بینی

هزینه عمل بینی

امروزه هزینه عمل بینی در افراد مختلف می باشد ، به دلیل نحوه این عمل جراحی به طور کاملا خاص برای یک نفر و بر اساس نیاز های زیبایی و عملکرد آن برنامه ریزی شده است . یکی از حساس ترین و ظریف ترین جراحی های صورت عمل جراحی بینی می باشد ، به این دلیل که بینی سه بعد دارد که در واقع بینی مانند مجسمه می باشد و این به این معنی می باشد که طول ، عرض ،ارتفاع و عمق دارد ، اگر در این مجسمه کوچک ترین تقارنی وجود داشته باشد این موضوع را نشان می دهد که این عضو در مرکز صورت افراد قرار دارد پس در نگاه اول افراد به بینی شخص توجه می کنند پس می توان گفت که عمل جراحی بینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و باید نزد یک پزشک متخصص این عمل جراحی انجام شود .  در ادامه قصد داریم شما را با هزینه عمل بینی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

هزینه عمل بینی شامل چه مواردی می باشد ؟

به طور کلی هزینه عمل بینی شامل موارد زیر می شود که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد :

 • هزینه متخصص بیهوشی
 • هزینه های بیمارستان
 • هزینه جراح

به تمام هزینه های نام برده شده در مقاله مالیات هم اضافه می شود ، اختلاف بسیار زیاد در هزینه عمل جراحی انجام شده توسط پزشکان جراح مختلف به دلیل اختلاف زیاد در تمامی هزینه های گفته شده به وجود می آید . در ادامه شما را با هر یک از این عوامل به طور جداگانه آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

هزینه پزشک جراحی بینی

دستمزد پزشک عمل جراحی بینی معمولا شامل خود هزینه های عمل جراحی بینی می باشد ، هزینه عمل جراحی بینی و استخوانی به پزشک جراحی که انتخاب می کنید کاملا بستگی دارد ، اختلاف زیاد در هزینه عمل بینی نشان دهنده تخصص پزشک جراحی بینی در عمل جراحی بینی ، صلاحیت های حرفه ای ، تجربه ، شناخته دن و معروفیت فرد می باشد .

هزینه پزشک جراحی بینی

 

باید از این موضوع اطمینان داشته باشد که برای پرداخت هزینه عمل بینی استخوانی و گوشتی خود پزشک جراحی بینی دارای صلاحیت های لازم را انتخاب کرده اید یا خیر ؟ بسیاری از پزشکان عمل جراحی بینی می گویند که عمل جراحی بینی برای کوچک کردن بینی یکی از سخت ترین عمل های جراحی انجام شده می باشد ، همچنین این عمل جراحی یکی از معدود عمل های جراحی زیبایی بینی می باشد که نیاز به اصلاحات بعدی اصلا ندارد و این کار به این دلیل می باشد که عمل جراحی زیبایی بینی ترکیبی از علم و هنر می باشد و کوچک ترین موارد می تواند باعث عکس العمل های بزرگ چه منفی و چه مثبت شود .

پزشک جراح باید در مشاوره های اولیه هزینه بینی را به طور دقیق با افرادی که قصد عمل جراحی بینی را دارند در میان بگذارد ، دستمزد عمل جراحی بینی ممکن است به چندین میلیون هم برسد که با توجه به شرایط هر جراح کاملا متفاوت می باشد ، دستمزد های ارائه شده توسط پزشکان جراح مختلف ممکن است که با توجه به نوع عمل جراحی نیز کاملا متفاوت باشد ، این امر کاملا منصفانه می باشد به دلیل این که عمل های جراحی پیچیده تر به تخصص ؛ مهارت و زمان بیشتری در اتاق عمل جراحی بینی نیاز خواهد داشت .

هزینه مشاوره اولیه عمل جراحی 

در مراحله اول عمل زیبایی بینی مشاوره های اولیه هم برای افراد هزینه خواهد داشت که این هزینه هم مانند دستمزد پزشک جراح ، به خود جراح بستگی دارد ، در مورد انجام عمل جراحی زیبایی بینی و بارداری اگر تصمیم به انجام عمل جراحی بینی دارید و همچنین در مورد بارداری هم فکر می کنید و یا به تازگی زایمان داشته اید قبل از جراحی بینی حتما یک جلسه مشاوره داشته باشد ، در این جلسات مشاوره شما باید تمامی سوالات خود را حتما بپرسید ، عمل جراحی بینی در بسیاری از موارد غیر قابل برگشت می باشد و باید مطمئن شوید که قبل از انجام آن تمام اطلاعات مورد نیاز در مورد وضعیت خود کسب کرده باشید ، برخی از سوالات زیر می تواند شک های شما را به طور کلی از بین ببرد .

