بینی

بهترین متخصص جراحی بینی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با بهترین متخصص جراحی بینی آشنا کنیم. امروزه جراحی بینی یکی از پرطرفدارترین روش ها در کشورمان است که همه افراد در هر سن و جنسیتی از این جراحی استفاده می کنند و به آن علاقه دارند. کسانی که بینی خود را جراحی نکردند گمان می کنند بینی آن ها بد فرم است و اعتماد به نفس ندارند و بعضی از افراد هم مشکلات تنفسی مثل پولیپ، انحراف بینی، مشکلات تنفسی دارند و می خواهند این مشکلات را برطرف کنند به همین دلیل جراحی بینی انجام می دهند. برای آشنا شدن با جراحی بینی و بهترین متخصص جراحی بینی با ما همراه باشید.

جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی یکی از بهترین جراحی ها در دنیا است که آمار آن در ایران هم افزایش یافته است. این جراحی اگر توسط پزشک متخصص و با تجربه انجام شود از نظر ظاهری و عملکردی می تواند نتیجه مطلوبی داشته باشد. این جراح نوعی جراحی است که می تواند شکل و فرم و سایز بینی را تغییر دهد و باعث بهتر شدن ظاهر بینی و از بین رفتن مشکلات آن است. هدف از جراحی بینی می تواند درمانی و زیبایی باشد یعنی هم می توان برای ظاهر بینی و تغییر ساختار بینی انجام شود و هم می تواند برای برطرف کردن مشکلات بینی انجام شود.

جراحی بینی چیست ؟

جراحی بینی چه خطراتی دارد ؟

جراحی بینی مثل سایر جراحی هایی دیگر می توان خطراتی داشته باشد که شامل بی حسی در بینی و اطراف آن، سختی در تنفس از بینی، جای زخم، تکرر خونریزی از بینی، ایجاد سوراخی در تیغه بینی، درد، تغییر رنگ و ورم، احتمال نا متقارن شدن بینی. که اگر این خطرات بیش از حد طول بکشد باید به پزشک مراجعه کنید و از او مشورت بگیرید.

دلیل انجام جراحی بینی چیست ؟

بینی یکی از اعضای مهم در صورت است که در مرکز صورت قرار دارد و باعث زیبایی در چهره افراد می شود. بینی های گوشتی و بزرگ، بینی های انحراف دار ایراداتی هستند که بیشتر افراد آن را دارند و برای این که از این مشکلات رها شوند دست به انجام جراحی بینی می زنند. جراحی بینی یا رینوپلاستی یکی از جراحی های زیبایی پر طرفدار است که برای زیبا سازی بینی و از بین بردن ایرادات آن انجام می شود. افراد زیادی که از این جراحی استفاده می کنند برای زیباتر شدن و افزایش اعتماد به نفس دست به انجام این جراحی می زنند. جراحی بینی می توان پولیپ، انحراف، کج بودن، سپتوم، شکستگی را از بین ببرد.

جراحی بینی در در ظاهر چه تاثیری دارد ؟

جراحی بینی به غیر از برطرف کردن مشکلات بینی می تواند باعث زیبایی بینی شود. جراحی بینی می تواند تاثیراتی مثل تغییر سایز بینی، برطرف شدن انحراف و پولیپ بینی، تغییر در سایز سوراخ های بینی، تغییر ظاهر بینی های گوشتی و استخوانی، قوز بینی داشته باشد.

ویژگی های بینی گوشتی و استخوانی : 

بینی های گوشتی پوست ضخیم، غضروف ضعیف و نرم و نوک پهن و بزرگی دارند و غدد چربی روی بینی وجود دارد. جراحی بینی گوشتی برای از بین بردن افتادگی نوک بینی انجام می شود و پهن بودن نوک بینی را از بین می برد. جراحی بینی برای بینی های استخوانی بهتر و راحت تر صورت می گیرد و نتیجه آن بهتر و زودتر است. بینی های استخوانی غضروف محکمی دارند و تراشیدن  و فرم دادن به آن راحت تر است.

برای اینکه از جراحی بینی نتیجه بگیرید باید کمی صبر کنید زیرا دوران نقاهت بینی و بهبودی آن کمی طول می کشد و زمان زیادی نیاز دارد اما بینی های استخوانی اینطور نیست و نتیجه آن ها زودتر مشاهده می شود. بینی هایی که پوست نازک و غضروف سفت و محکمی دارند استخوانی هستند. افرادی که بینی های آن ها استخوانی است برای از بین بردن قوز روی بینی و برآمدگی دست به جراحی بینی می زنند.

