بینی

بهترین جراح ترمیمی بینی

در این مقاله می خواهیم در رابطه با بهترین جراح ترمیمی بینی و چگونگی عمل جراحی آن در اختیارتان قرار دهیم : جراحی زیبایی بینی یکی از معروف ترین و مشهورترین جراحی پلاستیک و زیبایی است که طرفداران زیادی دارد و امروزه بیشتر مردم به خصوص خانم ها در تلاش اند که چهره خود را زیباتر کنند و تمام اعضای صورت خود را به فرم دلخواه در بیاورند؛ بینی یکی از مهم ترین عضو های صورت است که تاثیر زیادی در زیبا نشان دادن چهره دارد و مردم از پزشکان می خواهند که بینی آن ها را به خوش فرم ترین حالت در بیاورند.

بهترین جراح ترمیمی بینی در تهران
بهترین جراح ترمیمی بینی در تهران

بهترین جراح ترمیمی بینی در تهران

دکتر یاسر نصوری

رزومه و تحصیلات

 • تحصیلات: دانش‌آموخته رشته گوش و حلق و بینی و جراحی سر و گردن از دانشگاه علوم پزشکی ایران، کسب رتبه سوم آزمون بورد تخصصی کشوری در سال 1397.
 • فلوشیپ: دارای مدرک فلوشیپ در اورولوژی و نورالوتوژی.
 • سابقه علمی: عضو سابق هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران.
 • جراحی بینی ترمیمی با استفاده از روش پیچیده استفاده از غضروف دنده
 • تخصص‌های جراحی: جراحی‌های زیبایی بینی (رینوپلاستی)، لیفت صورت و ابرو به روش آندوسکوپی، تزریق بوتاکس و چربی.
 • جراحی‌های فوق تخصصی: کاشت حلزون، استاپدوتومی، ماستوئیدکتومی، تمپانوپلاستی، جراحی‌های سینوس و غدد بزاقی.

نمونه کار بینی ترمیمی

نمونه کار بینی ترمیمی- بهترین جراح ترمیمی بینی
نمونه کار بینی ترمیمی- بهترین جراح ترمیمی بینی

جراحی بینی

جراحی بینی که جزو معروف ترین عمل های زیبایی است هم در زمینه درمانی کاربرد دارد و هم در زمینه زیبایی که پزشک برای رفع مشکلات تنفسی از راه درمان این عمل را پیش می برد اما در زمینه زیبایی، پزشک در تلاش است که مشکلات ظاهری بینی فرد را برطرف کند.

جراحی ترمیمی بینی

در ادامه باید ذکر کنیم که به طور کلی دو نوع بینی داریم: استخوانی و گوشتی. بینی های استخوانی مانند نامشان حالت استخوانی دارند و پزشک می تواند بهترین نتیجه را از عمل کسب کند؛ بینی گوشتی حالت نرم و گوشتی دارد و هم چنین دارای نوک پهنی است و عملش کمی پیچیده است اما برخلاف نظرات در زمان های گذشته، بینی گوشتی نیز مانند بینی استخوانی می تواند با بهترین نتیجه عمل شود.

انواع جراحی بینی

برای جراحی بینی از دو روش می توان استفاده کرد که هر کدام از این روش ها به گونه ای انجام می شوند و در ادامه مطلب شما را با این دو روش آشنا خواهیم کرد :

 • جراحی بینی به روش باز : برای این نوع جراحی از رینوپلاستی به عنوان روشی برای تغییر در شکل و ظاهر بینی استفاده می شود و حتی از رینوپلاستی می توان برای درمان مشکلات تنفسی و پولیپ استفاده کرد؛ در این روش پزشک برش ریزی را در ناحیه کولوملا ایجاد می کند و دو سوراخ بینی را از هم جدا می کند و پوست بینی را از غضروف و استخوان به طور کامل جدا می کند و در این حالت دسترسی کامل به داخل بینی پیدا می کند که به این روش نوعی رینوپلاستی باز گفته می شود
  در رینوپلاستی باز پزشک تلاش می کند که مشکلات تنفسی و ایرادات ظاهری را از بین ببرد و به دلیل دسترسی زیاد و کامل به بینی، پزشک می تواند تغییرات بسیار خوبی را در بینی به وجود بیاورد و همچنین در قرینه سازی سوراخ های بینی، پزشک کمترین خطا را انجام می دهد؛ مدت زمان این جراحی حدودا یک الی دو ساعت است و بیمار به طور کامل بی هوش می شود و برای بهبود نیاز است که بیمار به مدت یک هفته الی ده روز استراحت کند.
 • جراحی بینی به روش بسته : در این نوع جراحی پزشک جراحی را از طریق سوراخ های بینی انجام می دهد و سوراخی را زیر پوست و روی برآمدگی پوست به وجود می آورد که به جراحی بسته معروف است؛ اصولا از این روش در صورتی استفاده می شود ک بینی بیمار مخصوصا نوک آن مشکل خاصی نداشته باشد و از این روش برای قرینه سازی بین سوراخ هایی استفاده می شود؛ یکی از نکات منفی جراحی بسته این است که ممکن است دو سوراخ بینی نسبت به اندازه بینی کوچک نشوند؛ در رابطه با مدت زمان عمل جراحی باید گفت که بین 15 الی 30 دقیقه زمان می برد و از بی هوشی موضعی در این روش استفاده می شود و بیمار باید تنها یک الی دو روز استراحت کند.

