بینی فانتزی

عمل بینی گوشتی فانتزی

امروزه عمل بینی گوشتی فانتزی با به‌کارگیری تکنیک‌های جدید انجام می‌شود که نتیجه منحصر به فردی به همراه دارد. در گذشته عمل بینی گوشتی فانتزی با مشکلات فراوانی همراه بود که احتمال برگشتن نتیجه عمل و تغییر فرم بینی وجود داشت. اما حالا نتایج این جراحی غیر قابل بازگشت و با استقبال بسیاری روبرو شده است. مدل بینی فانتزی یا همان عروسکی نوعی مدل برای جراحی زیبایی بینی است که طی فرآیند آن تغییرات قابل مشاهده بر روی ساختار بینی ایجاد می‌شود. این مدل برای اجرا نیاز به شرایط خاص دارد. پس کسانی که تصمیم به انجام مدل فانتزی می گیرند، باید با محدودیت آن آشنا شوند. معمولا بینی های گوشتی به دلیل داشتن غضروف ضعیف و پوست ضخیم قابلیت تبدیل شدن به مدل فانتزی را ندارند. چرا که غضروف های ضعیف را نمی توان بیش از حد کوچک کرد. به همین خاطر به کسانی که دارای بینی های گوشتی هستند توصیه می‌شود عمل جراحی طبیعی انجام دهند.

اما اگر برای انجام این مدل بینی اصرار دارید، در ادامه همراه ما باشید تا با نکات مراقبت های مدل بینی فانتزی آشنا شوید.

 بینی فانتزی چیست ؟

معمولا مدل بینی فانتزی بیشتر در بین خانم ها مشاهده می شود. برخی خانم ها برای انجام جراحی زیبایی بینی مدل عروسکی و فانتزی را انتخاب می کنند. اما باید بدانند همیشه مدل فانتزی برای عمل بینی مناسب نیست و انجام آن گاهی اوقات باعث بروز مشکلات مختلفی می شود. چراکه طی جراحی مدل فانتزی یا عروسکی بینی بیش از اندازه کوچک می شود و حالت سربالا پیدا می کند. همچنین کوتاهی بیش از حد بینی ممکن است مشکلات تنفسی ایجاد نماید و قوسی که بیش از حد بر روی پل بینی ایجاد می شود، در ساختار بینی آسیب جدی وارد می‌کند. با این که این مدل برای اکثر کاندیدهای جراحی بینی مناسب نیست اما خیلی‌ها اصرار بر انجام آن دارد. با این شرایط باز هم پزشکان به این افراد توصیه می‌کنند برای انجام بینی های فانتزی به سراغ بینی های نیمه فانتزی برود تا تغییرات کمتری بر روی ساختار بینی اعمال شود.

 بینی فانتزی چیست ؟

بینی فانتزی برای چه کسانی مناسب نیست ؟

همانطور که می‌دانید، مدل فانتزی در کشور ما طرفداران خاص خودش را دارد. اما متخصصان حرفه‌ای و با تجربه تنها زمانی این مدل را انجام می دهند که کوچکی سایز بینی با دیگر اجزای صورت هماهنگ شود. به همین خاطر به کسانی که اجزای صورتشان بزرگ است، توصیه می شود مدل فانتزی را انتخاب نکنند. چرا که مطمئنا از انجام جراحی به مدل فانتزی پشیمان می‌شوند.

معمولا درصد نارضایتی در میان افرادی که بینی های گوشتی داشتند و اقدام به جراحی مدل عروسکی کردند، بسیار زیاد است. این دسته از افراد بعد از مشاهده نتیجه عمل خیلی زود از نتیجه عمل پشیمان می‌شوند. در حقیقت این مدل بینی تنها برای کسانی نتیجه خوب به همراه دارد که دارای بینی های استخوانی با پوست ضعیف و غضروف محکم هستند.

بنابراین قبل از انجام جراحی فانتزی باید ساختار و نوع بینی شما مورد ارزیابی قرار گیرد تا میزان موفقیت آمیز بودن نتیجه جراحی مشخص شود. اگر می خواهید در انجام عمل فانتزی موفق باشید بهتر است به سراغ جراحان حرفه‌ای در این زمینه بروید که سال های بسیاری در انجام مدل بینی های عروسکی فعالیت دارند و نمونه‌های موفقیت‌آمیزی به ثمر رساندند.

