بینی

عمل بینی

به طور کلی تمامی افراد نیاز به زیبا تر دیده شدن دارند که بسیاری از افراد به دنبال عمل بینی برای زیباتر نشان دادن چهره خود می روند افراد این زیبایی ها را از روش های گوناگون به وجود می آورند ، برای مثال برای زیبا تر شدن از لوازم های آرایشی استفاده می کنند تا عیب های ظاهری را به طور کامل بپوشانند و یا برای زیباتر شدن و آراسته نشان دادن ظاهر خود از لباس های گوناگون استفاده می کنند.

برخی از اوقات برای زیبا تر دیده شدن باید تغییرات اساسی بر روی چهره افراد انجام شود و با افزایش سن و ایجاد تغییرات در صورت و ظاهر افراد نیاز به اعمال زیبایی در صورت افراد بیشتر دیده می شود ، یکی از مهم ترین اعضای صورت که از سن پایین نیاز به یک سری تغییرات پیدا می کند قطعا بینی می باشد ، جراحی بینی از سن های پایین مورد توجه افراد قرار می گیرد ، نوجوانان بعد از وارد شدن به سن بلوغ خود و تغییر در ظاهرشان احساس اعتماد به نفس در آن ها کمی کاهش پیدا می کند و به همین خاطر به سمت عمل های جراحی زیبایی مخصوصا جراحی بینی می روند .

با انجام جراحی بینی می توان تغییراتی در ظاهر بینی افراد ایجاد کرد که کاملا زیبا تر و متناسب با صورت به نظر برسد ، با کمک جراحی بینی تغییراتی مانند کوچک کردن سایز بینی کوچک و یا بزرگ کردن سوراخ های بینی ، تغییر در زاویه بینی و فاصله آن ها با لب ها ، برداشتن قوز و برآمدگی های بر روی بینی و انحرافات بینی را ایجاد کرد ،جراحی بینی در صورت و ظاهر افراد می تواند تاثیر بسیاری را بگذارد .

در بین افرادی که نیاز به جراحی بینی دارند افراد کمی هستند که برای بر طرف نمودن مشکلات بینی اقدام می کنند ، مشکلات و ایرادات بینی که در واقع نیاز بیشتری به عمل جراحی دارند که این مدل از جراحی انحراف بینی و پلیپ بینی می باشد ، این موارد موجب اختلالات تنفسی در افراد می شود و شخص را آزرده خاطر می کند و در فعالیت های روزانه مانند خوابیدن ، ورزش کردن و حتی نفس کشیدن های معمولی اختلالات بسیاری را ایجاد می کند ، بیشتر افراد که برای جراحی بینی خود اقدام می کنند به جراحی بینی به چشم زیبایی نگاه می کنند .

برای انجام جراحی بینی باید این موضوع را در نظر داشته باشید که زمانی باید به جراحی بینی اقدام می کنید که رشد بینی شما به طور کامل بسته شده باشد ، به بیان دیگر باید بینی رشد خود را به طور کامل کرده باشد . جراحی بینی در پسران را از سن 17 سال به بعد به افراد پیشنهاد می کنیم .

عمل بینی

عمل بینی

عمل جراحی بینی و یا همان عمل جراحی بینی بر خلاف دیگر جراحی های زیبایی از جمله اقدامات دوست داشتنی و محبوب برای برخی از افراد مخصوصت جوان تر ها به شمار می روند ، به دور از جنسیت انسان های زیبایی هستند و زیبایی ها را دوست دارند و از این رو تمایل به زیبا تر شدن دارند ، پیشرفت علم های پزشکی در زمینه عمل جراحی کمک بسیاری به افراد کرده است ، یکی از اعضایی که در زمینه زیبایی ظاهر و صورت افراد بیشتر از همه چیز مورد توجه قرار می گیرد بینی و فرم آن می باشد ، اگر افراد نگاهی به آمار ها بیندازند متوجه این موضوع می شوند که عمل جراحی زیبایی بینی نسبت به دیگر روش های عمل جراحی بسیار پر طرفدار تر می باشند .

