بینی نیمه فانتزی

عمل بینی نیمه فانتزی

به طور کلی عمل جراحی زیبایی بینی حزو آن دسته از عمل های زیبایی می باشد که در بین خانم ها و آقایان پر طرفدار می باشد که عمل بینی نیمه فانتزی هم جزو این عمل جراحی می باشد ، از مهم ترین معیار های هر فردی که قصد انجام عمل جراحی را دارند فرم بینی می باشد ، افرادی با توجه به سلیقه ای که دارند یکی از فرم های بینی را بیشتر دوست دارند و خواهان این هستند که پزشک جراح بینی آن ها را با فرمی که می خواهند جراحی کند . به طور کلی فرم بینی افراد می تواند یکی از سه فرم های بینی طبیعی ، فانتزی و یا نیمه فانتزی باشد . در ادامه قصد داریم شما را با عمل بینی نیمه فانتزی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

عمل بینی نیمه فانتزی

به طور کلی بینی های نیمه فانتزی مدلی است بین طبیعی و فانتزی که ویژگی هر دو را دارد ، عمل جراحی نیمه فانتزی برای کسانی که تمایل به انجام عمل بینی طبیعی ندارد و بینی های از نوع فانتزی مورد استقبال آن ها نمی باشد بسیار مناسب می باشد ، میزان قوسی که در این مدل از بینی ها داده می شود از بینی های مدل فانتزی کم تر می باشد و اصطلاحا یک حالت سرسره ای بر روی بینی در حالت نیم رخ به شیب بسیار ملایم تری نسبت به مدل بینی نیمه فانتزی دارد .

در عمل جراحی مدل نیمه فانتزی نوک بینی بسیار کوچک تر است اما اندازه کوچکی آن به اندازه بینی های از نوع فانتزی نمی باشد و همچنین میزان سر بالا بودن این نوع از بینی ها نسبت به بینی های مدل عروسکی بسیار کم تر می باشد ، به طور کلی می توان گفت که مدل بینی های نیمه فانتزی بین بینی های از نوع عروسکی و بینی های طبیعی می باشد که این مدل جراحی در میان آقایان و هم در خانم ها بسیار پر طرفدار می باشد ، البته باید بدانید که این عمل جراحی بیشتر در میان خانم ها از محبوبیت ویژه برخوردار می باشد .

مشخصات بینی های نیمه فانتزی 

 • دارای تیغه های نازک می باشند .
 • سوراخ های بینی در این مدل از بینی کوچک می باشد .
 • نوک بینی های نیمه فانتزی سربالا بوده و دارای یک قوس متناسب می باشد .

عمل بینی نیمه فانتزی

تفاوت بینی های طبیعی و فانتزی

یکی از مهم ترین تفاوت های عمل جراحی بینی های طبیعی و یا بینی های از نوع فانتزی زاویه نوک بینی و یا لب ها می باشد ، در عمل جراحی بینی فانتزی زاویه نوک بینی با لب بالا بیش تز مدل بینی های طبیعی می باشد ، در نتیجه عمل جراحی بینی طبیعی بینی فرد از نیم رخ یک حالت سرسره ای را ندارد و هیچ قوسی در آن دیده نمی شود اما در مدل بینی های فانتزی و یا نیمه فانتزی کمی قوس وجود دارد .

همین طور میزان سر بالا بودن بینی ها هم در مدل جراحی بینی فانتزی کمی بیش تر می باشد ، سایز مدلی بینی های فانتزی کمی کوچک تر می باشد و شکل آن نیز عروسکی می باشد .  در مدل بینی های طبیعی فردی که بعد از عمل جراحی برای اولین باز شما را می بیند ممکن است که حتی متوجه این موضوع نشود که شما قبلا عمل بینی داشته اید .

مشکلات تنفسی بعد از عمل جراحی بینی فانتزی و یا نیمه فانتزی 

یکی از بیشترین سوال هایی که در مورد عمل زیبایی بینی فانتزی و یا نیمه فانتزی پرسیده می شود این سوال است که آیا ممکن است که بعد از عمل جراحی دچار مشکلات تنفسی بشویم یا خیر ؟ در پاسخ به این سوالات باید بگوییم که اگر پزشک جراح در کار خود ماهر باشد و از تجربه بسیار بالایی برخوردار باشد مشکلی برای این افراد به وجود نمی آید و به همین دلیل است که می گوییم در انتخاب پزشک جراحی بینی خود دقت بسیار بالایی را داشته باشید .