ویژگی بینی گوشتی

بینی های گوشتی دارای ویژگی های مخصوص به خود هستند که شامل موارد زیر می باشد:

 • پوست ضخیم
 • غضروف ضعیف
 • وجود بافت زیاد
 • وجود غدد چربی

ضخامت بینی های گوشتی به خاطر دو دلیل است یا بافت زیاد یا غدد چربی. کسانی که ضخامت پوست بینی به دلیل وجود غدد چربی است، نتیجه بهتری نسبت به پوست های ضخیم به دلیل بافت زیاد مشاهده خواهند کرد.

حال که با ویژگی بینی های گوشتی آشنا شدید مطمئناً خبر دارید که جراحان ‌بینی توانایی ایجاد تغییرات گسترده بر روی بینی های گوشتی را ندارند و لازم به ذکر است که انجام جراحی بینی فانتزی بر روی بینی های گوشتی کمی با مشکل روبرو می شود و ایجاد تغییرات بسیار زیاد بر روی بینی های گوشتی عواقب جبران ناپذیری به همراه دارد. به همین خاطر بهتر است برای جراحی بینی گوشتی مدل طبیعی را انتخاب کنید.

اگر برای جراحی بینی گوشتی اهداف مشخص و ایده آلی در نظر بگیرید، مطمئنا نگرانی بابت نتیجه عمل نخواهید داشت. اما امروزه جراحان بینی با تکیه بر تکنیک های جدید و استانداردهای روز دنیا بهترین فرم و مدل بینی را ترسیم می‌کنند که غیر قابل بازگشت است و هیچ تغییری بعد از جراحی بر روی ظاهر بینی مشاهده نخواهید کرد.

هدف از عمل بینی گوشتی فانتزی چیست ؟ 

هدف از جراحی زیبای بینی تنها کوچک کردن بینی نیست، بلکه تناسب میان بینی با دیگر اجزای صورت است. البته با حفظ عملکرد طبیعی بینی.

حال اگر برای جراحی بینی به سراغ جراح ماهر و با تجربه نروید امکان بروز عوارض خطرناک و اختلال در عملکرد اصلی بینی وجود دارد و ممکن است بعد از جراحی با نواقصی در فرم ظاهری بینی مواجه شوید. برخی عیب هایی که به خاطر عدم مهارت جراح اتفاق می‌افتد، شامل موارد زیر می باشد:

 • بروز اختلالات تنفسی
 • سوراخ شدن حفره های بینی
 • خونریزی شدید
 • احساس درد شدید
 • احساس بی‌حسی دائم
 • تغییر رنگ پوست
 • نامتقارن و ناهماهنگی بینی
 • کاهش حس بویایی
 • عفونت

اتفاق افتادن هر یک از موارد گفته شده باعث می‌شود برای جراحی ترمیمی اقدام کنید که مطمئناً از حساسیت جراحی ترمیمی با خبر هستید. چرا که جراحی دوم نسبت به جراحی اولیه با سختی ها و دشواری های بیشتری همراه است. پس تا جایی که می‌توانید در انتخاب دکتر بینی نهایت دقت را داشته باشید و به سراغ بهترین و باتجربه ترین جراحان زیبایی بروید.

بینی نیمه فانتزی چیست ؟

برخی بیماران برای انجام عمل بینی مدل نیمه فانتزی را انتخاب می‌کند. این دسته افراد می‌خواهند با حفظ ظاهر طبیعی بینی کمی تغییرات منحصر به فرد و قابل مشاهده بر روی ساختار بینی ایجاد شود. مثلاً دوست دارند قوس بسیار کمی بر روی پل بینی ایجاد شود یا کمی نوک بینی به حالت سر بالا باشد. به این مدل بینی ها نیمه فانتزی می‌گویند که بین مدل طبیعی و فانتزی قرار دارد.