بینی گوشتی چیست ؟

بینی گوشتی به بینی هایی گفته می شود که پوست ضخیم و غدد چربی ان زیاد است و غضروف ضعیف و مقاومی ندارد و نوک ان افتاده و پره های ان ضخیم است و منافذ پوستی آن باز است. برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی خود بگیرید باید به بهترین پزشک مراجعه کنید که با تقویت بافت و ساختار بینی ضعیف می توان نتیجه بهتری از جراحی بینی گرفت.

بینی استخوانی چیست ؟

بینی استخوانی نوعی جراحی بینی است که هدف از انجام این جراحی برداشتن قوز یا برآمدگی منحنی شکل روی پل بینی است. به بینی که از لحاظ نوع پوست دارای پوست نازک است به طوری که استخوان و غضروف بینی دیده می شود و از نظر استخوان بندی بافت و غضروف قوی هستند را بینی استخوانی می گویند. هر مدل بینی ویژگی هایی دارد که بینی استخوانی یکی از بهترین مدل های جراحی بینی است.

بهترین متخصص جراحی بینی

برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی خود بگیرید سعی کنید بهترین متخصص جراحی بینی را انتخاب کنید تا دچار عوارض و خطرات نشوید.

 • بهترین متخصص جراحی بینی با تجربه باید با علم پزشکی و زیبایی توانایی انجام جراحی انواع بینی با مشکلات مختلف را داشته باشد.
 • جراح بینی بدون در نظر گرفتن منافع مالی باید سلامت فرد را اولویت قرار دهد.
 • جراح بینی باید درباره اقدامات قبل و مراقبت های بعد از جراحی بینی به فرد توضیحات لازم را بدهد.
 • جراح بینی خوب باید سوابق مفید و مورد رضایت زیادی در انجام جراحی زیبایی بینی مختلف داشته باشد.
 • جراح بینی با مهارت باید صبور باشد و سوالات فرد پاسخ دهد و به خواسته و انتظار فرد از انجام جراحی بینی توجه کند و با توجه به نوع ساختار و پوست بینی و نظر خود روش مناسبی برای رسیدن به بهترین نتیجه را انتخاب کند و فرد را از نتیجه جراحی بینی متقاعد سازد.
 • جراح بینی با دادن دیدگاه کلی به فرد باید اعتماد فرد را جلب نماید زیرا که بین اعتماد به جراح بینی و رضایت از عمل بینی رابطه مستقیم وجود دارد.

چه افرادی می توانند جراحی بینی انجام دهند ؟

افرادی می توانند جراحی بینی انجام دهند که پهن بودن نوک بینی، کجی و انحراف بینی، فرم بینی، افتادگی نوک بینی، قوز بینی، رفع گوشت زیاد و اضافه بینی داشته باشند. اما بعضی از افراد بسته به دلایلی نمی توانند جراحی بینی انجام دهند به همین دلیل باید قبل از جراحی با پزشک مشورت کنند.

بهترین متخصص جراحی بینی 

چه افرادی نمی توانند جراحی بینی انجام دهند ؟
جراحی بینی برای بعضی از افراد ممنوعیت دارد و نمی توانند انجام دهند که این موضوع شامل افراد افراد سیگاری که در طول روز تعداد زیادی سیگار می کشند، افراد مبتلا به چاقی شدید، زنان باردار، افراد مبتلا به بیماری های خاص مانند سرطان یا دیابت، خانم های زیر 16 سال و آقایان زیر 18 سال، افراد مبتلا به

 

 بیماری های انعقاد خون، کسانی که جراحی بینی اولیه آن ها کمتر از 1 سال پیش انجام شده است، افرادی که به صورت حرفه ای یا غیر حرفه ای ورزش های سنگین و مبارزه ای مانند تکواندو، بوکس، کشتی و … انجام می دهند، افرادی که به دلیل روانی فرم بینی خود را نامناسب می بینند.
سن مناسب برای جراحی بینی چه سنی است ؟
در جراحی بینی بیشتر جوانان و نوجوانان به آن اهمیت می دهند و طرفدار جراحی بینی هستند. هنگامی که به سن بلوغ می رسید تغییراتی در صوت و چهره ما به وجود می آید که شما احساس می کنید زشت هستید و باعث کاهش اعتماد به نفس در افراد می شود. برای جراحی بینی باید صبر کنید دوران بلوغ شما تمام شود زیرا باید صفحات رشد بینی شما بسته می شود تا بتوانید جراحی بینی انجام دهید. صفحات رشد بینی در دختران در سن 15 سالگی و در پسران در سن 16 سالگی بسته می شود بنابراین جراحی بینی در دختران در سن 16 سالگی و در پسران در سن 17 سالگی است. برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی بگیرید سعی کنید بعد از بسته شدن صفحات رشد بینی جراحی را انجام دهید.
هدف از جراحی بینی چیست ؟
هدف از جراحی بینی این است که نوک بینی را تغییر دهند، سوراخ بینی را تنگ یا گشاد کنند، بینی کج شان را صاف کنند، زاویه بین بینی و لب بالا را تغییر دهند، استخوان بینی را باریک کنند. در بیشتر موارد برش هایی برای تغییر شکل استفاده می شود در داخل بینی صورت می گرد و دیده نمی شود و در ظاهر بینی نشان داده نمی شود. هدف از جراحی بینی ظاهر بینی و تناسب بینی با اجزای صورت است.

