بینی

بهترین دکتر عمل بینی

به طور کلی نتیجه عمل جراحی بینی بیشتر از هر چیزی به انتخاب بهترین دکتر عمل بینی بستگی دارد ، این که متوجه شوید قابلیت های عمل جراحی بینی انتخابی خود را باید با توجه به معیار ها و ویژگی های بسنجید که حتما باید در مورد آن تحقیقات و بررسی های لازم را به عمل بیاورید ، در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با بهترین دکتر عمل بینی آشنا کنیم تا به شما در داشتن یک عمل بینی موفق کمک بسیاری کنیم ، در ادامه با ما همراه باشید .

انواع عمل جراحی بینی

زمانی که افراد می خواهند اطلاعات لازم را برای شناخت بهترین دکتر عمل بینی به دست آورید در مرحله های اول باید بدانید که بینی شما از چه نوعی می باشد و دوست دارید که بعد از انجام عمل جراحی بینی چه شکلی می باشد ، در ادامه قصد داریم شما را با انواع مختلف عمل بینی بر اساس نوع بینی آن ها روش انجام عمل جراحی و شکل بینی بعد از عمل را نام برده ، نکات مربوط را به هر کدام را بیان می کنیم و تاثیر انتخاب بهترین جراح عمل بینی بر روی پیشرفت هر چه بهتر هر کدام از آن ها را بیان کرده ایم در ادامه شما را با انواع جراحی بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

جراحی بینی گوشتی

به طور کلی بینی های از نوع گوشتی دارای ویژگی های خاصی می باشند که انجام عمل جراحی بینی گوشتی را برای پزشک جراح بینی سخت تر می کند ، بسیاری از افراد با توجه به تجربه خود و اطرافیان خود فکر می کنند که عمل جراحی بینی های گوشتی برگشت پذیر می باشد ، یعنی اگر یک شخص دارای بینی گوشتی باشد و عمل جراحی بینی را انجام دهد بعد از گذشت چند وقت حالت گوشتی ، پهن و کوفته ی گذشته بینی او باز خواهد گشت .

انواع عمل جراحی بینی

این تصور در عمل جراحی بینی درست نمی باشد و تنها در صورتی است که شما بهترین جراح بینی را برای خود انتخاب نکرده باشید و به اصطلاح دقت کافی را در انجام این انتخاب را نداشته اید و ممکن است که نتیجه خوبی از عمل جراحی بینی گوشتی خود نگیرید و زمان ، انرژی و پول خود را به هدر داده باشید .

عمل جراحی بینی استخوانی

این موضوع کاملا درست می باشد که عمل جراحی بینی استخوانی به دلیل وجود یک اسکلت محکم و پوستی نازم در بینی های استخوانی یک عمل به نسبت راحت تر بوده و نتیجه بهتری را برای افراد به همراه دارد اما این موضوع نباید شما را از انتخاب بهترین دکتر عمل بینی غافل کند . به طور کلی بسیاری از افراد هستند که مهم ترین ویژگی بینی های استخوانی را وجود قوز بر روی تیغه و یا سپتوم بینی می دانیم ، داشتن این کیفیت می تواند بر روی ظاهر چهره تاثر منفی بگذارد و شما را برای انجام عمل جراحی بینی مجبور کند .

جراحی بینی بسته

یکی از مهم ترین روش های پیش برد روند عمل جراحی بینی انجام این عمل به روش بسته می باشد ،در عمل جراحی بینی آن هم به روش بسته به جای ایجاد برش بر روی پایه بینی افراد و میان دو سوراخ آن تنها برش هایی در داخل بینی افراد زده می شود ، انجام عمل جراحی بینی آن هم به روش بسته تنها در صورتی متناسب ترین نتیجه را برای افراد خواهد داشت که افراد بتوانند بهترین دکتر عمل بینی را پیدا و انتخاب کنند .

عمل جراحی بینی به روش باز 

عمل جراحی بینی به روش باز درست نقطه مقابل عمل جراحی بینی به روش بسته می باشد ، در انجام این عمل جراحی بینی نه تنها در بخش های داخلی که بر روی قسمت های بینی پایه بینی ( یعنی بین دو سوراخ بینی و بغل آن ها ) برش ایجاد می شود . انتخاب عمل جراحی بینی به روش باز و انتخاب بهترین عمل جراحی بینی برای انجام ابن عمل می تواند موجب ایجاد بیشترین ، بهترین و متناسب ترین میزان تغییرات بر روی بینی افراد و در آخر اصلاح حداکثری زیبایی ظاهری صورت شما شود .