بینی طبیعی بهتر است یا فانتزی (نیمه فانتزی)

در این قسمت از مقاله با توجه به نکات گفته شده و مدل چهره افراد ، فرد می تواند این تصمیم را بگیرد که کدام یک از مدل های جراحی بینی برای او مناسب تر است در ادامه با ما همراه باشید :

 • در عمل جراحی بینی های طبیعی زاویه لب بالای فرد مورد جراحی و نوک بینی فرد به حالت 90 درجه حفظ می شود و در عمل جراحی بینی نیمه فانتزی این زاویه تا 100 درجه برده می شود .
 • قسمت میانی بینی ها در عمل جراحی بینی نیمه فانتزی و فانتزی قوس بیشتری را نسبت به عمل جراحی بینی طبیعی دارد .
 • در عمل جراحی بینی نیمه فانتزی به دلیل اینکه بینی فرد سر بالا می شود سوراخ های تنفسی بینی فرد کمی جمع تر از قبل می شود و اگر پزشک جراح بینی با تجربه نباشد ممکن است که بعد از عمل جراحی در نفس کشیدن خود کنی به مشکل بخورید ، بیشتر این مشکل در عمل جراحی بینی های فانتزی قابل مشاهده می باشد .
 • برای بینی های از نوع گوشتی که دارای غدد چربی بیشتر و پوستی ضخیم دارند عمل جراحی بینی طبیعی بیشتر توصیه می شود . عمل جراحی بینی های فانتزی و نیمه فانتزی بیشتر از همه برای خانم ها و مخصوصا افرادی که دارای بینی های از نوع استخوانی می باشند توصیه می کنیم ، در عمل جراحی بینی های استخوانی به صورت فانتزی می تواند نتیجه بهتری را برای شما به همراه داشته باشد .
 • به طور کلی برای افرادی که از قوس بسیار زیاد بینی های فانتزی آن چنان خوششان نمی آید و از عمل جراحی بینی طبیعی خود راضی نمی باشند می توانند از عمل جراحی بینی نیمه فانتزی برای فرم دهی بهتر بینی خود استفاده کنند .

بینی طبیعی بهتر است یا فانتزی (نیمه فانتزی)

اقدامات قبل از عمل بینی نیمه فانتزی

از مهم ترین اقدامات قبل از انجام عمل جراحی بینی نیمه فانتزی انتخاب یک پزشک جراحی بینی با تجربه می باشد تا عوارض عمل بینی را برای فرد کمتر کند ، در ادامه قصد داریم شما را با اقدامات بسیار مهم قبل از عمل جراحی بینی نیمه فانتزی آشنا کنیم با ما همراه باشید .

 • در جلسات مشاوره عمل جراحی خود حتما درباره هدف و انتظارات خود از عمل جراحی بینی با پزشک جراح خود گفت و گو کنید .
 • اگر مبتلا به بیماری های خاصی هستید و یا از دارو های خاصی استفاده می کنید حتما پزشک جراح خود را از این موضوع مطلع کنید .
 • از دو هفته قبل از انجام عمل جراحی از مصرف سیگار ، الکل و یا قلیان خودداری نمایید .
 • آزمایشات و تصویر برداری های مربوطه را به طور کامل انجام دهید و در روز عمل جراحی یک همراه با خود داشته باشید .
 • به مدت 14 روز قبل از انجام عمل جراحی بینی از مصرف دارو هایی مانند آسپرین که موجب رقیق کردن خون می شود خودداری فرمایید .
 • بر اساس نظرات دکتران بی هوشی نباید از 8 ساعت قبل از عمل جراحی بینی از مایعات و یا خوراکی استفاده کنید تا عوارض بی هوشی برای فرد به حداقل خود برسد .
 • یک روز قبل از انجام عمل جراحی بینی حتما به حمام بروید و مراقب باشید که سرما نخورید .
 • خانم هایی که قصد انجام عمل جراحی بینی را دارند به این نکته توجه داشته باشید که در روز عمل جراحی نباید هیچ گونه آرایشی بر روی صورتتان باشد و آقایان هم باید ریش و سبیل خود را اصلاح نمایند .
 • در روز عمل جراحی بینی هیچ گونه زیور آلاتی را به همراه خود نداشته باشید .

