بینی استخوانی

هزینه عمل بینی گوشتی

امروزه ذهن افرادی که قصد انجام عمل جراحی بینی را دارند را به خود مشغول کرده است هزینه عمل بینی گوشتی می باشد که هزینه عمل بینی گوشتی نزد بهترین جراح بینی با هزینه جراحی یک پزشک بی تجربه کاملا متفاوت می باشد ، به طور حتم برای شما این سوال پیش آمده است که دلیل این تفاوت ها در هزینه عمل جراحی بینی چه می تواند باشد و چه عواملی در این امر تاثیر گذار می باشد ؟

افرادی که قصد انجام عمل جراحی بینی را دارند زمانی که شروع به تحقیقات لازم در مورد هزینه عمل بینی گوشتی می کنند با هزینه های عمل جراحی بسیار زیاد و یا بسیار کم مواجه می شوند و این تصور را دارند که هر چقدر هزینه عمل جراحی یک پزشک جراح بیشتر باشد نتیجه عمل جراحی نیز بهتر خواهد بود و میزان موفقیت این پزشک جراح بهتر می باشد ، در ادامه قصد داریم شما را با هزینه عمل بینی گوشتی و عوامل تاثیر گذار بر روی هزینه عمل جراحی بینی گوشتی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

عمل جراحی بینی گوشتی

یکی از مهم ترین موضوعاتی که بسیاری از پزشکان عمل جراحی بینی بر آن تاکید دارند این موضوع می باشند که بینی های از نوع گوشتی عمل جراحی سخت تری را نسبت به بینی های از نوع استخوانی دارند ، به این دلیل که پوست ضخیم تا حد بسیار زیادی دقت پزشک جراح را افزایش می دهد ، در نحوه عمل جراحی بینی گوشتی پزشک جراحی بینی روش های گوناگونی را به کار می گیرند ،همچنین پزشکان جراحی بینی از طریق سوراخ های بینی به مناطقی که باید دسترسی داشته باشند دست پیدا می کنند و سپس مشکلات مشکلات بینی را به طور کامل حل می کنند .

در عمل جراحی بینی به روش باز بینی فرد کاملا برش خورده تا پزشکان بتوانند توده های اضافی در زیر بافت بینی گوشتی را به راحتی بردارند و سپس بخیه را بزنند ، میزان رضایت از نتیجه عمل جراحی بینی گوشتی بسیار زیاد می باشد اما نکته بسیار مهم اینجا است که بینی های از نوع گوشتی نسبت به بینی های از نوع استخوانی مدت زمان بیشتری را به عنوان روند عمل جراحی به خود دارند و آن هم به این دلیل است که التهاب و تورم در بینی های از نوع گوشتی نسبت به بینی های استخوانی بسیار بیشتر طول خواهد کشید ، پس افرادی که دارای بینی های گوشتی هستند باید صبور باشند تا نتیجه عمل جراحی را مشاهده کنند .

یکی از اجزای بسیار مهم در بینی پوست بینی می باشد که ساختمان و استخوان بینی را با هم می پوشاند و تعیین کننده اصلی نوع بینی در افراد می باشد ، عمل جراحی بینی به روش باز و عمل جراحی بینی به روش بسته یکی از روش هایی است که برای دسترسی به ساختار زیرین پوست بینی افراد پزشک جراح از این دو روش ها استفاده می کند .

عمل جراحی بینی گوشتی

یکی از مناسب ترین روش های عمل جراحی بینی گوشتی عمل جراحی بینی به روش باز می باشد ، به این دلیل که دسترسی و تسلط پزشک جراحی بینی بر روی ساختار کلی بینی و استخوانی مخصوصا نوک بینی بیشتر می باشد ؛ غضروف و بافت بینی های از نوع گوشتی بسیار ضعیف تر از بینی های استخوانی می باشد و این عمل جراحی با تقویت غضروف صورت می گیرد تا نتیجه عمل جراحی بینی استخوانی را هم مانند بینی های از نوع گوشتی در دراز مدت بهتر شود .

به منظور تقویت غضروف ضعیف از طریق برداشتن غضروف محکم تیغه بینی در وسط بینی و یا همان سپتوم استخوان بافت ضعیف را از طریق این روش تقویت می کنند و به این شکل صورت افرای که دارای بینی های از نوع گوشتی می باشند می توانند عمل جراحی بینی موفقی را داشته باشند .