عمل جراحی بینی طبیعی 
برخی از افرادی که قصد دارند بینی خود را عمل کنند به دنبال بهترین پزشک جراحی بینی طبیعی کار می باشند جرا که می خواهند بینی خود را به شکلی کاملا نچرال و متناسب با دیگر اعضای صورت خود جراحی کنند ، عمل جراحی بینی طبیعی یکی از انواع جراحی های بینی می باشد که بر اساس شکل بینی افراد بعد از عمل تعریف می شود ، زمانی که شما بینی خود را به شکل طبیعی خود عمل می کنید دیگران به سختی خواهند توانست عمل بودن بینی شما را تشخیص بدهند .
عمل جراحی بینی فانتزی 
عمل جراحی بینی به روش فانتزی و یا عروسکی نقطه مقابل عمل جراحی بینی طبیعی بوده و بینی عمل شده به این مدل دارای ویژگی هایی می باشد که مانند نوک سر بالا ، تیغه قوس دار و اندازه بسیار کوچک می باشد ، در سال های اخیر تنها خانم ها بینی خود را به شکل فانتزی عمل می کردند اما الان آقایان نیز به این مدل عمل جراحی بینی کشیده شده اند و خواهان داشتن بینی با خصوصیات های گفته شده می باشند .
عروسکی شدن بیش از اندازه بینی ها می تواند تاثیر بسیار بدی را بر روی عملکرد ظاهر بینی ها داشته باشد ،در نتیجه بهترین پزشک جراحی بینی اهمیت بالایی در گرفتن بهترین نتیجه عمل جراحی بینی فانتزی دارد .
انواع عمل جراحی بینی

ویژگی بهترین دکتر عمل بینی

به طور کلی استان تهران پایتخت کشور ما محل فعالیت بهترین متخصص های عمل جراحی بینی می باشد و به همین دلیل اگر فردی قصد انجام عمل جراحی بینی زیبایی را دارد باید برای پیدا کردن بهترین پزشک جراحی بینی در تهران تلاش کند ، ما برای راحت نمودن دسترسی افراد به اطلاعات مورد نیاز خود در زمینه انتخاب چنین جراحی در ادامه شما را با ویژگی های بهترین جراح بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

دانش و مهارت پزشک جراح 

داشتن دانش بسیار بالا و مهارت کافی مهم ترین ویژگی های بهترین پزشک جراح بینی می باشد ، اما در حقیقت تنها پزشک جراحی می تواند لایق عنوان بهترین پزشک جراحی بینی را داشته باشد که علاوه بر داشتن این دو ویژگی حس زیبایی و قدرتمندی را به فرد بیمار بدهد و افراد مراجعه کننده خود را به گونه عمل کند که تناسب کافی میان اجزای صورت آن ها به هم نریزد .

در مرحله اول داشتن تناسب میان بخش ها مختلف ببنی فرد مد نظر پزشک جراحی بینی می باشد ، در این میان برای ایجاد یک ظاهر کاملا زیبایی برای بینی افراد به نکاتی مانند تقارن میان دو سمت بینی ، تیغه ، قوس ، طول و عرض و وضعیت نوک بینی توجه لازم را داشته باشید ، سپس بعد از بر طرف نمودن ساختن مشکلات مربوط به بینی برای به وجود آوردن تناسب هر چه بیشتر بین اعضای صورت و بینی تصمیم گیری خواهد شد .

تجربه بالا در زمینه عمل جراحی بینی 

بهترین پزشک جراحی بینی فردی است که علاوه بر دانش بسیار بالا و مهارت تجربه بالایی را هم در زمینه انجام عمل جراحی زیبایی بینی داشته باشد و می تواند تجربه های قبلی خود برای برای انجام عمل جراحی هر چه بهتر بینی شما کمک بگیرد ، به طور کلی یکی از راه های سنجش میزان تجربه یک پزشک جراحی بینی مشاهده نمونه کار های او می باشد ، هر چه تعداد نمونه کار های پزشک جراحی بینی بیشتر باشد یعنی پزشک تجربه بالاتری را در این رشته دارد .