اهمیت انتخاب پزشک جراحی بینی

به دلیل این که بینی در مرکز صورت افراد قرار گرفته است و زیبایی چهره فرد تا حدودی تحت الشعاع بینی قرار دارد نتیجه این عمل جراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ، به همین دلیل برای انجام عمل جراحی بینی خود قبل از هر چیزی باید به مهارت و تجربه پزشک جراح توجه لازم را داشته باشید .

برخی از افراد هم هستند که فقط به دنبال این هستند که پزشک جراحی را انتخاب کنند که بینی آن ها را با هزینه بسیار کمی عمل کند ، اما از تجربه و مهارت پزشک جراحی بینی کاملا چشم پوشی می کنند و در آخر نه تنها به یک نتیجه ایده آل دست پیدا نمی کنند بلکه با عوارض بسیاری هم رو به خواهند شد . پس برای انجام عمل جراحی بینی خود باید در انتخاب پزشک جراح دقت بسیاری را داشته باشید و به پزشک جراحی مراجعه فرمایید که در حوزه عمل جراحی بینی تجربه بیشتری داشته باشد و نتیجه بسیار خوبی را در کنار کارنامه کاری خود به ثبت برساند .

ویژگی بهترین پزشک جراحی بینی 

 • پزشک جراحی بینی با صبر خود به تمامی سوالات فردی که قصد عمل جراحی را دارد پاسخ می دهد .
 • پزشک توانایی انجام هر نوع از روش های عمل جراحی را دارد .
 • سلامت و رضایت فرد بیمار را در اولویت کار خود قرار می دهد .
 • علاوه بر ظاهری بینی فرد بیمار باید به تنفس فرد هم توجه بسیاری داشته باشد .
 • یک پزشک جراحی بینی خوب و با تجربه باید فرد بیمار را از اقدامات قبل و یا بعد از عمل جراحی بینی کاملا آگاه کند .
 • بهترین پزشک جراحی بینی این اطمینان را به فرد بیمار می دهد که نتیجه نهایی عمل جراحی بینی دلخواه و زیبا می باشد و حتی توانایی این را دارد که یک دیدگاه کلی از فرم بینی را در اختیار فرد بیمار بگذرد .
 • در شرایطی که فرد بیمار انتظار معقولانه ای از عمل جراحی بینی را ندارد نسبت به متقاعد کردن بیمار باید اقدام کند .

اهمیت انتخاب پزشک جراحی بینی

اقدامات بعد از عمل بینی نیمه فانتزی

همان طور که عمل جراحی بینی یک سری اقدامات قبل از عمل جراحی دارد بعد از عمل نیز باید مراقبت های لازم را جدی بگیرید تا نتیجه عمل برای شما بسیار بهتر باشد .

 • وجود تورم بعد از عمل جراحی بینی یک امر کاملا طبیعی می باشد که در روز های اول عمل جراحی به اوج خود می رسد ، برای کمتر کردن ورم بینی خود می توانید از کمپرس های سرد به مدت 24 ساعت در فاضل زمانی مرتب استفاده کنید .
 • چگونگی خوابیدن بعد از عمل جراحی بینی برای کم تر کردن تورم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و فرد باید با دو بالش سر خود را بالا تر از حد معمول قرار دهد و به صورت طاق باز استراحت کند و از خوابیدن به پهلوی خود در دوران استراحت خودداری فرماید .
 • بعد از انجام عمل جراحی بینی مایعات و یا آبمیوه های طبیعی را زیاد مصرف کنید و در هفته های اول جراحی باید از خوردن غذاهایی که نیاز به جویدن بسیار دارند و سفت می باشند جدا خودداری فرمایید .
 • دارو هایی که بعد از انجام عمل جراحی بینی پزشک جراح برای فرد تجویز می نماید باید به صورت مرتب و طبق دستور پزشک جراح مصرف شود .
 • به مدت دو هفته بعد از عمل جراحی عطسه کردن با دهان باز را انجام دهید .
 • مصرف دخانیات و یا نوشیدنی های الکلی به مدت دو هفته قبل و بعد از عمل بینی خودداری فرمایید .
 • به مدت زمان سه هفته از فین کردن بینی خود خودداری فرمایید .
 • بعد از گذشت 48 ساعت به کمک یک همراه می تواند حمام کنید و با رعایت نمودن اصولی که اسپلینت بینی شما حتما خیس نشود .
 • از انجام فعالیت های بسیار سنگین و یا جا به جایی اجسام به مدت چند ماه جدا خودداری فرمایید .
 • از رفتن به محیط های پر تردد و شلوغ که خطر ضربه به بینی شما وجود دارد به مدت چند ماه بعد از عمل جراحی بینی خودداری فرمایید .
 • به مدت چهار ماه بعد از عمل جراحی بینی از رفتن به استخر ، سونا و جکوزی خودداری فرمایید .
 • در دوران بهبود خود از لباس های راحتی ، گشاد و لباس هایی که دارای دکمه و یا زیپ هستند استفاده نمایید .
 • بعد از انجام عمل جراحی بینی بینی فرد کاملا حساس می شود پس بهتر است که در معرض تابش نور مستقیم خورشید قرار نگیرید و در موارد بسیار ضروری حتما از کلاه های آفتاب گیر استفاده نمایید .