هزینه متخصص بی هوشی

به طور کلی هزینه دستمزد متخصص های بی هوشی عمل جراحی بینی به شرایط آن ها کاملا بستگی دارد ، این افراد هم مانند بسیاری از متخصصین دیگر پزشکی و عمل جراحی بینی ، دستمزد مشخصی را ندارند به این دلیل که به یک متخصص بی هوشی شایسته نیاز دارید ؟ متخصص بی هوشی زمانی که شما بی هوش می باشید عملکرد های حیاتی و زندگی شما را کاملا نظارت می کند ، شما به یک متخصصی نیاز دارید که زیر و بم دارو های بی هوشی را شناخته و با خطرات و ریسک های احتمالی آشنایی کامل داشته باشید و بتوانید در زمان بی هوشی شدن شما آن ها را به خوبی پشت سر بگذارد . علاوه بر ایمنی ، مهارت متخصص های بی هوشی می تواند یک عامل مهم در آسایش ما در زمان انجام عمل جراحی بینی و بعد آن باشد .

بسیاری از پزشکان جراحی بینی تنها با متخصص بی هوشی شایسته همکاری می کنند و دستمزد آن ها بسیار بالاتر از یک متخصص بی هوشی عادی می باشد که همان کار را برای شما انجام می دهد .

هزینه بیمارستان 

به طور کلی هزینه بیمارستان های مختلف تفاوت بسیار زیادی را با هم خواهد داشت ، از این موضوع اطمینان داشته باشید که برای انجام عمل جراحی بینی به یک بیمارستان مجهز و معتبر با پرسنل های کاملا آموزش دیده و استاندارد های بالا حتما مراجعه فرمایید ، بیشتر پزشکان جراح مشهور تنها از این بیمارستان ها استفاده می کنند که یکی از عنصر های اصلی در هزینه های بیمارستان هزینه اتاق عمل می باشد .

هزینه پزشک جراحی بینی

به طور کلی هزینه بیمارستان برای انجام عمل جراحی زیبایی بینی معمولا شامل اقامت های شبانه نمی باشد ، هزینه هایی که اعلام می کنند شامل هزینه های عمل روزانه می باشد که عبارت از 1 تا 3 ساعت در اتاق عمل و زمانی و ریکاوری بعد از عمل و از بین رفتن اثرات دارو های بی هوشی حسی طول می کشد ، اگر به اقامت شبانه نیاز پیدا کرده اند هزینه ها نیز بالاتر می شود .

دیگر هزینه عمل بینی 

در عمل جراحی بینی این امکان وجود دارد که هزینه های دیگر هم برای این عمل جراحی وجود داشته باشد که هزینه های اصلی گفته شده بالاتر می باشند .

 • هزینه آزمایش های پزشکی : با توجه به سلامت عمومی و دیگر عوارض های احتمالی پزشکی ممکن است که قبل از عمل جراحی بینی نیاز به انجام برخی از آزمایشات های پزشکی باشد ، پرداخت هزینه های این آزمایش به صورت جدا از هزینه رینوپلاستی می باشد ، همچنین انجام یک سی تی اسکن برای اطمینان از مستقیم بودن مجرای بینی لازم می باشد .
 • هزینه روش های اضافی : انجام برخی از مراحل اضافی در طول عمل جراحی بینی امکان دارد که هزینه های اضافی را برای افراد در بر داشته باشد ، یکی از روش های اضافی که ممکن است انجام شود شامل پیوند زدن بافت بخش های دیگر بدن به بینی فرد برای بزرگ نمودن و یا تغییر شکل کلی آن می باشد ، علاوه بر این ها ممکن است که پزشک جراح برای انجام عمل جراحی باز بر روی بینی که به زمان بیشتری نیاز دارد هزینه بالاتری را اعلام کند .

