بینی

هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی آشنا کنیم. یکی از روش ها برای درمان مشکلات بینی و تغییر ظاهر بینی گوشتی، رینوپلاستی است که به دو روش باز و بسته صورت می گیرد. هنگامی که افراد تصمیم به انجام این جراحی می گیرند، یکی از دغدغه هایشان هزینه آن است. هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی به دلیل سخت بودن این جراحی مقداری بالا تر از هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی است. برای کسب اطلاعات کامل همراه ما باشید.

عوامل موثر در هزینه رینوپلاستی بینی

 

نوع بینی بیمار : یکی از مهم ترین عاملی که بر روی میزان هزینه جراحی بینی تاثیر می گذارد، نوع بینی فرد است. در واقع بینی یک فرد با فرد دیگر شبیه نیست و مشکلات آن ها هم باهم متفاوت است. فرم بینی اشخاصی که داوطلب هستند به دو دسته گوشتی و استخوانی تقسیم می شود.
این دو نوع بینی معایب و مزایای خاص خود را دارند و جراحی هر کدام به شکل متفاوتی انجام می شود. هر مقدار که مشخصات بینی به بینی گوشتی نزدیک تر باشد، مقدار کاری که باید روی آن انجام شود و حساسیت آن بیشتر باشد. هزینه آن بالا تر می رود. به همین علت هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی بسیار بالا تر از بینی استخوانی است.

مشکلات بینی و اندازه آن : بیشتر افراد در ناحیه ی بینی خود دچار مشکلاتی مانند:انحراف و شکستی و پولیپ هستند. برای انجام جراحی بینی، ابتدا باید این مشکلات برطرف شود و سپس اقدام به جراحی زیبایی شود. گاهی ممکن است جراحی زیبایی برای افراد مناسب نباشد. داشتن یا نداشتن مشکلات بر روی هزینه تاثیر می گذارد.

هزینه تجهیزات و محل جغرافیایی : هزینه جراحی زیبایی بینی مانند هر عمل دیگری در ایران، شهر به شهر تفاوت می کند. این به دلیل میزان هزینه مرکز جراحی، تجهیزات به کار رفته و میزان دقت پرسنل و تجربه آن ها است. جراحی بینی، عملی کاملا تخصصی است و نیاز به تجربه و مهارت بالایی دارد. جراحان باتجربه و متخصص معمولا در مراکز استانها به خصوص شهر تهران حضور دارند و به همین علت هزینه جراحی بینی در تهران و به خصوص مناطق شمال تهران بیشتر است.

میزان تجربه و تخصص جراح بینی : در جراحی زیبایی بینی، تخصص و تجربه حرف اول را می‌زند. جراحی بینی، روی عضوی انجام می‌شود که بیشترین تاثیر را در زیبایی چهره ی هر شخص دارد. بنابراین درست انجام دادن این جراحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. علاوه بر آن بینی با داشتن ترکیبی از استخوان، غضروف و پوست و غدد چربی عضو پیچیده ای است و از این رو انجام عمل جراحی روی این عضو دارای حساسیت بالایی است.
در صورتی که بینی توسط فردی کم تجربه یا نابلد عمل شود، ممکن است باعث به وجود آمدن ناهنجاری ها یا مشکلات تنفسی شود یا اینکه فرم دلخواه داوطلب صورت نگیرد. برخی از این جراحان کم تجربه هزینه ی پایینی را برای کار خود در نظر می گیرند اما خطراتی که ممکن است بر اثر عمل بینی توسط فرم کم تجربه ایجاد شود بسیار بیشتر از آن است که ارزش هزینه ی دریافتی پایین را داشته باشد.

جراحی بینی ترمیمی : جراحی بینی ترمیمی یکی از انواع جراحی هایی است که برای ترمیم و اصلاح نواقص جراحی بینی اولیه صورت می گیرد. به دلایل مختلفی ممکن است از جراحی بینی، به جراحی ترمیمی باشد که به عنوان مثال ممکن است بینی به به حالت اولیه خود بازگردد با مشکلات تنفسی و … جدیدی به وجود بیاید. یکی از دلایل انجام جراحی بینی ترمیمی، نارضایتی فرد از فرم بینی خود است. جراحی بینی ترمیمی از حساسیت بالایی برخوردار است، زیرا بینی یک بار تحت عمل قرار گرفته و حالت آسیب پذیری دارد به همین علت تغییراتی که جراح می تواند روی بینی انجام دهد بسیار کم و محدود است. هزینه ی انجام جراحی بینی ترمیمی بسیار بیشتر از هزینه ی جراحی بینی اولیه است.

