بینیبینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی

در اين مقاله در رابطه با هزینه جراحی بینی گوشتی و عوامل مربوط به آن صحبت خواهيم كرد: عمل جراحي بيني امروزه طرفداران بسياري پيدا كرده است و بيشتر مردم گرايش زيادي براي جراحي بيني خود دارند؛ به طور كلي بيني كه عضوي از صورت است تاثير زيادي در زيبايي چهره فرد دارد و اگر تنها بيني در چهره نامناسب باشد، زيبايي چهره را از بين مي برد؛ به همين دليل اين نوع عمل زيبايي توانسته مردم را جذب خود كند؛ در ادامه اين مطلب در رابطه با عمل بيني گوشتي و عوامل مربوط به آن صحبت خواهيم كرد:

عمل زيبايي بيني

در دنيا عمل بيني را نوعي اولين و متداول ترين عمل زيبايي به حساب مي آورند كه مي توان ظاهر فرد را با اين روش بهتر و زيباتر كرد؛ جراح زيبايي  شما براي رسيدن به نتيجه دلخواه بايد غضروف و استخوان بيني را به طور كامل تغيير دهد و مي توان گفت كه جراحي بيني به بسياري از افراد كه از چهره خود ناراضي هستند و به دنبال راهي براي زيباتر كردن چهره و بيني خود هستند، كمك بزرگي مي كند.

عمل زيبايي بيني

در روش رينوپلاستي پزشك با برقراري تعادل در چهره فرد، مي تواند سبب افرايش اعتماد به نفس بيمار شود؛ در جراحي بيني علاوه بر افزايش دادن زيبايي چهره، پزشك مي تواند مشكلات تنفسي بيمار را برطرف كند و تمام نواقص را از بين ببرد.

مناسب ترين سن براي جراحي بيني

به طور كلي جوانان و نوجوانان به چهره خود بيشتر از سنين ديگر اهميت مي دهند و هميشه در تلاش اند كه نواقص چهره خود را برطرف كنند و در حقيقت بيني كه اهميت زيادي در چهره دارد سبب جذب افراد حتي در سنين پايين مي شود؛ در كل رشد بيني براي افراد متفاوت است به طور مثال در دختران در سن ١٥ سالگي و درپسران در سن ١٧ سالگي رشد بيني متوقف مي شود و هيچ كدام از اين دسته از افراد نمي توانند در سن پايين تر از ١٨ سالگي بيني خود را عمل كنند.

كاربرد جراحي بيني

در كل از عمل بيني براي تغيير سايز و ظاهر بيني استفازه مي كنند و از اين نوع جراحي در مختلفي از جمله موارد زير استفاده مي شود:

 • مي توان با اين روش استخوان بيني را باريك كرد.
 • مي توان از طريق جراحي، سوراخ هاي بيني را تنگ يا گشاد كرد.
 • از جراحي در صاف كردن كجي بيني استفاده مي شود.
 • مي توان نوك بيني را تغيير داد.
 • در اين روش مي توان حتي زاويه بين لب بالا و بيني را تغيير داد.

در بيشتر موارد، پزشك مي تواند برش هايي كه براي تغيير شكل در چهره فرد به وجود آورده را پنهان كند يا به گونه اي باشد كه قابل تشخيص نباشد؛ به طور كلي هدف از جراحي بيني داشتن ظاهري زيبا و طبيعي است و كلا ما دو نوع بيني گوشتي و استخواني داريم كه در ادامه متن شما را با بيني گوشتي آشنا خواهيم كرد.

بيني گوشتي

به طور كلي به نوعي از بيني كه پوستي با ضخامت زياد و بافت ضعيف اند، بيني گوشتي مي گويند؛ در گذشته پزشكان سعي مي كردند كه غضروف و بافت بيني را بتراشند ولي اخيرا اينگونه نيست و پزشكان در تلاش اند كه با تقويت غضروف و بافت ضعيف بيني، به بيني گوشتي فرم بدهند و عمل كنند.

در كل بايد كساني كه بيني گوشتي دارند، پزشك مناسبي را براي جراحي خود انتخاب كنند تا بيني آن ها به فرم دلخواهشان تبديل شود چون مهارت پزشك تاثير زيادي در كسب نتيجه مناسب دارد.

ويژگي هاي  بینی های گوشتی

ويژگي هاي  بینی های گوشتی

به طور کلی بینی های گوشتی ویژگی هایی دارند که این ویژگی شامل موارد زیر است :

 • بيني هاي گوشتي نوك گرد و پهني دارند.
 • در رابطه با ساختمان بيني، بيني گوشتي داراي بافت و غضروف ضعيفي است.
 • پوست بيني گوشتي بسيار ضخيم است و غدد چربي فعالي در ناحيه زير پوست نوك بيني است و به گونه اي است كه اگر شما پوست بيني خود را فشار دهيد، چربي از زير پوست به بيرون تراوش مي كند.

عمل بینی گوشتی

در حقيقت بين مردم اين تصور شكل گرفته كه بيني هاي گوشتي پس از عمل به حالت قبل خود برميگردند و عمل بسياري سختي را در پيش دارند اما ما در اين مقاله اين اطمينان را به شما خواهيم داد كه با پيشرفت علم و دانش، پزشكان مي توانند با استفاده از اين روش ها، تمام اين نواقص را از بين ببرند و بهترين عمل را براي شما رقم بزنند.