انواع جراحی بینی

جراحی ترمیمی بینی

جراحی رینوپلاستی بینی به عملی گفته می شود که در اولین جلسه بینی را زیر تیغ جراحی قرار می دهند و به آن عمل بینی می گویند اما عمل جراحی ترمیمی بینی به معنی عمل دوباره بینی است که اگر در عمل اولیه بینی دچار مشکل شده باشد در عمل ثانویه ایرادات و تغییرات لازم را در بینی برطرف کنند و این گونه عمل مناسب افرادی است که در اولین عمل نتیجه مطلوب کسب نکرده اند.

در مواردی این نوع جراحی نیاز است به طور مثال اگر فردی در بینی اش ناهماهنگی وجود داشته باشد یا اخیرا در بینی اش اختلالاتی وجود داشته باشد باید عمل ثانویه برای بینی اش تجویز شود تا به زودی عمل شود؛ در موارد دیگر ممکن است که در جراحی خطاهایی رخ دهد یا مانور های اشتباهی را جراح در بینی ایجاد کند که نیاز به جراحی ثانویه باشد.

یکی از مهم ترین دلایل نیاز به جراحی ترمیمی بینی، مشکلات تنفسی است که برای بیمار رخ می دهد؛ در این نوع جراحی باید از بهترین جراح ترمیمی بینی را برای یک عمل دقیق و بدون نقص کمک گرفت، تاایشان بتواند تمام جزئیات بینی را از داخل و خارج بررسی کند چون در این صورت خطای کمتری رخ خواهد داد.

فیلم جراحی بینی ترمیمی

 

جراحی ترمیمی بینی چه زمانی باید انجام شود ؟

 • زمانی که راه هوایی بینی مسدود می شود.
 • در صورتی که استخوان یا غضروف بینی دچار افتادگی شده باشد.
 • در مواردی که ظاهر بینی بیمار مصنوعی به نظر بیاید.
 • هنگامی که دریچه داخلی و خارجی بینی بیمار افتادگی داشته باشد.
 • زمانی که بینی تقارن خوبی نداشته باشد.
 • هنگامی که ارتفاع خلفی بینی کاهش یا افزایش یابد.
 • در مواردی که بینی شکل مناسبی نداشته باشد و در بینی تغییر نامناسبی به وجود آمده باشد.
 • در صورتی که نوک بینی بیش از اندازه کوچک یا بزرگ شده باشد.
 • زمانی که نوک بینی بیش از اندازه باریک شده باشد.
 • هنگامی که بافت ضخیم اسکار در داخل یا خارج بینی به وجود آید.

معایب جراحی ترمیمی بینی

در جراحی ترمیمی بینی نیز مانند عمل اولیه در صورت عدم انجام آن توسط بهترین جراح ترمیمی بینی، ممکن است عارضه هایی رخ دهد که این عوارض شامل از بین رفتن حس بویایی، ایجاد تورم برای طولانی مدت، پاره شدن مویرگ ها در بینی، ماندن جای زخم روی پوست، از بین رفتن پوست، بی حس شدن است که وظیفه پزشک معالج است تمام این اطلاعات را راجع به عوارض ترمیم ثانویه بینی در اختیار بیمار قرار دهد.

