بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران

یکی از برجسته ترین و پر اهمیت ترین ویژگی های صورت، بینی است که تاثیر بسیاری در زیبایی صورت دارد. اگر شما دارای بینی گوشتی هستید، می توانید با انجام جراحی پلاستیک، بینی تان را به طور کامل تغییر دهید. هنگامی که افراد تصمیم به انجام جراحی بینی می گیرند، یکی از دغدغه هایشان هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران است. در ادامه قصد داریم شما را یا عواملی که بر روی هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران تاثیر دارد، آشنا کنیم.

جراحی زیبایی بینی گوشتی چیست؟

مواردی مانند: غضروف  جانی تحتانی هیپرتروفیک ضعیف به وجود می آید که شکل گنبد گرد دارد. همچنین پوشش بافت آن بسیار نرم است و استحکام غضروف بسیار ضعیف است. جراحی پلاستیک یکی از ظریف ترین و دقیق ترین جراحی های زیبایی است کخ این امکان را پزشک می دهد تا نوک بینی بدون اصلاح ساختار زیرین بینی اصلاح شود. با انجام این جراحی، نازک کردن پوستی بینی ضخیم، کاملا قابل اجرا است. برای اینکه از نتیجه ی عمل راضی باشید، باید قبل از عمل با یک پزشک متخصص مشورت کنید.

جراحی زیبایی بینی گوشتی چیست؟

مزایای جراحی بینی گوشتی 

انجام جراحی بینی مزایای بسیاری دارد، مهم ترین مزایای جراحی بینی گوشتی، تقویت ظاهر و رفع مشکلات تنفسی است. تقویت ظاهر باعث بالا رفتن اعتماد به نفس می شود. همچنین بر سلامتی تاثیر می گذارد و باعث بهبود مشکلات تنفسی و کاهش مشکلات سینوسی و خروپف می شود. اگر دارای انحراف بینی و نا متقارنی هستید، با این روش می توانید آن را به طور کامل بر طرف کنید. گفته های پزشک متخصص بسیار مهم است و باید بسیار به آن توجه کنید. تصمیم به انجام این عمل نباید از روی گفته های دیگران باشد. اگر بینی تان مشکل خیلی خاصی ندارد و راضی به انجام این عمل نیستید. بهتر است که آن را انجام ندهید و به کسی اجازه ندهید که شما را مجبور به انجام کاری کند.

زمان بهبودی بعد از عمل چقدر است؟

زمان بهبودی بعد از عمل حدود یک تا دو هفته است. برای پیشگیری از هرگونه عوارض بهتر است ده روز هیچ کاری انجام ندهید. در این دوره اطراف چشم و بینی به شدت متورم و کبود می شود. در این ده روز باید تا جایی که ممکن است استراحت کنید و سرتان را پایین نیندازید. بخیه ها گچ بینی بعد از یک هفته برداشته می شود. بهتر است که چند ماه اول بعد از عمل، بینی خود را چسب بزنید. این تورم تا سه ماه بعد از عمل کاهش می یابد. نتیجه اصلی عمل بعد از یکسال مشخص می شود.

پنج تا هفت روز بعد از عمل می توانید رانندگی کنید. سه یا چهار هفته بعد از عمل می توانید فعالیت های غیر تماسی مانند: دویدن و شنا و پیاده رویی انجام دهید. برای انجام فعالیت های سنگین تر مانند: بسکتبال و فوتبال و تنیس و اسکی، باید حداقل شش هفته از عمل بینی تان گذشته باشد.

ویژگی های بینی گوشتی

بینی گوشتی، برخلاف بینی های استخوانی، از بافت منعطف تری برخوردار است. زیرا که بینی گوشتی از استخوان کمتری تشکیل شده است. بینی گوشتی پوستی ضخیم دارد و در اصطلاح می گویند بینی ساختاری کوفته ای دارد. در واقع اگر دقت کرده باشید بینی های استخوانی اسکلتی سخت تر دارد و نیز قوزی بر روی آنها قرار داد. اما بینی گوشتی این گونه نیست.

جراحی بینی گوشتی چگونه صورت می گیرد؟ 

یکی از موضوعاتی که بسیاری از پزشکان بر این اتفاق نظر دارند این است که بینی گوشتی جراحی سخت تری نسبت به بینی استخوانی دارد. زیرا پوست ضخیم تا حد زیادی حساسیت و دقت کار را افزایش می دهد. در روش جراحی بینی گوشتی روش های مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد. پزشکان در روش جراحی بسته از سوراخ های بینی به مناطقی دست پیدا می کنند و مشکلات بینی را برطرف می کنند اما در روش جراحی باز بینی باید کاملا برش بخورد تا پزشک بتواند توده های اضافی در زیر بافت بینی بردارند و بخیه بزنند.