عوامل موثر در هزینه رینوپلاستی بینی

 جراحی بینی ارزان در تهران

 

یکی از مواردی که بسیار با آن مواجه می شویم، پرسش افراد در مورد انجام جراحی زیبایی بینی ارزان است. یا برعکس برخی از افراد فکر می کنند گران بودن هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی، تضمین موفقیت و زیبایی بینی خواهد بود. بسیاری از مواردی را مشاهده کردیم که جراحی با هزینه ی بسیار بالا انجام شده است اما فرد از نتیجه ی جراحی بسیار ناراضی است. همچنین جراحی بینی ارزان اصولا توسط جراحان کم تجربه و نابلد انجام می شود که تا حدودی قابل اعتماد نیست و نتیجه ی مطلوبی هم نخواهد داشت. در واقع نتیجه ی انجام کار یک جراح با تجربه بسیار بهتر از نتیجه ی جراحی توسط یک پزشک نا بلد و کم تجربه است و فرق این دو کاملا مشهود است. به همین علت هزینه ای که یک پزشک متخصص و با تجربه دریافت می کند بسیار بالا تر از یک پزشک معمولی است.

هزینه رینولاستی بینی شامل چه مواردی است ؟

هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی شامل :

هزینه مشاوره قبل از عمل : مشاوره و معاینه پیش از عمل یکی از مراحل عمل زیبایی بینی است که باید حتما انجام شود. در جلسات متعدد مشاوره، داوطلب عمل سابقه ی پزشکی خود را به طور کامل در اختیار جراح قرار می‌دهد و توقع خود از عمل را به او می‌گوید. سپس جراح با در نظر گرفتن همه ی عوامل در مورد عمل بینی مراجعه کننده تصمیم می‌گیرد. برخی از پزشکان برای مشاوره پیش از عمل هزینه اضافی دریافت می‌کنند.

آزمایشات قبل از عمل : یکی از آزمایشاتی که فرد باید انجام دهد، آزمایش خون در آزمایشگاه است. این آزمایش ها شامل: HIV, HIV AB, PTT, PT, CBC, HCV AB, HBs Ag, می شود. اگر یک فرد دچار بیماری های زمینه ای مانند تیروئید یا بیماری های قلبی عروقی باشد، برای انجام این آزمایش ها به مراکز تخصصی مربوطه فرستاده می شود.

هزینه جلسات معاینه بعد از عمل بینی : از جمله هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی می توان به مشاوره و ویزیت هایی که بعد از جراحی بینی پرداخت کنید. در ماه های اول باید هر هفته به پزشک مراجعه کنید و سال اول هر سه ماه یک بار مراجعه به پزشک شدیدا توصیه می شود. و در سال دوم هر شش ماه یک بار. در ماه اول باید هر هفته به پزشک جراح خود مراجعه کنید. در سال اول هر سه ماه یکبار مراجعه به پزشک، شدیدا توصیه  می شود. و در سال دوم هر شش ماه یک بار.

عکس برداری قبل و بعد از عمل : برای ثبت حالت بینی پیش از عمل و مقایسه ی تغییرات اعمال شده، پیش از عمل در آتلیه یا در مطب جراح، از بینی در حالت سه رخ عکس گرفته می‌شود. برخی از جراحان برای عکس برداری پیش از عمل هزینه منظور می‌کنند ولی در مرکز دکتر تهران بیوتی این مورد شامل هزینه نمی شود. عکس برداری بعد از عمل معمولا تا یک سال پس از عمل انجام می‌شود تا تورم بینی به طور کامل از بین برود و تغییرات ایجاد شده قابل مشاهده باشد.
علاوه بر عکس برداری برای مقایسه ی تغییرات، در صورت وجود شکستگی، انحراف بینی، سابقه ضربه، جراحی قبلی و پولیپ از فرد زیباجو عکس سی تی اسکن گرفته می‌شود.

هزینه عکس آتلیه : اینکه فقط عکس سی تی اسکن بینی خود را به پزشک تحویل بدهید کافی نیست. عکس آتلیه وضوح زیادی دارد و پزشک با استفاده از آن می تواند عیب و نقص ها و مشکلات بینی را به شما اطلاع دهد. اگر نگران نتیجه بعد از عمل زیبایی بینی خود هستید می توانید از روش عمل مجازی بینی استفاده کنید. در این تکنیک، عکس های سه بعدی از زوایای مختلف بینی شما گرفته می شود و شما نتیجه بعد از عمل خود را می توانید به راحتی مشاهده کنید و نظر موافق یا مخالف خود را درباره فرم و شکل بینی به پزشک خود ابراز کنید.

