بینی گوشتی

عمل زیبایی بینی گوشتی

ما در این مقاله سعی داریم شما را با عمل زیبایی بینی گوشتی آشنا کنیم. انسان ها زیبا هستند و به دنبال زیبای می گردند. امروزه جراحی بینی باعث زیبا تر شدن و اعتماد به نفس افراد می شود و در بین مردم رواج پیدا کرده است. باید در انتخاب پزشک بینی بسیار دقت کرد زیرا بینی یک عضو مهم در صورت است و در مرکز صورت قرار دارد. برای آشنا شدن با جراحی بینی و عمل زیبایی بینی گوشتی با ما همراه باشید.

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی چیست ؟

جراحی زیبایی بینی در علم پزشکی رینوپلاستی یا راینوپلاستی گفته می شود. پزشک می تواند تغییراتی روی ساختار بینی شما انجام دهد و باعث برطرف شدن مشکلات تنفسی می شود و فرم بینی را اصلاح می کند. مشکلاتی مثل قوز بینی، گوشتی بودن، افتادگی، قوز بینی را با جراحی بینی می توان از بین برد. جراحی بینی یک از پرطرفدار ترین روش ها در کشور است. افراد زیادی از شهرهای دیگر به تهران می آیند تا جراحی بینی انجام دهند. امروزه بیشتر نوجوانان از این جراحی بیشتر استفاده می کنند. زیرا علاقه زیادی به زیبا تر شدن دارند.

رینوپلاستی یا جراحی زیبایی بینی چیست ؟

دلیل انجام جراحی بینی : 

بینی در جذابیت و زیبایی افراد جذابیت زیادی دارد و یکی از اعضای اصلی در صورت است. این زیبایی از از نظر همه افراد فرق می کند. بینی های گوشتی و بزرگ، بین های انحراف دار یکی از ایراداتی است که بسیار وجود دارد. بهترینت راه برای برطرف کردن این مشکلات جراحی بینی است. جراحی بینی با رینوپلاستی برای زیباتر دن ظاهر افراد فرم دهی به بینی است و به همین دلیل بسیاری از افراد برای زیبا تر شدن این کار را انجام می دهند. جراحی بینی می تواند مشکلاتی مانند پولیپ، انحراف، شکستگی، سپتوم و کج بودن بینی را برطرف کند.

تاریخچه جراحی بینی :

بینی در مرکز صورت افراد قرار دارد به همین دلیل باید با همه اجزای صورت هماهنگی داشته باشد و همین هماهنگی در زیبایی تاثیر زیادی دارد. اما جراحی بینی از همان اول پیشرفته نبوده است. تاریخچه جراحی بینی به هزار سال قبل بر می گردد. اولین کشوری که جراحی بینی انجام داد کشور هند قدیم بود که در آن زمان مجازات افرادی که دزدی می کردند این بود که نوک بینی یا کل بینی آن ها را قطع می کردند به همین دلیل فردی به اسم سوشروتا بینی این افراد را به کمک پوست پیشانی ترمیم می کرد. بعضی از اتفاقت مثل گاز گرفتن بینی توسط سگ یا اتفاقاتی مثل جنگ موجب می شد افراد بینی خود را از دست بدهند که این پزشک هندی بینی آن ها را جراحی می کرد. در قرن 16 میلادی جراح ایتالیایی برای افرادی که در جنگ بینی خود را از دست داده بودند پوست بازویشان را به بینی آن ها پیوند می زد تا خون از راه پوست به بینی جریان یابد. این روش بسیار چندش و آزار دهنده است اما تحول بزرگی در علم پزشکی به وجود آورد. این جراح ایتالیایی را پدر جراحی بینی می دانند.

جراحی بینی در زیبایی چه تاثیری دارد ؟

جراحی بینی برای زیبایی و از بین بردن مشکلات بینی مناسب است و می تواند تاثیر زیادی در چهره افراد بگذارد. در ادامه با تاثیر بینی در زیبایی آشنا می شوید :

 • جراحی بینی می تواند باعث برطرف شدن انحراف و پولیپ بینی می شود.
 • با عمل زیبایی بینی گوشتی می توانید قوز بینی خود را از بین ببرید.
 • عمل بینی می تواند باعث تغییر سایز بینی شود.
 • جراحی بینی موجب تغییر ظاهر بینی های گوشتی و استخوانی شود.
 • عمل بینی موجب تغییر در سایز سوراخ های بینی شود.

مدل های جراحی بینی

جراحی بینی به 3 روش جراحی بینی طبیعی ، جراحی بینی فانتزی، جراحی بینی نیمه فانتزی تقسیم می شود.

