بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی در غرب تهران

یکی از رایج ترین و شایع ترین جراحی های پلاستیک عمل جراحی زیبایی بینی می باشد که افرادی که در غرب تهران ساکن هستند دوست دارند بدانند هزینه جراحی بینی گوشتی در غرب تهران چقدر می باشد ؟ عمل جراحی بینی یک عمل محبوب میان زنان و مردان ایرانی می باشد که اگر چه هدف زیبایی و داشتن ظاهری متناسب میان مردم باب شده است اما در صورتی که عمل جراحی بینی با همراهی و مشاوره یک پزشک جراح و پزشک با تجربه صورت گیرد می تواند بسیاری از این عوارض و اختلالات موجود در بینی افراد از قبیل قوز بینی ، افتادگی نوک بینی و یا زاویه دار شدن آن ، بزرگ بودن حفره های بینی و دیگر اختلالات شایع بینی را کاملا برطرف می کند .

پس اگر تصمیم دارید که بینی خود را جراحی کنید و یک تغییر اساسی در ظاهر بینی به وجود آورد ما به شما این پیشنهاد را می کنیم که قبل از انجام هر کاری توصیه های گفته شده در مقاله زیر را حتما جدی بگیرید ، در ادامه نیز قصد داریم شما را با هزینه جراحی بینی گوشتی در غرب تهران آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

روش جراحی بینی

امروزه عمل جراحی بینی در جهان مخصوصا در کشور خودمان به یکی از رایج ترین عمل های جراحی زیبایی تبدیل شده است که روش های مختلفی نیز برای این عمل جراحی در نظر گرفته شده است ، در کلینیک های تخصصی عمل جراحی بینی ، عمل بینی به دو روش باز و بسته انجام می شود که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد .

عمل رینوپلاستی به روش باز
برای دسترسی آسان تر و دید کامل تر پزشک جراح نسبت به بافت های زیرین آن ، برشی در ناحیه ای بین دو سوراخ بینی در افراد ایجاد می شود و پوست بینی به آرامی از روی سطح بافت برداشته می شود ، در عمل جراحی بینی به روش باز با اندکی التهاب و تورم ناشی از عمل که در ناحیه نوک بینی به وجود می آید دیر تر بر طرف می شود که این موضوع هم برای افراد نگران کننده نمی باشد زیرا در آخر تورم در بینی دیر یا زود رفع می شود .

 

روش جراحی بینی

عمل رینوپلاستی به روش بسته
عمل جراحی بینی به روش بسته مناسب برای افرادی می باشد که قصد دارند تا تغییرات محدودی در بینی آن ها ایجاد شود و نیازی به تغییرات وسیع در بینی خود ندارند ، در عمل جراحی بینی به روش بسته تمامی برش های لازم در ناحیه داخلی بینی انجام می شود و جراح با ورود از سوراخ های بینی عمل جراحی خود را انجام می دهد .

نکات مهمی که باید در خصوص جراحی بینی یا رینوپلاستی بدانید

 • عمل جراحی بینی با هر دو روش بی هوشی عمومی و موضعی قابل اجرا می باشد.
 • بعد از اتمام جراحی بینی از پانسمان چرب برای داخلی بینی استفاده می شود که بعد از 2 تا 3 روز خارج می شود.

تفاوت جراحی بینی گوشتی و استخوانی

به دلیل تفاوت هایی که بین بینی های استخوانی و همچنین بینی های گوشتی وجود دارد نوع عمل آن هم متفاوت می باشد ، پزشکان جراحی که قصد انجام عمل جراحی بینی گوشتی را دارند معمولا از انجام این عمل جراحی دوری می کنند ، به دلیل این که بینی های گوشتی به دلیل پوست ضخیمی که دارند ، جراحی آن ها برای افراد نیز دشوار تر می باشد و طرف دیگری هم ممکن است نتیجه جالبی از عمل بینی های گوشتی به دست نباید و بعد از مدتی هم فرم بینی به حالت اولیه خود باز می گردد .

پزشکان جراح بر این باور می باشند که افرادی که دارای بینی گوشتی می باشند به دلیل پوست ضخیم و چربی که دارند دارای استخوان و غضروف کمتری می باشد و اگر از غضروف زیر پوست میزان زیادی برداشت شود و پوست ممکن است دچار اسکار و نا همواری هایی شود که برای افراد خوشایند نمی باشد و از طرفی دیگر نتیجه عمل جراحی هم با چیزی که بیمار مد نظر دارد خیلی متفاوت می باشد و تغییر زیادی ممکن است در چهره افراد رخ ندهد ، از طرفی دیگر هم بینی های استخوانی به دلیل داشتن پوستی نازک تر و استخوان غضروف بیشتر خیلی بهتر می باشند و در عمل جراحی بینی استخوانی پزشک جراح می تواند مانور زیادی بر روی این قسمت ها داده و می تواند بینی را به فرمی که دوست دارد در آورد .