هزینه عمل بینی گوشتی

یکی از بیشترین و مهم ترین سوالاتی که از آقایان و یا خانم ها بسیار شنیده می شود این موضوع است که هزینه عمل بینی گوشتی چقدر می باشد ؟ باید در پاسخ به این سوال گفت که عمل جراحی بینی با توجه به معیار ها و شرایط در حال تغییر می باشد و این موضوع به این معنا می باشد که نمی توان گفت که برای این عمل جراحی یک هزینه ثابتی وجود دارد و یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود که این عمل جراحی یک هزینه ثابتی را نداشته باشد این موضوع می باشند که این عمل جراحی تحت پوشش هیج بیمه ای قرار ندارد و به نوعی هم جزو عمل های جراحی غیر ضروری نیز به حساب می آیند .

معیار و یا شرایطی که موجب می شود قیمت عمل بینی گوشتی تغییر کند شامل موارد زیر می شود :

هزینه های قبل از جراحی :

به طور کلی این هزینه های بیشتر شامل هزینه های عکس آتلیه ، آزمایش خون و عکس سیتی اسکن در صورت وجود شکستگی بینی و مشکلاتی تنفسی برای ارزیابی هر چه دقیق تر ساختمان بینی افراد می باشد . آزمایش خون شامل آزمایش هایی مانند CBC، PT، PTT، HIV Ab، HIV Ag، HBs Ag، HCV Ab می باشد که برای بررسی کمبود آهن باید از کلینیک های تخصصی نامه ای با عنوان انجام عمل جراحی بلامانع می باشد را دریافت و تحویل پزشک جراح دهید ، عکس های آتلیه هم برای بررسی مستقیم و کلی فرم بینی افراد می باشد که در بسیاری از مطب ها خودشان از سه زاویه بینی عکاسی می کنند و دیگر نیازی به مراجعه آتلیه ها نمی باشد .

مراکز جراحی بینی و یا درمانی :

در برخی موارد مراکز درمانی که انتخاب می کنیم کاملا خصوصی می باشند و یا اینکه از اعتبار بسیار زیادی برخوردار می باشند و قطعا می دانیم که میزان اعتبار یک مجموعه درمانی و زیبایی کاملا به میزان موفقیت های آن در کارنامه کاری آن کاملا بستگی دارد ، پس زمانی که یک فرد به مراکز درمانی و با کادری با تجربه مراجعه می کند تا حد بسیار زیادی می تواند نسبت به نتیجه عمل جراحی بینی امیدوار تر باشد ، پس به طور حتم این مرکز های درمانی در طول سال های گذشته توانستند که مهارت و تجربه کافی و بسیاری را کسب کنند و همین موضوع موجب شده که شما با نگرانی و دغدغه بسیار کمتری نسبت به عمل جراحی بینی خود اقدام نمایید ، پس کاملا قانع کننده می باشد که هزینه ای که این مراکز درمانی از بیماران دریافت می کنند باید کمی بیشتر از دیگر مراکز کم تجربه و یا بی اعتبار باشد .

میزان مهارت پزشک جراحی بینی : 

به طور کلی مهارت و تجربه پزشک جراحی بینی هر چقدر که بیشتر باشد قطعا شرایط بسیار بهتری را برای فرد بیمار و روند عمل جراحی بینی ایجاد خواهد کرد ، پس هزینه ای که از فرد بیمار دریافت می کند کاملا عقلانی می باشد ، پزشک جراحی بینی که فوق تخصص این نوع از جراحی ها می باشد به طور حتم نتیجه بسیار موفق تری را برای فرد بیمار به وجود می آورد .

هزینه عمل بینی گوشتی

میزان نقص های بینی و مشکلاتی که وجود دارد :

برخی از اوقات به قدری عمل جراحی بینی پیچیده می باشد که پزشک جراحی باید برنامه را برای انجام روند درمان برای فرد بریزد و با حساسیت بسیاری در مسیر عمل جراحی بینی کام بردار ، به همین دلیل این موضوع کاملا طبیعی می باشد که پزشک جراحی بینی بسته به مشکلاتی که قرار است در ناحیه بینی فرد بیمار بر طرف کند هزینه ای که با آن مطابقت دارد را دریافت کند ، البته این نکته را باید بدانید که در جلسات مشاوره و معاینه های اولیه این موضوع کاملا مشخص می شود .

