بینی

هزینه جراحی بینی در غرب تهران

یکی از بیشترین دغدغه های ذهنی در هر فردی که قصد انجام عمل جراحی بینی را دارند هزینه جراحی بینی در غرب تهران می باشد ، برای مثال افرادی که دچار افسردگی شده اند و خواهان تغییر در صورت خود هستند و یا افرادی که با عمل جراحی بینی خود می خواهند اعتماد به نفس از دست رفته خود را دوباره به دست بیاورند و یا افرادی که از خر و پف شبانه و یا گرفتگی بینی خود رنج می برند قطعا در مرحله اول ترس از نتیجه عمل و بدتر شدن اوضاع کنونی خود را دارند و در گام های بعدی به هزینه های عمل بینی فکر می کنند ، این نکته را باید بدانید که در حال حاضر با توجه به پیشرفت علم و تکنولوژی روز دنیا می توان نتیجه عمل بینی خود را قبل از انجام عمل جراحی به طور سه بعدی مشاهده کنید .

در مورد هزینه جراحی بینی در غرب تهران این نکته صادق می باشد که هزینه های مرتبط با عمل جراحی بینی بستگی به نوع مشکل فرد و دکتر منتخب دارد . در ادامه قصد داریم شما را با هزینه جراحی بینی در غرب تهران آشنا کنیم ممنون می شویم که ما را تا آخر این مقاله همراهی کنید با ما همراه باشید .

ارتباط جراح با هزینه جراحی بینی

تجربه ، تخصص و شهرت پزشک جراح یکی از بزرگ ترین تفاوت ها در هزینه عمل جراحی بینی را ایجاد می کند ، هزینه عمل جراحی بینی با توجه به تخصص و مهارت پزشک جراح به صورت زیر افزایش پیدا می کند :

 • پزشکان جراحی که تحت آموزش جراحان ارشد قرار گرفته اند و عمل جراحی بینی را تقریبا با پایین ترین هزینه برای افراد انجام می دهند .
 • جراحانی که متخصص می باشند اما تخصص اصلی آنها جراحی بینی نمی باشد و عمل های جراحی بینی آنها به نسبت کم است .
 • جراحان متخصص و با تجربه ای که تخصص اصلی آنها عمل جراحی بینی می باشد و تعداد عمل های جراحی بینی آنها زیاد است.

ارتباط جراح با هزینه جراحی بینی

هزینه ی محل جراحی

جراحی بینی می تواند در سه محل انجام شود:

 1. محل های خصوصی مانند مطب
 2. مراکز جراحی های سرپایی
 3. بیمارستان ها

محل عمل جراحی بینی خصوصی معمولا در مطب خود دکتر واقع شده است و از آن جایی که امکانات آن ها نسبت به دو محل دیگر کمتر می باشد هزینه کمتری را هم برای افراد در نظر می گیرند ، محل های عمل جراحی بینی خصوصی مزایای بسیاری را برای افراد در بر دارد که از جمله این که پزشک جراح با تجهیزات آن بسیار آشنا می باشد و مانوس بوده و حتما در گذشته جراحی های بسیاری را انجام داده است .

در محل های جراحی سرپایی از محل های خصوصی هزینه بیشتری را دریافت می کنند ، این محل ها همه تجهیزاتی که پزشک جراح شما نیاز دارد تا بتواند با اطمینان خاطر عمل جراحی بینی و دیگر جراحی های زیبایی را انجام دهد را مهیا می کند ، بیمارستان ها گران ترین تجهیزات را برای افراد مهیا می کنند ، بنابراین گران ترین انتخاب برای بیماران می باشد ، بیمارستان ها مجهز ترین مکان برای آسانی عمل جراحی می باشد که برای مثال شامل بیمارانی می باشد که مستعد خونریزی بیش از حد می باشند و یا مشکلات دیگری دارند که ریسک عمل جراحی را در افراد افزایش می دهد ، ممکن است پزشک شما سابقه سابقه پزشکی شما را بخواهد تا مشخص شود که آیا عمل جراحی در بیمارستان برای شما ضروری می باشد یا خیر ؟

هزینه بیهوشی

دارو های بیهوشی موجب می شود تا شما در طول عمل جراحی آرام و کاملا راحت باشید و هیچ گونه دردی را حس کنید ، این حالت آرامش به پزشک جراح نیز کمک بسیاری را می کند تا بتواند جراحی خود را راحت تر و با کیفیت تر انجام دهد ، هم متخصص بیهوشی و هم پرستار بیهوشی می تواند فرایند بیهوشی را به درستی کنترل کند ، فرد متخصص بیهوشی یک پزشک آموزش دیده می باشد ، اما هزینه دریافتی هر کدام از آن ها با هم متفاوت می باشد ، انتخاب پرستار بیهوشی و یا متخصص بیهوشی نیز می تواند به ترجیحات پزشک شما بستگی داشته باشد .