به طور کلی بینی یکی از اعضای اصلی صورت افراد می باشد که در زیبایی و جذابیت افراد تاثیر بسیاری را می گذارد و دلیل آن قرار گرفتن بینی در مرکز صورت و مرکز توجه قرار می گیرد ، این زیبایی ها می تواند از نظر هر شخصی متفاوت به نظر برسد ، بینی هایی که انحراف دار ، بزرگ و گوشتی هستند برخی از ایراداتی هستند که امروزه بسیار مطرح می شوند ، یکی از موثر ترین راه ها برای جدا شدن از مشکلات انجام جراحی بینی و یا همان جراحی بینی می باشد ، رینوپلاستی بینی و یا همان جراحی بینی یکی از عمل های زیبایی پر طرفدار در دنیا می باشد که به منظور زیبا سازی بینی و رفع ایرادات آن انجام می شود ، تعداد بسیاری از افراد که عمل جراحی بینی را انجام داده اند فقط به دلیل زیبا تر شدن آن از این روش جراحی استفاده می کنند.

عمل جراحی بینی می تواند پولیپ ، شکستگی ، انحراف ، کج بودن و سپتوم بینی را درمان می کند ، تعداد افرادی که روزانه به عمل جراحی بینی نیاز پیدا می کنند همه روزه در حال افزایش می باشد ، یکی از دلایل آن نه به دلیل بیماری های مربوط به بینی بلکه بیشتر به دلیل افزایش ضریب نفوذ اعمال زیبایی در بین افراد می باشد .

عوامل موثر بر روی هزینه عمل بینی

به طور کلی عوامل مختلفی بر روی قیمت گذاری جراحی بینی تاثیر می گذارد که در ادامه شما را با عوامل موثر بر روی هزینه عمل جراحی بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

 • تجربه جراح : به طور کلی با توجه به تجربه و مهارت فرد جراح و سابقه کاری او هزینه ها برای افراد تفاوت دارد زیرا پزشک جراحی که چندین سال جراحی بینی را انجام داده است با چالش های جراحی بینی آشنایی بسیار کاملی را دارد و قطعا هزینه بیشتری را نیز دریافت می کند .
 •  نوع بینی : بینی افراد سهم بسیاری زیادی را در تعیین قیمت جراحی بینی دارد ، افرادی که دارای بینی های گوشتی و غضروف دار هستند معمولا باید هزینه بیشتری را برای جراحی بینی خود پرداخت کنند ، اما هزینه جراحی بینی استخوانی معمولا نسبت به هزینه جراحی بینی گوشتی کمی کمتر می باشد ، همچنین عمل جراحی ترمیمی بینی اگر توسط جراح دیگری به غیر از جراح اول صورت گیرد معمولا هزینه بیشتری از عمل اول را دارد .
 • منطقه جغرافیایی : مانند دیگر خدمات عمل های جراحی هزینه جراحی بینی هم با توجه به منطقه جغرافیای بسیار متفاوت می باشد ، برای مثال هزینه جراحی بینی در تهران با شهرستان های کوچک اصلا قابل مقایسه تمی باشد ، البته این نکته بسیار مهم است که پزشکان جراحی بینی خوب به دلیل امکانات شهر های بزرگ در این شهر ها اسکان دارند.

عوامل موثر بر روی هزینه عمل بینی

تاثیر عمل جراحی بینی در ظاهر

همان طور که می دانید عمل جراحی بینی برای زیبایی چهره افراد انجام می شود و یا برای رفع بیماری های مربوط به بینی در زیبایی ظاهر شما بسیار تاثیر گذار می باشد ، جراحی بینی به صورت زیر می تواند افراد را به نتیجه دلخواه خود برساند .

 • جراحی بینی می تواند موجب تغییر در سایز بینی افراد شود.
 • با عمل جراحی بینی می توانید قوز بینی خود را به طور کلی از بین ببرید.
 • عمل جراحی بینی موجب تغییر در سایز سوراخ های بینی افراد می شود.
 • عمل جراحی بینی موجب تغییر در ظاهر بینی های گوشتی و استخوانی می شود.
 • جراحی بینی می تواند باعث برطرف شدن انحراف و پولیپ بینی می شود.