هزینه جراحی بینی گوشتی در غرب تهران

هزینه جراحی بینی گوشتی در غرب تهران سوال بسیاری از افراد مراجعه کننده به مطب و مراکز درمانی می باشد که برای پاسخ دادن به این سوال باید عوامل مختلفی در نظر گرفته شود و بیشتر مورد بررسی پزشکان قرار گیرد ، برخی از افرادی که به دلیل عدم انجام تحقیقات لازم و کافی تنها به دنبال شرایطی می باشند که هزینه کمتری برای انجام این عمل جراحی پرداخت کنند غافل از این که بی احتیاطی در انتخاب یک جراح با تجربه و متخصص هزینه های دیگری مانند عمل جراحی ترمیمی را برای آن ها رقم خواهد خورد .

خوب است بدانید که هزینه عمل جراحی زیبایی بینی و یا رینوپلاستی در انواع بینی ها متفاوت می باشد ، برای مثال هر کدام از هزینه جراحی بینی با لیزر ، هزینه در جراحی بینی بزرگ ، هزینه جراحی بینی استخوانی و همچنین بینی های گوشتی و هزینه جراحی انحراف بینی هم با هم متفاوت می باشند .

هزینه جراحی بینی گوشتی 

به طور کلی بینی های گوشتی از پوستی ضخیم برخوردار می باشند و بیشترین قسمت تشکیل دهنده آن ها غضروف می باشد و همین موارد موجب می شود تا زمان بیشتری برای جراحی بینی صرف شود که در هزینه آن ها هم بی اثر نمی باشند .

هزینه جراحی بینی استخوانی

بعد از این که هزینه جراحی بینی گوشتی در غرب تهران را بررسی کرده ایم حالا نوبت بینی های استخوانی رسیده است ، بینی های استخوانی برعکس بینی های گوشتی  از پوست نازک و استخوان بیشتری برخوردار می باشد و تغییرات آن برای پزشک جراح بسیار آسان تر می باشد و همین مورد موجب شده است تا مدت زمان کمتری برای انجام عمل بینی استخوانی صرف شود ، معمولا مدت زمان این عمل جراحی حدود دو ساعت می باشد .

هزینه جراحی بینی گوشتی در غرب تهران

عمل جراحی بینی استخوانی اگر با دقت و توسط بهترین جراح بینی صورت گیرد به نتایج بسیار زیبا و رضایت بخشی دست پیدا خواهید کرد ، این نکته را حتما توجه داشته باشید که اگر با پیام “جراحی بینی رایگان” رو به رو شدید چیزی جز تبلیغات نبوده و هرگز به اینگونه موارد توجه نکنید.

مدت زمان انجام عمل جراحی بینی ، مکان عمل جراحی بینی ، تخصص جراح ، نوع عمل جراحی و چندین موارد دیگر را می توان از عوامل تاثیر گذار در هزینه عمل جراحی بینی معرفی کرد که هر کدام در شرایط مختلف خود می توانند هزینه جراحی بینی را تعیین کرد ، یک متخصص جراحی زیبایی در زمینه پس از معاینات کامل و دقیق می تواند هزینه نهایی عمل جراحی بینی را برای بیمار خود بازگو کند .

مراقبت های قبل از عمل بینی

بسیاری از افراد هم هستند که این تصور را دارند که باید بعد از عمل جراحی و در دوران نقاهت جراحی بینی مراقبت هایی را انجام دهید ، اما باید این نکته را بدانید که این مراقبت ها قبل از عمل جراحی بینی باید انجام شود تا نتیجه بهتری برای آن ها حاصل شود .