بیشتر کسانی که دارای بینی گوشتی بوده اند، از انجام عمل، رضایت کامل را داشته اند. یکی از نکاتی که قبل از انجام عمل باید بدانید این است که بینی گوشتی نسبت به بینی های استخوانی مدت زمان طولانی تری را به عنوان روند بهبودی لازم دارد. زیرا کم شدن تورم و التهاب بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی زمان بیشتری لازم دارد. برای گرفتن نتیجه ی مطلوب باید صبر داشته باشید.

ویژگی های بینی گوشتی

هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران

یکی از مکرر ترین سوالاتی که بعد از گرفتن تصمیم به انجام عمل به وجود می آید این است که هزینه جراحی بینی گوشتی چقدر است؟ باید ذکر کرد که این هزینه نسبت به شرایط متغیر است. به همین دلیل هزینه دقیقی برای انجام این جراحی وجود ندارد. یکی از دلایل دیگری که بر روی متغیر بودن هزینه این جراحی تاثیر می گذارد این است که تحت پوشش بیمه قرار نگرفته است و جز جراحی های غیر ضروری است. این عوامل شامل: .

 • کلینیک های جراحی زیبایی و درمانی: بعضی از کلینیک ها کاملا خصوصی هستند و اعتبار بسیار بالایی دارند. باید به این نکته توجه داشته باشید که میزان اعتبار کلینیک منتخبی و میزان موفقیت ها و تجربه و تخصص پزشک هم بر هزینه جراحی بینی گوشتی تاثیر دارد. انتخاب یک مکان مناسب می تواند در گرفتن نتیجه مطلوب بعد از عمل مفید باشد. این مراکز در طول سال های زیاد توانسته اند تجربه و مهارت زیادی را کسب کنند و همین باعث می شود تا با خیال راحت و بدون نگرانی اقدام به انجام این جراحی کنند. به همین علت هزینه ای که دریافت می کنند، بیشتر است.
 • میزان تخصص پزشک معالج: هر مقدار که تخصص پزشک بیشتر باشد، قطعا شرایط بهتری را برای بیمار فراهم می کند. پزشکی که دارای فوق تخصص در انجام این جراحی است، اصولا نتیجه ای موفق را برای بیمار فراهم می آورد. به همین علت هزینه ای که دریافت می کند باید درخور این انجام این عمل باشد.
 • میزان مشکلات بینی و نقایص آن: اگر روند جراحی پیچیده باشد که پزشک مجبور شود برای آن برنامه ای بریزد و حساسیت زیادی به خرج دهد و مشکلات زیادی را برطرف کند، هزینه ای مطابق با آن دریافت می کند. این نکات در جلسه مشاوره مشخص می شود.
 • مشاوره قبل از عمل: یکی از مراحل این جراحی، مشاوره و معاینه قبل از است که باید حتما انجام شود. در جلسه ی مشاوره می توانید درباره تجربه و سابقه ی پزشک تحقیق کنید. در این جلسه ابتدا پزشک نظر او را در مورد توقعات او بعد از جراحی می پرسد. سپس با در نظر گرفتن تمامی موارد، تصمیم می گیرد که فرد می تواند این عمل را انجام دهد یا خیر؟ گاهی اوقات بعضی از پزشکان برای جلسه ی مشاوره هم پول دریافت می کنند. 
 • آزمایشات قبل از عمل: یکی از هزینه های جراحی بینی، هزینه انجام آزمایش است که باید به آزمایشگاه پرداخت کنید. این آزمایش ها شامل: آزمایش تیروئید، آزمایش خون و … افراد به آزمایشگاه فرستاده می شوند تا از سلامت جسم آن ها مطمئن شوند.
 • هزینه جلسات معاینه بعد از جراحی: یکی دیگر از عواملی که بر هزینه ی جراحی بینی تاثیر می گذارد این است که در ماه های اول باید هر هفته به کلینیک مراجعه کنید. به ازای هر دفعه که ویزیت می شوید باید هزینه ای پرداخت کنید. بعد از ماه اول باید هر سه ماه یک بار به پزشک مراجعه کنید. و در سال دوم هر شش ماه باید مراجعه کنید.
 • عکس برداری قبل و بعد از عمل: برای ثبت حالت بینی پیش از عمل و مقایسه ی تغییرات اعمال شده، پیش از عمل در آتلیه یا در مطب جراح، از بینی در حالت سه رخ عکس گرفته می‌شود. برخی از جراحان برای عکس برداری پیش از عمل هزینه منظور می‌کنند ولی در مرکز دکتر تهران بیوتی این مورد شامل هزینه نمی شود. عکس برداری بعد از عمل معمولا تا یک سال پس از عمل انجام می‌شود تا تورم بینی به طور کامل از بین برود و تغییرات ایجاد شده قابل مشاهده باشد. علاوه بر عکس برداری برای مقایسه ی تغییرات، در صورت وجود شکستگی، انحراف بینی، سابقه ضربه، جراحی قبلی و پولیپ از فرد زیباجو عکس سی تی اسکن گرفته می‌شود.
 • هزینه عکس آتلیه: اینکه فقط عکس سی تی اسکن بینی خود را به پزشک تحویل بدهید کافی نیست. عکس آتلیه وضوح زیادی دارد و پزشک با استفاده از آن می تواند عیب و نقص ها و مشکلات بینی را به شما اطلاع دهد. اگر نگران نتیجه بعد از عمل زیبایی بینی خود هستید می توانید از روش عمل مجازی بینی استفاده کنید. در این تکنیک، عکس های سه بعدی از زوایای مختلف بینی شما گرفته می شود و شما نتیجه بعد از عمل خود را می توانید به راحتی مشاهده کنید و نظر موافق یا مخالف خود را درباره فرم و شکل بینی به پزشک خود ابراز کنید.
 • هزینه پزشک جراح: دستمزد شخص جراح بخش بیشتر هزینه عمل بینی را تشکیل می‌دهد. همانطور که گفته شد مبلغ دریافتی جراح بستگی به میزان تخصص و تجربه ی او و حسن سابقه ی او دارد. هر قدر جراح سابقه ی درخشان تری در عمل های پیشین خود داشته باشد، هزینه ی بیشتری نیز دریافت می‌کند.
 • هزینه متخصص بیهوشی: بیهوشی به تنهایی فرآیندی تخصصی است که توسط متخصص مربوطه انجام می‌شود. در صورتی که روش بیهوشی عمومی برای عمل بینی انتخاب شود، متخصص بیهوشی وارد عمل می‌شود و هزینه های لازم دریافت می‌شود. در بیشتر موارد نیاز به بیهوشی عمومی است اما ممکن است در برخی عمل های جزئی بیهوشی موضعی کافی باشد. لوازم بیهوشی و متخصصان آن نیز جزو مواردی است که هزینه عمل بینی را تشکیل می‌دهد.
 • هزینه بیمارستان و اتاق عمل: بخش دیگری از هزینه جراحی بینی، هزینه لوازم مصرفی اتاق عمل، تجهیزات اتاق و هزینه دریافتی بیمارستان است. البته عمل هایی که در مطب شخصی پزشک انجام می‌شود هزینه بیمارستان را شمال نمی شوند.