معمولاً اکثر خانم ها برای جذابیت بیشتر و اعمال تغییرات قابل مشاهده این روش را انتخاب می‌کنند که از نظر ظاهری چهره شان جوان‌تر به نظر می‌رسد.

بینی نیمه فانتزی چیست ؟

مراحل جراحی بینی چگونه است ؟

مرحله اول، بیهوشی است: دکتر با استفاده از داروهای بیهوشی بیمار را به مدت زمان عمل جراحی بیهوش نگه می دارد تا تمام اقدامات جراحی در آرامش کامل انجام گیرد. البته جراحی بینی با استفاده از بیهوشی موضعی نیز قابل انجام است. اما اکثر پزشکان ترجیح می دهند از بیهوشی عمومی استفاده کنند.

مرحله دوم ایجاد برش در قسمت‌های مختلف بینی: جراح برای دسترسی به ساختار بینی در قسمت های مختلف پوست بینی هم از بیرون و هم از درون برش ایجاد می‌کند که طی این فرایند پوست بینی از روی ساختار کنار زده و امکان دسترسی به ساختار بینی برای جراح کاملا فراهم می‌شود.

مرحله سوم ایجاد تغییرات لازم جهت تغییر فرم بینی: در این مرحله تغییرات لازم به اندازه و فرم بینی قبل از عمل بستگی دارد. هر چقدر بینی بزرگتر باشد، استخوان و غضروف بینی نیاز به تراشیدن بیشتری دارد و گاهی اوقات پزشک برای اعمال تغییرات و رسیدن به نتیجه ایده آل پیوند غضروف هم انجام می دهد. در صورت نیاز به پیوند غضروف از ناحیه سپتوم یا گوش استفاده می شود.

مرحله پنجم، رفع انحراف بینی: اگر تیغه بینی دچار انحراف شده باشد در این مرحله با انجام یک سری اقدامات لازم انحراف بینی برطرف می شود و برامدگی های داخل بینی به منظور بهبود فرآیند تنفس کاملا رفع خواهد شد.

مرحله ششم، بخیه زدن برش های ایجاد شده: بعد از این که تمام تغییرات لازم اعمال شد، پزشک برای بستن برش های ایجاد شده از بخیه استفاده می کند. در این مرحله پوست و بافت بینی به حالت قبل برمی گردد و عمل بخیه زدن با ظرافت کاری و دقت بسیاری انجام می‌شود تا جای برش بر روی پرده های بینی باقی نماند.

مرحله هفتم، انجام پانسمان برای به نتیجه رسیدن تغییرات اعمال شده: معمولاً جراحی برای ثبات تغییرات ایجاد شده پانسمانی بر روی بینی قرار می دهند که این پانسمان حدود چند روز بر روی بینی باقی می ماند. سپس با دقت فراوانی از روی بینی برداشته می شود.

عمل بینی فانتزی استخوانی چیست ؟

اگر مدل بینی شما استخوانی است و دوست دارید به صورت فانتزی عمل کنید باید در اولین مرحله نسبت به نتیجه آن با متخصص خود صحبت کنید تا مشخص شود مدل طبیعی برای شما بهتر است یا فانتزی. در واقع جراح بینی با در نظر گرفتن خواسته شما روند جراحی را طوری برنامه ریزی می کند که بهترین نتیجه بدست آورید.

همانطور که برای مدل های گوشتی بیان کردیم فرم و نوع بینی شما تاثیر بسیار زیادی بر روند عمل جراحی دارد. اگر متخصص تشخیص دهد این مدل برای بینی شما مناسب نیست، باید از هدف تان صرف نظر کنید.

معمولاً انجام مدل فانتزی به ساختار بسیار قوی نیاز دارد و برای ایجاد قوس کم باید بینی از استحکام خوبی برخوردار باشد. از آنجا که بافت استخوانی و غضروف مناسب ویژگی‌های مهم بینی های استخوانی است، بنابراین اکثر کسانی که دارای بینی های استخوانی هستند می‌توانند مدل بینی فانتزی را برای جراحی زیبایی انتخاب کنند. اما کمی عاقلانه فکر کنید بینی های استخوانی برای انجام مدل نیمه فانتزی و عروسکی گزینه مناسب تری خواهند بود.