 • انجام آزمایش و گرفتن عکس از بینی خود از اولین کارهایی است که برای عمل بینی افراد باید انجام دهند.
 • مشخص کردن فرم بینی که می خواهید و پیدا کردن یک دکتر معتبر و ماهر نیز از دیگر نکات مهم در عمل جراحی بینی می باشد.
 • بهتر است از دو هفته قبل از عمل جراحی بینی هیچ گونه دارویی که حاوی آسپیرین و یا ایبوبروفن باشد مصرف نکنید.
 • در حدود 8 ساعت قبل از عمل هیچ چیزی میل نکنید.
 • کوتاه کردن موهای داخل بینی، پاک کردن لاک ناخن، آرایش نکردن استفاده نکردن از مواد نیکوتین دار مانند سیگار یا قلیان از دو هفته قبل عمل و… از جمله مواردی است که باید قبل عمل رعایت کنید تا به مشکل برنخورید.
 • در جلسات مشاوره دکترتان برای عمل شرکت کنید تا نکات ضروری به شما گفته شود.
 • قبل از انجام عمل زیبایی رینوپلاستی مطمئن شوید که لباسی پوشیده اید که بعد از عمل مجبور نباشید از سر به تن کنید.

مراقبت های بعد از عمل بینی

عمل جراحی بینی نیز مانند دیگر جراحی های زیبایی نیاز به مراقبت هایی برای بعد از عمل جراحی دارد که حتما باید به هر کدام از آن ها توجه لازم را داشته باشید تا نتیجه مطلوبی از عملی که انجام داده اید برسید ، هر کدام از مراقبت های بعد از عمل جراحی بینی شامل موارد زیر می شود با ما همراه باشید :

 • در هر زمانی که احساس ناراحتی داشتید باید با پزشک جراح خود تماس حاصل فرمایید .
 • بعد از عمل جراحی بینی نوع رژیم غذایی شما به این صورت می باشد که در روز اول باید از مایعات استفاده کنید و از روز بعد مانند روزهای دیگر به طور معمولی می توانید غذا مصرف کنید.
 • به مدت 2 هفته از مصرف خوردنی هایی که که مستلزم حرکت زیاد لبها هستند مانند سیب ، پرهیز نمایید.
 • فراموش نکنید که حالت سر بعد از عمل جراحی بینی باید بالاتر از بدن قرار گیرد.
 • بعد از عمل جراحی بینی و برای اینکه چشم های شما زیاد ورم نکنند به مدت 48 ساعت از کمپرسور سر که حاوی کیسه یخ می باشد حتما استفاده کنید.
 • به آرامی می توانید داخل بینی را به آرامی تمیز کنید .
 • در طی 5 روز اول شل شدن چسبها طبیعی می باشد .
 • بین 7 تا 10 روز بعد از عمل جراحی رینوپلاستی گچ برداشته خواهد شد که در این مدت می توانید بدون اینکه گچ خیس شود حمام کنید.
 • ورزش های تماسی مانند کشتی، فوتبال، رزمی و غیره به مدت 3 ماه ممنوع می باشد.
 • از فعالیت و ورزشه ای سنگین مانند ایروبیک، وزنه برداری و همینطور خم شدن طولانی مدت برای مدت 3 ماه بعد از جراحی بینی پرهیز کنید.
 • به دلیل اینکه بعد از انجام جراحی زیبایی رینوپلاستی پوست بینی شما حساس می باشد نباید در معرض آفتاب قرار بگیرید و یا حداقل از کرم های ضد آفتاب استفاده کنید.

 

 

مراقبت های بعد از عمل بینی

عوارض عمل بینی

هر عمل جراحی که باشد می تواند علاوه بر اینکه برای افراد مزایایی را به همراه داشته باشد عوارضی را هم به همراه داشته باشد ، عمل جراحی بینی هم یکی از همین عمل های جراحی می باشد ، در ادامه شما را با عوارض عمل جراحی بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • انسداد راه های هوایی
 • خونریزی بعد از جراحی
 • سوراخ شدگی سپتوم
 • عفونت گرافت‌ ها و یا بافت‌های بینی
 • تغییر رنگ پوست بینی

جراحی بینی چه مزایا را به همراه دارد؟

از مزایای جراحی بینی می توان گفت که علاوه بر اینکه موجب زیبایی بسیاری از افراد می شود ، بسیاری از مشکلاتی که هر یک و بنا به دلایل مختلف با آن درگیر بودند مانند داشتن پولیپ بینی، قوز و کجی بینی، شکستگی بینی و … را برطرف خواهد کرد.

چه زمانی نیاز به انجام جراحی بینی (رینوپلاستی) است؟

جراحی رینوپلاستی می‌تواند موجب تغییر در موارد زیر شود:

اندازه بینی به طوری که با دیگر اجزای صورت متناسب باشد.

