بینی گوشتی

عمل بینی گوشتی

آیا تصمیم دارید بینی گوشتی خود را جراحی زیبایی انجام دهید، مطمئنا شنیده‌اید که عمل بینی گوشتی نسبت به  مدل های دیگر با مشکلات بیشتری همراه است. بنابراین باید در انتخاب جراح بینی خود نهایت دقت را داشته باشید و به جراحی مراجعه کنید که در زمینه جراحی بینی های گوشتی فعالیت موثر و مفیدی ارائه می دهد.

این روزها جراحی زیبایی بینی یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی می باشد که بدون هیچ محدودیتی اجرا می شود. اما برخی افراد فکر می‌کنند کسانی که بینی های گوشتی و پهن می دارند به نتیجه متعادلی نمی‌رسند و یا بعد از مدتی با تغییر ظاهر بینی مواجه می‌شوند، پس مطمئنا شما هم با چنین نگرانی هایی برای جراحی بینی گوشتی خود مواجه شدید. اما نگران نباشید. چرا که با تکنیک ها و ترفندهای جدید روی کار آمده باعث شده است عمل بینی های گوشتی هم به اندازه بینی های استخوانی با موفقیت همراه باشد.

در صورتی که دوست دارید اطلاعات دقیق‌تری در مورد جراحی بینی گوشتی به دست آورید و با خیال راحت برای انجام این جراحی اقدام کنید در ادامه همراه ما باشید.

ویژگی بینی گوشتی

معمولاً بینی های گوشتی دارای پوست ضخیم، غضروفی ضعیف و غدد چربی فراوان در قسمت نوک بینی می باشد. غضروف ضعیف بینی های گوشتی به گونه‌ای است که هنگام فشار دست به ناحیه نوک بینی ساختار بینی به راحتی به سمت پایین می رود. در واقع غضروف های ضعیف بینی های گوشتی نگهدارنده خوبی برای پوست ضخیم نیستند. به همین علت اکثر بینی های گوشتی دارای نوک پهن و افتاده‌ است.

از دیگر خصوصیات بینی های گوشتی می‌توان پهن بودن ساختار بالاتر نوک بینی اشاره کرد.

همچنین اگر بینی های گوشتی را از عقب یا بالا نگاه کنیم نوک بینی به حالت نیم دایره و ذوزنقه به نظر می‌رسد.

عمل بینی گوشتی با چنین شرایطی که نام بردیم عمل خطرناک و غیر ممکن به حساب نمی‌آید. بلکه با رعایت یکسری اصول و قوانین استاندارد جراحی می توان یک فرم ایده‌آل برای بینی گوشتی ترسیم نمود. همانطور که گفتیم بینی های گوشتی دارای غضروف های ضعیفی هستند. پس به جای این که بیش از اندازه غضروف را از بین ببریم یا آن را ضعیف تر کنیم، باید به تقویت غضروف بپردازیم.

ویژگی بینی گوشتی

انواع بینی گوشتی

معمولاً بینی های گوشتی از نظر ساختاری و ویژگی ها دارای مدل های مختلفی است که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

بینی گوشتی با غدد چربی بسیار زیاد:

برخی بینی های گوشتی در کنار داشتن پوست ضخیم دارای غدد چربی زیر پوستی بسیار بزرگی هستند به طوری که چربی پوست در ناحیه بینی کاملاً لمس دست مشخص می‌شود. در این صورت متخصص توصیه می‌کند با گرفتن رژیم‌های غذایی مناسب و مصرف داروهای مشخص غدد چربی زیر پوستی بینی های گوشتی تا حدودی کنترل شود.

 

بینی گوشتی با غدد چربی کم فعالیت و پوست ضخیم:

مدل دیگر بینی های گوشتی بینی هایی هستند که دارای غدد چربی کم فعالیت و پوست بسیار ضخیم می باشند. معمولاً این نوع مدل بینی های گوشتی قرمز و براق به نظر می‌رسد. البته میزان فعالیت غدد چربی در این مدل نسبت به مدل اولی کمتر است.

آیا فرم بینی گوشتی بعد از جراحی قابل بازگشت است یا نه؟

یکی از سوالات رایجی که در بین افراد دارای بینی های گوشتی ایجاد می‌شود این است که نتیجه عمل جراحی برگشت‌پذیر است یا نه. در جواب این سوال باید بگوییم خیر. چرا که امروزه تکنیک‌های روی کار آمده دیگر امکان بازگشت فرم بینی به پس از جراحی وجود ندارد. البته این مشکل در گذشته بسیار مشاهده می شد و اکثر جراحان تضمینی بابت عدم برگشت بینی های گوشتی به فرم اولیه ارائه نمی دادند و احتمال این که فرم بینی بعد از جراحی دچار تغییر و نا هماهنگی شود، زیاد بود.

همانطور که گفتیم، جراحی بینی گوشتی با تقویت غضروف انجام می شود که هنگام ایجاد تغییرات مدل بینی هرگز به حال

 

ت اولیه بازنگردد و ضعیف بودن غضروف دلیلی برای تغییر فرم بینی نباشد.