هزینه جراحی بینی گوشتی در تهران

آیا هزینه های جراحی بینی را شرکت های بیمه تقبل می کنند؟ 

هزینه جراحی بینی، همانطور که از اسمش هم پیداست، به دلیل اینکه صرفا برای زیبایی افراد به کار می‌رود، توسط بیمه ای در ایران پرداخت نمی شود. برخی از شرکت های بیمه ای مقداری از هزینه جراحی بینی را در صورت وجود شکستگی، خونریزی یا تورم اطراف بینی متقبل می‌شوند که تعدادشان از انگشتان دست فراتر نمی رود. برای این منظور بهتر است ابتدا با پزشک جراح خود مشاوره و تعیین قیمت کنید و سپس به شرکت بیمه گذار خود جهت اطلاع از پرداخت هزینه آن مراجعه نمایید.

بیمه در چه شرایطی هزینه عمل بینی را قبول می کند؟

وقتی عمل بینی از حالت زیبایی و اختیاری بودن بیرون بیاید و برای درمان مشکلات تنفسی انجام بشود، بیمه بخشی از این هزینه را متقبل می شود. به مواردی که در ادامه اشاره می کنیم توجه کنید.

 • شکسته بودن استخوان بینی: وقتی دیوار جداکننده منافذ بینی شکسته شده باشد به یک طرف کج می شود و همین عامل باعث اختلال در تنفس فرد می شود. بخشی از هزینه جراحی بینی های شکسته توسط بیمه پرداخت می شود
 • باریک شدن دهلیز بینی: زمانی که دیواره های کناری بینی به سمت داخل حرکت کنند فضای تنفس بیمار بسیار تنگ می شود. تکنیکی که پزشک به کار می برد این است که دیواره های جانبی بینی را سر جای خودشان برمی گرداند و آنها را در جای خودشان ثابت و فیکس می کند.
 • مخروط داخل بینی بزرگ باشد: یکی دیگر از موارد هزینه جراحی بینی که توسط بیمه پرداخت می شود مخروط های بینی است. مخروط های بینی ممکن است در یکی از سوراخ های بینی باشند یا اینکه ممکن است در هر دو سوراخ بینی وجود داشته باشد. وظیفه اصلی این مخروط ها این است که هوا را تصفیه کنند و هوای تمیز را وارد بینی کنند. وقتی این مخروط ها بیش از حد طبیعی بزرگ باشند مانع ورود هوا به بینی شده و باعث بروز مشکل می شوند. پزشک متخصص در این شرایط این مخروط ها را تا اندازه طبیعی خود کوچک می کنند.