هزینه پیچیدگی جراحی

وسعت و پیچیدگی درمان هم می تواند هزینه عمل جراحی بینی را بیشتر کند ، به عبارت دیگر یک عمل جراحی بینی پیچیده زمان بیشتری را برای افراد می برد و به همین دلیل گران تر از یک عمل جراحی بینی ساده می باشد ، عواملی که یک جراح را پیچیده می کند عبارت است از :

 • تجربه ی آسیب های متعدد بینی
 • نیاز به پیوند غضروف برای تقویت قسمت های ضعیف
 • پوست بینی بسیار ضخیم یا بسیار نازک
 • انسداد بینی
 • انحراف شدید بینی

هزینه پیچیدگی جراحی

هزینه مکان جراحی

مکان جغرافیایی  عمل جراحی بینی یک تاثیر کاملا جزیی بر روی هزینه عمل جراحی بینی  در غرب تهران خواهد داشت. در شهر های پر جمعیت تر با امکانات بیشتر چون هزینه ی سربار (اجاره، دستمزد کارکنان، آب و برق و …) بیشتری صرف می شود بنابراین هزینه جراحی بینی نیز کمی گران تر از شهر های دیگر خواهد بود.

هزینه های قبل و بعد از جراحی

از آنجایی که اقدامات قبل و بعد از عمل جراحی بینی یکی از قسمت های اساسی برای داشتن یک جراحی بینی موفقیت آمیز به حساب می آید ، شما باید علاوه بر هزینه ی خود عمل جراحی بینی برای مشاوره های قبل از عمل و بعد از عمل هم هزینه ای را پرداخت کنید . شما باید هزینه ی مشاوره ی اولیه، آمادگی برای جراحی و مشاوره های بعد از عمل را نیز همانند هزینه اصلی جراحی به خوبی درک کنید.

هزینه جراحی بینی

هزینه‌ های عمل بینی به بخش‌ های زیر تقسیم می‌ شود:

 •  هزینه‌ های قبل از عمل
 •  هزینه دستمزد جراح
 •  هزینه متخصص بیهوشی
 •  هزینه بیمارستان و یا کلینیک
 • هزینه مواد غذایی موثر در بهبودی بعد از عمل بینی

هزینه دستمزد جراح

به طور کلی هزنیه های متخصصین محترم گوش حلق و بینی برای عمل جراحی بینی بسیار متغیر می باشد و کاملا بستگی به فاکتور های زیر دارد :

 مهارت و تجربه و سوابق جراح بینی: هر چه تجربه پزشک جراح در عمل جراحی بینی بیشتر باشد، درصد خطا برای افراد کمتر می‌ شود و پزشک آشنایی بیشتری با چالش‌ های در زمان عمل بینی را خواهد داشت.

نوع بینی فرد: افرادی که داری بینی گوشتی و غضروفی هستند معمولاً هزینه بیشتری را در مقابل افرادی که نوع بینی آن ها استخوانی است را پرداخت می‌ کنند. افرادی که برای ترمیم مجدد بینی خود قصد عمل جراحی بینی را دارند ، اگر جراحی توسط متخصص دیگری انجام شود، امکان پرداخت هزینه بیشتری نسبت به عمل اول برای متقاضی وجود دارد .

 محل زندگی: برای طور مثال هزینه جراحی بینی در غرب تهران با شهرستان‌ های کوچک قابل مقایسه نمی باشد . البته این نکته حائز اهمیت است که جراحان بینی به علت برخورداری از امکانات بهتر و بیشتر در شهر های بزرگ در این شهر ها اسکان دارند.

هزینه جراحی انواع مدل های بینی

این نوع از عمل جراحی کاملا بستگی به برآمدگی استخوان پشت بینی افراد دارد ، البته مشروط بر این مسئله که پولیپ بینی و یا انحراف بینی شامل آن نشود در صورت وجود پولیپ و انحراف هزینه عمل جراحی بینی نیز افزایش پیدا می کند ، این نکته را هم باید بدانید که هزینه عمل جراحی بینی استخوانی نسبت به جراحی بینی گوشتی کمتر می باشد .

هزینه جراحی زیبایی بینی گوشتی

در این نوع عمل به این دلیل که ضخامت پوست و ضخامت غضروف نوک بینی گوشتی بیشتر از بینی استخوانی است، جراحی بسیار حساس است. همچنین بینی گوشتی از فرم پذیری کمتری نسبت به بینی استخوانی برخوردار است. در نتیجه هزینه دریافتی دکتر متخصص محترم بیشتر می‌باشد.

هزینه جراحی زیبایی بینی ترمیمی

برخی از افرادی که بعد از انجام اولین عمل زیبایی خود از بینی خود ناراضی هستند و از مشکلات تنفسی رنج می برند و یا از ظاهر بینی خود ناراضی هستند و تصمیم به عمل جراحی مجدد بینی و یا عمل ترمیمی بینی می گیرند ، فرد کاندید عمل جراحی بینی باید در سلامت کامل روانی خود باشد ، زیرا برخی از افراد به دلیل وسواس های فکری که دارند تصمیم به عمل جراحی مجدد را دارند ، روند عمل جراحی ترمیم بینی از عمل جراحی اولیه کمی سخت تر می باشد و به همین علت به هزینه بالاتری نیز نیاز دارد .