هزینه پزشک جراح : دستمزد شخص جراح بخش بیشتر هزینه عمل بینی را تشکیل می‌دهد. همانطور که گفته شد مبلغ دریافتی جراح بستگی به میزان تخصص و تجربه ی او و حسن سابقه ی او دارد. هر قدر جراح سابقه ی درخشان تری در عمل های پیشین خود داشته باشد، هزینه ی بیشتری نیز دریافت می‌کند.

هزینه متخصص بیهوشی : بیهوشی به تنهایی فرآیندی تخصصی است که توسط متخصص مربوطه انجام می‌شود. در صورتی که روش بیهوشی عمومی برای عمل بینی انتخاب شود، متخصص بیهوشی وارد عمل می‌شود و هزینه های لازم دریافت می‌شود. در بیشتر موارد نیاز به بیهوشی عمومی است اما ممکن است در برخی عمل های جزئی بیهوشی موضعی کافی باشد. لوازم بیهوشی و متخصصان آن نیز جزو مواردی است که هزینه عمل بینی را تشکیل می‌دهد.

هزینه بیمارستان و اتاق عمل : بخش دیگری از هزینه جراحی بینی، هزینه لوازم مصرفی اتاق عمل و تجهیزات اتاق و هزینه دریافتی بیمارستان است. البته عمل هایی که در مطب شخصی پزشک انجام شود هزینه بیمارستان را شامل نمی شود.

برای آشنا شدن با زمان مناسب جراحی ترمیمی بینی به سایت مربوطه مراجعه کنید.

 جراحی بینی ارزان در تهران

تقبل هزینه ی رینوپلاستی بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی، همانطور که از اسمش هم پیداست، به دلیل اینکه صرفا برای زیبایی افراد به کار می‌رود، توسط بیمه ای در ایران پرداخت نمی شود. برخی از شرکت های بیمه ای مقداری از هزینه جراحی بینی را در صورت وجود شکستگی، خونریزی یا تورم اطراف بینی متقبل می‌شوند که تعدادشان از انگشتان دست فراتر نمی رود. برای این منظور بهتر است ابتدا با پزشک جراح خود مشاوره و تعیین قیمت کنید و سپس به شرکت بیمه گذار خود جهت اطلاع از پرداخت هزینه آن مراجعه نمایید.

در چه شرایطی بیمه بخشی از هزینه ی جراحی بینی را قبول می کند؟

هنگامی که جراحی بینی صرفا برای زیبایی و اختیاری بودن آن نباشد و برای مشکلات تنفسی صورت بگیرد. در این صورت بیمه بخشی از هزینه را تقبل می کند.

شکسته بودن استخوان بینی : وقتی دیوار جداکننده منافذ بینی شکسته شده باشد به یک طرف کج می شود و همین عامل باعث اختلال در تنفس فرد می شود. بخشی از هزینه جراحی بینی های شکسته توسط بیمه پرداخت می شود.

باریک بودن دهلیز بینی : زمانی که دیواره های کناری بینی به سمت داخل حرکت کنند فضای تنفس بیمار بسیار تنگ می شود. تکنیکی که پزشک به کار می برد این است که دیواره های جانبی بینی را سر جای خودشان برمی گرداند و آنها را در جای خودشان ثابت و فیکس می کند.

مخروط بزرگ داخل بینی : یکی دیگر از موارد هزینه جراحی بینی که توسط بیمه پرداخت می شود مخروط های بینی است. مخروط های بینی ممکن است در یکی از سوراخ های بینی باشند یا اینکه ممکن است در هر دو سوراخ بینی وجود داشته باشد. وظیفه اصلی این مخروط ها این است که هوا را تصفیه کنند و هوای تمیز را وارد بینی کنند. وقتی این مخروط ها بیش از حد طبیعی بزرگ باشند مانع ورود هوا به بینی شده و باعث بروز مشکل می شوند. پزشک متخصص در این شرایط این مخروط ها را تا اندازه طبیعی خود کوچک می کنند.