سن مناسب عمل جراحی بینی

زمانی که افراد به سن بلوغ خود رسیده باشند تغییرات در ظاهر و صورت افراد بسیار دیده می شود که این تغییرات به وجود آمده موجب می شود تا فرد احساس زشتی کند و به دنبال انجام عمل های جراحی بینی باشیم ، یکی از موارد بسیار مهمی که به سرعت تصمیم به تغییر در آن می کنیم بینی ها می باشد ، تغییرات ناگهانی سن بلوغ موجب می شود که جراحی بینی در بین نوجوانان بیشتر رواج پیدا کند اما برای عمل جراحی بینی باید حتما صبر داشته باشیم که صفحات رشد بینی کاملا بسته شود ، در خانم ها سن 15 سالگی و در آقابان سن 17 سالکی بهترین سن برای انجام جراحی بینی می باشد ، اگر قصد دارید از عمل جراحی بینی خود بهترین نتیجه را داشته باشید باید بعد از بسته شدن صفحات رشد اقدام به انجام این کار کنید .

عمل بینی ارزان چگونه می باشد ؟

همان طور که می دانید عمل جراحی بینی را می شود با هزینه بسیار کم نیز انجام داد اما این جراحی بینی توسط چه فردی انجام می شود ؟ به طور کلی عمل های جراحی ارزان می تواند عوامل مختلفی را داشته باشد ، رزیدنت هایی که به تازگی شروع به عمل جراحی بینی کرده اند برای کسب تجربه خود جراحی بینی را با هزینه های بسیار کم در بیمارستان ها انجام می دهند ، اما نکته بسیار بسیار برای این افراد مواجه با چالش های حین عمل را ندارند و بینی افراد بسیاری را جراحی نکرده اند ، همچنین انجام این عمل حراحی توسط چنین افرادی می تواند ریسک بسیار بالایی را داشته باشد .

یکی دیگر از عوامل بینی ارزان انجام عمل های پی در پی پزشک جراح در یک روز می باشد ، برخی از پزشکان جراح عمل های بینی زیادی در یک روز انجام می دهند که همین موضوع موجب کاهش نرخ این جراحان شود که قطعا دقت و تمرکز در جراحی با این کار کاهش می یابد .

عمل بینی ارزان چگونه می باشد ؟

اقدامات قبل از عمل جراحی بینی

قبل از انجام جراحی بینی ، تغییر شکل بینی مراحل مختلفی وجود دارد که بیماران می توانند برای بهبود سریع جای عمل ، کم کردن عوارض بعد از جراحی و کاهش خطرات احتمالی انجام دهند در ادامه قصد داریم شما را با اقدامات قبل از جراحی بینی آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید .

 رژیم غذایی

در هفته های اول جراحی بینی رعایت رژیم غذایی سالم برای بیماران بسیار مهم می باشد ، تغذیه مناسب موجب سرعت در روند درمان و کاهش خطر ابتلا به عفونت می شود ، به طور کلی افراد با حجم زیادی از میوه ها و سبزیجات ، دانه های غلات دارای پروتئین حتما استفاده کنید ، مکمل های تغذیه نیز مفید می باشند ، پزشکان جراح می توانند مکمل های خاصی از جمله ویتامین A و ویتامین C و پرومبلین را به افرادی که قصد انجام عمل جراحی زیبایی بینی را دارند توصیه می کنند .

همچنین افراد متقاضی جراحی بینی باید از بسیاری از مکمل ها و مواد غذایی خاص که موجب کاهش سرعت بهبودی و عوارض عمل جراحی بینی می شوند دوری کنند ، به طور کلی افراد بیمار باید مکمل های حاوی ویتامین E ، زنجبیل ، جینسینگ و گینکو را به هیچ وجه استفاده نکنند ، همچنین برخی از مکمل های هومیوپاتی و گیاهی می توانند عوارض ناشی از بیهوشی را ایجاد کنند ، بنابراین بیماران قبل از هر تغذیه اضافه ای باید با پزشک خود مشورت کنند ، از آن جایی که الکل می تواند توانایی کبد برای متابولیزه نمودن صحیح را تحت تاثیر قرار دهد ، بسیاری از پزشکان جراح این توصیه را می کنند که بیماران در هفته های قبل از جراحی خود مشروبات الکی نیز خودداری کنند .

 داروها 

در زمان آماده شدن برای جراحی بینی ، بیماران باید پزشک جراح خود را در مورد تمام داروهایی که استفاده می کنند مطلع کنند ، به دلیل این که برخی از دارو ها می توانند عوارض قبل و یا بعد از عمل جراحی را ایجاد کنند ، پزشک جراح می تواند به طور موقت برای بیمار دارویی جایگزین ایمن تجویز کند ، همچنین بیماران باید از استفاده آسپرین ، ایبوپروفن و رقیق کننده های خون جلوگیری کنند .