بهترین فرد برای عمل بینی

به طور کلی عمل جراحی بینی یک روش انحصاری می باشد و فرد باید آن را برای خودش انجام دهد نه برای دیگران ! و یا این که سعی داشته باشید تصویری ایده آل از خود در نگاه دیگران حتما ایجاد کنید . در صورتی که شما هر کدام از شرایط زیر را داشته باشید کاندید بسیار خوبی برای انجام عمل جراحی بینی می باشید :

 • صورت شما رشد خود را به طور کامل کرده باشد .
 • فرد از لحاظ جسمی سالم باشید .
 • سیگار نمی کشید .
 • فرد برای بهتر نمودن ظاهر خود یک چشم انداز مثبت و اهداف واقع بینانه ای را داشته باشید .

مراقبت های بعد از عمل بینی

در ادامه قصد داریم شما را با مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی آشنا کنیم با ما همراه باشید .

 • استعمال دخانیات : یکی از نکات بسیار مهم این است که دو هفته قبل از عمل جراحی بینی و چهار هفته بعد از عمل جراحی از دخانیات مانند سیگار و یا قلیان استفاده نکنید .
 • شست و شو بعد از عمل جراحی بینی : بهتر است که بعد از عمل جراحی به مدت یک ماه از سرم های شست و شو برای شست و شو داخل بینی حتما استفاده کنید ، در صورت استفاده از قطره های بینی بهتر است طبق تجویز پزشک جراح در ساعت معین شده مورد استفاده خود قرار دهید ، همچنین در زمان شست و شو بینی بعد از عمل جراحی بهتر است از فین کردن خودداری نمایید زیرا محکم فین کردن می تواند باعث خونریزی در بینی ها می شود و بهتر است به مدت یک ماه بعد از عمل جراحی بینی از فین کردن دوری کنید .
 • چسب زدن بعد از عمل جراحی بینی : به طور کلی چسبی که برای افراد بیمار بعد از عمل جراحی استفاده می شود بین 3 هفته تا یک ماه می باشد ، مدت زمان چسب زدن به بینی بسته به پوست افراد دارد ، در صورتی که پوست بیمار نازک باشد سه هفته کافی است ولی اگر بینی از نوع گوشتی باشد و دارای پوست ضخیم باشد بهتر است که بعد از گذشت دو ماه از عمل جراحی بینی از چسب استفاده کنید .
 • چگونگی خوابیدن بعد از عمل جراحی بینی : یکی از بهترین توصیه ها برای افراد مورد جراحی این است که بعد از عمل جراحی بینی به صورت طاق باز حتما بخوابید یعنی سر کمی بالاتر از بدن باشد که این کار باعث کاهش ورم در بینی می شود ، به هیچ وجه بر روی شکم خود نخوابید که این طرز خوابیدن موجب می شود تا به بینی فرد فشار بیاید و موجب کج شدن بینی شود .
 • تغذیه بعد از عمل جراحی بینی : به طور کلی بعد از انجام عمل جراحی بینی فرد یک سری ممنوعیت های غذایی دارد اما توصیه پزشکان جراح به افراد مورد جراحی استفاده از مواد های غذایی کم نمک می باشد که نکته بسیار مهم این موضوع می باشد که از نمک زیاد حتما دوری کنید و باید فرد مورد جراحی بیست و چهار ساعت بعد از عمل جراحی می توانند هر نوع مواد غذایی دلخواه خود را مصرف کنند .
 • ورزش بعد از عمل جراحی بینی : انجام پیاده روی بعد از عمل جراحی بینی به روند درمان فرد کمک بسیاری می کند ، از طرفی هم این نوع از ورزش کردن باعث کاهش تورم در بینی می شود ، از انجام ورزش های بسیار سنگین به مدت شش ماه بعد از عمل جراحی بینی بهتر است که متوقف شود ، همچنین شنا نمودن را برای سه ماه حتما کنار بگذارید .