چه افرادی کاندید مناسب برای انجام رینوپلاستی بدون جراحی هستند ؟

کاندیدای مناسب برای رینوپلاستی شامل افراد زیر می شود:

 • افرادی که قصد دارند قوس یا قوز بینی را از بین ببرند. البته این برای افرادی قابل اجرا است که قوز بینی شان کم باشد.
 • افرادی که دارای غیر قرینگی یا فرورفتگی بینی هستند.
 • افرادی که غیر قرینگی نوک یا انحراف نوک بینی دارند.
 • افرادی که می خواهند نوک بینی شان سر بالا تر باشد.
 • افرادی که قبلا جراحی بینی انجام دادند و از ظاهر بینی خود راضی نیستند و اکنون می خواهند بدون جراحی اصلاحاتی در آن ایجاد کنند، مثلا ناصافی و یا تورفتگی در سطح و نوک بینی دارند.
 • افرادی که پل بینی تو رفته دارند و بینی شان کوتاه به نظر می رسد،  می توانند با تزریق فيلر و پر کردن پل بینی ظاهر بینی را بلندتر نشان دهند.

رینوپلاستی بدون جراحی برای چه افرادی مناسب نیست ؟

 • افرادی که بینی بسیار گوشتی و بزرگی دارند که متناسب با صورتشان نیست.
 • افرادی که انحراف بینی دارند.
 • افرادی که افتادگی شدید بینی دارند.
 • افرادی که قوز بسیار برجسته دارند.

انواع عمل رینوپلاستی

رینوپلاستی بینی استخوانی : جراحی بینی های استخوانی به دلیل داشتن پوست نازک و غضروف مقاوم جزو ایده آل ترین نوع جراحی های بینی هستند و غالبا نتایج مطلوب و مورد رضایتی را به همراه دارد.

رینوپلاستی بینی گوشتی : جراحی بینی های گوشتی جزو مشکل ترین و پیچیده ترین نوع جراحی های بینی است و باید توسط بهترین جراح بینی انجام شود تا نتایج مطلوب را ایجاد نماید چرا که بینی گوشتی پوست ضخیم ، بافت و غضروف ضعیفی دارد.

مراقبت های بعد از جراحی رینوپلاستی

 • استفاده از کمپرس یخ جهت کاهش دادن تورم و کبودی به مدت ۲۴ ساعت ضروری است.
 • مواقع خوابیدن به پشت دراز بکشید و با استفاده از دو بالشت سر را بالا تر از حد معمول قرار بدهید.
 • بعد از جراحی بینی از مصرف دخانیات و مشروبات الکلی تا زمانی که پزشک توصیه کند، خودداری کنید.
 • در رژیم غذایی خود از غذا های نرم استفاده کنید که احتیاجی به جوییدن طولانی مدت نباشد.
 • از پانسمان بینی به شدت مراقبت کنید و از رفتن به مکان های شلوغ شدیدا خودداری کنید تا ضربه ای به بینی تان وارد نشود.
 • از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید.

نحوه انتخاب جراح :

احتمال اینکه بسیاری از بیماران ، در راستای انتخاب جراح بینی سردرگم شوند ؛  بسیار زیاد است ؛  به همین خاطر در ذیل به نکاتی اشاره شده است که به انتخاب جراح بینی کمک می کند، این نکات عبارت اند از :

 • جستجو کردن در اینترنت و پرس و جو از آشنایان و اطرافیان
 • بازدید از سایت ها و صفحات اینستاگرام جراحان بینی، جهت آشنایی با جراح و سوابق پزشکی آن
 • مراجعه کردن به مطب جراح مورد نظر و شرکت در جلسات مشاوره قبل از عمل و صحبت با مراجعه کنندگان دیگر و میزان رضایت آن ها
 • عواملی که سبب می شود بیماران با جراحان بینی آشنایی پیدا کنند.

ویژگی های بهترین جراح بینی :

 • بهترین جراح بینی کسی است که سلامت جسم و روان فرد را مورد بررسی و اولویت قرار دهد.
 • جراح بیتی باید بیمار را از نکات و مراقبت های قبل و بعد از جراحی بینی مطلع کند.
 • جراح بینی باید جهت به وجود آوردن تناسب بیت بینی و اجزای دیگر صورت تسلط کامل را داشته باشد..
 • بهترین جراح بینی کسی است که با آرامش و صبور بودن به تمام خواسته ها و انتظارات بیماران از جراحی زیبایی بینی را مورد بررسی قرار دهد.
 • اگر بیمار خواسته ی نامعقولی از جراحی بینی داشته باشد، پزشک باید تلاش کند تا با دلایل منطقی و علمی آن را متقاعد سازد. در صورتی که بیمار متقاعد نشد و بر خواسته ی خود اصرار داشت، جراح باید از انجام این جراحی خودداری کند.

انواع عمل رینوپلاستی

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. در صورت داشتن نظر یا پیشنهاد می توانید آن را با ما به اشتراک بگذارید. برای مطلع شدن از هزینه رینوپلاستی بینی گوشتی با شماره هایی که در سایت قرار گرفته است تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دریافت مشاوره (کلیک کنید)