جراحی بینی طبیعی : 

از این روش برای از بین بردن عیب های ظاهری بینی انجام می شود. بیشتر آقایان خواستار جراحی این بینی هستند. این روش باعث حفظ کردن عملکرد تنفس و ظاهر بینی می شود.

جراحی بینی فانتزی یا عروسکی : 

جراحی بینی برای کوچک تر شدن سایز بینی انجام می شود که به این روش جراحی بینی به صورت فانتزی یا عروسکی می گویند. در این روش جراحی پزشک باید مهارت زیادی داشته باشد زیرا این روش باید با دقت بالایی انجام شود تا مشکلات تنفسی به وجود نیاید. این روش باعث تغییر سایز بینی و بالا رفتن نوک بینی می شود و موجب می شود بین لب و بینی فاصله ایجاد شود که به گفته خودمان بینی حالت خوکی می گیرد.

جراحی بینی نیمه فانتزی :

این روش ویژگی و خصوصیت های هر دور وش بالا را دارا است. در این روش بینی حالت طبیعی دارد و یک قوس کمی روی بینی قرار می گیرد که بیشتر خانم ها خواستار جراحی این بینی هستند.

بعد از جراحی بینی چه نوع بینی انتظار دارید ؟

قبل از اینکه بینی خود را جراحی کنید سعی کنید با یک دکتر با تجربه مشورت کنید. سابقه بیماری و یا داروی خاصی که مصرف می کنید و انتظارات خود را به پزشک بگویید. پزشک می تواند با بررسی بینی شما روشی که برای بینی شما مناسب است و هماهنگ با اجزای صورت شما است را برای شما انتخاب کند. شما می توانید با نظر پزشک بینی خود را مدل طبیعی جراحی کنید. در جراحی بینی طبیعی ایرادات ظاهری برطرف می شود برای مثال قوز بینی برداشته می شود و در تنفس شما هیچ مشکلی به وجود نمی آید. اگر بخواهید ایرادات بینی شما از بین برود و ظاهر بینی کمی قوس داشته باشد و فاصله لب و بینی شما زیاد باشد باید جراحی بینی نیمه فانتزی یا عروسکی را انتخاب کنید. در جراحی بینی طبیعی باید زاویه لب و بینی شما 90 درجه باشد که این زاویه در جراحی بینی نیمه فانتزی 105 درجه بیشتر است.

اگر پزشک به شما تضمین دهد که در جراحی بینی نیمه فانتزی مشکلی برای شما پیش نمی آید شما می توانید نوک بینی شما می تواند سربالا تر شود و قوس بیشتری داشته باشد باید نوک بینی را کوتاه تر کند. در بعضی از افراد این کوچک کردن بینی زیبا نیست و با صورت آن ها هماهنگ نیست. اگر زاویه بین بینی شما با لب شما زیاد باشد بینی شما خوکی می شود. این نوع بینی باعث مشکلات زیادی در بینی شما می شود و باعث می شود پره های بینی آسیب ببیند. انتخاب پزشک در جراحی بینی بسیار اهمیت دارد زیرا بینی در مرکز صورت قرار دارد و باعث زیبایی صورت می شود. بیشتر افراد که می خواهند جراحی بینی انجام دهند می خواهند بینی آن ها کوچک، سربالا و قوس دار شود اما این نوع بینی ها در صورت همه افراد زیبا نمی شود و باعث مشکلاتی می شود به همین دلیل شما نباید از پزشک انتظار این را داشته باشید که هر طور که شما می خواهید بینی شما را جراحی کند زیرا باعث به وجود آمدن آسیب و مشکلاتی در بینی و صورت شما می شود.

مدل های جراحی بینی 

جراحی بینی گوشتی چیست ؟

به بینی هایی که پوست ضخیم و غدد چربی زیادی دارند بینی های گوشتی می گویند که این نوع بینی ها غضروف ضعیف و مقاومتی ندارند و نوک بینی افتاده و پره های با ضخامت بالا و منافذ باز پوستی هستند. برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی گوشتی خود بگیرید باید به بهترین پزشک مراجعه کنید که با تقویت بافت و ساختار بینی ضعیف نتیجه جراحی شما بهتر شود.

جراحی بینی روی بینی های استخوانی و گوشتی : 

برای اینکه متوجه شوید بینی شما استخوانی است یا گوشتی باید به پزشک مراجعه کنید تا پزشک با بررسی دقیق متوجه شود. بینی هایی که غضروف محکم تری دارند لایه های چربی در پوست بینی کم است و پره های نازک و کوچکی دارند که به این بینی ها بینی های استخوانی می گویند.  بینی هایی که غضروف نرم و ضعیف دارند و نوک بینی آن ها پهن و افتاده است و غدد چربی زیادی روی بینی آن ها وجود دارد بینی های گوشتی است. جراحی بینی استخوانی آسانتر از جراحی بینی گوشتی است و نتیجه بهتری دارد. زیرا غضروف محکم تر بهتر تراش می خورد و حالت می گرد اما این کار در بین های گوشتی سخت تر است. جراحی بینی در بین های استخوانی برای برطرف شدن بینی، از بین بردن پولیپ و کوچک کردن سایز بینی، برداشتن قوز و برآمدگی انجام می شود.