 سیگار کشیدن

به طور کلی مصرف تنباکو جریان خود را در سراسر بدن افراد کمتر می کند و از آن جایی که اکسیژن در بدن افراد نمی تواند به سرعت هر گه تمام به محل برش بینی برسد افراد سیگاری ممکن است که زمان بیشتری را برای بهبود بعد از عمل جراحی خود داشته باشند و خطر ابتلا به عفونت و زخم های نا مطلوب هم در آن ها بیشتر می باشد ، اگر چه سیگاری ها به طور خودکار از انجام جراحی بینی رد صلاحیت نمی شوند و این افراد حداقل باید دو هفته قبل و دو هفته بعد از جراحی بینی سیگار را حتما کنار بگذارند . در ادامه شما را با سایر مراقبت های بعد از جراحی بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

اقدامات قبل از عمل جراحی بینی

مراقبت های بعد از عمل بینی

 • بعد از انجام جراحی بینی افراد باید به صورت دراز کش حتما استراحت کنند به گونه ای که سر بالاتر از شانه افراد قرار بگیرد .
 • پزشک جراح برای حفظ شکل بینی و محافظت از آن برای شما از گچ بینی استفاده می کند که این گچ ها بعد از یک هفته از روی بینی افراد برداشته می شود .
 • حتما برای نوشیدن مایعات از نی استفاده نکنید ، انجام این کار نیاز به نفس بیشتری دارد که به بینی شما فشار زیادی را وارد می کند .
 • زمانی که در بینی شما پد قرار گرفته است و پانسمان دارید، حتما با دهان خود نفس بکشید.
 • از غذا های مایع و پوره شده حتما استفاده کنید چرا که جویدن و گاز زدن برای شما بسیار سخت تر خواهد بود .
 • از میوه ها و سبزیجات بیشتری حتما استفاده کنید ، فیبر موجود در آن ها موجب ایجاد یبوست نمی شود .
 • سعی کنید به آرامی مسواک بزنید و به لب بالا فشار وارد نکنید.
 • به مدت یک ماه بعد از جراحی بینی به هیچ وجه از عینک استفاده نکنید ، استفاده از عینک به بینی شما فشار بسیاری را وارد می کند ، ممکن است روی شکل بینی شما تاثیر خود را بگذارد .
 • زمانی که بینی شما پانسمان دارد ایستاده زیر روش قرار نگیرید .
 • به مدت دو هفته بعد از جراحی بینی حتما سر خود را بالا بگیرید و شب ها هنگام خوابیدن زیر سر خود از چند بالش حتما استفاده کتید ، انجام این کار از خونریزی جلوگیری می کند و به کاهش ورم نیز کمک بسیاری می کند .
 • حتما سعی کنید که برای بر روز احساسات خود فشار کمتری را به خود وارد کنید و به آرامی بخندید .
 • از آناناس بیشتر استفاده کتید که این میوه به بهبودی سریع تر جای بخیه و زخم کمک بسیاری می کند و برای کاهش درد و ورم بسیار تاثیر گذار می باشد .
 • روش صحیح چسب زدن به بینی را از پزشک جراح خود بپرسید ، صحیح چسب نزدن بینی باعث بد حالت گرفتن و کج شدن آن می شود .
 • بعد از ترخیص از بیمارستان مراقبت هایی که در منزل انجام می دهید می توانید دوره درمان را برای شما راحت تر و کوتاه تر کنید .
 • حتما بر روی تخت دراز بکشید و سر خود را بالاتر از شانه خود قرار دهید که این کار موجب کاهش خونریزی در افراد می شود. از گاز زدن و جویدن غذا خودداری کنید. این کار به بینی شما فشار وارد می کند و باعث خونریزی می شود
 • از انجام فعالیت های سنگین مانند ورزش خودداری کنید. اما بعد از طی شدن سه تا چهار هفته می توانید فعالیت خود را مجددا آغاز نمایید .
 • زمانی که بینی شما دارای پانسمان است برای حمام کردن ایستاده زیر دوش قرار نگیرید.

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله عمل بینی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در ای زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)