روش های جراحی بینی

جراحی بینی به دو روش باز و بسته صورت می گیرد که در ادامه به آن می پردازیم :
جراحی بینی به روش بسته روشی است که تمام برش ها در داخل بینی انجام می شود و زخم ها داخلی هستند. در این روش جراح دسترسی زیادی به همه نقاط ندارد و برای موارد کم کاربرد از این روش استفاده می کنند.
جراحی بینی به روش باز : 
در این روش پزشک دسترسی کمی به همه نقاط بینی دارد و دسترسی ان بیشتر است. اما در این روش امکان دارد جای زخم کوچک روی بینی بماند . در این روش با ایجاد یک بشر در ناحیه غضروف بین دو بینی پزشک می تواند پوست را از نوک بینی بلند کند و غضروف را شکل دهد. بعد از بهبودی دیگر جای زخم و بشر در بینی باقی نمی ماند.
هزینه جراحی بینی چقدر است ؟
هزینه جراحی بینی به عوامل مختلفی بستگی دارد.
تجربه پزشک : 
دستمزد یک پزشک با تجربه و متخصص نسبت به یک پزشک که تجربه کافی ندارد بیشتر است. بیشتر بیماران می خواهند هزینه پرداخت کنند تا نتیجه جراحی آن ها خطرت و عوارضی نداشته باشد.
امکانات جراحی : 
اگر پزشک دارای امکانات در مطب نباشد این کار در بیمارستان یا کلینیک انجام می شود که ممکن است هزینه های زیادی برای افراد داشته باشد که بسیاری از افراد هزینه بیشتری پرداخت می کنند تا از امکانات زیادی برخوردار شوند.
موقعیت جغرافیایی : 
هزینه جراحی بینی در تهران نسبت به هزینه جراحی در شهرستان گران تر است به همین دلیل باعث افزایش هزینه در این جراحی می شود.
بیهوشی : 
جراحی بینی توسط بیهوشی و بی حسی انجام می شود که باعث افزایش هزینه در جراحی می شود. دستمزد بیهوشی هم مانند دستمزد پزشکان به شهرت و تجربه آن ها بستگی دارد.
مراقبت های قبل از جراحی بینی : 
 • 8 ساعت قبل از عمل بینی باید ناشتا باشید و از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید. اگر ناشتا نباشید ممکن است باعث حالت تهوع در هنگام جراحی بشود.
 • سعی کنید از دو2  قبل از جراحی بینی مصرف دخانیات مثل سیگار و قلیان را کم و قطع کنید.
 • در روزهای نزدیک به عمل بینی مراقب سلامتی خود باشید که سرماخوردگی نخورید در غیر این صورت باید زمان جراحی را عقب بیندازید.
 • بعضی از قرص های مسکن باعث افزایش خونریزی می شود. قرص هایی مانند آسپرین و پروفن این تاثیر را دارند. سعی کنید از این قرص ها از 2 هفته قبل از عمل بینی  استفاده نکنید.