هزینه عمل بینی  در تهران

قسط بندی کردن هزینه جراحی بینی به علت بالا بودن هزینه این عمل در سال 99، توسط افراد زیادی خواسته می‌شود. به همین دلیل تیم تخصصی دکتر تهران بیوتی با اعلام حداقل هزینه برای انجام جراحی های با کیفیت بینی، سعی در ایجاد رضایت حداکثری شما عزیزان دارد. برای این عمل نیز توصیه می‌شود فرد به تمکن مالی مورد نظر برسد، سپس برای این عمل اقدام کند.

هزینه عمل بینی اقساطی در تهران

چه سنی مناسب انجام جراحی بینی است؟

بهترین سن برای انجام جراحی زیبایی بینی گوشتی و استخوانی، بعد از هجده سالگی است که رشد بینی متوقف شده باشد. اگر دارای مشکلات تنفسی باشید، می توانید در چهارده سالگی با اجازه پدر و مادر، بینی تان را جراحی کنید. اما اگر می خواهید نتیجه ای که می گیرد کاملا رضایت بخش باشد، بهتر است تا هجده سالگی صبر کنید و بعد از آن این جراحی را انجام دهید.

جراحی بینی گوشتی با لیزر چگونه صورت می گیرد؟

بیشتر مواقع ممکن است راجب انجام عمل زیبایی بینی بدون در و جراحی شنیده باشید. علم پزشکی با لیزر کاربرد بسیاری در زمینه تغییرات پوستی دارد. یکی دیگر از کاربرد های لیزر این است که زخم های ناشی از برش های جراحی را از بین می برد اما نمی توان جراحی بینی را با استفاده از لیزر انجام داد.

در مجله جراحان برتر می توانید برترین جراحان بینی را پیدا کنید . ما در ادامه لیستی کامل از بهترین جراحان زیبایی بینی را برای شما عزیزان معرفی نموده  ایم :

معرفی بهترین جراح بینی گوشتی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی استخوانی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی ترمیمی در تهران

معرفی بهترین جراح بینی در تهران

برای مشاوره انتخاب بهترین جراح بینی همین الان با ما تماس بگیرید!

عوارض جراحی بینی گوشتی

کوچک و سر بالا شدن بینی تنها هدف انجام جراحی بینی نمی باشد. این جراحی دلیل های دیگری هم دارد، مانند: بر قراری تناسب بینی با صورت و رفع مشکلات تنفسی. اگر این جراحی توسط یک پزشک ماهر و متخصص انجام نشود، باعث بروز عوارضی می شود. عوارض جراحی بینی شامل:

 • کم شدن حس بویایی
 • بروز درد ها بسیار شدید
 • خونریزی
 • به وجود آمدن مشکلات تنفسی
 • سوراخ شدن حفره های بینی
 • عفونت
 • بی حس شدن پوست
 • نامتقارن شدن بینی
 • تغییر رنگ پوست بینی

گاهی اوقات ممکن است فرد بعد از انجام جراحی نیاز به جراحی ترمیمی داشته باشد. به همین توصیه می شود که در انتخاب پزشک به شدت دقت کنید. درباره سابقه ی پزشک بسیار تحقیق کنید تا بعد از عمل به مشکل بر نخورید. باید ذکر کنیم که علاوه بر اهمیت انتخاب جراح، رعایت نکات و توصیه های پزشک از عواملی است که برای جلوگیری از عوارض جراحی بینی تاثیر بسیاری دارد.

عوارض جراحی بینی گوشتی

آیا بینی گوشتی بعد از جراحی باز می گردد؟ 

در گذشته به دلیل ضعیف بودن غضروف های بینی و جاذبه زمین و پوست، نوک بینی به پایین متمایل می شد و شاهد بازگشت بینی های گوشتی بودیم. اما امروزه با استفاده از روش های جدید و استاندارد در جراحی زیبایی بینی، از جمله تقویت غضروف های ضعیف، بینی های گوشتی دیگر بازگشت نخواهد داشت. در نتیجه می توانید با خیال راحت این عمل را انجام دهید.

کلام آخر

با سپاس از شما همراهان گرامی که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید. امیدواریم که مطالب ذکر شده برایتان مفید بوده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)