اهمیت انجام جلسات مشاوره 

برخی از پزشکان جراحی بینی این تصور را دارند چون خودشان از همه جوانت عمل جراحی بینی آگاهی لازم را دارند دیگری نیازی به افزایش آگاهی از جانب بیمار نمی باشد و به همین علت از کنار برگزاری جلسات مشاوره قبل از عمل جراحی بینی به سادگی گذر می کنند ، به طور کلی ما جلسات مشاوره را مهم ترین قسمت پروسه قبل از عمل جراحی بینی می دانیم و برای برگزاری آن تمامی تلاش و دقت خود را به کار می گیریم تا بتوانیم به بهترین شکل ممکن شما را با مزایا و خطرات عمل جراحی بینی آشنا کنیم .

اطلاعاتی که در جلسات مشاوره قبل از عمل جراحی بینی رد و بدل می شوند تنها از طرف پزشک جراحی بینی نمی باشد و شما نیز باید در مورد سابقه سلامتی و پزشکی خود صحبت کنید و مدارک لازم را ارائه کنید ، همچنین پزشک جراحی بینی در صورت نیاز ممکن است انجام آزمایش هایی مانند آزمایش خون و سی تی اسکن برای شما تجویز می شود ، همچنین بینی شما در این جلسات معاینه و نوع آن به طور کاملا دقیق معلوم می شود .

اقدامات قبل از جراحی بینی

قبل از عمل جراحی بینی باید چه کار هایی را کنیم ؟ این سوالی است که تقریبا همه افرادی که قصد انجام عمل جراحی بینی را دارند می پرسند ، برای پاسخ به این سوال بهترین مرجع خود پزشک جراح می باشد که در ادامه شما را با آن ها آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید :

 • یک روز قبل از انجام عمل جراحی بینی حتما دوش بگیرید.
 • انتظارات خود را به طور کامل با پزشک جراح بینی خود مطرح کنید .
 • سابقه بیماری ها و مصرف دارو های خود را به پزشک جراح خود حتما ارائه کنید .
 • هزینه کم عمل جراحی بینی را به مهارت بهترین جراح بینی به هیچ وجه ترجیح ندهید.
 • مصرف دارو هایی که ممکن است بر روی روند عمل بینی یا بهبودی تاثیر بگذارند را قطع کنید.
 • استعمال دخانیات (سیگار و قلیان) و نوشیدن مشروبات الکلی را از دو هفته قبل از عمل متوقف کنید.

اقدامات قبل از جراحی بینی

باید ها و نباید های عمل بینی 

بسیاری از افرادی عمل جراحی بینی را انجام داده اند بعد از عمل جراحی به حال خود رها می شوند و به هیچ وجه توصیه های مراقبتی به این افراد داده نمی شود ، در صورتی که در انتخاب بهترین دکتر عمل بینی خود درست عمل کرده باشید به هیچ وجه به این مشکل بر نمی خورید چرا که دقت در همه اقدامات درست و نا درست بعد از عمل جراحی بینی به شما توضیح خواهد داده شد ،

باید های عمل بینی

 • مراقبت از گچ بینی
 • مصرف به موقع داروها
 • صبوری برای دیدن نتیجه نهایی
 • مراقبت از بینی عمل شده در برابر ضربه
 • مراجعه به مطب جراح برای معاینه بعد از عمل

نباید های عمل بینی 

 • استعمال دخانیات
 • عدم رعایت توصیه های پزشک
 • مصرف داروهای رقیق کننده خون
 • سرفه و عطسه کردن با قدرت زیاد
 • خوردن غذاها و خوراکی های سفت

نحوه پیدا کردن بهترین دکتر عمل بینی

در صورتی که شما جزو افرادی هستید که در استان تهران زندگی می کنید و قصد انجام عمل جراحی بینی را دارید باید این نکته را بدانید که راه سختی رو به روی شما وجود دارد چرا که شهر بزرگ تهران به عنوان پر جمعیت ترین شهر ایران می باشد و دارای بیشترین تعداد پزشکان جراحی فعال را برای خود دارد . بسیاری از افراد مانند سال های گذشته برای پیدا کردن جراح بینی قابل اعتماد خود شروع به مطب گردی می کنند اما مشکل اصلی این موضوع می باشد که ترافیک ، آلودگی هوا و از همه مهم تر کرونا می تواند بر روی سلامت جسم افراد و روان آن ها تاثیر بدی را بگذارد .