هزینه جراحی انواع مدل های بینی

عمل ترمیم بینی نیز انواع مختلفی دارد که می تواند از یک عمل جراحی ساده برای حذف استخوان اضافه تا تغییرات اساسی در ظاهر بینی افراد نیز باشد ، در بینی هایی که فوق العاده کوچک شده اند و یا رفورمیتی شدید دارند که نیاز به پیوند غضروف گوش و یا دنده در آن ها وجود دارد که قطعا هزینه های بالاتری نسبت به دیگر جراحی ها برای افراد در پی خواهد داشت .

بعد از عمل جراحی بینی ، بیماران باید برای هزینه ی داروهای مسکن که در طول دوره بهبود مصرف می کنند نیز آماده شوند. این هزینه ها با هزینه ی کلی جراحی محاسبه نمی شوند . دکتر شما می تواند در مورد داروها و نسخه هایی که احتمالا برایتان تجویز می کند با شما صحبت کرده و هزینه ی آنها را برایتان مشخص کند.

هزینه های جانبی

برخی از افراد ممکن است سه تا چهار ماه بعد از  انجام عمل جراحی بینی دچار آکنه و جوش صورت بشوند و به همین دلیل جراح شما می تواند برای کاهش هر گونه جوش و آکنه، استفاده از مرطوب کننده و شوینده های خاصی را به شما توصیه کند که این مورد نیز هزینه بر خواهد بود.

پرداخت هزینه عمل بینی توسط بیمه

بیمه های درمانی معمولاً فقط هزینه انجام جراحی بینی را به دلیل اصلاح عملکرد بینی پوشش می‌ دهند. برخی از افراد بیمار می‌توانند با پرداخت هزینه ماهانه بیمه از این خدمات استفاده کنند. معمولاً عمل جراحی بینی تحت پوشش بیمه برای بهبود عملکرد تنفسی بیمار انجام می‌ شود. مواردی که در این نوع عمل جراحی اصلاح می‌ شوند شامل موارد زیر هستند:

 تنگ شدن دهلیز بینی

در چنین مواردی دیواره‌ های جانبی بینی افراد شروع به حرکت به سمت داخل می‌ کنند و به این ترتیب راه تنفس افراد به طور کلی مسدود می‌ شود. در این حالت عمل جراحی بینی اصلاح عملکرد بینی می‌ تواند موقعیت این دیواره‌ های جانبی را در محل مناسب آن‌ ها تثبیت کند و به این ترتیب امکان تنفس راحت را در اختیار بیمار قرار دهد.

مخروط داخلی بزرگ در بینی

این مورد نیز نیازمند حذف بخشی از بافت های داخلی این مخروط می باشد و می تواند در هر یک از دو طرف سوراخ های بینی قرار داشته است ، این مخروط ها وظیفه تمیز کردن هوا در زمان عبور آن از بینی افراد را بر عهده دارد ، زمانی که این نوع از مخروط بسیار بزرگ باشند می توانند از عبور هوا کاملا جلوگیری کنند و به این ترتیب پزشک جراح می تواند اندازه این مخروط ها را برای افراد کوچک کند تا امکان تنفس مناسب برای فرد بیمار ایجاد شود.

شکسته شدن استخوان بینی

در این نوع از مدل بینی ، جداره جدا کننده منافذ بینی منحرف شده و به یک طرف متمایل می شود که به این ترتیب جلوی تنفس صحیح را برای افراد می گیرند ، برای استفاده از خدمات بیمه برای عمل جراحی اصلاحی بینی پزشک جراح می تواند مدارک مورد نیاز خود را با استفاده از چند روش خاص در اختیار افراد قرار دهد .

هزینه جراحی انواع مدل های بینی

هزینه متخصص بیهوشی برای عمل بینی

برخی از افراد این تصور را دارند که بی حسی موضعی برای عمل جراحی بینی مناسب تر می باشد اما بیشتر متخصصین گوش و حلق و بینی روش بیهوشی کامل را برای افراد تجویز می کنند ، به این دلیل که بی حسی های موضعی بار روانی زیادی را برای افراد بیمار دارد و به احتمال زیاد بعد از رفتن بی حسی موضعی فرد در زیادی را در بینی خود حس می کند ، ولی در بیهوشی کامل بیمار هیچ گونه دردی را در زمان عمل جراحی احساس نمی کند و با بی حرکت بودن بیمار جراح تسلط بیشتری را بر روی بینی افراد دارد

هزینه متخصص بیهوشی برای عمل بینی تعرفه تعریفی متخصص شما برای عمل بینی می‌ باشد .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله هزینه جراحی بینی در غرب تهران همراهی کردید از شما سپاس گزاریم ، همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)