عمل زیبایی بینی گوشتی در بینی های گوشتی سخت تر از بینی های استخوانی است زیرا به دلیل نرم بودن غضروف تراشیدن سخت است. برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی داشته باشید باید استحکام اسکلت بینی را تقویت کنید. لایه چربی در جراحی بینی باعث می شود نتیجه بهتری از جراحی بینی گوشتی بگیرید. بینی های گوشتی غدد چربی بیشتری در زیر آن وجود دارد. برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی بگیرید باید صبور باشید. ورم بینی در بینی های استخوانی کمتر دیده می شود و کبودی بیشتری دارد.

ویژگی های بینی های گوشتی و استخوانی : 

برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی بینی گوشتی بگیرید باید کمی صبور باشید زیرا دوران نقاهت بینی و نتیجه آن زمان زیادی می خواهد. بینی های استخوانی در مقایسه با بینی های گوشتی نتیجه بهتری دارد. بینی هایی که پوست نازک و غضروف محکم تری دارند استخوانی هستند. بینی های استخوانی برای از بین بردن قوز روی بینی و برآمدگی ها آن به سمت جراحی زیبایی بینی می روند.

بینی های گوشتی پوست ضخیمی دارند. غضروف ضعیف و نرم تر و نوک پهن و بزرگی دارد و چربی های زیادی روی این بینی ها وجود دارد. جراحی بینی گوشتی موجب برطرف شدن افتادگی نوک بینی می شود و پهن بودن نوک بینی از بین می رود. جراحی بینی برای بینی های استخوانی بهتر انجام می شود و نتیجه آن بهتر است. بینی های استخوانی غضروف محکمی دارند و تراشیدن و فرم دادن آن ها آسان تر است.

اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی گوشتی

برای اینکه نتیجه بهتری از جراحی خود بگیرید باید مراقبت هایی را انجام دهید. در ادامه با مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی آشنا می شوید :

 • نیم ساعت قبل از ساعت تعیین شده در محل جراحی حضور یابید.
 • از 8 ساعت قبل از جراحی از خوردن و آشامیدن خودداری کنید.
 • شب قبل از عمل زیبایی بینی گوشتی شام سبک مصرف کنید.
 • شب قبل از عمل بینی گوشتی حمام کنید و مراقب باشید که سرما نخورید.
 • صبح روز عمل زیبایی بینی گوشتی می توانید از مایعات شیرین بدون پالپ استفاده کنید.
 • اگر روز جراحی با دو روز اول عادت ماهیانه همراه شدید پزشک خود را در جریان قرار دهید.
 • مصرف دخانیات و قلیان از یک هفته قبل عمل بینی گوشتی و یک هفته بعد از عمل ممنوع است.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون از 1 تا 2 هفته قبل از عمل خودداری کنید.
 • آقایان بهتر است ریش و سبیل خود را قبل از عمل بتراشند.
 • در روز عمل ناشتا باشید چرا اگر معده شما پر باشد امکان دارد محتویات معده در هنگام جراحی برگشت پیدا کند و وارد مجاری تنفسی و حلق شود و در روند جراحی اختلال ایجاد کند و بیمار را در معرض خطراتی قرار دهد.
 • سعی کنید یک همراه با خود داشته باشید.
 • قرص های راکوتان و اکوتان نیز از 2 ماه قبل از عمل باید قطع شود.
 • در روز جراحی بینی گوشتی خانم ها نباید آرایشی داشته باشند زیرا مواد آرایشی روی صورت می تواند باعث به وجود آمدن آلودگی در جراحی شود.
 • بیمارانی که قرص یا داروی خاصی مصرف می کنند باید پزشک خود را مطلع کنند.
 • بیماران سعی کنند که لباس های گشاد و دکمه دار بپوشند تا بعد از عمل با مشکل مواجه نشوند.