برای رسیدن به نتیجه مطلوب عمل بینی گوشتی فانتزی باید چه کارهایی انجام داد ؟

اولین نکته‌ای که باید برای رسیدن به بهترین نتیجه در نظر بگیرید، انتخاب جراح حرفه ای است. در واقع هر چقدر جراح شما مهارت بیشتری داشته باشد مطمئنا نتیجه جراحی قابل قبول تر خواهد بود و زیبایی چهره شما دو چندان می‌شود.

دومین نکته طبیعی بودن فرم بینی نسبت به صورت است. با این که سلیقه شما برای انجام جراحی زیبایی بسیار اهمیت دارد؛ اما فرمی باید ترسیم شود که با دیگر اجزای صورت هماهنگ باشد و اندازه بینی نسبت به دیگر اجزای صورت کوچک یا بزرگ به نظر نرسد.

سومین نکته حفظ عملکرد بینی است. جراح موظف است هنگام جراحی به عملکرد تنفسی شما دقت کافی داشته باشد و تا جایی ظاهربینی را تغییر دهد که به عملکرد تنفسی هیچ آسیبی وارد نشود. چرا که در صورت عدم محافظت از عملکرد بینی جراحی زیبایی عواقب جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت.

چهارمین نکته گرفتن تصمیم منطقی است. در صورتی که جراح خلاف نظر شما باشد و از شما بخواهد نسبت به تصمیم تان صرف نظر کنید، بهتر است واقع بینانه به نتیجه عمل نگاه کنید. چرا که اعمال تغییرات بیش از اندازه هم بر روی ساختار بینی تاثیر گذار است و هم زیبایی چهره شما را تحت تاثیر قرار می‌دهد. مثلاً کوچک کردن بیش از حد پره های بینی هم زیبایی طبیعی بینی را از بین می‌برد و هم بر روی عملکرد تنفسی مشکل ایجاد می کند.

عمل بینی فانتزی استخوانی چیست ؟

 مراقبت های بعد از عمل بینی گوشتی فانتزی :

بعد از به پایان رسیدن جراحی ممکن است اثرات داروی بیهوشی کمی اختلال ایجاد کند و با مواردی مانند سردرد، خونریزی، حالت تهوع و ورم روبرو شوید. این علائم کاملا طبیعی است و با رعایت کردن نکات مراقبتی چند روز قبل و بعد از عمل کاملا برطرف می‌شود. بهترین اقدام در روند بهبودی استراحت کافی است و انجام دادن مواردی که در ادامه بیان کردیم:

 • بعد از جراحی از دوش گرفتن پرهیز کنید و در مورد زمان مشخص برای رفتن به حمام از دکترتان سوال بپرسید.
 • هنگام استحمام از استفاده از آب داغ پرهیز کنید.
 • هنگام از عطسه یا سرفه سعی کنید دهانتان را بیش از اندازه باز نکنید تا فشاری به ناحیه بینی وارد نشود.
 • استفاده از کمپرس سرد حدود چند روز بعد از جراحی به کاهش ورم و کبودی کمک می‌کند.
 • بعد از جراحی سعی کنید مایعات مصرف کنید و غذاهای میکس شده میل نماید و از خوردن میوه و غذاهایی که نیاز به جویدن دارد خودداری کنید.
 • هنگام استراحت و خواب شبانه از دو بالش استفاده کنید تا سرتان بالاتر از بالاتنه قرار گیرد و از خوابیدن به پهلو پرهیز نمایید.
 • نحوه چسب زدن را به خوبی یاد بگیرید. این کار به کاهش تورم و چسبیدن پوست به ساختار بینی کمک می کند.
 • سعی کنید حدود چند ماه از از عینک استفاده نکنید تا فشاری به بینی وارد نشود.
 • حدود دو ماه از ورزش کردن و فعالیت های سنگین خودداری کنید.

کلام آخر

عمل بینی جز جراحی های زیبایی است که تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی صورت دارد. البته اگر واقع بینانه تصمیم می گیرید و انتخاب درستی داشته باشید. ممنون از اینکه تا ادامه مقاله عمل بینی گوشتی فانتزی همراه ما بودید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)