نوع بینی :

به طور کلی نوع بینی افراد سهم بسیار زیادی را در تعیین هزینه عمل بینی گوشتی دارد که هزینه عمل جراحی بینی گوشتی معمولا کمی بیشتر از بینی های استخوانی می باشد ، همچنین عمل جراحی بینی ترمیمی به طور کلی هزینه بیشتری را نسبت به عمل های جراحی عادی و یا اولیه دارد .

هزینه دریافتی متخصص بی هوشی :

در صورتی که فرد بیمار نیاز به بی هوشی داشته باشد فرآیند بی هوشی توسط یک پزشک متخصص بی هوشی قابل مدیریت می باشد و علائم حیاطی فرد بیمار در طول عمل جراحی توسط پزشک متخصص بی هوشی و پرستار بی هوشی به طور مرتب کنترل می شوند .

بسیاری از پزشکان جراح گوش ، حلق و بینی روش های بی هوشی کامل را برای عمل جراحی بینی به بی حسی های موضعی کاملا ترجیح می دهند ، به این دلیل که در بی حسی های موضعی فرد بیمار کاملا هوشیار می باشد و بعد با از بین رفتن بی حسی فرد بیمار درد بسیار زیادی را حس می کند ، اما در بی هوشی های کامل فرد بیمار هیچ دردی را در زمان عمل جراحی حس نمی کند و به دلیل این که بی حرکت می باشد پزشک جراح تسلط بیشتری را بر او دارد .

آیا هزینه عمل بینی گوشتی بیشتر می باشد ؟

بینی های از نوع گوشتی به دلیل داشتن غضروف های بسیار ضعیف و یا نازک تر و داشتن پوستی با ضخامت بیشتر که در افراد با چربی بسیار بالا تر دیده می شود کمی تامل بر انگیز می باشد ، در بینی های از نوع گوشتی به دلیل این که با تقویت غضروف ها شکل داده می شود باید توسط یک پزشک جراح متخصص مجرب انجام شود که بینی به حالت اول برگشت نکند و قبل از انجام هر کاری باید مشاوره انجام شود که البته می تواند هزینه آن کمی گران تر برای داوطلب باشد .

آیا بیمه هزینه عمل بینی را پرداخت می کند ؟

به طور کلی انواع شرکت های بیمه بسیار کم پیش می آید که هزینه عمل جراحی بینی را پرداخت کنند و فقط تخت عنوان خاصی هزینه عمل بینی را پرداخت خواهند کرد ، اگر عمل جراحی بینی فرد در حالت کاملا اختیاری و زیبایی انجام نشود و برای درمان مشکلات تنفسی فرد بیمار صورت گیرد ممکن است که بیمه بخشی از هزینه های بیمه را پرداخت کند و در غیر این صورت شرکت بیمه هیچ هزینه ای را برای انجام عمل جراحی بینی فرد پرداخت نمی کند . حالا باید بدانید که شرکت های بیمه تحت چه شرایطی هزینه عمل جراحی بینی را پرداخت می کند ، با ما همراه باشید :

  • شکستگی استخوان بینی فرد : شکستگی بینی زمانی اتفاق می افتد که دیواره های جدا کننده بینی کاملا شکسته می شود و به یک سمت منحرف می شوند ، این شکستگی باعث اختلال در تنفس افراد می شود و به دلیل این که جنبه درمانی دارد شرکت بیمه بخشی از هزینه های عمل جراحی بینی شکسته را تقبل می کند .
  • بزرگ بودن مخروط بینی فرد : به طور کلی وظیفه مخروط بینی تصفیه هوا در زمان عبور از بینی می باشد ، وقتی که این مخروط ها بیش از اندازه بزرگ باشند تنفسی طبیعی فرد بیمار را دچار اختلال می کند که در چنین شرایطی پزشک جراحی بینی مخروط ها را تا اندازه طبیعی خود کوچک تر می کند ، پرداخت بخشی از هزینه های این عمل جراحی را نیز بیمه بر عهده دارد .
  • باریک بودن دهلیز بینی فرد : از دیگر مواردی که شرکت بیمه هزینه آن را پرداخت می کند باریک شدن دهلیز بینی فرد می باشد که در این حالت دیواره های کناری بینی افراد به سمت داخل خود حرکت می کند و تنفس فرد بیمار را بسیار سخت تر می کند ، در این حالت پزشک جراحی بینی دیواره ها را سر جای خود قرار می دهند و آن ها را به طور کامل اصلاح می کنند .