رعایت موارد گفته شده در بالای این مقاله فرد را در بهتری سپری کردن دوره درمان عمل جراحی بینی و داشتن یک نتیجه رضایت بخش از این عمل جراحی کمک بسیاری را می کند .

موارد بسیار مهم در عمل جراحی بینی

تقارن و کاملا طبیعی بودن پره های بینی فرد : در عمل جراحی زیبایی بینی با نتیجه فانتزی تعداد از غضروف در پره های بینی مشاهده می شود اما در عمل جراحی بینی از نوع طبیعی پره های بینی افراد زیاد جمع نمی شود که این تغییر کاملا متناسب با صورت و خواسته افراد می باشد .

اندازه سوراخ بینی فرد : در عمل جراحی بینی طبیعی بر خلاف بینی های فانتزی سوراخ های بینی فرد آن چنان کوچک نمی شوند ، کوچک شدن سوراخ های بینی افراد و ایجاد تقارن در آن ها به شکل کاملا طبیعی صورت می گیرد و این در حالی است که در عمل جراحی بینی های فانتزی برای این که بینی فرد عروسکی تر به نظر برسد پزشک جراح سوراخ های به نسبت کوچک تر می کند .

سایز بینی های طبیعی : در عمل جراحی بینی طبیعی سایز به شکلی تغییر می کند که از حالت طبیعی خود به هیچ وجه خارج نشود ، پشت بینی فرد قوس دار نمی شود و تا آن جایی که می شود بینی صاف باقی می ماند ، سایز بینی فرد هم به اندازه دیگر اجزای صورت کوچک تر می شود تا هارمونی کاملا حفظ شود و صورت طبیعی باقی بماند .

قوز پشت بینی افراد : یکی از دلایل اصلی افراد برای انجام عمل جراحی بینی طبیعی و یا فانتزی ( نیمه فانتزی ) وجود قوز می باشد ، در این نوع از عمل جراحی پل بینی قوس دار باید شود و به صورت کاملا طبیعی قوز از بین می رود و صاف می شود .

موارد بسیار مهم در عمل جراحی بینی

افراد مناسب عمل جراحی بینی نیمه فانتزی 

به طور کلی عمل جراحی بینی فانتزی و یا نیمه فانتزی بیشتر در بین خانم ها محبوبیت دارد ، عمل جراحی نیمه فانتزی برای کسانی که بینی های از نوع غضروفی و یا پوست نازکی دارند به دلیل بهتر مشخص شدن ظرافت های ایجاد شده در بینی بهتر می باشد ، همین طور برای افرادی که بینی نسبتا بزرگ تری نسبت به صورت خود دارند گزینه بسیار بهتری می باشد .

اما به طور کلی در عمل جراحی بینی نیمه فانتزی ، بینی فرد بیمار از حد معمول بسیار کوچک تر می باشد که این نوع از عمل جراحی زیبایی بینی بیشتر به افرادی که صورت بزرگ و پهنی را دارند به هیچ وجه توصیه نمی شود .

هزینه عمل جراحی بینی

به طور کلی هزینه عمل بینی نیمه فانتزی به عوامل مختلفی بستگی دارد که شامل موارد زیر می شود :

 • محل زندگی
 • دستمزد پزشک جراحی بینی
 • دستمزد پزشک بی هوشی
 • دارو هایی که بعد از عمل جراحی بینی برای فرد تجویز می شود
 • هزینه بیمارستان و یا کلینیک

به این نکته توجه داشته باشید که هزینه عمل جراحی زیبایی بینی توسط بیمه پرداخت نمی شود ولی افراد می توانند قبل از عمل جراحی در این مورد با دفتر بیمه خود گفت و گویی داشته باشند و اطلاعات لازم را در این باره کسب نمایند .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله عمل بینی نیمه فانتزی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)