مراقبت های بعد از عمل بینی

دیگر مراقبت بعد از عمل بینی 

 • برای کم نمودن کبودی و تورم در عمل جراحی بینی بهتر است که بین 48 تا 72 ساعت از کمپرس های یخ حتما استفاده نمایید .
 • در روز های ابتدایی بعد از عمل جراحی بینی از میل نمودن غذا های جویدنی و سفت حتما خودداری نمایید و بیشتر از مایعات و غذا های میکس شده استفاده کنید .
 • حداقل به مدت دو ماه به چسب زدن بینی خود ادامه دهید ، حتما دقت داشته باشید که بعد از عمل جراحی بینی گوشتی این مدت می تواند طولانی تر هم باشد .
 • به مدت دو ماه استفاده از عینک های طبی و یا آفتابی را برای خود ممنوع کنید و به جای آن ها از لنز ها می توانید استفاده کنید .
 • از آن جایی که استفاده از نمک می تواند باعث افزایش تورم در بینی شود پس برای مدتی مصرف آن را حتما کاهش دهید .
 • به مدت چند هفته بعد از عمل جراحی بینی از انجام ورزش های سنگین و یا بلند نمودن اجسام سنگین جدا خودداری فرمایید .
 • از پایین انداختن سر خود حتما خودداری نمایید و در زمان خواب چندین بالشت را در زیر سر خود قرار دهید تا سرتان در موقعیت بالاتری نسبت به پاها قرار بگیرد .
 • از فشار دادن بینی و یا عطسه های پی در چی حتما دوری کتید .

عوامل موثر بر هزینه عمل بینی

به طور کلی عوامل مختلفی بر روی قیمت گذاری عمل جراحی بینی تاثیر گذار است که شامل موارد زیر می شود :

 • تجربه پزشک جراح : به طور کلی با توجه به مهارت و تجربه پزشک جراحی بینی و سابقه کاری پزشک هزینه ها کاملا متفاوت می باشد ، زیرا پزشک جراحی که چندین سال عمل جراحی بینی را انجام داده اند با چالش های زمان عمل جراحی بینی آشنا کامل دارند و قطعا هزینه بیشتری را هم دریافت می کنند .
 • نوع بینی فرد : بینی یک فرد سهم بسیار زیادی را در تعیین قیمت عمل بینی دارد ، افرادی که بینی های از نوع گوشتی و یا غضروفی دارند معمولا هزینه های بیشتری را برای عمل جراحی بینی خود پرداخت می کنند ، هزینه عمل جراحی بینی استخوانی معمولا کمی کمتر از هزینه بینی های گوشتی می باشد ، همچنین عمل جراحی بینی ترمیمی اگر توسط یک پزشک جراح دیگر به غیر از جراح اول صورت گیرد معمولا هزینه بیشتری از عمل اول خواهد داشت .
 • منطقه جغرافیایی : مانند دیگر خدمات عمل جراحی زیبایی بینی هم با توجه به منطقه جغرافیایی کاملا متفاوت می باشد ، برای مثال هزینه عمل جراحی بینی در تهران با شهرستان های کوچک به هیچ وجه قابل مقایسه نمی باشد ، همچنین این نکته بسیار مهم است که پزشکان جراح بینی خوب به دلیل امکانات شهر های بزرگ در این شهر ها در حال سکونت هستند.

عوامل موثر بر هزینه عمل بینی

عوارض عمل بینی

به طور کلی عوارض عمل جراحی بینی به دو دسته کلی تقسیم می شود ، برخی از عوارض های ناشی از پزشک جراح و برخی دیگر احتمالی و موقت می باشند ، این عوارض شامل تورم و کبودی می باشد که این عوارض موقتی می باشد و به مدت زمان بسیار کوتاه بر طرف خواهد شد ، عوارض به وجود آمده از عمل جراحی کاملا وابسته به پزشک جراح می باشد ، همچنین برای پیشگیری از چنین عوارضی بهتر است که به پزشک جراح و متخصص گوش ، حلق و بینی کار بلد مراجعه فرمایید .

تغییرات عمل جراحی بینی 

این نکته را به یاد داشته باشید که چهره هر فردی به نوعی نا متقارن می باشد و هدف از عمل جراحی بینی و یا رینوپلاستی به وجود آوردن تعادل در صورت به نسبت صحیح می باشد و نیاز می باشد که انتظارات واقع بینانه ای را داشته باشید . در ادامه شما را با تغییرات عمل جراحی بینی در صورت افراد آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

 • اندازه بینی مناسب با دیگر اعضای صورت می شود .
 • تصحیح عرض بینی و درست کردن برآمدگی و یا قوز در بینی افراد
 • اصلاح نوک بینی افراد در صورتی که بزرگ یا افتاده باشد .
 • متقارن کردن بینی و سوراخ های آن

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر هزینه عمل بینی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *