، به همین علت تصمیم به انجام این جراحی می گیرند.

بسیاری از افراد از مراحل انجام عمل بینی اطلاعات کافی ای ندارند و همین علت باعث می شود تا در نتیجه ی عمل، فرد از بینی خود راضی نباشد. اگر قصد انجام جراحی بینی را دارید، باید با پزشک خود مشورت کنید تا انتظارات قانع کننده ای درباره نتیجه ی جراحی بینی داشته باشید. قبل از عمل باید یک جلسه مشاوره با پزشک خود داشته باشید. در این جلسه بینی و آناتومی صورت شما به طور کامل مورد بررسی قرار بگیرد.

ابتدا پزشک انتظارات شما را از انجام جراحی بینی به طور کامل می سنجد و به شما می گوید که انتظاراتتان قابل اجرا هست یا خیر. البته باید در نظر داشته باشید که تمامی بینی هایی که به دست بهترین جراحان انجام شده اند هم، ایرادات کوچکی دارند. به همین علت یکی از مهم ترین مراحل انجام جراحی بینی، مشاوره قبل از عمل است.  در این جلسه باید تمامی نکات در مورد خودتان از جمله: داشتن آلرژی و حساسیت دارویی و هر گونه مشکل دیگر که ممکن است در حین عمل یا بعد از عمل مشکلاتی ایجاد کند. در مرحله بعد باید از پزشک بخواهید که تمامی عوارض و مزایای و روش های بینی را برای شما توضیح دهد.

به چه علت دانستن مراحل جراحی بینی مهم است؟

مراحل انجام جراحی بینی

 • بیهوشی: بیهوشی ای که تزریق می شود، بستگی به میزان پیچیدگی عمل و نظر جراح متخصص بستگی دارد. بعضی از پزشکان از بیهوشی عمومی استفاده می کنند اما بعضی از پزشکان از بی حسی موضعی استفاده می کنند.
 • انواع عمل و برش دادن بینی: نوع جراحی ای که انجام می شود، بستگی به آناتومی بینی و صورت فرد دارد. جراحی بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود که بینی شما ابتدا باید توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرد و سپس تشخیص داده می شود که بینی شما باید به صورت باز جراحی شود یا بسته. در جراحی بسته ، تغییرات کم تری روی بینی انجام می شود و سختی عمل بسیار کمتر از جراحی باز است. برش ها از داخل بینی زده می شوند و اصولا به صورت سر پایی صورت می گیرد. اما در جراحی باز کل نوار بافت باریکی که از سوراخ های بینی را جدا می کنند و برس می دهند. هنگامی که از بیرون به بینی نگاه می کنید، برس های کوچک اطراف بینی مشاهده می شود. در این جراحی تغییرات بسیاری بر روی بینی انجام می شود.
 • تغییر شکل ساختار بینی: در پروسه ی جراحی بینی، حتی برای بینی های بزرگ هم ممکن است از غضروف اضافه برای پیوند دادن نیاز باشد. این غضروف را از جداره ی وسط بینی یا غضروف گوشت برداشته می شود.
 •  اصلاح فرم بینی: اگر تیغه ی بینی دچار انحراف باشد، در روز عمل انحراف بینی را بر طرف می کنند و عیب های دیگر فرم بینی را بر طرف می کنند که این تغییر باعث بهبود تنفس در افراد می شود.
 • مراقبت ها و مشاهده نتایج جراحی: به دستور پزشک بعد از جراحی بینی، آتلی بر روی صورت قرار می گیرد و بینی پانسمان می شود. میزان این پانسمان بستگی به نوع عمل انجام شده و دستور پزشک دارد. بعد از عمل در صورت بیهوش بودن، به اتاق ریکاوری منتقل می شوید. در این اتاق تا زمانی که به هوش بیاید، پرسنل وضعیت بدن شما را نظارت می کنند. مرخص شدن از بیمارستان، بستگی به دستور پزشک و شرایط خودتان دارد.
 • پایان عمل و بستن برش ها: هنگامی که تغییرات لازم بر روی بینی انجام می شود، پزشک پوستی که از روی بینی بلند کرده بود را بر روی بینی قرار می دهد و برش را متناسب با نوع آن بخیه می زند. اگر گستردگی عمل زیاد بود و اطراف بینی هم برش خورده بود، بخیه را در چین های طبیعی بینی می زنند که دید نداشته باشد.

ریکاوری بعد از عمل بینی چگونه است؟

دوره ریکاوری یکی از مهم ترین مراحل بینی است. زیرا گرفتن نتیجه ی مطلوب از انجام این جراحی به این دوره بستگی دارد. بعد از انجام این جراحی، اطراف چشم و بینی کمی دچار تورم و کبودی می شود که این کبودی و تورم ممکن است به مدت دو هفته زمان ببرد. یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کنید این است که نوک بینی تا شش دارای ورم است و در اصل نتیجه ی نهایی بینی بعد از شش تا یک سال مشخص می شود. شما باید سه تا شش هفته بعد از عمل از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید. اما بعد از طی کردن این مدت، می توانید  به انجام فعالیت های روزمره ی خود ادامه دهید.

چه سنی برای انجام عمل بینی مناسب است؟

برای انجام جراحی بینی، محدودیت سنی خاصی وجود ندارد. اما بهتر است برای انجام این عمل، صبر کنید تا دوران بلوغتان تمام شود تا رشد بینی تمام شده باشد. اصولا تا سن ۲۲ سالگی امکان تغییر در بینی وجود دارد.

مراحل انجام جراحی بینی

چه افرادی کاندید مناسبی برای انجام عمل بینی هستند؟

 • کسانی که دارای پل و قوز و بر آمدگی هستند، نیاز به جراحی بینی دارند.
 • کسانی که دارای بینی های بسیار پهن یا بسیار هستند، کاندید های مناسبی برای انجام این جراحی هستند.
 • کسانی که دارای انحراف و پلیپ و نامتقارنی هستند.
 • مناسب برای کسانی که دارای نوک بینی برجسته یا گرد هستند.
 • کسانی که زاویه ی بین لب پایین و فوقانی شان کمتر از ۹۰ درجه است .
 • مناسب برای کسانی که بینی شان دچار مشکل شکستگی و سوختگی و تصادف شده است.
 • کسانی که در تنفس مشکل دارند ، حتما باید این عمل را انجام دهند.

نکات بسیار مهم که قبل از جراحی بینی باید بدانید!

 • در صورت استفاده کردن از خدمات یک شرکت بیمه، باید حتما در مورد هزینه جراحی بینی از بیمه گذار خود سوال کنید و مطمئن شوید که در چه صورت و تحت چه مواردی، فرد تحت پوشش بیمه قرار می گیرد. در بعضی از موراد  اگر جراحی بینی به دلیل درمان باشد مه زیبایی، احتمال اینکه هزینه ی عمل  را بیمه تقبل کند، بسیار زیاد است.
 • قبل از انجام جراحی بینی به هیچ عنوان نباید از دارو هایی که باعث انعقاد خون می شوند استفاده کنید. دارو هایی مانند: آسپرین، ویتامین E و دارو های غیر استیروئیدی و ضد التهابی و … .
 • اجتناب از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکلی دو هفته قبل از انجام این جراحی. زیرا استفاده از این ها باعث طولانی شدن زمان بهبود می شود.

اقدامات مهم بعد از جراحی بینی

 • عدم استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکلی تا دو هفته بعد از جراحی بینی.
 • استفاده کردن از کمپرس های یخ برای کاهش میزان تورم و قرمزی و کبودی صورت و اطراف چشم و بینی.
 •  به مدت دو هفته به هیچ عنوان نباید فین کنید یا به بینی خود فشار بیاورید.
 • تا مدتی باید به صورت طاق باز بخوابید.
 • باید از وارد شدن هر گونه ضربه و آسیب به بینی تان به شدت خودداری کنید.
 • اگر قصد استفاده از لوازم آرایشی و شست و شوی صورت را دارید، باید حتما اسن کار را با تجویز پزشکتان انجام دهید.

هزینه جراحی بینی چقدر است؟

همان طور که در قسمت های بالا ذکر شد، یکی از مراحل انجام عمل بینی طبیعی ، کسب اطلاعات دقیق در مورد هزینه جراحی بینی است. هزینه جراحی بینی به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه شما را با برخی از این عوامل آشنا می کنیم.

 • متخصص بودن جراح.
 • هزینه های بیهوشی.
 • هزینه ی تجهیزات اتاق عمل.
 • هزینه پرسنل و کلینیک و بیمارستان.

برای هزینه ی انجام این عمل، نمی توان قیمت دقیقی ذکر کرد. برای مطلع شدن از هزینه ی انجام این عمل باید با پزشک خود صحبت کنید. یکی از دلایل دیگری که بر روی هزینه جراحی تاثیر گذار است، موقعیت جغرافیایی کلینیک، است. برای مثال هزینه جراحی بینی در تهران بیشتر از هزینه جراحی در رشت است. برای مشاوره و مطلع شدن از هزینه دقیق جراحی بینی با شماره های داخل سایت تماس حاصل فرمایید.

هزینه جراحی بینی چقدر است؟

انجام عمل بینی ترمیمی چیست؟

گاهی اوقات افراد به دلیل نا آگاهی از مراحل انجام عمل بینی و بروز خطای پزشکی، فرد از نتیجه ی عمل خود راضی نخواهد بود. جای نگرانی نیست، زیرا شما می توانید با یک وقفه و گذشت یک زمان کم، دوباره عمل ترمیمی بینی انجام دهید. خطر بیشتری در جراحی ثانویه دارد اما اگر توسط یک دکتر متخصص و با تجربه انجام شود، مشکلات به راحتی برطرف می شوند و بیمار از نتیجه ی عمل راضی خواهد شد.

نحوه انجام عمل بینی

جراحی بینی برای رفع نواقص بینی صورت می گیرد که شامل:

 • بزرگ و کوچک کردن بینی
 • برداشتن قوز روی بینی
 • برطرف کردن گوشتی یا استخوانی بودن بینی
 • انجام جراحی بینی برای بر طرف کردن انحراف بینی
 • بر طرف کردن پلیپ بینی
 • کوچک کردن سوراخ های بینی یا ترمیم سوراخ های بینی
 •  تغییر زاویه بینی نسبت به لب بالا
 • بر طرف کردن تمامی عیب ها

ابتدا بر روی پوست یک برش کوچک ایجاد می کند تا به استخوان و غضروف بینی دسترسی داشته باشند. این برش ها اصولا از داخل بینی انجام می شود، به همین علت بعد از عمل جای برش به سختی قابل مشاهده خواهد بور.

اگر در انجام جراحی نیاز به پیوند غضروف باشد، این غضروف را از قسمت گوش برمی دارند. همچنین ممکن است در صورت نیاز به غضروف، از غضروف های پلاستیکی استفاده کنند. بعد از اینکه تغییرات لازم بر روی بینی انجام شد، پوست را بر روی تیغه باز می گردانند و بخیه می زنند. البته پوست اهمیت بسیاری در جراحی بینی دارد. در نهایت انجام این عمل، آتلی بر روی بینی می گذارند تا شکل جدید بینی را تا زمان بهبود پشتیبانی کند.

عمل بینی می تواند تحت بیهوشی عمومی یا بیهوشی موضعی انجام شود انتخاب نوع بیهوشی به پیچیدگی جراحی بستگی دارد. اگر شما بیهوشی موضعی را انتخاب کنید ،باید آماده باشید که صدای کار کردن دکترتان بر روی غضروف و استخوان بینی را بشنوید. نحوه ی عمل بینی معمولا به صورت سرپایی انجام می شود اما گاهی اوقات هم ممکن است بیمار یک شب در بیمارستان یا محل جراحی بستری شود. دکتر جراحی که عمل بینی را انجام می دهد معمولا متخصص گوش و حلق بینی یا جراح پلاستیک یا هر دو است .

نحوه ی عمل بینی چقدر موثر است ؟

میزان اثر بخشی عمل بینی به میزان انتظار شما از جراحی بینی بستگی دارد. نکته ی بسیار مهم این است که شما و جراحتان در مورد هدف جراحی به یک نظر مشترک برسید. نتیجه ی نحوه ی عمل بینی دائمی است ،اگرچه ممکن است آسیب های بعدی یا عوامل دیگر روی ظاهر بینی تاثیر بگذارد.

عمل زیبایی بینی فقط باید بر روی بینی فردی انجام شود که رشد او کامل شده است که در خانم ها این سن ۱۵ یا ۱۶ و در آقایان ۱۷ یا ۱۸ می باشد . اگر عمل بینی قبل از این سن انجام شود رشد بینی می تواند روی نتیجه ی نهایی جراحی بینی تاثیر بگذارد و احتمالا موجب بروز عوارض عمل بینی خواهد شد.

در صورت راضی نبودن از نتیجه ی عمل چه باید کرد؟

متاسفانه علی رغم بهترین تلاش های دکتر ، در بعضی موارد یک بیمار ممکن است  از نتیجه نحوه ی عمل بینی  دکتر خود ناراضی باشد .

این اتفاق می تواند علل مختلفی داشته باشد از جمله خطای جراحی یا انتظارات غیر واقع بینانه از طرف بیمار. اگر بینی آنها در ماه های اول شکل ایده آلی که مد نظر داشته اند نگرفته است بیماران نباید وحشت زده بشوند زیرا نتیجه ی نهایی جراحی می تواند تا یک سال متغیر باشد.

اگر بیمار حتی پس از اینکه بینی شکل نهایی خودش را گرفت از نتیجه جراحی ناراضی بود ،گزینه هایی برای اصلاح و درمان وجود دارد .بسته به میزان تغییرات که نیاز است ،جراح ممکن است تغییر شکل بدون جراحی یا اگر جزو افراد واجد شرایط برای عمل بینی ترمیمی باشید جراحی ترمیمی را به شما پیشنهاد کند.

مزایای نحوه ی عمل بینی از نظر زیبایی

معمول ترین دلیل برای افرادی که تصمیم به انجام عمل بینی می گیرند بهبود دادن ظاهر بینی شان است .خیلی از افراد احساس می کنند سایز و شکل بینی شان با بقیه ی اجزای صورتشان هماهنگی ندارد و به همین دلیل برای بهبود هارمونی صورتشان عمل بینی را انتخاب می کنند .در طول عمل بینی تغییراتی بر روی پل بینی،نوک بینی و سوراخ های بینی می توان ایجاد کرد.انتخاب یک جراح واجد شرایط برای انجام عمل بینی این اطمینان را خواهد داد که بیماران سودمندترین نتایج را از جراحی بینی خواهند گرفت.

مزایای نحوه ی عمل بینی از نظر زیبایی

از جمله مزایای زیبایی برای عمل بینی می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تقارن صورت : کوچک ترین عدم تقارن در بینی افراد می تواند تاثیر عمده ای در ظاهرشان ایجاد کند . عمل بینی می تواند ظاهر متعادل تری ایجاد کند.
 • بهبود شکل : تغییر در پل بینی یا نوک بینی می تواند توجه را به مناطق دیگر صورت جلب کند.
 • حجم متناسب :کاهش دادن پهنای بینی حتی یک مقدار کم ، می تواند تاثیر قابل توجهی بر روی تناسب بینی با بقیه اجزای صورت داشته باشد.
 • از بین بردن قوز بینی :عمل بینی می تواند عیوب پل بینی را اصلاح کند چه این عیوب مادر زادی بوده و چه در اثر یک آسیب به وجود آمده باشد.

مزایای عمل بینی از نظر بهداشت و سلامتی:

عمل بینی علاوه بر داشتن مزایای زیبایی می تواند مشکلات مرتبط با سلامت را نیز اصلاح کند.و مورد از مزایای اصلی جراحی بینی عبارتند از :

 • بهبود مشکلات تنفسی : عمل بینی می تواند راه های باریک بینی را باز کرده و اختلالات ساختاری را اصلاح کند و توانایی تنفسی شخص را بهبود دهد.
 • اصلاح نقص های مادر زادی : جراحی بینی همانطور که نقایص مادرزادی داخلی اصلاح می کند می تواند به اصلاح نقایص بیرونی نیز بپردازد مانند انحراف بینی و انحراف تیغه ی بینی.

هزینه ی عمل بینی با توجه به نوع عمل، مدت زمان بی هوشی و خدمات داخل بیمارستان متفاوت می‌باشد . البته در بعضی موارد هزینه‌ ی عمل بینی تغییراتی دارند مثلا هزینه ی عمل بینی روتوش (عمل مجدد) متفاوت است و ممکن است کمی ‌بیشتر از جراحی اولیه بینی باشد. در بعضی موارد بینی بیمار نیازی به عمل ندارد و فقط کمی ‌پره‌های بینی نسبت به صورت بزرگ می ‌باشند که با یک عمل سرپایی کوچک در مطب پره‌ها جمع ‌تر می‌شوند.

کلام آخر
با تشکر از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. در صورت مطلع شدن از هزینه جراحی بینی با شماره هایی که در سایت قرار داده است ، تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)