اقدامات بعد از عمل زیبایی بینی گوشتی :

 • یکی از مراقبت های بعد از جراحی بینی گوشتی در موقع حمام کردن می باشد. توصیه می شود قبل از انجام عمل جراحی حمام کنید تا به مدت دو روز نیاز به حمام کردن نداشته باشید. زیرا که بعد از جراحی گچ روی بینی شما قرار می گیرد و تا هنگامی که جراح بینی به برداشت گچ اقدام نکرده است گچ بینی نباید خیس شود معمولا 3 تا 7 روز بعد از جراحی بینی گوشتی زمان برداشتن گچ بینی می باشد که به صلاحدید جراح بینی متغیر است.
 • اگر دمای بدن شما تا 38 درجه باشد طبیعی است اما اگر تب شدید و دمای بالاتری داشتید حتما به پزشک اطلاع رسانی کنید.
 • اگر بعد از جراحی بینی گوشتی حالت تهوع، استفراغ و اسهال زیاد داشتید به پزشک مراجعه کنید.
 • اگر خونریزی بینی در هفته اول به صورت خون آبه و کم باشد طبیعی است اما اگر خونریزی غیر خونابه ای و رنگ روشن باشد باید حتما به جراح بینی خود مراجعه کنید.
 • بعد از جراحی بینی گوشتی در صورت دیدن علائمی که گفته شد حتما به پزشک مراجعه کنید.
 • تا 3 تا 4 روز به توصیه جراح بینی گوشتی از کمپرس یخ بر روی چشمان خود استفاده کنید به طوری که آسیب و فشاری به بینی وارد نشود تا کبودی و تورم از جراحی اطراف چشم ها از بین برود.
 • اگر متوجه ضربان بالای قلب خود شدید یا تنفس سریع و غیر طبیعی داشتید با جراح بینی ارتباط برقرار کنید و به او اطلاع دهید.
 • با استفاده از دو بالشت در کناره های سر می توانید سر خود را به صورت مستقیم و رو به بالا نگه دارید تا هنگام خواب با چرخیدن سر ضربه ای به بینی شما وارد نشود.

آیا بینی های گوشتی بعد از عمل به شکل قبل بر می گردد ؟

امروزه با روش های جدید که برای جراحی بینی انجام می شود خطر و عوارض و یا برگشت بینی کاهش یافته است. اگر پزشک برای نازک تر شدن فرم سر بینی باید چربی زیر بینی را بردارد و اگر با بی دقتی این کار را انجام دهد سر بینی بد شکل می شود و موجب اختلال در خون رسانی نوک بینی می شود و عوارض بدی برای بیمار دارد. انتخاب پزشک با تجربه برای مشاوره قبل از جراحی بینی این احتمال را از بین می برد. بینی های گوشتی، استخوان بندی ضعیف تری دارد و در جراحی بینی بیشترین قسمت پوست و پره های بینی تحت تاثیر قرار دارد. بعد از جراحی بینی امکان دارد سر بینی به پایین برود. نتیجه دلخواه تا 6 ماه بعد از جراحی بینی گوشتی تغییر زیادی در بینی اتفاق می افتد و همانطور باقی می ماند. جراح برای اینکه از این مشکل پیشگیری کند با بخیه زدن صحیح غضروف ها و پیوند گرافت غضروفی به تیغه بینی و ستون بینی موجب تقویت غضروف های ضعیف می شود. این کار از افتادگی بینی جلوگیری می کند.

ورم بینی گوشتی بعد از جراحی بینی :

ورم بعد از جراحی بینی و کبودی زری چشم بعد از جراحی رینوپلاستی در هفته های اول طبیعی است. میزان ورم در افراد فرق می کند. ورم بینی در بینی های گوشتی نسبت به بینی های استخوانی به دلیل ضخامت پوست بیشتر است و ورم بینی گوشتی بعد از جراحی بینی اتفاقی است که بیماران را ناراحت می کند. 60 تا 70 درصد درم های زیاد بعد از 2 ماه برطرف می شود و 80 تا 90 درصد هم تا سال بعد از بین می رود. بهتر شدن کامل بعد از بهتر شدن ورم 2 تا 3 سال طول می کشد. افرادی که بینی گوشتی دارند برای اینکه نتیجه بهتری داشته باشند باید صبر کنند.برای اینکه تورمات جراحی بینی زودتر از بین برود به پهلو بخوابید و سعی کنید به صورت طاق باز بخوابید. دو بالشت کنار سر خود قرار بدهید تا سر شما نچرخد.

اقدامات قبل از عمل زیبایی بینی گوشتی 

کلام آخر

قبل از جراحی بینی سعی کنید بهترین کلینیک و بهترین پزشک را برای جراحی انتخاب کنید. اگر بینی گوشتی دارید سعی کنید همه نکات و مراقبت های گفته شده را رعایت کنید تا بهترین نتیجه را از جراحی خود بگیرید. ممنون از اینکه تا آخر این مقاله همراه ما بودید. نظرات و پیشنهادات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دریافت مشاوره (کلیک کنید)