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

 

اقدامات قبل از جراحی بینی گوشتی

قبل از این که برای جراحی بینی گوشتی اقدام کنید، بهتر است نسبت به نکات گفته شده در ادامه توجه کافی داشته باشید:

 • شب قبل از جراحی سعی کنید یک شام سبک میل نمایید.
 • حدود ‍۸ ساعت قبل از جراحی نه چیزی بخورید و نه چیزی بیاشامید.
 • سعی کنید قبل از جراحی حمام بروید. چرا که ممکن است حدود چند روز امکان استحمام وجود نداشته باشد.
 • برای رفتن به بیمارستان حتما یک نفر همراه خود داشته باشید تا برای برگشت احساس نگرانی و استرس پیدا نکنید.
 • سعی کنید حدود نیم ساعت قبل از شروع جراحی در مکان حاضر شوید.
 • روز عمل حتماً ناشتا باشید. چرا که در صورت پر بودن معده احتمال خارج شدن محتویات معده وجود دارد و ممکن است وارد مجرای تنفسی شود و جراحی را با اختلال روبرو کند. در روز عمل از هیچ گونه محصولات آرایشی برای صورت استفاده نکنید.
 • سعی کنید لباس راحت و دکمه دار بپوشید تا هنگام پوشیدن لباس بعد از عمل با مشکل مواجه نشوید.
 • اگر مجبور هستید داروی خاصی مصرف کنید، حتماً به اطلاع پزشک برسانید.
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون مانند آسپرین حدود دو هفته قبل از عمل ممنوع می باشد.
 • قرص هایی مانند راکوتان و آکوتان حدود دو ماه قبل از عمل باید به طور کامل قطع شود.
 • از استعمال دخانیات و قلیان حدود یک الی دو هفته قبل از عمل خودداری کنید.

جراحی بینی گوشتی چگونه انجام می شود ؟

 

این نکته را برای انجام جراحی بینی گوشتی هرگز فراموش نکنید. اندازه و فرم بینی باید متناسب با دیگر آرایش صورت ایجاد شود. چرا که در صورت ایجاد تغییرات بیش از اندازه مانند قوس زیاد بینی ممکن است با مشکلات تنفسی روبه‌رو شود. همچنین توصیه می شود بعد از جراحی بینی به مدت طولانی تری از چسب استفاده کنید. این کار به کاهش تورم و همچنین چسبیدن پوست به ساختار بینی بسیار کمک می‌کند. جراح با در نظر گرفتن تار بینی و ضخامت پوست و همچنین وجود قدرت‌های چربی جراحی را آغاز می‌کند و تغییرات را متناسب با حساسیت جراحی بینی های گوشتی ایجاد می نماید.

او باید شما را هم از حساسیت‌ها و مراقبت های بعد از جراحی آگاه کند و هم بعد از جراحی همکاری لازم را با شما داشته باشد تا در صورت بروز هرگونه مشکل در اسرع وقت پاسخگوی شما باشد.

توصیه های بعد از جراحی بینی 

تورم بعد از جراحی :

درصد ورم جراحی بینی های گوشتی بسیار معروف است که ممکن است بعد از جراحی بلافاصله مشخص شود. دلیل تورم ناحیه بینی و زیر چشم به خاطر آسیب دیدگی بافت بینی و اجتماع مایع درون بینی می باشد که این تورم جای نگرانی نیست و بعد از مدتی کاملاً از بین می‌رود و شما شاهد ساختار نهایی بینی خواهید بود. اما ممکن است حدود چند روز بعد از جراحی میزان تورم به بیش از حد ممکن برسد. بنابراین باید نکات مراقبتی را خوب دقت کنید تا دوره بهبودی سریع تر طی شود و به کاهش زودتر تورم کمک کنید. برخی اقداماتی که می تواند به روند بهبودی تورم و کاهش آن کمک کند، شامل موارد زیر می باشد:

 • مهم ترین و ساده ترین روش برای کاهش تورم و درد استفاده از کمپرس سرد است. در چند روز اولیه هر چند ساعت یک بار این کار را تکرار کنید.
 • توصیه می‌شود در روزهای اولیه از استحمام خودداری کنید. استفاده از آب داغ تورم ناحیه بینی را تشدید می‌کند.
 • مصرف نمک را به حداقل برسانید و در صورتی که این مورد را از برنامه غذایی خود حذف کنید، شاهد کاهش قابل توجه التهاب و تورم خواهید بود.
 • تا جایی که می‌توانید سرتان را بالا نگه دارید. این کار به سرعت بخشیدن به روند بهبودی و افزایش گردش خون در صورت کمک می‌کند.
 • برای خوابیدن سعی کنید از دو بالش استفاده کنید و در روزهای اولیه فعالیت‌های خود را محدود کنید و از انجام فعالیت‌های سنگین جداً خودداری نمایید.