در ادامه قصد داریم شما را با بهترین راه های یافتن یک پزشک جراحی بینی خوب آشنا کنیم با ما همراه باشید :

جست و جود در گوگل

یکی از بهترین و مهم ترین راه ها برای شناخت بهتر بهترین پزشک جراحی بینی سر زدن به وب سایت های پزشکان جراح مختلف و خواندن مطالب و دیدن نمونه کار های آن ها می باشد ، در صورتی که شما یک جراح را از قبل برای خود در نظر دارید و آن پزشک هیچ وب سایتی را ندارد شناخت آن پزشک کمی کار سخت تری خواهد بود ، مشاهده وب سایت یک پزشک جراحی بینی می تواند شما را به نتایج بسیار جالبی برساند اما باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که تبلیغات های الکی را نخورید و این موضوع را حتما به یاد داشته باشید که در مسیر انتخاب بهترین پزشک جراحی بینی بیشتر از هر چیزی به نظر به نظر خود توجه کنید .

مشورت با دوستان خود 

زمانی که فردی در میان اقوام خود و یا دوستان خود بینی خود را عمل کرده اند چه از نتیجه عمل خود راضی باشد و چه راضی نباشد آشنایان او این سوال را دارند که بگویند نزد کدام جراح بینی خود را جراحی کرده است ، در واقع شما باید نسبت به این موارد بسیار هوشیار باشید ، اگر نام یک پزشکی را به عنوان یک پزشک جراحی بینی خوب برای چند بار از افراد مختلف شنیده اید بدانید که می توانید با خیال بسیار راحت به او اعتماد کنید .

استفاده از سامانه های مشاوره آنلاین 

برای آسان شدن بیشتر زندگی در دنیای امروزی چند سالی می باشد که سامانه های مشاوره آنلاین شروع به کار کرده اند و کمک حال افرادی شده اند که به هر دلیلی اصلا نمی توانند در مطب پزشکان حضور پیدا کرده است و خدمات آفلاین را دریافت کنند .

نحوه پیدا کردن بهترین دکتر عمل بینی

عوارض عمل جراحی بینی

لازم است که این نکته را بدانید که عمل جراحی بینی عوارض خفیفی را برای افراد به همراه دارد که این عوارض کاملا طبیعی و موقت می باشد که در این قسمت از مقاله شما را با عوارض عمل جراحی بینی آشنا خواهیم کرد با ما همراه باشید .

تورم بعد از عمل بینی

به وجود آمدن تورم بعد از عمل جراحی بینی یک امر کاملا طبیعی برای افراد مورد جراحی می باشد ، این تورم ناشی از دستکاری بافت های بینی در زمان عمل جراحی بینی می باشد ، معمولا تورم در عمل بینی گوشتی بیشتر از تورم در عمل جراحی بینی استخوانی می باشد هر چقدر هم دستکاری جراح در زمان عمل بینی بیشتر باشد تورم بعد از عمل جراحی هم بیشتر می شود .  اما اصلا نگران نباشید این تورم به وجود آمده بعد از عمل جراحی بینی کاملا موقت می باشد و به مرور زمان به بهبود بافت و ترمیم آن از بین می رود .

خونریزی بعد از عمل بینی

در برخی از مواقع ممکن است به دلیل دست کاری های به وجود آمده در بافت بینی افراد خونابه بسیار کمی بعد از انجام عمل جراحی از بینی افراد خارج شوند ، اما این نکته را باید بدانید که اگر خونریزی بعد از عمل جراحی بینی از حد معمول خود بیشتر باشد باید هر چه سریع تر به پزشک جراحی بینی خود مراجعه کنید تا اقدامات لازم را برای قطع شدن خونریزی انجام دهند .

کلام آخر 

از این که ما را تا آخر مقاله بهترین دکتر عمل بینی همراهی کردید از شما سپاس گزاریم همچنین اگر نظر و یا پیشنهادی در این زمینه دارید ممنون می شویم که با ما نیز در میان بگذارید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)