روش های عمل جراحی بینی

به طور کلی عمل جراحی بینی به دو روش باز و یا بسته انجام می شود که پزشک جراحی بینی انتخاب یکی دو نوع از عمل جراحی با توجه به نوع نقص بینی و مدا بینی انتخاب می کند . در ادامه قصد داریم شما را با دو روش عمل جراحی بینی آشنا  کنیم با ما همراه باشید .

عمل جراحی بینی به روش باز : 

در عمل جراحی بینی به روش باز پزشک جراحی بینی برشی را در زیر بینی فرد ایجاد می کند تا پوست بینی بیمار کمی بالاتر رود و ساختار غضروف را بلند کرده و تمامی ساختمان های بینی که شامل قسمت غضروفی ، استخوانی و بافت نرم می باشد را به طور کاملا دقیق مشاهده فرماید .

روش های عمل جراحی بینی

در عمل جراحی به روش باز تورم بینی در افراد کمی طولانی تر از عمل جراحی به روش بسته آن می باشد ولی این تورم ایجاد شده در همه افراد بیمار به طور کامل از بین خواهد رفت ، در عمل جراحی به روش باز تورم بینی کمی طولانی تر از روش بسته می باشد ولی در آخر این تورم در همه بیماران از بین می رود ، در عمل جراحی ترمیمی ، نقص های مادر زادی ، قرینه نبودن فرم بینی و یا بد فرم بودن بینی به دلیل ضربه و در عمل جراحی بینی های از نوع گوشتی عمل جراحی به روش باز اولویت اول را دارد ، به طور کلی به وجود آوردن تغییرات در عمل جراحی به روش باز بسیار بیشتر می باشد و به این دلیل که پزشک جراحی بینی تسلط بسیار بیشتری را بر روی بینی فرد بیمار دارد احتمال قرینه نشدن دو طرف بینی بسیار کمتر می باشد ، اما در برخی از مواقع ممکن است که یک زخم کوچک در زیر بینی فرد باقی بماند که این کاملا به مهارت پزشک جراحی بینی بستگی دارد .

عمل جراحی بینی به روش بسته :

عمل جراحی بینی آن هم به روش بسته که به آن رینوپلاستی داخلی هم می گویند ، با ایجاد یک سری از برش ها در داخل بینی و بین غضروف ها می باشد ، در عمل جراحی بینی به روش بسته پزشک جراح بدون ایجاد هیچ گونه برشی کار خود را انجام می دهد و با کار در سوراخ های بینی کار خود را انجام می دهد ، در آخر دید پزشک جراحی بینی در این روش بسیار محدود تر می باشد ، به همین خاطر از این روش جراحی برای یک سری اصلاحات جزئی مانند مشکلات نوک بینی مورد استفاده قرار می گیرد و برای اعمال یک سری اقدامات شدید تر و کار های پیچیده بر روی بینی به هیچ وجه توصیه نمی شود ، در عمل جراحی به روش بسته تورم بعد از عمل و در دوران نقاهت بسیار کوتاه تر می باشد و همچنین این عمل جراحی 15 دقیقه سریع تر از عمل جراحی به روش باز انجام می شود .

کلام آخر 

در پایان مقاله باید این نکته بسیار مهم را به شما بگوییم که برای انجام هر عمل جراحی حتما از پزشکان جراحی کمک بگیرید که بهترین متخصص در حوزه کاری خود باشند و بهترین ها را به شما ارائه دهند ، به این دلیل که آن ها در طی چندین سال تجربه توانستند که مهارت های بسیار خوبی را در عمل های جراحی کسب کند و قطعا بهترین گزینه برای طی کردن عمل جراحی آن ها می باشند ، همچنین عمل جراحی بینی یکی از مهم ترین عمل های جراحی زیبایی می باشد که افراد باید در انتخاب پزشک جراح خود بسیار دقیق و محتاط عمل کند تا از به وجود آمدن یک سری از مشکلات جلوگیری کند .

همچنین از این که ما را تا آخر این مقاله همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)