در گذشته چون علم پيشرفت آن چناني نكرده بود، پزشكان نمي توانستند عمل را به خوبي به پايان برسانند و پس از عمل بيني به حالت اوليه برمي گشت و بيني گوشت اضافه مي آورد اما امروزه تمام جراحان زيبايي توانسته اند اطمينان بيماران را جلب كنند و بگويند كه بيني شما به حالت قبل باز نخواهد گشت.

نكات مهم قبل از انجام عمل بيني گوشتي

قبل از انجام عمل بيني گوشتی، بايد بيمار به نكاتي كه در ادامه مطلب ذكر مي شود توجه كنيد:

 • قبل از انجام عمل بيني خود بايد دقت كنيد كه پزشك معالجتان مهارت و تجربه كافي در اين زمينه داشته باشد تا نتيجه اي كه كسب مي كنيد بسيار طبيعي و دلخواهتان باشد.
 • نكته ديگر اين است كه بايد فرم بيني شما به گونه اي باشد كه بيني مطابق چهره  شما باشد و از حالا طبيعي و استاندارد خارج نشود.
 • بايد از پزشك خود انتظار داشته باشيد كه از ظاهر آينده بيني شما تصويري به نمايش بگذارد تا پزشك بتواتد بيني شما به شكل دلخواهتان در بيارد و ظاهري معقول به وجود آيد.
 • بايد جراح و متخصص زيبايي مناسبي را براي خود انتخاب كنيد تا جراح شما بتواند علاوه بر بيني، ديگر نقص هاي صورت شما را برطرف كند.

نكات مهم بعد از عمل جراحي بيني

پس از جراحی بینی گوشتی بیمار باید به نکات زیر توجه کند:

نكات مهم بعد از عمل جراحي بيني

 • براي از بين بردن تورم هاي صورت و بيني مي توانيد كمپرس آب سرد را تا مدت دو روز پس از عمل روي صورت خود قرار دهيد.
 • ممكن است اطراف چشم بيمار كبود شود و بيمار در نواحي گلو دردي را احساس كند و همچنين تا چند روز پس از عمل ترشحات خوني را تجربه كند كه هيچكدام نگران كننده نيست.
 • اين احتمال وجود دارد كه بيمار تا ٣ هفته پس از عمل بي حسي در اطراف بيني تجربه كند كه عارضه طبيعي است.
 • بايد سر خود را  تا مدت ٣ الي ٤ روز، بالاتر از حد معمول روي بالش قرار دهيد و همچين تا دو هفته اصلا به پهلو نبايد خوابيد چون ممكن است بالش به بيني فشار بياورد و موجب تغيير شكل شود.
 • در روزهاي اول پس از عمل بايد مايعات بنوشيد تا صورت و فك شما تكان نخورد؛ در ضمن نبايد غذاهاي داغ و پرادويه استفاده كنيد.
 • زماني كه عطسه مي كنيد دهان خود را به حد كافي باز كنيد تا به بيني تان فشار وارد نشود.
 • نبايد محتويات داخل بيني را با فين كردن خارج كنيد و بايد از پنيه يا سرنگ استفاده كنيد.
 • مراقب باشيد تا ضربه اي به بيني شما وارد نشود.
 • بايد از پوشيدن هر گونه لباس يقه دار بپرهيزيد و حتما لباس زيپ دار يا دكمه دار بپوشيدبايد از هر گونه رفتن به استخر و سونا و جكوزي خودداري كنيد.
 • در صورتي كه مي خواهيد از مسكن ها براي درد خود استفاده كنيد، بايد در رابطه با اين مسئله با پزشك خود مشورت كنيد چون داروهايي مثل آسپرين و بروفن و ايبوپروفن ممكن است انعقاد پذيري خون را كم كنند و منجر به خونريزي در بدن فرد شود.
 • بايد تا مدت دو هفته پس از عمل بايد فقط پياده روي سبك انجام دهيد و فعاليت هاي سنگين را تا مدت ٢ ماه پس از عمل عقب بيندازيد.
 • گرما می تواند موجب افزایش تورم در ناحیه عمل بیمار شود به همین دلیل از قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید و اجاق گاز تا مدت 2 هفته پس از عمل خودداری کنید.

هزینه جراحی بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی عامل بسیار مهمی در جراحی است؛ عمل بینی نیز مانند دیگر عمل های زیبایی با هزینه هایی همراه است و این مقدار به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ یکی از این فاکتور های مهم انتخاب پزشک شما است که هر چه پزشکتان مهارت و تجربه بیشتری داشته باشد، مقدار هزینه پرداختی شما بیشتر می شود؛ دیگر نکته مهم موقعیت جغرافیایی کلینیک انتخابی شما است که هر چه در محله و موقعیت بهتر و گران قیمت تری باشد هزینه پرداختی شما بیشتر می شود؛ فاکتور دیگر که بسیار مهم است نوع بینی شما است چون اگر بینی شما گوشتی باشد مقدار پول پرداختی نسبت به بینی استخوانی بیشتر است و دلیل این قیمت بالا، سختی و پیچیدگی عمل فرد بیمار است.

کلام آخر

ما در این مقاله تمام سعی خود را کردیم تا اطلاعات کافی در رابطه با هزینه جراحی بینی گوشتی در اختیارتان قرار دهیم و امیدواریم که توانسته باشیم در این زمینه کمکی به شما کرده باشیم؛ از این که تا پایان متن همراه ما بودید از شما بسیار سپاس گزاریم و اگر پیشنهاد یا انتقادی در این زمینه داشتید می توانید با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)