روش های جراحی بینی 

مراقبت های بعد از جراحی بینی

برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی خود داشته باشید باید مراقبت های بعد از جراحی بینی را جدی بگیرید. مراقبت های بعد از جراحی بینی عبارتند از :

 •  هنگامی در بینی شما پد قرار دارد و پانسمان دارید با دهان نفس بکشید.
 • پزشک برای حفظ شکل بینی و محافظت از آن برای شما گچ بینی استفاده می کند.
 • سعی کنید به آرامی مسواک بزنید و به لب بالا فشار وارد نکنید.
 • برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید. این کار نیاز به نفس زیادی دارد که به بینی شما فشار بیشتری وارد می کند.
 • روش صحیح چسب زدن به بینی را از پزشک خود بپرسید.
 • از گاز زدن و جویدن غذا خودداری کنید.
 • هنگامی که بینی شما پانسمان دارد ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.
 • بعد از جراحی بینی باید به صورت درازکش استراحت کنید.
 • هنگامی که بینی شما پانسمان دارد ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.
 • از غذاهای مایع و پوره شده استفاده کنید.
 • از میوه و سبزیجات بیشتری استفاده کنید.
 • تا 2 هفته بعد از عمل بینی سر خود را بالا نگه دارید. شب ها هنگام خوابیدن زیر سر خود از چند بالش استفاده کنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین مثل ورزش خودداری کنید. اما بعد از 3 تا 4 هفته می توانید فعالیت خود را شروع کنید.
 • هنگامی که بینی شما دارای پانسمان است برای حمام کردن ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.
 • از آناناس بیشتر استفاده کنید. این میوه به بهبود زودتر جای بخیه و زخم کمک می کند و برای کاهش درد و ورم بسیار موثر می باشد.
 • تا 1 ماه بعد از عمل بینی از عینک استفاده نکنید. استفاده از عینک به بینی شما فشار وارد می کند.
 • بعد از مرخص شدن از بیمارستان مراقبت هایی که در منزل انجام می دهید می تواند دوره نقاهت را برای شما راحت تر و کوتاه تر کند.
 • روی تخت دراز بکشید و سرتان را بالاتر از شانه قرار دهید. این کار باعث کاهش خونریزی می شود.

عوارض بعد از جراحی بینی :

جراحی بینی می تواند مانند سایر روش های دیگر عوارض و خطراتی داشته باشد که این عوارض بعد از گذشت چند روز از بین می رود و طبیعی است. اما بعضی از عوارض به صورت همیشگی هستند و از بین نمی روند که در این صورت باید جراحی دوباره انجام بدهند. عوارض های کوتاه مدت با مراقبت از بین می روند. بعد از جراحی بینی در ناحیه چشم و اطراف بینی کبودی هایی به وجود می آید که این عوارض در افراد زیاد دیده می شود و با کمپرس سرد از بین می رود. کبودی در اطراف فرق می کند و در بینی های استخوانی بیشتر است. ممکن است بعد از جراحی دچار درد شوید که طبیعی است و با مصرف مسکن می توانید این درد را کاهش دهید.  ممکن است بعد از جراحی بینی دچار تورم شوید که بعد از 3 هفته از بین می رود و مقدار کمی از در ناحیه بینی بماند که آن هم بعد از گذشت چند هفته از بین می رود. انحراف بینی، کج شدن بینی، مشکلات تنفسی، بی حس بودن بینی عوارضی هستند که ممکن است بعد از جراحی بینی با آن مواجه شوید که باید در این صورت دوباره جراحی بینی انجام دهید.

مدل های جراحی بینی

جراحی بینی به سه روش جراحی بینی طبیعی، جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی تقسیم می شود.

جراحی بینی طبیعی : 

در این روش جراحی بینی عیب های ظاهری بینی را از بین می برند و آقایان بیشتر خواستار این روش جراحی هستند. در این روش مشکلات تنفسی حفظ می شود و و ظاهر طبیعی بینی مورد عمل قرار می گیرد.

جراحی بینی فانتزی : 

در جراحی بینی هدف این است که ساختار بینی تغییر کند و بینی کوچک شود. در این روش جراحی پزشک باید تخصص زیادی داشته باشد و بتواند غیر از ظاهر مناسب برای بینی بتواند مشکلات بینی را برطرف کند زیرا اگر در این روش دقت کافی نداشته باشد می تواند مشکلاتی زیادی به بار بیاورد. باید در این روش فاصله لب و بینی رعایت شود در غیر این صورت بینی حالت خوکی می گرد.

جراحی بینی نیمه فانتزی : 

جراحی بینی نیمه فانتزی هر دو روش بالا را دارا است. در این روش شما یک بینی طبیعی با مقداری قوی روی بینی مشاهده می کنید. بیشتر خانم ها خواستار این جراحی هستند.

مدل های جراحی بینی 

کلام آخر

قبل از جراحی بینی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را انتخاب کنید. ممنون از اینکه تا آخر مقاله بهترین متخصص جراحی بینی همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما درباره بهترین متخصص جراحی بینی در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دریافت مشاوره (کلیک کنید)