 • پهنای بینی در قسمت پل.
 • مشخصات بینی با برآمدگی یا فرورفتگی قابل مشاهده بر روی پل بینی.
 • نوک بینی در صورت بزرگی، افتادگی یا در حالتی که بیش از حد سر بالا باشد.
 • سوراخ‌های بینی در صورت بزرگی یا سر بالا بودن.
 • زاویۀ بین بینی و لب بالایی

عوامل موثر در نتیجه رینوپلاستی

به طور کلی پوست بینی افراد یکی از فاکتور های مهم و اصلی تعیین کننده در نتیجه نهایی عمل جراحی بینی می باشد ، رعایت نکات بعد از عمل جراحی بینی هم در رسیدن به نتیجه دلخواه بی تاثیر نمی باشد اما به جرات اصلی ترین فاکتور های یک جراحی زیبایی و یا رینوپبلاستی تبحر و تجربه پزشک جراح می باشد .

یکی از عوامل مهم در موفقیت بعد از عمل جراحی بینی تشخیص دقیق آن می باشد ، این موضوع هم از نظر تشخیص دلیل زیبا نبودن بینی در چهره بر اساس آنالیز دقیق صورت و هم از نظر تشخیص درست و دقیق مشکلات تنفسی قبل از جراحی اهمیت بسیاری دارد تا بیمار داوطلب جراحی پلاستیک بینی از زیبایی طبیعی و رفع مشکل تنفسی و سلامت بینی پس از عمل جراحی اطمینان داشته باشد .

چه کسانی به جراحی بینی نیاز دارند؟

به طور کلی تقریبا 27 درصد از افراد به عمل جراحی بینی نیاز دارند ، البته این موضوع کاملا به خود شخص بستگی دارد ، مواردی مانند کجی بینی ، بزرگی یا قوز بینی ، انحراف بینی و یا زائده ای در بینی داشته باشید .

هزینه جراحی بینی شامل چه هزینه‌هایی می‌باشد؟

بدیهی است که هزینه جراحی بینی گوشتی در غرب تهران، فارغ از هزینه جراحی، دارای هزینه‌ های جانبی دیگری نیز می‌ باشد که شما به عنوان یک داوطلب انجام این جراحی، ملزم به پرداخت آن‌ها نیز می‌ باشید. به طور کلی هزینه‌ هایی که برای جراحی زیبایی بینی خواهید پرداخت، شامل موارد زیر می‌باشد:

 • هزینه مشاوره اولیه
 • هزینه متخصص بیهوشی
 • هزینه‌های بیمارستان
 • هزینه آزمایشات

انواع مدل جراحی زیبایی بینی

عمل بینی طبیعی
بیشتر آقایان و نیز بسیاری از خانم ها بیشتر این مدل بینی را می پسندند ، منظور از بینی طبیعی این می باشد که اشکالات ظاهری بینی مانند قوز بینی ، افتادگی نوک بینی ، انحراف ظاهری ، پهنای نوک بینی به نحوی وضع شوند که بینی در عین حال که زیبا تر و شکیل تر می شود ظاهری به اصطلاح “عملی” و “مصنوعی” پیدا نکند .

 

انواع مدل جراحی زیبایی بینی

عمل بینی نیمه فانتزی
تقریبا نیمی از خانم ها متقاضی انجام عمل جراحی زیبایی بینی می باشند ، منظور از بینی نیمه فانتزی مدلی می باشد که در ضمن حفظ تناسب سایز و شکل بینی با دیگر اجزای صورت نوک بینی هم کمی از حالت طبیعی خود سر بالا تر و قوس پشت بینی هم کمتر می شود ، در این مدل پهنای بینی از روبرو و سایز سوراخ ها نیز کمی از حالت طبیعی باریک تر خواهد بود.

در این مدل نیز بینی ظاهر غیر طبیعی و “عملی” ندارد نوک بینی بیش از حد بالا نرفته و ظاهر به اصطلاح “خوکی” پیدا نمی شود و همچنین قوس پشت بینی به حالت “سرسره ای” تبدیل نمی شود.

مدل های غیر طبیعی بینی

برخی از متقاضیان عمل جراحی بینی خواهان مدل های غیر طبیعی بینی می باشند ، از مشخصات این مدل های بینی بالا رفتن زیاد نوک بینی ، قوس بیش از اندازه در پشت بینی فرو رفتگی زیاد ناحیه پره های بینی و کوچک شدن زیاد سایز بینی است . در نتیجه این عمل جراحی بینی این است که بعد از انجام عمل جراحی در نگاه اول ظاهر غیر طبیعی و به اصطلاح بینی م مشهود است .

اگر شما عمل جراحی بینی انجام داده اید، تجربه خودتان را از قسمت نظرات برایمان ارسال کنید.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله هزینه جراحی بینی گوشتی در غرب تهران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)