نحوه استحمام بعد از جراحی بینی :

اگر بعد از جراحی بینی حس می کنید، نیاز به استحمام دارید می‌توانید از آرایشگاه‌ها جهت شستشو سر کمک بگیرید. این کار موجب می‌شود ناحیه بینی در روند شستشو قرار نگیرد و به راحتی سر خود را بالا نگه نگه دارید. همچنین نحوه چسب زدن بینی را حتماً یاد بگیرید و با دقت این کار را سر موقع انجام دهید. چسب زدن تا حدودی به شکل‌گیری بینی و استحکام نتیجه جراحی کمک می‌کند و باعث می‌شود پوست بینی بدون نقص بر روی ساختار قرار گیرد.

 سوالاتی در مورد نازک کردن پوست بینی گوشتی :

آیا می توان با جراحی پوست بینی های گوشتی را ناز کرد تا روند جراحی زیبایی بینی راحت‌تر صورت گیرد. این سوال برای اکثر بینی های گوشتی با پوست های ضخیم ایجاد می‌شود. به‌طور کلی، پوست از چندین لایه مختلف تشکیل شده است که هر کدام از لایه ها غیر قابل تغییر هستند. زیرا باعث آسیب‌دیدگی به ساختار پوست می‌شود و از نظر ظاهری با آسیب دیدگی فاجعه آوری روبرو می شوید. تنها لایه‌ای که می‌توان قابل تغییر باشد و باعث تغییر ضخامت پوست می‌شود، لایه چربی زیر پوست است. معمولاً جراحان حرفه‌ای با رعایت نکات مهم جراحی و احتیاط کامل لایه چربی زیر پوست را از پوست جدا می‌کنند که تا حدودی پوست بینی نازک تر می شود. البته باید بدانید حذف این لایه آنقدر به نازک شدن پوست بینی کمک نمی‌کند. فقط تغییر مختصری بر روی ظاهر پوست بینی ایجاد می‌شود که به صورت محدود می تواند بر روی نتیجه جراحی بینی تاثیر گذار باشد.

 سوالاتی در مورد نازک کردن پوست بینی گوشتی :

سن مناسب برای انجام عمل بینی گوشتی :

عمل زیبایی بینی باید زمانی انجام می‌شود که تمام اجزای صورت به خصوص ناحیه بینی به رشد کامل رسیده باشند. بنابراین اگر خیلی مشتاق جراحی بینی به منظور رفع ایرادات بینی و مشکلات مادرزادی هستید بهتر است تا پایان بلوغ صبر کنید تا به نتیجه ایده‌آل برسید و بعد از انجام جراحی با مشکل خاصی روبرو نشوید.

به طور کلی، جراحی بینی برای دختران بعد از ۱۴ سالگی و برای پسران بعد از ۱۶ سالگی قابل انجام است. اما اکثر پزشکان توصیه می کنند بعد از گذراندن ۱۸ سالگی برای انجام جراحی زیبایی بینی اقدام شود تا تمام اجزای صورت به طور کامل رشد کرده باشند.

توصیه های بعد از جراحی بینی

 

انجام مراقبت های لازم بعد از جراحی بینی بر روی نتیجه جراحی بسیار تاثیرگذار است و همچنین موجب می‌شود دوره بهبودی سریعتر طی شود بنابراین به نکات گفته شده در ادامه توجه کافی داشته باشید:

 • اگر احساس بی حسی در ناحیه اطراف بینی دارید اصلاً نگران نباشید. این عارضه بعد از چند هفته کاملا برطرف می شود.
 • برای کاهش تورم در ناحیه بینی سعی کنید حدود چند روز هنگام خوابیدن سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید و از خوابیدن به پهلو خودداری کنید. برای این کار می‌توانید از دو بالش استفاده نمایید.
 • از خوردن غذاهای داغ و پر ادویه خودداری کنید.
 • بهتر است در روزهای اولیه غذاهای میکس شده و نرم میل کنید تا نیازی به جویدن نباشد.
 • هنگام عطسه یا سرفه سعی کنید دهان خود را باز نگه دارید تا فشار کمتری به بینی وارد شود.
 • از فین کردن و تخلیه محتویات بینی خودداری کنید و برای تمیز کردن بینی از پنبه یا سرنگ استفاده نمایید.

هزینه عمل بینی گوشتی چقدر است؟

از آنجا که جراحی بینی های گوشتی ظرافت کاری بسیاری دارد؛ معمولاً هزینه آن بیشتر از جراحی عمل بینی های استخوانی است. علاوه بر این موارد مختلفی مانند تجربه و مهارت جراح، موقعیت مکانی کلینیک بر روی هزینه عمل بینی گوشتی تاثیرگذار است. در واقع هر چقدر جراح در زمینه جراحی بینی های گوشتی تجربه و مهارت بیشتری داشته باشد، مطمئنا دستمزد بیشتری خواهد داشت.

کلام آخر

یک نکته مهم! از اهمیت مشاوره قبل از جراحی غافل نشوید. مشاوره پیش از عمل به آرامش روحی شما بسیار کمک می‌کند و باعث می‌شود هر گونه سوال و انتظاری که درباره جراحی دارید با دکتر خود در میان بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)