معایب جراحی ترمیمی بینی

اقدامات لازم قبل از جراحی ترمیمی بینی

 • در ابتدا مانند عمل اولیه بینی که در جهت زیبایی صورت می گرفت باید در این عمل نیز عکس برداری صورت گیرد.
 • در مواردی که بیمار می خواهد این عمل را در جهت بر طرف کردن مشکلات تنفسی انجام دهد، پزشک جراح ممکن است به تمام نتیجه های حاصل شده از سی تی اسکن بینی و سینوس ها ، آندوسکوپی بینی و سینوس ها احتیاج داشته باشد؛ چون تمام این اطلاعات به درست انجام شدن عمل کمک بزرگی می کند.
 • در موارد دیگر پزشک ممکن است درخواست عکس معمولی از بیمار کند که از زوایای مختلفی از صورت او عکس گرفته شود تا اطلاعات کافی در رابطه چهره بیمار بدست آید و بتواند تاثیر عمل را در بین فرد بیمار بهتر متوجه شود.
 • در صورتی که بهترین جراح ترمیمی بینی تعیین کند که بیمار به داروی بی هوشی احتیاج دارد، باید قبل از انجام عمل و تزریق دارو، آزمایشات لازم از بیمار گرفته شود و سپس دارو تزریق شود.

نتایج بدست آمده از جراحی ترمیمی بینی

لازم به ذکر است که کاملا بینی دست نخورده با بینی که قبلا عمل شده شرایط متفاوتی دارد و باید جراح آمادگی برطرف کردن هر گونه تغییرات و ایرادات موجود در بینی را داشته باشد و باید هر گونه محدودیت را در عمل درک کند چون اگر این گونه نباشد پزشک نمی تواند عمل را به خوبی به پایان برساند و باید از انجام آن صرف نظر کند.

اگر شرایط ایجاد شده بین زیباجو و بهترین جراح ترمیمی بینی مناسب و عالی پیش برود، نتیجه ای که از این جراحی حاصل می شود بسیار راضی کننده خواهد بود؛ اگر شما بهترین جراح بینی را انتخاب کنید زودتر به نتیجه دلخواه می رسید.

برای انجام جراحی ترمیمی بینی باید تا یک سال صبر کنید تا زخم های ایجاد شده بر اثر عمل اولیه بر طرف شود اما در بعضی موارد ممکن است که پزشک بتواند ایرادات به وجود آمده را در مدت کمتر از یک سال بعد از عمل اول برطرف کند.

نتیجه بدست آمده از جراحی ترمیمی بینی

نکات مهم درباره عمل ترمیمی بینی

در انجام عمل ترمیم بینی برای بینی گوشتی باید پزشک نوک بینی را تقویت کند و اسکلت منسجمی را برای نوک بینی به وجود آورد تا نوک بینی در موقعیت مناسب خود قرار گیرد؛ چون در بینی های گوشتی پوست ضخیم است و ممکن است افتادگی در بینی رخ دهد.

باید حتما تمام زخم های به وجود آمده بر اثر عمل اولیه از بین بروند یا تا حدی بهتر شوند سپس عمل ترمیمی بینی صورت گیرد.

به طور کلی جراحی ترمیمی بینی نسبت به عمل اول بینی خطرات و ریسک بیشتری دارد و باید در صورتی که مشکلاتی مانند ایجاد بافت هم بند در بینی و مسدود شدن مجاری تنفسی برای بیمار رخ دهد، پزشک خود راه حلی برای حل آن ها به کار گیرد.

بهترین جراح ترمیمی بینی در ایران

جراحی بینی گوشتی به دلیل پوست ضخیم و غضروف نرم، دقت و تخصص بالایی را از سوی جراح می طلبد، و این فیلد از جراحی بینی از جمله عمل‌های پیچیده در زمینه جراحی زیبایی بینی است. در این میان، دکتر یاسر نصوری به عنوان یکی از برجسته‌ترین جراحان ترمیمی بینی در ایران شناخته می‌شود.

ایشان با تجربه وسیع خود در جراحی‌های زیبایی و ترمیمی، و داشتن مدرک فلوشیپ در اورولوژی و نورالوتوژی، به همراه سابقه فعالیت به عنوان هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ایران، در زمره جراحان برتر این حوزه قرار دارد. تخصص‌های ایشان شامل جراحی‌های پیچیده بینی با استفاده از غضروف دنده، گوش، شنوایی، بیماری‌های سینوسی، غدد بزاقی و تیروئید می‌باشد، که همگی با استفاده از آخرین تکنیک‌ها و تجهیزات پزشکی انجام می‌شود.

کلام آخر

در این مقاله تمام سعی خود را کردیم تا اطلاعات کافی در رابطه با بهترین جراح ترمیمی بینی در اختیارتان قرار دهیم و امیدواریم که توانسته باشیم کمکی به شما کرده باشیم؛ از اینکه تا پایان متن همراه ما بودید از شما بسیار سپاس گذاریم و اگر انتقاد یا پیشنهادی در این زمینه دارید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)